Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.345
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ja koliko sam na terenu isprobao, radi fino i glatko, jedino nisam usb isprobavo, sto i kako cita.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Meni je OptiTV totalna koma imam ga sigurno godinu dana i od prvog dana mi trza i trzucka, u prijevodu j*bem ja takav IPTV. Imao sam 4 Mbit/s, sad imam 10 Mbit/s isto sranje i dalje trza, kad počne do bola trzat moram gasit router (ZTE) i reciver (Albis) i najčešće tek sve profunkcionira iz drugog ili trećeg puta i ne živim u nekoj vukohebini nego u gradu. Šta reći nego stvarno žalosno, ne vjerujem da će novi update išta promjeniti. Inače internet mi radi savršeno, ali TV je sranje teško. Čim mi istekne ugovor mičem se sa Optime i to isključivo radi katastrofalne Opti TV.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Opti tv trza i štuca samo radi losih modema...zte i tp link, neznas koji gori, tamo di su innbox modemi oroblema nema nikad, osim kad grom spali modem.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Opti tv trza i štuca samo radi losih modema...zte i tp link, neznas koji gori, tamo di su innbox modemi oroblema nema nikad, osim kad grom spali modem.

Pa j*beš takvu firmu ak znaju da imaju tisuću i jedan problem radi routera, a uopće ti ih ne daju promjeniti. Na žalost radi ovakvog propusta ne bi mi ni bilo žao da ih T-scum preuzme.

11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Jesi bitstream korisnik ili full njihov?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
HDesignz kaže...

Jesi bitstream korisnik ili full njihov?

Full njihov korisnik.

13 godina
offline
Optima telekom internet

ja sam isto full njihov pa trza zbog tp-linka, jos je gore ak je komp spojen na wifi, preko kabla malo manje trza

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Optima telekom internet

bio je lik ovdje na forumu,koji se kleo u tP-Link,a naivci nasjeli...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

ja sam isto full njihov pa trza zbog tp-linka, jos je gore ak je komp spojen na wifi, preko kabla malo manje trza

Meni je preko kabla spojen, ali očito to ništa ne vrijedi.

13 godina
offline
Optima telekom internet

ma probaj sve prek wifija imat ko ja pa da vidis kak ne pomaze, na kablu tu i tamo malo trza...ja kak sam premjestavao komp jednostavno vise nemogu kablom imat spojeno, ak skidam torrent  onda trzne bar 2 puta u minuti a to je puno...jos imam 4 mobitela spojena na wifi cijelo vrijeme.

 

Stiglo mi novo sucelje jutros za opti tv, probao sam usb, mkv filmovi nemaju zvuk i prijevod nece ucitavat...ovako su mi shebali raspored programa na brojeve, to meni nece bit problem al mom starom oce, kasnije cu to probat jos malo namjestit...ugl. puno ljepse i fluidnije od starog sucelja iako sam ocekivao vise kao npr. youtube aplikacija 

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 12:27 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

poz imam opti tv i albis prijemnik i sad mi nije jasno kako i gdje cu dobiti obavijest o nadogradnji?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

meni je jutros svjetlilo crveno pa sam ga restartao i onda se sam azurirao...budes kroz ovih par dana dobio update, nekima je stiglo vec prije par dana

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Za youtube su jednome na fejsu odgovorili da je u testnoj fazi.
Real eyes realize real lies...
13 godina
offline
Optima telekom internet

oke skuzio sam nekak kak se pale titlovi ali nece prikazat č i ć, format je UTF-8 i imo jos puno formata ponudenih ali neznam koji da uzmem da mi prikazuje nasa slova

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
TP-LINK W8951ND i NB varijanta i to verzija 5.0 je najvece smece od modema ikad viđeno. Od kako se pojavio ZTE H108L, i za ull i za Bit stream, broblemi su vise manje nestalo. Koliko mi znamo, nakon TP-Link w8951 verzije 5.0 i nakon obecanja kineza da ce popravot to nadogradnjom, koja je mjesecima kasnila, ugovor s tp-linkom kao dobavljacem je raskinut.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

oke skuzio sam nekak kak se pale titlovi ali nece prikazat č i ć, format je UTF-8 i imo jos puno formata ponudenih ali neznam koji da uzmem da mi prikazuje nasa slova

Daj mi napiši u private kako si riješio titlove jer meni neće da ih povuče/prepozna skupa sa filmom.   

9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav svima!

I mi smo dobili nadogradnju optitv-a, ali nismo baš zadovoljni...nije praktično, sve je nekako zbrkano...možda treba vremena da se naviknemo. Jako je sve sitno i ne vide se ti programi, kad je onaj preglednik s lijeve strane uključen, sadržaj filma teško čitljiv, ne može se vidjeti šta je na drugim programima dok gledaš jedan (jedino da zacrni cijeli program), screen je na svakom programu drugačiji...a one programe na kojima imamo PIN uopće ne možemo uključiti, kaže upišite PIN al ne vidimo gdje {#}  ... ne znam, jesmo li mi toliko smotani pa ne kužimo {#} 

Imete li možda kakav pametan savjet? Proučavali smo i one njihove upute, al ništa od toga...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

ma probaj sve prek wifija imat ko ja pa da vidis kak ne pomaze, na kablu tu i tamo malo trza...ja kak sam premjestavao komp jednostavno vise nemogu kablom imat spojeno, ak skidam torrent  onda trzne bar 2 puta u minuti a to je puno...jos imam 4 mobitela spojena na wifi cijelo vrijeme.

 

Stiglo mi novo sucelje jutros za opti tv, probao sam usb, mkv filmovi nemaju zvuk i prijevod nece ucitavat...ovako su mi shebali raspored programa na brojeve, to meni nece bit problem al mom starom oce, kasnije cu to probat jos malo namjestit...ugl. puno ljepse i fluidnije od starog sucelja iako sam ocekivao vise kao npr. youtube aplikacija 

WiFi ti je simpleksna veza podložna smetnjama drugih uređaja u blizini, pogotovo mobitela za razliku od LAN kabla gdje je dupleksna veza i nemože biti smetnji.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Tinna00 kaže...

Pozdrav svima!

I mi smo dobili nadogradnju optitv-a, ali nismo baš zadovoljni...nije praktično, sve je nekako zbrkano...možda treba vremena da se naviknemo. Jako je sve sitno i ne vide se ti programi, kad je onaj preglednik s lijeve strane uključen, sadržaj filma teško čitljiv, ne može se vidjeti šta je na drugim programima dok gledaš jedan (jedino da zacrni cijeli program), screen je na svakom programu drugačiji...a one programe na kojima imamo PIN uopće ne možemo uključiti, kaže upišite PIN al ne vidimo gdje {#}  ... ne znam, jesmo li mi toliko smotani pa ne kužimo {#} 

Imete li možda kakav pametan savjet? Proučavali smo i one njihove upute, al ništa od toga...

Koji TV imate? U mene je 4:3 i jedva sam nekako namjestio da bude čitljivo, a da su formati slike jednaki i da su titlovi na dnu ekrana. 

 

Stavio sam HD sučelje (na SD je katastrofa), sa omjerom slike sam se igrao, isprobao sve moguće omjere i rezolucije (na kraju završio na 720p@60Hz) pa sada to na nešto liči.  Primjetio sam da kanali poput Discovery, Viasat, TLC imaju skroz drugi način titlovanja i sve bude zbrkano. Mene također najviše nervira boldano.

 

@PC-Stručnjak je li sučelje na Bnetu bolje od ovoga? Ugovor mi završava 22.11. to sam precizno saznao nedavno pa me zanima...

 

Optima nudi za 270kn Premium, ja njima ništa ne vjerujem, vjerojatno na to nabiju PDV i štajaznam. A i ne treba mi masu programa kad ionako nema npr. Arenasporta, radije brzina interneta pa streamove gledati... Jedino što sam čitao da Bnet daje previše spravica i da bude previše kabela i tako neke gluposti?

Real eyes realize real lies...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 11:05 (N3N0).
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
AF139 kaže...
domac5 kaže...

ma probaj sve prek wifija imat ko ja pa da vidis kak ne pomaze, na kablu tu i tamo malo trza...ja kak sam premjestavao komp jednostavno vise nemogu kablom imat spojeno, ak skidam torrent  onda trzne bar 2 puta u minuti a to je puno...jos imam 4 mobitela spojena na wifi cijelo vrijeme.

 

Stiglo mi novo sucelje jutros za opti tv, probao sam usb, mkv filmovi nemaju zvuk i prijevod nece ucitavat...ovako su mi shebali raspored programa na brojeve, to meni nece bit problem al mom starom oce, kasnije cu to probat jos malo namjestit...ugl. puno ljepse i fluidnije od starog sucelja iako sam ocekivao vise kao npr. youtube aplikacija 

WiFi ti je simpleksna veza podložna smetnjama drugih uređaja u blizini, pogotovo mobitela za razliku od LAN kabla gdje je dupleksna veza i nemože biti smetnji.

mislim da si me krivo razumio, htio sam rec na kablu tu i tamo nekad zna trzat ali na wifiju stalno trza da to vec zivcira...sad na novom sucelju mi ne trza vise nego se pojavljuju neke ljubicaste kockice koje nestanu za sekundu-dvije, prije je bas slika i zvuk prekinula tu sekundu

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
N3N0 kaže...
Tinna00 kaže...

Pozdrav svima!

I mi smo dobili nadogradnju optitv-a, ali nismo baš zadovoljni...nije praktično, sve je nekako zbrkano...možda treba vremena da se naviknemo. Jako je sve sitno i ne vide se ti programi, kad je onaj preglednik s lijeve strane uključen, sadržaj filma teško čitljiv, ne može se vidjeti šta je na drugim programima dok gledaš jedan (jedino da zacrni cijeli program), screen je na svakom programu drugačiji...a one programe na kojima imamo PIN uopće ne možemo uključiti, kaže upišite PIN al ne vidimo gdje {#}  ... ne znam, jesmo li mi toliko smotani pa ne kužimo {#} 

Imete li možda kakav pametan savjet? Proučavali smo i one njihove upute, al ništa od toga...

Koji TV imate? U mene je 4:3 i jedva sam nekako namjestio da bude čitljivo, a da su formati slike jednaki i da su titlovi na dnu ekrana. 

 

Stavio sam HD sučelje (na SD je katastrofa), sa omjerom slike sam se igrao, isprobao sve moguće omjere i rezolucije (na kraju završio na 720p@60Hz) pa sada to na nešto liči.  Primjetio sam da kanali poput Discovery, Viasat, TLC imaju skroz drugi način titlovanja i sve bude zbrkano. Mene također najviše nervira boldano.

 

@PC-Stručnjak je li sučelje na Bnetu bolje od ovoga? Ugovor mi završava 22.11. to sam precizno saznao nedavno pa me zanima...

 

Optima nudi za 270kn Premium, ja njima ništa ne vjerujem, vjerojatno na to nabiju PDV i štajaznam. A i ne treba mi masu programa kad ionako nema npr. Arenasporta, radije brzina interneta pa streamove gledati... Jedino što sam čitao da Bnet daje previše spravica i da bude previše kabela i tako neke gluposti?

Kod jednog 4:3 TV-a ista stvar samo što je meni tako kod filmova, a uglobalu je sve jako sitno. Titlovi mali(nemogućnost čitanja) ne prepoznaje č, ć,... umjesto primjer, bude <i>primjer</i> i tako slicne greške.
Ova nadogradnja ja više namijenjena za noviju generaciju TV-a na kojima sve radi izvrsno.
Također neka mi netko potvrdi da stb ide u standby(crveno svjetlo) nakon dužeg nekorištenja uređaja/tv-a... tako mi je SZK rekla.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ne mogu potvrditi, ali u postavkama je opcija pripravnost, po defaultu 5 sati i to je max opcija. Znaci nakon 5 sati bez diranja gasi se... A ne znam, biti ce lose ako ne misle popravljati sve ovo...
Real eyes realize real lies...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Da namjenjeno je TV-ima visoke rezolucije i nove generacije. Jer novi prijemnik više nema mogučnost skart-a već samo HDMI. Istu stvar je i VIP napravio nedavno, prijemnici im dolaze samo s HDMI kabelom i to je to. I piše ljepo u uputama da je usluga namjenjena HD TV-ima.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...

Da namjenjeno je TV-ima visoke rezolucije i nove generacije. Jer novi prijemnik više nema mogučnost skart-a već samo HDMI. Istu stvar je i VIP napravio nedavno, prijemnici im dolaze samo s HDMI kabelom i to je to. I piše ljepo u uputama da je usluga namjenjena HD TV-ima.

Znam, ali opet nije ok s njihove strane. Onda bi optima mogla pokloniti bar neki tablet, tv,... kad su izbacili nadogradnju bez da naprave test te vide stvarnu situaciju na 4:3 televizorima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Sad za cijenu nekog normalnog HD TV-a od kojih 2000kn i ispod nije neki problem ga nabavit onima koji i placaju IPTV.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
A pazi, ja imam 16:9 HDTV koji stoji izgasen jer je stari navikao na sliku na ovoj prastaroj :D sad kad je ovo novo sucelje cu je ponovo spojiti da vidim kakav je format na programima, prije je na HRT i par stranih bila suzena slika.
Real eyes realize real lies...
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
I meni isto trza vec duze vrijeme i to dosta puta u minuti, negledljivo je...na tcom i frastrukturi sam, tcom kaze da je sve ok sa linijom....imam albisa i TP-LINK W8951NB v 5.0 ... Ponudili su mi iz optime raskid ugovora jer vise ne znaju sto da naprave... Jedino da ih jos pitam ovaj modem ZTE H108L sto je spomenuo kolega PC - strucnjak... Jos mi nije doslo novo sucelje ali vjerujem da ce i meni pojavljivati ljubicaste kockice umjesto trzanja tj prekida slike i zvuka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 10:45 (Command Prompt).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
N3N0 kaže...
A pazi, ja imam 16:9 HDTV koji stoji izgasen jer je stari navikao na sliku na ovoj prastaroj :D sad kad je ovo novo sucelje cu je ponovo spojiti da vidim kakav je format na programima, prije je na HRT i par stranih bila suzena slika.

Ja sam probao na Full HD i stvarno je sve izvrsno jednio što sam rekao da za 4:3 televizore nisu to baš najbolje odradili, ali ipak i nije namijenjeno za njih.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Meni je ovo sto su napravili sa suceljem totalni fail, vidi se da uopce nije testirano prije nadogradnje. Staro sucelje je bilo ruzno, ali je barem sve radilo. Ovdje su titlovi strahovito presitni, a ako prebacis sucelje na SD onda su titlovi ok velicine, ali centrirani na ekranu. Predivno.

 

Imam FullHD TV, tako da ljudi koji imate stare 4:3 ekrane, ne brinite, i nama sa FullHD su sve unistili. Ovi fontovi su totalna katastrofa, a nigdje opcije za promijenit velicinu. Bolje im je da to skrpaju sto prije, inace gasim uslugu.

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Novo sučelje se je 3 mjeseca testiralo. Od toga 1 u labosu i 2 kod beta testera.

Na čemu i kako je ustanovljeno da je sve ok nemam pojma.

No na SML prijemniku, čija je i ta platforma u kompletu je sve ok čak i sve tipke na daljinskom imaju funkciju i rade ono što piše baš na njoj samoj.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice