Magic NET Telekom

poruka: 175
|
čitano: 122.495
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Kod mene u Zagrebačkoj u Varaždinu ni traga ni glasa da će se nešto u dogledno vrijeme dovući a istiće mi ugovor s Optimom krajem 9. mj. A s obzirom na nemogućnost administriranja routera od strane korisnika meni je to no-go bez obzira na brzinu (prvenstveno mi je upload bitan, download me ne dira toliko) i dobru cijenu. Imam svoj router s custom firmwareom s tonom custom postavki (više bežičnih mreža + praćenje mrežnih aktivnosti + port forwarding na sve strane + DHCP s dodjelom fiksnih IP adresa prema MAC adresama + filtriranje pristupa preko WiFi-a + pristup LAN-u preko različitih servisa i da dalje ne nabrajam). Nema mi smisla da mi netko ima ikakav dodir s lokalnom mrežom. Pitao sam Iskon da li oni daju čačkati po routeru da si ga stavim u bridge pa da dalje radim po svome, vele da nema problema. Optimu to nikad nije ni diralo AFAIK. Pretpostavljam da im korisnici poput mene nisu u ciljanoj skupini korisnika tako da mi se smije opet ugovor s Optimom (čak su nešto i cijene smanjili :) jer van ugovora je sve dosta skuplje.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 8:03 (deckard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

I ja imam svoju opremu. I prije kod optime i sad na Iskonu imam njihov roter u bridgeu.

Tako da imam iste želje ko i ti. Ako (kad) napokon dobijem optiku, napišem sve o (ne)mogućnosti prebacivanja njihove opreme u bridge.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: Magic NET Telekom
O kojoj se zgradi radi? :)

P.s. svi koji bi htijeli u postavke routera, nazovite teh. Podrsku i recite da zelite u postavke routera, decki ce vam dat pristupne podatke i to je to :)

15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Doocks kaže...
O kojoj se zgradi radi? :)

P.s. svi koji bi htijeli u postavke routera, nazovite teh. Podrsku i recite da zelite u postavke routera, decki ce vam dat pristupne podatke i to je to :)

Ma nebitno više, sad imam dalje kuglu oko noge dvije godine s Optiminim VDSL-om koji mi za živa čudesa ipak radi skoro na nazivnom plafonu 60/10 (58/11). Nek se ostali stanari forsiraju dalje ako hoće optiku, kad pitam nekoga okolo da li je zainteresiran zbunjeno me svi gledaju i vele da oni imaju Iskon, Optimu, T-Com, MaxTV, valjda si misle kaj će im to, a ionako nas je u kvartu par stanara po ulazu. Šteta. Super za router ako se ipak da dogovoriti.

Deckard
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Doocks kaže...
O kojoj se zgradi radi? :)

P.s. svi koji bi htijeli u postavke routera, nazovite teh. Podrsku i recite da zelite u postavke routera, decki ce vam dat pristupne podatke i to je to :)

 Ja sam zagrebačka ulica, kod Turista.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 11:25 (CyberDemonVZ).
7 godina
offline
Magic NET Telekom

Nama sad su počeli kablove povlačit, kao trebalo bi do jeseni biti sve spremno. Do sad sam pročitao premalo toga, a i što sam pročitao nije bajno, da se odlučim definitivno za njih, iako bi brzina bila preporod sa trenutnih 10 Mbit.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Magic NET Telekom
Spojila me ekipa danas na mrezu,nabrzinu smo testirali samo prije nek sam odjurio na poso,na kompu brzina oko 340/190...i izgleda da je procesor preslab da potegne na 500,usage mu je od 80-100% prilikom speed testa?

i5 7500 3.4Ghz , jel to normalno,malo sam iznenaden da mi je sad komp preslab za takav bandwith? Prema tome na ps4 pro ce jos manje potezat s obzirom da ima slabiji procesor?

Naravno da sam itekako zadovoljan i s ovime,samo moram jos posteno testirat sve,nisam stigao...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...
Spojila me ekipa danas na mrezu,nabrzinu smo testirali samo prije nek sam odjurio na poso,na kompu brzina oko 340/190...i izgleda da je procesor preslab da potegne na 500,usage mu je od 80-100% prilikom speed testa?

i5 7500 3.4Ghz , jel to normalno,malo sam iznenaden da mi je sad komp preslab za takav bandwith? Prema tome na ps4 pro ce jos manje potezat s obzirom da ima slabiji procesor?

Naravno da sam itekako zadovoljan i s ovime,samo moram jos posteno testirat sve,nisam stigao...

 Gdje si ti, koji kvart?

Uzeo si najjači paket?

Mislim da ne bi trebalo imati takve veze s procesorom. Pa za vrijeme igara obrađuje gigabajte podataka... Možda je test na nekom lošem Java engineu?

Probaj neki drugi speedtest.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...
i izgleda da je procesor preslab da potegne na 500,usage mu je od 80-100% prilikom speed testa?

 Nema proc na kompu veze s brzinom na speedtestu. Eventualno pogledaj neki no flash test mozda ti to stvara probleme, al brzina ne ovisi o tvom procesoru na kompu, ako ovisi o ikakvom procesoru, to je procesor u routeru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 19:56 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Magic NET Telekom
Radi sad sve ok,neznam sta bilo ujutro iskreno...ping 56 prema Londonu i 140 prema Sdyneyu,ovo je brutala zasad.

Ja sam u Krapini inace.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Magic NET Telekom
Pardon 39 prema Londri,krivu sliku gledao...sad samo da ne puca i milina.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...
Radi sad sve ok,neznam sta bilo ujutro iskreno...ping 56 prema Londonu i 140 prema Sdyneyu,ovo je brutala zasad.

Ja sam u Krapini inace.

Inace da ne bi bilo zabune - to su vam shareane brzine...

Brzina vam pada i raste sa opterecenjem, nesto slicno kao i na ViP Homeboxu...

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Batista kaže...
ZokyCRO kaže...
Radi sad sve ok,neznam sta bilo ujutro iskreno...ping 56 prema Londonu i 140 prema Sdyneyu,ovo je brutala zasad.

Ja sam u Krapini inace.

Inace da ne bi bilo zabune - to su vam shareane brzine...

Brzina vam pada i raste sa opterecenjem, nesto slicno kao i na ViP Homeboxu...

 

 Jesi siguran? Tako je bilo na kablovskoj.

Na optici nigdje to nije spomenuto. A moralo bi biti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...
Batista kaže...
ZokyCRO kaže...
Radi sad sve ok,neznam sta bilo ujutro iskreno...ping 56 prema Londonu i 140 prema Sdyneyu,ovo je brutala zasad.

Ja sam u Krapini inace.

Inace da ne bi bilo zabune - to su vam shareane brzine...

Brzina vam pada i raste sa opterecenjem, nesto slicno kao i na ViP Homeboxu...

 

 Jesi siguran? Tako je bilo na kablovskoj.

Na optici nigdje to nije spomenuto. A moralo bi biti.

Ne treba to nigdje pisat...

Sama logika ti moze rec isto - samo 10x usera bi vuklo cca 5Gbit. Niti jedan telekom u HR nema takvu "pipu"... (Magic je mrvica od telekoma)

 

Uostalom, znam iz prve ruke.

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Batista kaže...

Ne treba to nigdje pisat...

Sama logika ti moze rec isto - samo 10x usera bi vuklo cca 5Gbit. Niti jedan telekom u HR nema takvu "pipu"... (Magic je mrvica od telekoma)

 Da, istina..

A ništa, bar je bez ugovorne obveze, pa ako počne previše padati, lako se vratim na Iskon. Valjda dobijem još i neki popust ko "novi korisnik" :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...
Batista kaže...

Ne treba to nigdje pisat...

Sama logika ti moze rec isto - samo 10x usera bi vuklo cca 5Gbit. Niti jedan telekom u HR nema takvu "pipu"... (Magic je mrvica od telekoma)

 Da, istina..

A ništa, bar je bez ugovorne obveze, pa ako počne previše padati, lako se vratim na Iskon. Valjda dobijem još i neki popust ko "novi korisnik" :)

Dok god usluga radi i zadovoljan si - boli te ona stvar...

 

Ruku na srce, kolko ti opce treba bandwidtha - kakvih 50Mbit uvrh glave... Naravno da od viska glava ne boli... :)

 

T-com je poceo prodavat u VZ 100/60 Mbit za 169kn kaj je fakat povoljno. (nisam niti u jednom od navedenih ISP-ova, da ne bi bilo da reklamiram koga :)

Truth in engineering.
9 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Batista kaže...

Ne treba to nigdje pisat...

Sama logika ti moze rec isto - samo 10x usera bi vuklo cca 5Gbit. Niti jedan telekom u HR nema takvu "pipu"... (Magic je mrvica od telekoma)

 

Uostalom, znam iz prve ruke.

 

 Ma sto nema 5gbit pipu? Losa ti je ta prva ruka, pokusaj to zamjenit s nekom drugom rukom jer ta prva ne radi kako spada. Ne da ima 5gb nego ima jedno 1000 puta vece pipe od toga u hr....

 

Nisam pratio magic, ali ako je to optika nista nije shareano, tj. shareano je kao sto je i sve na internetu shareano jer prije ili kasnije to negdje ide "zajednickom pipom" a brzine se oduvijek oversellaju. Al onog trena kad on ne bude imao garantiranih 500/200 na optici je kad on moze ugovor raskinut jer mu prodaju muda pod bubrege. Nije ovo kabel pa da ima tih problema.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Magic NET Telekom
Mislim da je raspon od 350-500 naveden u ugovoru!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
sandokan111 kaže...
Batista kaže...

Ne treba to nigdje pisat...

Sama logika ti moze rec isto - samo 10x usera bi vuklo cca 5Gbit. Niti jedan telekom u HR nema takvu "pipu"... (Magic je mrvica od telekoma)

 

Uostalom, znam iz prve ruke.

 

 Ma sto nema 5gbit pipu? Losa ti je ta prva ruka, pokusaj to zamjenit s nekom drugom rukom jer ta prva ne radi kako spada. Ne da ima 5gb nego ima jedno 1000 puta vece pipe od toga u hr....

 

Nisam pratio magic, ali ako je to optika nista nije shareano, tj. shareano je kao sto je i sve na internetu shareano jer prije ili kasnije to negdje ide "zajednickom pipom" a brzine se oduvijek oversellaju. Al onog trena kad on ne bude imao garantiranih 500/200 na optici je kad on moze ugovor raskinut jer mu prodaju muda pod bubrege. Nije ovo kabel pa da ima tih problema.

 Joj... A neda mi se objasnjavat, probat cu sa ovim postom...

Uzeo sam za primjer 10x usera i od tuda je proizaslo 5Gbit. Nisam mislio da nema pipe od 5Gbit... Majko mila kako se neki love na svaku rijec i onda pametuju - zato sam odustao da budem aktivan ovdje...

 

Optika kao nosioc nema limita po pitanju bandwidtha,  brzinu mogu prodavat u onolikoj mjeri kolko su NPE-ovi u cvorovima spremni distribuirat i kolko opet imaju zakupljeno...

 

Toliko...

 

Ili imas neke konekcije s navedenim operaterom pa te ovo piknulo ili imas viska testosterona...

 

Debata s moje stranje u ovoj temi oko bandwidtha je ende...

Sloboda ti daje da pises drugacije, moje ruke su cist okey...

 

................................................................................................................................................................................................

Sad da mi se hoce, sad bih na istu shemu ja mogo radit cirkus od tvog neznanja jer si napisao 5gb, a dobro znam kaj si htio rec... Ovdje se vise fakat ne moze raspravljat kvalitetno nego odredeni diskutiraju na nacin da sebi virtualno povecavaju vlastitu "pipu"...

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 22:46 (Batista).
9 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Batista kaže...

Joj... A neda mi se objasnjavat, probat cu sa ovim postom...

Uzeo sam za primjer 10x usera i od tuda je proizaslo 5Gbit. Nisam mislio da nema pipe od 5Gbit... Majko mila kako se neki love na svaku rijec i onda pametuju - zato sam odustao da budem aktivan ovdje...

Optika kao nosioc nema limita po pitanju bandwidtha,  brzinu mogu prodavat u onolikoj mjeri kolko su NPE-ovi u cvorovima spremni distribuirat i kolko opet imaju zakupljeno...

 Ako ti se neda objasnjavat onda nemoj ni pisat bedastoce. Jasno si napisao da nitko nema 5gb pipu, a vidjao sam gorih bedastoca sta tu po formu pisu kvazi tehnicari, ljudi iz prve ruke i tko vec ne.

 

Optika nema limita i nije rijec o nikakvoj shareanoj brzini. Sama recenica da si napisao da je ovo shareano je katastrofalna. Tehnicki, sve brzine bilogdje na internetu su po tome "shareane" jer prije ili kasnije se sve spaja na jedan cvor koji je UVIJEK oversellan. To ne znaci da je brzina shareana vec je nesto potpuno drugo.

Nesto slicno ko sto banke imaju kreditna opterecenja 10x veca od likvidnosti i nijedna nemoze izdrzat bankrun.

Lp.

9 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Batista kaže...
Sad da mi se hoce, sad bih na istu shemu ja mogo radit cirkus od tvog neznanja jer si napisao 5gb, a dobro znam kaj si htio rec... Ovdje se vise fakat ne moze raspravljat kvalitetno nego odredeni diskutiraju na nacin da sebi virtualno povecavaju vlastitu "pipu"...

 Inace, ako hoces odgovorit, onda se ne editira post nego se stavi novi. Da cujem sto ti se ne svidja u 5gb sad? Jer nisam stavio veliko G? :)))))))) Jep, potpuno zbunjujuce sto ono g ispred b znaci :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 23:48 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Magic NET Telekom

Kako god bilo, ovo zasad radi perfektno, moram ih jos pohvalit da su full brzo i efektivno sve spojili,a bogme i uredno....jedva da se i primjete kanalice po zidu.

 

Idem ih sad zvat da mi daju pristup ruteru da upisem fiksnu ip adresu za ps4...

 

Edit:

Evo dobio podatke odmah za pristup!

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 12:22 (ZokyCRO).
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...

Kako god bilo, ovo zasad radi perfektno, moram ih jos pohvalit da su full brzo i efektivno sve spojili,a bogme i uredno....jedva da se i primjete kanalice po zidu.

 

Idem ih sad zvat da mi daju pristup ruteru da upisem fiksnu ip adresu za ps4...

 

Edit:

Evo dobio podatke odmah za pristup!

 Daj pliz slike mogućih podešenja u opcijama routera. One zanimljivije.

Port forward, bridge, wifi... Itd :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Magic NET Telekom
Evo nabrzinu okinuo nesto slika,reci ak te nesto konkretno jos zanima sto da poslikam..
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...

Kako god bilo, ovo zasad radi perfektno, moram ih jos pohvalit da su full brzo i efektivno sve spojili,a bogme i uredno....jedva da se i primjete kanalice po zidu.

Da li su ti ostavili postojeći bakar (pretpostavljam da si ga imao?) ili je optika potegnuta neovisno samo po kanalicama?

Deckard
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Kolega kojem su spajali u zgradi veli da su mu kroz bužir u stanu gdje je išao bakar potegnuli optički kabel tako da su ga uvukli izvlačeći bakar. Sad bi bilo interesantno vidjeti što ako korisnik koji više nema bakar poželi raskinuti ugovor i vratiti se na, recimo, ADSL/VDSL ili ići na optiku nekog drugog providera ako se pojavi? Pretpostavljam da bi novi provider opet trebao vući svoj kabel ili? Kod mene je sad situacija takva da imam Optimin VDSL dvije godine i to će tako ostati a optički bih priključak uzimao eventualno kao sekundarni link pa ga natovario routeru i furao dual WAN, ali za to treba ostati bakar. Ima ko kakav info o ovome?

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Magic NET Telekom

Tko je na Magicu, jel vam radi usluga trenutno ?

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 15:23 (Batista).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...
Evo nabrzinu okinuo nesto slika,reci ak te nesto konkretno jos zanima sto da poslikam..

 Hvala!

 

Ima još nešto što ima veze sa spajanjem na net? Nešto kao ovo kod mene:

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Magic NET Telekom

Evo meni pred par mjeseci potegnuli optiku u stan. Bakar nisu dirali, a optika ide po svojim kanalicama direkt do modema. Od 01.09. sam uzeo Magic Net pa da vidimo.

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
ZokyCRO kaže...
Radi sad sve ok,neznam sta bilo ujutro iskreno...ping 56 prema Londonu i 140 prema Sdyneyu,ovo je brutala zasad.

Ja sam u Krapini inace.

 Koja ulica u KR? Meni su rekli da dolaze krajem ove, odnosno početkom iduće, prelazim odmah pa budemo vidli. Nadam se da imaju neki dobar poslovni paket, idealno bi mi bilo 300-500 upload! :)

What doesn't kill you only makes you stronger.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice