Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.446
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
nece li mi tu otvoriti odmah optimin router? ustekam u dlinkov router lan kabal u internet(ili ethernet) a u sagemov u lan?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
zanima me sad samo kako uci u opcije od dlinka? hvala
13 godina
offline
Optima telekom internet
gle prvo spojis lan kablom d link i komp...onda utipkas 192.168.1.1 i namjestis si postavke...onda izvadis lan kabal iz kompa i spojis ga na sagem a onaj mali ethernet kabel iz sagema ne diras jer d link samo prima internet iz sagema
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Tocnije linksys je router no to nema veze. Imam i dlink negdje ovaj je bio pri ruci i radio je prije ok.

http://i1311.photobucket.com/albums/s679/kpavl/20121216_174151.jpg

prvi je iz zida u sagem. drugi je lan sto ide u linksysov u internet skroz desno. treci je opti tv. cetvrti je power. peti je zuti iz kompa. sesti je lan sto ide iz sagema. svijetli na oba internet ali ne mogu otici na 192.168.1.1. jer je webpage not available. Sto sam krivo skopcao?
13 godina
offline
Optima telekom internet
prvo ukopcaj samo linksys i nista drugo ne ukopcavaj dok ne namjestis postavke
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
onda ne mogu uci u 192.168.1.1.. pise dugo sending request i nista. internet led ne svijetli
13 godina
offline
Optima telekom internet

onda imas ispod njega mali gumb...gurni cackalicu da ga stisnes...znaci kad upalis linksys drzi taj gumb oko 3 sek i onda ce se on resetirat

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Evo radi, hvala. Signal je 3 puta jaci.
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ima li ko iskustva sa signalom optime (internet) na području Međimurske županije?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Dali za potpis ugovora korištenjem usl.npr Optima osoba treba imati više od 18 godina ili nemora?
15 godina
offline
Optima telekom internet

Koje rutere daje Optima?
Ako bi išao na Optimu i dalje sam prisiljen koristiti Tcomovu infrastrukturu pa ma interesira kako to funkcionira tj. ima li problema?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

I mene zanima koje rutere daje optima i koliko koštaju?

Odg. neko ako zna jer ću se ovaj tjedan prebacit na optimu!

13 godina
offline
Optima telekom internet
daju govno od sagema ...preporucam ak imate ruter od t-scuma onda ga spojite s optiminim da daje wireless a na optiminom ugasite wireless...signal je katastrofa slab
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Da ovaj Sagem je čisti shit od routera.

Ljudi se stalno žale na njega, evo komšo moj ispod mene ima njega i kaže da je čisti shit taj router....a stan od 65 kvadrata kao i moj >_>

 

Srećom ja i sestra smo dobili D Link-ov router koji je fuckin' awesome :)

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Ja sam dibio TP-Link W8951 koji je bio živo smeće do prve nadogradnje firmware-a. Nije lockan na Optimu i radi i s drugim providerima bez problema. Ima antenu od 5dBi i bez problema pokriva dvoetažnu kuću od 250m2 bez ikakvih problema. Stoji u hodniku na katu. Prije nadogradnje se resetirao svaki puta kad stavim WPA2-PSK, ali zato sada radi odlično

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ja sam spojio linksys stari sto je iz tcoma sa sagemom i linksys daje za wireless. no problem je sto se gubi signal na pcu sto je u sobi iznad routera. onda sam upalio oba da daju wireless i spojio komp na sagem a mobitele na linksys i puno je bolje haha.
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozz. upravo mi isteko ugovor s t-comom ,volio bi prijeci optimu ,sad me zanima posto se telefon i net u t-comu vodio na mog brata,sad kod optime jel moguce da se se telefon i net vodi na mene -hoce biti kakvih komplikacija kod prebacivanja,  .Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Moze li mi netko od optimasa provjeriti brzinu skidanja bilo cega sa netloada?

Tnx!

 

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

 

Inače imam Opti TV paket. Kad ugasim STB onda mi ide i 6-7 Mbit/s {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 2:44 (Krešo91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krešo91 kaže...

Inače imam Opti TV paket. Kad ugasim STB onda mi ide i 6-7 Mbit/s {#}

Jesi ovo meni odgovorio?

TrustNo1
13 godina
offline
Optima telekom internet
meni ide 8 mbit a treba ic 3 zbog carneta hahaha... isto imam opti tv
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Pitao sam za netload jer uspoređujem optimu i tcom.

Preko optime (bar kod mene) ide jedva 30 kila, a preko tcoma povuce i do 200-300 kila kao free user.

TrustNo1
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Jel zna neko koliko kotša ako želimo raskinuti ugovor kod optime za telefon? Ugovor inače vrijedi do 2014. godine...

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Miki77 kaže...
Krešo91 kaže...

Inače imam Opti TV paket. Kad ugasim STB onda mi ide i 6-7 Mbit/s {#}

Jesi ovo meni odgovorio?

da....samo generalna brzina kod mene...

 

nego s netloada nikad nisam ništa skidao jer sam uvijek našao bolje izvore downloada...ajd probat ću pa editiram post za par minuta

 

EDIT: 200-300 kb/s kao free user

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 12:03 (Krešo91).
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krešo91 kaže...

nego s netloada nikad nisam ništa skidao jer sam uvijek našao bolje izvore downloada...ajd probat ću pa editiram post za par minuta

 

EDIT: 200-300 kb/s kao free user

Da, u biti i ja uvijek nađem neke druge izvore...

Hvala ti za provjeru! {#}

TrustNo1
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Jel zna netko koliki je rok da dođu tehnicari prikljuciti internet nakon potpisanog ugovora ?? I kako to ubrzati ??

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Miron-2191/hero/8579943
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Da vas priupitam.šteka li kome net..?ja imam internet i opti tv..dakle sve štuca već neko vrijeme..oba laptopa su mi preko wirelessa,ruter mi je kod tv-a jer mi je tamo i reciver za tv.dakle signal laptopa u toj sobi je pun i prekida,kao i na laptopu u sobi preko puta..tu je pak signal tek 2 crtice..ali svako malo se taj signal napuni do kraja i dok je u tom stanju signal meni net ne radi,čim se vrati tj padnu crtice na 2 net opet radi,a to su intervali recimo 2-3min i tako danima,služba veli da je sve ok..a nije..ima li tko sličan problem..??

 

EDIT: prvo ti t-com mora odobriti,onda ti izađe tehničar i provjeri parice,instalacije i bla bla.. a oprema ti stiže poštom..kutijetina pa ako znaš spajaš sam a ako ne tehničar se naplačuje nekih 250kn mislim ..uglavnom podršku preko telefona imaš uvjek pa ti je bolje sam spajati i preko telefona sa operaterom sve uštimati,cca nekih 30 dana

 

EDIT: riješila sam problem..bilo mi je uključeno 802.11b+g+n i zato je štekalo sad radi sve ok kako je na 802.11b+g

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=L2b5IpkYH2w&NR=1
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 10:30 (whisper2311).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Meni sve uredu što se tiče brzine i veze općenito, ništa ne štuca. Valjda je samo do tebe ili do opreme, svakako zovi SZK za takve stvari i ispituj detalje o tome.

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Krešo91 kaže...

Meni sve uredu što se tiče brzine i veze općenito, ništa ne štuca. Valjda je samo do tebe ili do opreme, svakako zovi SZK za takve stvari i ispituj detalje o tome.

budem zvat ću ih,,zvali su oni mene da vide jeli se što popravilo ali eto pitam tu čisto ako netko ima sličan problem da im nabijem na njuškicu da nisam jedina..{#}

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=L2b5IpkYH2w&NR=1
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
whisper2311 kaže...
Krešo91 kaže...

Meni sve uredu što se tiče brzine i veze općenito, ništa ne štuca. Valjda je samo do tebe ili do opreme, svakako zovi SZK za takve stvari i ispituj detalje o tome.

budem zvat ću ih,,zvali su oni mene da vide jeli se što popravilo ali eto pitam tu čisto ako netko ima sličan problem da im nabijem na njuškicu da nisam jedina..{#}

Koji router?

Cypher: Ignorance is bliss.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice