Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.900
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Optima telekom internet

Kolika je razlika ako je oko 100 kn neda mi se sve prebacivati na vipnet,nekako nisam sklon promjenama narocito kod nas dje sve polu-funkionira i godinama sam bio na tcomu i kad su svi dobijali tv,tablet itd na poklon moji su presli na optimu {#} i tako da smo sve akcije mimosli {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

kod vipa je ta opcija 230 kn, kod t-coma 215 kn (promotivno) a kod iskona 210 kn

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Rijec ti je o 174 kn flat + 4 Mbita, + 30 kn za povecanje na 10 Mbita. Kod optime ti je isto to 189 kn + 62 kn 10 Mbita. Sto je dosta skuplje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Di si iscupo 230 gledaj duo pakete. I jos ima propo 3 mjeseca bez naknade dok kod ot je 50% umanjena 3 mjeseca.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

ups. ja sam gledao samostalan internet 4 mbps za 199 kn + 30 kn za 10 mbps. jos kod vipa je upload 1 mbps ako se uzme 10 mbps

zaboravio si napomenut da onih 174 kn vrijedi samo ako si pretplatnik na neku vipovu mobilnu uslugu

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 0:27 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Sad gledam racun i pise cijena 137kn O2surf paket  a to nigdje ne mogu naci na netu taj paket :S... znaci po vama preci na vipnet bi se najvise dobilo i brzina dosta visa a cjena niza {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ti imas vjerojato po starom ona 2 Mbita? Vip trenutno najniza cijena, kvaliteta usluge vrhunska, oprema odlicna, za razliku od optime. Sto se tice rada njihovih platformi i sustava trenutno najbolje na hr trzistu sto sam ja pronasao. Doma mi je VIP trio na poslu HT a optimu mi ima rodbina. A pazi paradoks, radim kao tehnicar za OPTIMU i HT. :)
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
kaw_liga kaže...

Sad gledam racun i pise cijena 137kn O2surf paket  a to nigdje ne mogu naci na netu taj paket :S... znaci po vama preci na vipnet bi se najvise dobilo i brzina dosta visa a cjena niza {#}

Pa nije niza cijena od tvoje trenutne.

 

Ja sam isto na Optimi. 175kn mi je racun. Telefon + internet. 5MB/640 (pise unutar routera). Premda mislim da bi trebala biti 4MB/512.

Nisam produzivao ugovor, jer su mi sve trenutne opcije skuplje od ovoga sto imam.

 

Premda bih mogao skicnuti ovu ponudu od Vipa, sto je napisao PC - strucnjak.

 

Optimom sam zadovoljan s obzirom na cijenu koju placam. Jedino ima jedna iritantna stvar sto se tice torrenta.

Nakon nekih 2GB skidanja. Jednostavno stane skidanje. U vecini slucajeva mreza radi, ali nema konekcije prema internetu.

U postavkama pise pod ADSL, connecting. Kao da upadne u neki loop. Pokusava se spojiti na internet, ali ne moze.

Napravim reset i obicno proradi.

 

A dosta puta ispadne i mreza, kao da se router zblesira. Pa ga moram rucno resetirati, jer mu ne mozes pristupiti preko web sucelja.

 

Router je Sagem 1704.

 

Mislim da je stvar u torr protokolu, jer recimo skine s Steama igru od 10GB bez pucanja.

 

Da li netko ima slicnih problema?

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 12:10 (Chaky).
13 godina
online
Optima telekom internet

isto se desava i meni...stavim skidat neku veliku igru navecer i ujutro imam sta vidit, skoro nis se nije skinulo, surfat mogu ali torrent nema konekciju dok ne resetiram ruter...tu sam reko nikad vise optima, samo cekam da mi istekne ugovor u 12 mjesecu

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Optima telekom internet

Koji router imas?

peace_of_cake kaže...

ups. ja sam gledao samostalan internet 4 mbps za 199 kn + 30 kn za 10 mbps. jos kod vipa je upload 1 mbps ako se uzme 10 mbps

zaboravio si napomenut da onih 174 kn vrijedi samo ako si pretplatnik na neku vipovu mobilnu uslugu

Kako dodes do tih 174kn. Moras se ulogirati na moj Vip, pa ti izbaci ili sta?

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 12:41 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Odes na paketi imas duo i trio uzmes duo i tamo imas cijenu, stavis onaj duo S, ruter je tg788vn, vrhunski modem.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Ako mi netko može objasniti zadnju stavku " Kombiniraj i uštedi". Da li to znači da moram uzeti neki mob na pretplatu ili što? Nije mi to baš jasno!

 

LP ekipa i

 

ugodno gledanje tekme večeras uz hladnu pivu !!! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Kombiniraj i ustedi je s mobitelom onda ima jos neki dodatni popust, najbolje nazovu 0800091091 i pitaj, oni ti najbolje objasne sta te zanima.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Malo dobrih vijesti http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/optima-telekom-krece-s-novom-iptv-platformom strucnjak znas li ista detaljnije o ovome?
Real eyes realize real lies...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mislim da sam vec tu ja to prije koji mjesec spomenuo, prema nasim ocekivanjima na tehnickoj bazi da bi sve dobro proslo trebalo bi bit u 1. Mj 2015. No mozda se pozure, jer jako puno korisnika je ofustalo od uslge.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
online
Optima telekom internet

jel ima ko TP-link TD8951ND? moj sagem je izgorio hvala bogu pa sam dobio ovaj u zamjenu, jel valja to sta?

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Imam ja oko godinu ipo. Ok je, bude pucanja tu i tamo, ali mislim da je to sve do Optime i zagusenosti/parice jer sam u centru Splita, a infrastruktura nije mijenjana. A nekoliko puta je i splitter bio problem. Uglavnom brzina i ping su dobri, wifi stabilan, za pucanja vjerojatno nije krivac.
Real eyes realize real lies...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nije los, ali samo ako imas internet, ako imas i televiziju prilikom surfanja ti steka slika i to pogotovo preko wifi kad nesto radis. ZTE H180l se pokazao kao najbolji po pitanju rada i stabilnosti.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
online
Optima telekom internet

imam opti tv ali spojen je zicom na komp pa mozda zato nisam primjetio da mi slika trza

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Vec 16 dana cekam da me Optima spoji kod njih. Za to vrijeme sam bez interneta.

Koliko sad Optimi treba dana da prebaci korisnika koji je bio na Tcomu da ga se prebaci kod njih ?

Nakon brojnih poziva i upita , imam dojam kao da ih je briga. Zanimljivo prije je T com polagao pravo na infrastrukturu i nisam se mogao nigdje maknuti , sad mogu.

www.lokalpatrioti-rijeka.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 18:15 (LKR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Chaky kaže...

 

A dosta puta ispadne i mreza, kao da se router zblesira. Pa ga moram rucno resetirati, jer mu ne mozes pristupiti preko web sucelja.

 

Router je Sagem 1704.

 

Mislim da je stvar u torr protokolu, jer recimo skine s Steama igru od 10GB bez pucanja.

 

Da li netko ima slicnih problema?

nije problem u ruteru (tj je), problem je sto je on preslab za mali milijun p2p spajanja. imam isti model. i jedino riješenje je držat torrent klijent na nekih 40 - 50 globalnih p2p konekcija, sve preko toga ga zbloka jako brzo. jednostavno taj ruter nema dovoljno memorije da toliko konekcija izdrži. tako da ili smanji konekcije globalne ili kupi jači ruter sa 32mb rama ili više, pa ga prebriđaj na taj jači ruter. ili zadnja solucija ako si jedni korisnik, stavi ga u bridge mod i napravi si pppoe konekciju. ako vas je više, onda se drži onih predhodnih točaka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 18:25 (ranko091).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Tu se cekana ht da odradi jer to ce biz bitstream, a tu optims iznsjmljuje paricu i dslam port, kad ht rijesi optima se ukljuci isti ili drugi dan.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
Stvar je u tome da mi je iskljuceno sve s HT -a i sad cekam da Optima to preuzme. Samo dok sam dobio ugovore s Optimom trebalo je cak 6 dana da dode postom pa onda dok im vratis natrag ...

u ugovorima sam vidio i H1 ... pise raskid od njih a a nisam ni imao nista s njima jer mi nisu mogli pruzit internet a govorili su da mogu...
Mislim da dolaskom E.U. sad mogi i drugi koristit parice od H.T.??
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako si ti bio potpiso s h1 tamo je postojo ugovor koji nije do kraja razrijesen, pa si optimu, pa ti je to sad cijela zavrzlama s papirima. Meni je djed potpiso za iskon prije 2 godine, i ove godine ujak zeli optimu, ugovore smo s ot rijesili u 2 dana i sve poslano ua HT, ht odbija svaki put zahtjev korisnik je na WLR iskon. Zovi HT, kod njih kao sve ok, zovi iskon, sve ok niste nas korsnik jos od 2012. Jer je taj ugovor bio storniran, ubjti oprema nije bila preuzeta. Super, uhvatio se telefona, nazvo nazad ht, javio se sad neki lik koji zna sta i kako, poslo na azuriranje baze, sljedeci dan sve optimi odobreno, broj prenesen. Posto radim na tehnickoj, rijesili portiranje i ukljucili internet.
Optima ti u takvim slucajevima je nemocna. A radi ti se da nema veze od ulaska u EU. Vec je HAKOM prialilio HT da mora na veleprodaji ponuditi svoje kolokacije i larice u najam drugim operatorima. Tako da ti optima radi ubiti kompletko ko sto di do sad ht radio samo sto se promet s dlama prosljeduje opet po ht optici prema optiminom data centru i ti onda dobijes internet od optime.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pregorio mi sinoć Telsey uređaj od Optime najverovatnije zbog nevremena i to baš sad kad su ove utakmice. @PC - stručnjak koliko će trebat tehničarima da dođu po tvojoj procjeni i da li naplaćuju tu običnu zamjenu?           

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 8:47 (Stux).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zamjena se ne naplacuje, pa inace ide oko 1 do 2 dana, s tim da ovisi gdje zivis, koje mjesto, ako si u okoloci virovitice, onda u 1 do 2 dana. Za ostale neznam kad se dolazi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Zamjena se ne naplacuje, pa inace ide oko 1 do 2 dana, s tim da ovisi gdje zivis, koje mjesto, ako si u okoloci virovitice, onda u 1 do 2 dana. Za ostale neznam kad se dolazi.

Ajme. Pa i 1 dan je previše. {#} Splitsko-dalmatinska županija... I pošto imam onaj stariji masivni black box za zelenim svjetlom od Telseya zanima me šta sada imaju u ponudi to jest što stavljaju. Nešto od Albisa?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 10:22 (Stux).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Meni isto Telsey prije par mjeseci pregorio, dali mi Albis. Brze vrti programe, ali ima bug, kad stavis listu favorita ne mozes ga izgasit na daljinski. Rekli su da popravljaju taj bug (yeah right). A i inace na daljinski samo ide u standby.
Real eyes realize real lies...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Albis 8000 uskoro ide cijeli novi sustav s suceljem itd tako da ce bit super. Po viđenom trenutno moze s usb pustat filmove. No do finalne mozda izmjene
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
N3N0 kaže...
Meni isto Telsey prije par mjeseci pregorio, dali mi Albis. Brze vrti programe, ali ima bug, kad stavis listu favorita ne mozes ga izgasit na daljinski. Rekli su da popravljaju taj bug (yeah right). A i inace na daljinski samo ide u standby.

Koliko si čekao da ga dobiješ i da li si moram platiti izlazak tehničara na teren? Ma kakva lista nema toga. :D Nije ovaj toliko loš, ali je orgroman i počeo je štekati u zadnje vrijeme.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice