Netbook kao wi-fi hotspot

poruka: 8
|
čitano: 11.557
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Netbook kao wi-fi hotspot

Ispricavam se na pitanju koje je vjerojatno n00bovsko, ali vas molim za pomoc. Nemam bezicni router ali mi treba wi-fi mreza u kuci i zanima me mogu li to napraviti preko svog netbooka. Probao sam par tutoriala za Win XP i Ubuntu ali nista ne radi, mislim da mi treba jos neki hardver. Imam 2 racunala (stolni i ovaj netbook) koji se spajaju na zicani router koji se spaja na modem koji se spaja na Internet. Kako mogu spojiti recimo mobitel na netbook preko wi-fi mreze i tako dijeliti ethernet konekciju izmedju ta 2 uredjaja? Hvala unaprijed.

Fenestro Vulgaris
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Netbook kao wi-fi hotspot

U XPu, u wireless postavci, pronađi opciju ad-hoc,  properties / asociations, chek box: ''This is a computer-to-comuter (ad hoc) network, wireless access points are not used'', sam txt ti već govori koja je namjena. Treba probati.

Možda koristiš software dobiven uz uređaj (neki wireless manager) ulg. treba imati sličnu opciju, ako nema prebaci na windows managera.

Pod (?)buntuom, stvarno neznam dali postoji ta opcija.. -vjerojatno da.

 

Ali, (sad mislim da sam tek razumio pitanje).. , zapravo želiš iskoristiti wireless kao za sharing.. moraš spojiti LAN i wireles u bridge, jer windowsi se zbune ako imaju više od jedne veze za net.

Sve bi rješio wireless router, slično kao što sad već imaš, samo s antenom. Ili kreiranje DHCP servera (normalno u server verzijama)... tad bi notebook glumio router, dok na routeru treba isključiti DHCP jer nesmiju biti dva istovremeno....

 

-nadam se da će ovo pomoći, jer nisam imao takvu situaciju da bi bio siguran... (a nedjelja nikako ne pomaže boljim idejama).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Netbook kao wi-fi hotspot

Ugasio sam DHCP na routeru, instalirao DHCP Turbo i bridgeao veze no ne znam sto dalje... :S Sto trebam napraviti u programu?

EDIT: Evo probao sam prema ovom videu napraviti to (ovo je jedini tutorial koji sam uspio naci koji opisuje tocno ono sto zelim) i sve sam obavio kako treba te mogu mrezu naci pod Available wireless networks, ali kada probam naci mrezu preko svog mobitela (konkretno HTC Hero), ne mogu. Normalno mi izlista sve ostale mreze koje nadjem na laptopu osim te koju sam napravio.

Fenestro Vulgaris
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2010 19:16 (Proz0r).
15 godina
offline
RE: Netbook kao wi-fi hotspot

-to bi moralo biti nešto povezano s WEP/WPA zaštitom. Ne koristim mobitele osim za 'halo' (i SMS za parking Sramim se ), tako da ne mogu bit siguran, ali svi noviji uređaji bi morali imati neku zaštitu aktiviranu (zakon..).

S tim je povezan i SSID i njegovo skrivanje, provjeri dali je to problem.

Trebalo bi pokušati spajanje na napravljenu mrežu nekim drugim notebookom, pa bi se vidjelo dali je problem u postavkama mreže ili HTCa. Nekako mi je HTC sumljiviji.

 

- ovi savjeti su u rangu noobovskih, relativno male šanse. (ali u nedostatku drugih, možda pomogne)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Netbook kao wi-fi hotspot

Nemam drugi notebook at the moment :S

Ali mislim da nije do mobitela posto normalno vidim sve druge mreze, kako otvorene tako i one zasticene (i WEP i WPA). Jedino ovo vezano za skrivanje SSID-a... Gdje mogu to provjeriti?

Fenestro Vulgaris
15 godina
offline
RE: Netbook kao wi-fi hotspot

u routerima je nešto kao ''broadcasting SSID'' ili sličan naziv (show network?)...

- Pošto sad koristiš soft-router, možda nema tu opciju ili je negdje skrivena.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 14:29 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Netbook kao wi-fi hotspot

E u tom je stvar. Jos ne koristim soft-router posto ne znam kako konfigurirati program (skinuo sam DHCP Turbo).

EDIT: Evo sad pokusavam na Ubuntuu nesto iskemijati...

EDIT 2: Nista, nista, nista ne radi...

Fenestro Vulgaris
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 21:02 (Proz0r).
15 godina
neaktivan
offline
Netbook kao wi-fi hotspot

Bi li pomoglo da znam MAC adresu mobitela i da mogu na njemu namjestiti statični IP?

Fenestro Vulgaris
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice