Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.282.365
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Izlazak se ne naplacuje osim ako se neustanovi da si sam kriv za kvar, sto je nikad. Doce ti lik stavit drugi i to to. Jer stb je u vlasnistvu ot i ti nemas nista s njim.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zvao sam navecer i sljedeci dan je vec dosao, barem meni.
Real eyes realize real lies...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Izlazak se ne naplacuje osim ako se neustanovi da si sam kriv za kvar, sto je nikad. Doce ti lik stavit drugi i to to. Jer stb je u vlasnistvu ot i ti nemas nista s njim.

Ali kod Optime nije praksa da kvarove koji su uzrokovani sijevanjem naplaćuju ako ih hoćeš zamijeniit ili ti kasnije stigne na račun? Jednima su tako napravili ovdje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Albis 8000 uskoro ide cijeli novi sustav s suceljem itd tako da ce bit super. Po viđenom trenutno moze s usb pustat filmove. No do finalne mozda izmjene

Kako to da Albis 8000 nema HDMI™ 1.4 interface nego HDMI™ 1.3 ?

13 godina
offline
Optima telekom internet

ne naplaćuju ti izlazak na teren kad ti npr.  grom spali ruter ali ako moraš zamijenit ruter onda ti ga oni daju u najam za 11 kn mjesečno ili plati 200+ kn s tim da moras potpisat novi ugovor na 2 godine... jucer kad su mi bili skuzili smo da mi je i albis krepo,  to nemoras uzimat u najam odma je drugi iz auta donio i nikom nista... jedva cekam da vidim to novo sučelje za opti tv, nadam se da će doc prije 12. mjeseca jer ako ostane ovako uzimam drugog operatera... ja se u 2014.god vucem sa 3 mbit downloada bem ti carnet... to tako nemoze

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

ne naplaćuju ti izlazak na teren kad ti npr.  grom spali ruter ali ako moraš zamijenit ruter onda ti ga oni daju u najam za 11 kn mjesečno ili plati 200+ kn s tim da moras potpisat novi ugovor na 2 godine... jucer kad su mi bili skuzili smo da mi je i albis krepo,  to nemoras uzimat u najam odma je drugi iz auta donio i nikom nista... jedva cekam da vidim to novo sučelje za opti tv, nadam se da će doc prije 12. mjeseca jer ako ostane ovako uzimam drugog operatera... ja se u 2014.god vucem sa 3 mbit downloada bem ti carnet... to tako nemoze

Ma nije problem u routeru nego u uređaju za tv. Njega treba zamijeniti. Nisam upucen u situaciju sa novim suceljem...šta je to nega velika nadogradnja?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

Ma nije problem u routeru nego u uređaju za tv. Njega treba zamijeniti. Nisam upucen u situaciju sa novim suceljem...šta je to nega velika nadogradnja?

N3N0 kaže...
Malo dobrih vijesti http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/optima-telekom-krece-s-novom-iptv-platformom strucnjak znas li ista detaljnije o ovome?

 

Real eyes realize real lies...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 12:06 (N3N0).
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
Hvala na odgovoru pc strucnjak. To je to sto si rekao.

Vezano za H1. Prije godinu dana dosao mi doma neki prodavatelj magle da moze mi internet spojit na H1. Nisam vjerovao u to ali stavio sam potpis.
Sad gledam ugovor i tamo pise maksimalni rok za ukljucenje usluge definiran je clankom 4.2 i 5. Da skratim rok je 30 dana i onda ti jave razlog neukljucenja. Nitko me nije zvao .

Sto se tice Optime.
Rekli su mi u zadnjem emailu "strpljenja molimo". Rok je nekih 40 dana za ukljucenje ali to je stvarno puno ali ocekivao sam i sad mogu samo cekati i zvati svaki 4-5 dana da me ne bi zaboravili.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
Evo odbili su me nakon ukupno 25 dana cekanja. Uff 10 godina pokusavam prijeci na neki drugi operated ali bezuspjesno.

Razlog ako sam ih dobro shvatio mislili su da sam na H1 mrezi. Zovem H1 danas, oni kazu nemamo vas U nasoj bazi podataka.

Koga da zovem vise I rijesi moj problem ? Dosta mi je razgovora sa korisnickim sluzbama koje ne ne znaju svoj posao I bubaju samo napamet bez razumijevanja. Svaki put objasnjavam svoj problem nanovo . Nekad ko da pricam svemirski , ne razumiju me nista.

Sad sam zvao druge operatere B net ne moze, vip samo ako se vratim na HT I onda kontaktiram Vip I onda ako me Ht pusti pusti ako.
Kod H1 telefon i internet su 208 kn. Previse, pa cu jos jednom pokusati s Optimom, navodno ce mi poslati nove ugovore. Znaci jos mjesec dana cekanja . Najgore sto te nitko ne obavijestava o procesu prelaska , da li je sve u redu , its nego zovi kao manijak i onda ti kor.sluzba sablonski kaze strpite se u fazi realizacije ste.
Treba mi njihova tehnicka sluzba jer ovo ne vodi nikamo.

Vjerujem da nisam jedini s tim problemon.

Lokacija blizu centra Rijeke.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Uh, traje mi ugovor do 1.1.2015.

Raskid bi mi naplatili skoro 600kn.

Nista od prebacivanja na Vip {#}

A bas sam se zagrijao za akciju 174kn + 30kn za 10/1Mbit.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Poznat problem i jedini ko je tu kriv je HT, ht tebe jos vodi kao korisnika H1, jedino rijesenje je da nazoves sluzbu za korisnike HT-a, biras tehnicku podrsku, molis krunicu da se netko pametan javi, kad se javi moras mu objasnit da si nisi korisnik H1 usluge, i da kod njih u bazi je krivo, te neka to posalje na azuriranje baze jer ne mozes nista s brojem svojim radit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
Imam 2 laptopa i 1 komp No na jednom laptopu mi lise da nema internet accessa To si se znalo dogadt i na onom 2 ali on je imao sastrane gumb di sam mogao ukljucit i iskljucit internet a ovaj nema pa me zanima dal postoji neka kombinacija tipki ili sto da napravim jer nije problem do interneta jer na srugim kompjuterima radi normalno
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
A da probaj na svim tim uređajima podesit staticki IP adresu i DNS, jer iz nekog cudnog razloga nekim mreznim karticama neki modemi ne dodjele dns i nemas net.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav,

posto sam preko ljeta u vikendici u koj nemam internet zanimame dali mogu kod nekog operatera(netreba biti optima) uzet internet na 3 mjeseca?

Imam svoj modem

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pa ugovor ti se potpisuje vecinom na 12 ili 24 mj. Moze naravno i bez ugovora, tako da nakon tri mj mozes ugasit ak to nije isplativo jer cijena ukljucenja je 600 i vise kn tad. A da probas vidit koji operater ima za najmanje para najvise GB preko mobilne mreze te da vidis na lokaciji koji ima najbolji signal za 3G
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

ne pase mi 3g mreza  ,to mi je preslabo ,a i vec imam.

Kod koga je najpogodnije bez ugovora i sta sve treba platiti?

10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

iskon nudi probni period od 3 mjeseca www.iskon.hr

Pozz, Data ;))
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 0:32 (Lieutenant commander Data).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Sad mi je istekao dvogodisnji ugovor i prije toga je bio dvogodisnji znaci od 2010sam korisnik optime i oni mi od novih pogodnosti nude samo novi ruter {#}

 

Trenutno sam  na O2surf paketu (cijenu 171kn) i imam 4mbs brzinu i vele mi iz njihove tehnicke sluzbe da mi je max propusnost 9mbs koliko je validna njihova diagnoza i sta mi na kraju preporucate dal da ostanem ili da odnem na neku drugu

kad sam pitao da li imate tablete ili ostale stvari u ponudi rekli su mi da oni na trziste konkuriraju iskljucivo cijenom  (dobar odgovor ako nista,samo pitanje koliko istinit){#}

16 godina
offline
Optima telekom internet

Nemoj produzivati.

Ostani na Optimi za 174kn 4Mbita.

 

Vip je imao akciju (ne znam da li jos traje) gdje je imao za 174kn (ako si Vip korisnik) isto 4Mbita, ali sto je bilo zanimljivo za nadoplatu od 30kn je imao 10/1Mbit.

To sam htio uzeti, ali sam jos na Optimi i naplatili bi mi raskid ugovora skoro 600kn, pa cu pricekati da istekne.

 

Provjeri jos da li ti je H1 dostupan.

 

Ali ako ti je ostalo nedostupno ostani na tih 174kn, jer je to najjeftinije sto ima.

 

Inace mislim da vise niti HT ne "daje" tablete za produljivanje ugovora.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Poznat problem i jedini ko je tu kriv je HT, ht tebe jos vodi kao korisnika H1, jedino rijesenje je da nazoves sluzbu za korisnike HT-a, biras tehnicku podrsku, molis krunicu da se netko pametan javi, kad se javi moras mu objasnit da si nisi korisnik H1 usluge, i da kod njih u bazi je krivo, te neka to posalje na azuriranje baze jer ne mozes nista s brojem svojim radit.

Trenutno sam više od 4 mjeseca bez telefona i interneta.

 

Popušio sam i kod Optime. Ja ne mogu vjerovati !!!!!!  10 godina se pokušavam maknuti s šugavog T-coma.

 

25.5. 2014.  su mi rekli  u Optimi mogu bez problema dobiti internet i telefon. To mi kažu skoro svi operateri na tržištu. Šta ne mogu pogledati u 21 st.  da li mogu ili ne mogu ? Pa da ne isem više glavom kroz zid.

pa čekaj ugovor pa natrag

pa zovi

11.5. javljaju da su u fazi realizacije

20.6. odbili zbog krive dokumentacije (H1 koji nema veze s vezom)

24.6. zovu da ćemo dobiti novi broj  LOOOL , prvi njihov poziv meni

9.7. dobio lozinku za pristup internetu

9.7. zovem kažu da uslugu  NE MOGU REALIZIRATI !!!!

 

U kakvoj državi živimo. A zvat kroisničku službu je borba sa zbunjolama. Izvrijeđit ih nema smisla jer oni samo rade svoj posao.

 

 

Sad mi kažu da nema parica više, da trebaju 2 za telefon i internet. WTF?I da ih sad nema.

 

Šta ako se vratim opet na T-com hoće li mi oni moći spojiti internet i telefon ? Ionako T-com drži Optimu u šaci a Optima ima slogan drugi i drugačji. Svašta ! 

 

Bnet - ne može

H1 rekao da može naravno  pa ista stvar kao s Optimom

Vip  može ali samo preko T-coma

 

Jednostavno nemam izbora ! I za mene nikoga nije briga. 

 

 

PC - stručnjak imaš možda koje rješenje ? Da li da se vratim na T-com ? 

Nije mi jasno kako nema više parica u centrali ? Pa šta onda novi korisnici , kao oni mogu dobiti internet. Ništa mi nije više jasno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 15:50 (LKR).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Kradi net :D logicno

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
LKR kaže...
PC - stručnjak kaže...
Poznat problem i jedini ko je tu kriv je HT, ht tebe jos vodi kao korisnika H1, jedino rijesenje je da nazoves sluzbu za korisnike HT-a, biras tehnicku podrsku, molis krunicu da se netko pametan javi, kad se javi moras mu objasnit da si nisi korisnik H1 usluge, i da kod njih u bazi je krivo, te neka to posalje na azuriranje baze jer ne mozes nista s brojem svojim radit.

Trenutno sam više od 4 mjeseca bez telefona i interneta.

 

Popušio sam i kod Optime. Ja ne mogu vjerovati !!!!!!  10 godina se pokušavam maknuti s šugavog T-coma.

 

25.5. 2014.  su mi rekli  u Optimi mogu bez problema dobiti internet i telefon. To mi kažu skoro svi operateri na tržištu. Šta ne mogu pogledati u 21 st.  da li mogu ili ne mogu ? Pa da ne isem više glavom kroz zid.

pa čekaj ugovor pa natrag

pa zovi

11.5. javljaju da su u fazi realizacije

20.6. odbili zbog krive dokumentacije (H1 koji nema veze s vezom)

24.6. zovu da ćemo dobiti novi broj  LOOOL , prvi njihov poziv meni

9.7. dobio lozinku za pristup internetu

9.7. zovem kažu da uslugu  NE MOGU REALIZIRATI !!!!

 

U kakvoj državi živimo. A zvat kroisničku službu je borba sa zbunjolama. Izvrijeđit ih nema smisla jer oni samo rade svoj posao.

 

 

Sad mi kažu da nema parica više, da trebaju 2 za telefon i internet. WTF?I da ih sad nema.

 

Šta ako se vratim opet na T-com hoće li mi oni moći spojiti internet i telefon ? Ionako T-com drži Optimu u šaci a Optima ima slogan drugi i drugačji. Svašta ! 

 

Bnet - ne može

H1 rekao da može naravno  pa ista stvar kao s Optimom

Vip  može ali samo preko T-coma

 

Jednostavno nemam izbora ! I za mene nikoga nije briga. 

 

 

PC - stručnjak imaš možda koje rješenje ? Da li da se vratim na T-com ? 

Nije mi jasno kako nema više parica u centrali ? Pa šta onda novi korisnici , kao oni mogu dobiti internet. Ništa mi nije više jasno.

A tebi nije jasno tko je vlasnik hebene infrastrukture(parice), i tko štopa druge opeeratere pod izgovorom da nema kapaciteta, međutim ako odabereš vlasnika infrastrukture, kapacitet se odjednom oslobodi i može te se spojiti?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
U nekim mjestima stvarno u podzemnoj mrezi nema parica, izvodi su popunjeni, a optima trazi novu paricu jer ne ide po staroj. A ak je nema onda nema. T-com ce te vjerojatno spojit jer oni za svoje korisnike kopaju i stavljaju ako treba kabel, al i to upitno. I VIP, H1, a i optima bi ti radili po HT infrastrukturi, odnosno bit streamu. Ako nisi u vecem gradu, niti jedan operater osim HT nema dslam.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

A tako će i biti, poslao sam zahtjev T -comu . Parica će se siguran sam , osloboditi preko noći.  Dok ne dođu neka bolja vremena bit ću kod njih i plaćat 215 kn, ajde sad ću imat 10 mbita brzine.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ha ha odabrao sam 10 mbit brzinu u paketu s telefonom. Zapravo to sam kao u nihovoj akciji i mogao samo odabrati.

I zovu mene oni drugi dan da možda vam nećemo uspjeti pružiti 10 mbit brzinu pa ćemo spustii na 4  mbita i oduzet od ukupne cijene.

 

Koja navlakuša T coma . Stvarno ! Siguran sam da ću dobiti 4 mbita. 

 

A za parice su rekli nema problema , napravit će se prostora.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mreza njihova, za njih parica mora bit, ma ovih 10 Mbita, nemoze se bas znat dok se kod tebe ne postavi modem, a ni onda, jer sustavi ima neke cudne brzine unesene i automatika odmah odbije sama zahtjev ako je brzina manja negobsto bi trebalo bit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ok, ali nudit takve brzine i onda to smanjit je laganje naroda. Ako se nešto obećava  to se mora i ispunit a ne već me sad zovu i kažu mogli bi završit na 4 mbita.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Reci mi imam doma optiku provučenu , kakvo je stanje s time danas . Na T comu sam radi toga imao 2 modema . 1 Ericcson i Gigaset SX 763 Wlan DSL  Možeš mi pojasniti zašto toliko glupih  lampica moram imati ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

sljedeći mjesec mi ističe ugovor s Optimom.

oće li bit iš novo u ponudi? jer mi se više isplati uzet "MAX3 S" nego "O3 flat"

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Na optici ti imas media converter i sam ruter, sad ide kombinacija s ZTE VDSL modemom na optici.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice