Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

poruka: 12
|
čitano: 11.462
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Molba: Vodič za wireless spajanje dvaju računala?

Dakle imam molbu na ljude koji se razumiju u ovu problematiku da napišu kratki tutorial za povezivanje 2 računala(laptop i stolno računalo npr.)

Zanimaju me 2 slučaja:

1. Windows 7 na Windows 7

2. Windows 7 na Windows XP

Znači da oba računala imaju Windows 7, i drugi slučaj da jedno računalo ima Windows 7, a drugo Windows Xp.

U igri nije wireless router, nego wireless antena iz/od matične ploče, i wireless kartica iz bilokojeg laptopa.

Nadam se da je molba dovoljno jasno napisana.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Molba: Vodič za wireless spajanje dvaju računa
Atomic kaže...

Dakle imam molbu na ljude koji se razumiju u ovu problematiku da napišu kratki tutorial za povezivanje 2 računala(laptop i stolno računalo npr.)

Zanimaju me 2 slučaja:

1. Windows 7 na Windows 7

2. Windows 7 na Windows XP

Znači da oba računala imaju Windows 7, i drugi slučaj da jedno računalo ima Windows 7, a drugo Windows Xp.

U igri nije wireless router, nego wireless antena iz/od matične ploče, i wireless kartica iz bilokojeg laptopa.

Nadam se da je molba dovoljno jasno napisana.

 

Hvala

Nema dzabe ni u stare babe! :P

Random chance seems to have operated in our favor.
15 godina
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

- postoji previše kombinacija, uz almighty google (koji sve zna, sve vidi..) brže je utipkati ''how to ad hoc wireless'' nego natipkati tutorial, koji većina nikad neće pronaći na forumu...

- umrežavanje, bez obzira na OS i način spajanja je uvijek po istim osnovnim pravilima... Razlike između sedmice i XPa su kozmetičke prirode, naravno sve se drugačije zove, nalazi se pod drugim opcijama-menijima.. ali je isto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 13:08 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

PMaj me pošalji mi email imam ti nešto možda će ti pomoći radio sam frendici u wordu tutorijal za adhoc spajanje

dva laptopa ubiti to ti isto vrijedi i za PC, provjereno je radi... jedino što je pisano za Win XP ako želiš pošalji mi mail. Pozz!!! 

Life suck's and then you die.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

Umrežavanje svakog starog microsoftovog os-a sa novijim izaziva probleme i nije isto spojiti xp sa 7micom, i xp sa xp-om..

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računal
ihush kaže...

- postoji previše kombinacija, uz almighty google (koji sve zna, sve vidi..) brže je utipkati ''how to ad hoc wireless'' nego natipkati tutorial, koji većina nikad neće pronaći na forumu...

- umrežavanje, bez obzira na OS i način spajanja je uvijek po istim osnovnim pravilima... Razlike između sedmice i XPa su kozmetičke prirode, naravno sve se drugačije zove, nalazi se pod drugim opcijama-menijima.. ali je isto.

 

Nije da ja nisam googlao, ali na svakoj stranici neko drugo rješenje, oću nešto gdje je manje-više univerzalni postupak, i ne bih se složio da je samo kozmetičke priroda između jednog i drugog OS-a, to može bit slučaj osobi koja se u to razumije poput tebe ali ja osobno nisam u tome vičan i ne slažem se sa tim dijelom.

Može i dobar link, i to je isto molba, netreba se pisat,samo di je to lijepo objašnjeno kao u slikovnici za djecu :)

15 godina
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

osnove:

- admin acc mora biti zaštičen i koristiti ga samo za takvu potrebu. Za vrijeme instalacije Windowsa, defaultno je kreiran user s admin pravima, pa se često na Administrator-u ne postavi password... -rizično. Sedmica kod instalacije nudi izbor vrste mreže home, biznis, public.. razlika je samo dali će biti isključeni neki mrežni servisi.

- windowsi imaju defaultno uključen admin i remote share... kod zaštićenog sistema može ostati, ali je sigurnije diseblirati (tweak za to potražiti..) ... sad počinje podešavanje. Uz predpostavku da su driveri i fizičke žice ili wireless OK. Switch, router, AP, Print/NAS.. su poželjni dodatci, ali za samo dva korsnika može i crossower cabel, tad se IP adrese moraju podesiti ručno. (Osim u slučaju Servera...)

Nazovimo usere Korisnik-1 i Korisnik-2, njihova računala, PC-K1 i PC-K2, tek da ih se razlikuje u txtu. Uz Napomenu, ime računala u istoj mreži nesmije biti isto, dok je za kućne korsinike praktično postaviti isto korsničko ime...

- kreiraju se useri i passwordi (obavezno). To radi user s admin pravima. Defaultno kreiran user je običan, nema admin ovlasti.

- dakle na oba dva PCa, treba imati Korsnik-1 i Korsnik-2 (u slučaju domene to nije potrebno.. ili ako je isto ime naravno i password)

-kreira se folder za sharing (ili disk, ali nije preporučljivo..) npr unutar MyDocuments, 'TestShare' -desni klik, sharing...

-defaultno je postavljeno 'everyone' i read only. To naravno treba izmijeniti (obrisati), napisati Administrators ili Korisnik-1, Korisnik-2... i može full ili read-write.. kroz secutity se mogu preciznije dodjelivati prava, grupe itd. ali to za kućnu upotrebu nije bitno.

Firewall može blokirati file sharing, ili remote desktop, igru itd. Preko propertisa mreže se može vidjeti i dodati u izuzetke. Ako se npr želi remote desktop, pod System properties, Remote .. allow i select user, automatski dodaje u firewall dozvolu.

Ovo je manje-više identično na svim verzijama windowsa, samo je u 7 teže pronaći.. utipkaj u search za svaku opciju i traži.. (jer nemogu napamet, to su stvari koje radim rutinski, bez nekog pamćenja).

Ako su dva računala preko crossowera, podesiti fixne TCP/IP, prijedlog. 192.168.1.101, /102 /103... jer većina routera je defaultno na 192.168.1.1 stariji T-HT na 0.1 dok je npr AMIS na 1.254, tako da je ovo praktičan način, ali svaka adresa je dobra (osim one koja nije..)

Pošto su kreirani useri na oba računala, automatski imaju pravo mrežnog pristupa na sherani dio (inače u slučaju da je default hidden share isključen, mreža se 'skriva' od korisnika koji nije upisan...). Sedmica ima zgodan servirs 'discovery'... vrlo zgodno za traženje i remote connect. U najgorem slučaju potrebno je u explorer upisati \\192.168.1.xxx\ ili \\PC-xx dok se diskovi pojave. Može se mapirati pa više nema tog mrežnog problema.

Wireless dio (ad-hoc) se samo razlikuje što ovisi o driveru, tj. koje opcije on nudi (moraju biti zajednički npr enkripcija), ili pogledaj prijašnji link za primjer u windowsXPu.

-Ubuntu, windows workgroup je defaultno omogućen (SAMBA tj. smb) ako nije, treba instalirati.

-Ako postoji router (u većini slučajeva) on se brine o IP adresama preko DHCPa, stvar je onda izbora/potrebe za postavljanja fixnih i možda zbog malo bržeg paljenja (zbog detektiranja DNSa), ugl. gateway i DNS se može postaviti na adresu routera (192.168.1.1) što u kućnoj mreži zapravo i je ...

Trenutno je preporuka za isključivanje IPv6 u sedmici (i ostali winsi imaju kao dodatak), jer... -hmm nema objašnjenja, ali nakom softwareu može raditi probleme, a za sad se ne koristi.

Sve vrste, kombinacije mreže provjereno rade, dakle, 98, XP, seven, SQL, Oracle, linux, *nix, konzole, TVi, SetTopBox, nadzorne kamere... do frižidera. Uz Firewalove-routanje, RDC, VPN..  zapravo je zabavno što se sve može.

osnovni test: da znamo da mreža radi, potrebno je pingati localhost (127.0.0.1 to je lokalna adresa PCa) i ostala računala, router... ako ping odgovara a mreža ipak ne radi, samo je stvar u nekoj opciji (software), ne u hardwareu (kao kvar, kabel itd..).

 

Nije pregledno, niti dovoljno precizno, vjerojatno se može puno bolje napisati, ali eto, umor (ljenost?) pa ako itko ima entuzijazma nek' nastavi (dok ja sa strane dijelim savijete) Smijeh

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

Imaš na googlu vodič, pa surfaj malo i traži.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

Kao što sam već napisao umrežavanje 7mice i xp-a ne radi kako spada. (kao što svojevremeno nije radilo ni 98ice i xp-a)

 

Spasi živce i instaliraj i na drugi kompjuter 7micu.

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

pozdrav!

 

ne znam ni dal sam pod dobru temu odlucila staviti post.

 

zelim jednostavno povezati dva racunala da mogu djelit podatke, koji se nalaze u shared folederu.

preko wirelees routera.

jedno racunalo ima xp os, a drugo vistu.  prvi je spojen zicom na router a drugi laptop wirelles.

ne znam kako mi je tako jednostavna stvar koplicirana. totalno sam pogubljena Smijeh  jer ako na xpu napravim private network, a na visti samo poukljucim djeljenje, niti mi jedno niti drugo ocitava niti iskreno ne znam kako da to tocno napravim Sramim se

na 7, se samo stavi djeljenje i sva racunala na toj vezi ocitavaju druga i dijeljene filove.

molim bilo kakvu pomoć. hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računal

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705

 

Poptuno je svejedno jesu li racunari spojeni zicom ili bezicno. Samo uradi po ovome i  mora raditi.

13 godina
protjeran
offline
Molba: vodič za wirless spajanje dvaju računala?

imam jedan problem a taj je. Dal mogu jedan racunalo spojit na router a drugo racunalo spoit na racunalo koje je spojeno na router. Razlog je taj da imam router udaljen od moje sobe a drugi racunalo je na pola puta od moje sobe  iza zida (govorim o stanu) imam xp pa tamo u postavkama pise alow others people to connect this network  tako nekako dal to znaci da je izvedivo.hvala unaprijed

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 19:56 (civo94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice