Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.812
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ili H1 vdsl

ma sad me mos vuc za jezik sta se tice izraza ali evo laicki cu rec sta mi je reka prijatečj koji mi je trazija poziciju na centrali, kaze stavija sam te di nema nikog oko tebe 20 livo 20 desno i di je signal bija najjaci, e sad to valjda znaci da ne bi trebalo bit gusenja sa strane centrale ...il ne neznam, ali kao to je dobra pozicija na centrali. jedino me brine kako su oni vukli te kabele pa da ima 1200metara umisto mojih setnjom brojanih od sahte do sahte 600 lol. ugl pada mi na pamet jos jedna stvar, sta ako su na istoj centrali dva providera iskon i t com, sa dvije odvojene infrastrukture kroz kvart, jer koliko vidim i iskon je na istoj, a ja sam spojen na t com, i susjed do mene koji je na istoj razvodnoj ali kod iskona pokazuje mu line atenuation 12 ?? ima li ista od ovog smisla...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ili H1 vdsl
Ma ima smisla, taj ZTE pokazuje meni 6 dB vece gusenje nego HST acterna, sto ako se kod tebe uzme u obzir isto ti je ko i susjedu, ticno ces vidit kad ti vdsl spoje, al kazem bez problema ce ti radit. Tako da uzmi vdsl i sve 5.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
HDesignz kaže...
Mentor kaže...

Imam za poslovne korisnike Halo Surf ( Internet + 2 tel broja) i trazio sam da bude na parici i dosli su iz tcoma da spoje lokaciju sa centralom na parici i onda su dosli iz Optime i ovaj modem spojili. Sta je  ISDN jos u igri ?!

 

 

ma to je to..2 voip broja preko iskre, ne možeš ga zamjeniti

Pise za Halo surf sljedece:   * Podrazumijeva mjesečnu naknadu za korištenje osnovnog sadržaja usluge - dvije analogne telefonske linije, potrebnih govornih kanala te neograničenog internet prometa (FlatRate).

 

Šta znaci dvije analogne linije ? Spojim telefon na tel paricu i čujem u slušalici tutututu.....  zašto se spominje VOIP za ovaj modem innbox V51 ? Izgasim modem i neradi telefon. 

 

Da li ja imam dvije analogne telefonske linije ili ovi iz Optime jedno pišu a drugo naprave ?!  

 

Ovo me malo zbunjuje jer sam u kutiji sa modemom dobio spliter a sad ispada da mi netreba nego da imam VOIP telefone ?

 

Da ja nazovem pa ih pitam kako su to oni zamislili ?!

Uvijek Vaš nikad svoj.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 19:02 (Mentor).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Halo surf je telefon preko voipa, i to ti jesu 2 analogne linije, jer modem daje analogni telefon, ajmo reci ko da imas centralu kod sebe. Digitalne telefonske linije bi bile da imas IP telefone, to bi ti bio onaj opti lan, di imas telefone spojene direjtno na lan portove modema.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

meni doma kad neradi modem telefon radi i imam spliter ,sad mi nista nije jasno oko analognih tel linija ispada da postoje sa napajanjem i bez napajanja analogne tel linije , neznam sta da kazem, da su napisali dvije VOIP linje OK al napisu dvije analogne linije ,jednostavno neshvacam ili sam nesto propustio, mislim da je to  IP Multimedia Subsystem a ne analogna tel. linija

Uvijek Vaš nikad svoj.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 3:17 (Mentor).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Od modema do njihovih servera je preko IP protokola, al ti u njega ustekas stari telefon i radi, zato je analogna. I sve ti je uredu, sto se bunis tolko s tim, voip je super stvar di treba vise brojeva, a koristis manje parica. I da modemi su zakljucani zbog HAKOM regulative neke u vezi VOIP-a.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Nevolim kad jedno pise a na kraju ispadne drugo, zar je bio problem napisati voip linija ili tako nesto i mogucnost koristenja analognih telefona, da korisnik zna sta ce dobiti, slicno je i sa oglasavanjem mobilnih operatera.Sta se mene osobno tice volio bi da je sve na optici :)
Uvijek Vaš nikad svoj.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
A ibg, to je tako i nemres tu nista.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Moze li mi netko pomoci,

 

presao sam na Optimu sa Tcoma i uzeo O3 Flat paket (telefon, adsl, tv). 14.10 sam dobio obavijest od Tcoma da mi je realizirano iskljucenje njihovih usluga, a par dana nakon sam dobio od Optime obavijest da mi je odobren prelazak.

 

Ali, meni je jos uvijek radio tcomov internet i telefon. Prije 2 dana je telefon prestao raditi, tocnije nitko nije mogao nazvati na taj broj. 

Jucer sam dobio opremu od Optime, a meni jos radi tcomov internet, ja odspojim tcom ruter, spojim optimino sve, adsl, telefon, iptv. I ne radi.  Podaci od rutera u prilogu. 

Moraju li ovi iz Optime nesto u centrali napraviti ili? Koliko to traje? Kad ce prestati raditi Tcom internet? 

 

Mogu li ja imati normalno adsl 4 mbit i iptv i telefon sa ovim podacima. I da, podaci su ostali sa tcoma, ista propusnost, sve isto.

 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Optima telekom internet

Pozz ekipa. Prije koji dan mi starci jave da ne radi telefon pa skužih da su vjerojatno prebacili na digitalnu liniju i da trebam provući kabel direkt od telefona do routera. Tek nakon kaj sam skrimpao kabel i došao do rutera s njim, vidjeh da onaj tp link maleni nema ulaz za telefon. U ponedjeljak su zvali za produljenje ugovora i stari naravno produži a oni šalju zte router. Dođe sve to danas i kaže stari da ni taj nema ulaz za phone, voip itd ali mi nije rekao koji je model rutera da provjerim pošto me nema doma. Moje pitanje je sad, koji model routera dijeli optima u zadnje vrijeme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
1. Tcom ti na centrali mora stavit profil za optimine usluge inace nece radit a vjerojatno jos nisu.

2. Optima ne prebacuje na voip. Vijerojatno greska treba prijavit kvar nestonje riknilo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
online
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
1. Tcom ti na centrali mora stavit profil za optimine usluge inace nece radit a vjerojatno jos nisu.

2. Optima ne prebacuje na voip. Vijerojatno greska treba prijavit kvar nestonje riknilo.

Znači, kod optime i dalje spliter i ostalo kao do sad? Kako je onda moguće da su prije par mjeseci (3-4) zvali iz t-coma (iako je ugovor kod optime) da će kroz skorije vrijeme linija biti prebačena na digitalnu da se ne čudimo ako telefoni izgube funkcionalnost. Vjerojatno onda do centrale jer susjedima koji su na t-comu ovaj tjedan tehničari dolazili prebacivat linije na router.

12 godina
offline
Optima telekom internet

Ja sam dobio splitter. 

Jos me nisu prebacili, a Internet i telefon su mi vazni za posao.

 

A na ovim podacima od rutera mi se stalno mijenja ovaj max rate, ide dole, dok je onaj kao current isti.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Za optimubdo daljenjega treba spliter, ako ide preko bitstreama isto, nema tu ht sto, oni jedino korisnike koji su bili na POTS tehnologiji su prebacili na MSAN ali kod korisnika se nista ne mijenja.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
online
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Za optimubdo daljenjega treba spliter, ako ide preko bitstreama isto, nema tu ht sto, oni jedino korisnike koji su bili na POTS tehnologiji su prebacili na MSAN ali kod korisnika se nista ne mijenja.

Pa što je onda ako nije telefon a nije ni linija jer internet radi normalno? Baš me zanima što će reći tehničar kad dođe ispravit smetnju.

12 godina
offline
Optima telekom internet

Jos me nisu prikopcali, a tcomov adsl radi. 

Hoce li se prekinuti adsl veza na tcomovom ruteru kad se prebaci profil na optimu? Znači, ako crkne veza ja prebacim na optimu i to je to?

Hoce li odma raditi i IPTV?

 

Hvala!

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Kad ti prestane radit internet od tcoma i kad nesto upises u adresnu traku ti napise dev.optima-telekom.hr i nemas internet znaci da trebas spojit optiminu opremu i onda ti sve radi.


Problem ti je vejrojatno na centrali, kad su prebacivali na MSAN vjerojatno ga nisu dobro ili uopce spojili u paralelu s DSLAM-om.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Rekli su ovi iz optime da je 12.11 datum prijelaza broja, a ovi iz tcoma mi iskljucili telefon, a adsl radi.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Zašto više Optima nema onu opciju za podizanje brzine na jedan dan ili koliko sati je već bilo ograničeno. Ne sjećam se kako se zvalo ali mislim da se naplaćivalo 5 kuna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
vrinho kaže...

Zašto više Optima nema onu opciju za podizanje brzine na jedan dan ili koliko sati je već bilo ograničeno. Ne sjećam se kako se zvalo ali mislim da se naplaćivalo 5 kuna.

Netko je napisao odgovor prije dosta vremena.

Kao, kršilo je neka pravila od HAKOMa, il tak nešto. Kao brzina može biti drugačija od one reklamirane....

Tak sam bar ja zapamtio.

 

Uglavnom, još i danas tugujem za tom opcijom... :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
CyberDemonVZ kaže...

Netko je napisao odgovor prije dosta vremena.

Kao, kršilo je neka pravila od HAKOMa, il tak nešto. Kao brzina može biti drugačija od one reklamirane....

Tak sam bar ja zapamtio.

 

Uglavnom, još i danas tugujem za tom opcijom... :(

Šteta, u nekim situacijama bi jako dobro došlo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
To je bila super opcija, pogotovo kod onih korisnika sto su jako blizu centrale, bez probelma si vuko 20 Mbita. No cudno to se je trebalo reklamirat 24 sata po maksimalnoj brzini u ovisnosti o kvaliteti parice i udaljenosti od kolokacije.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Prije svega pozdrav. Imam čudan problem. Jučer sem prešao na Optimu odnosno imao ukljućenje. Sada imam internet i IPTV, ali nemam telefona. Samo signal zauzeća. Telefon je spojen preko splitera, probao sam i direktno bez routera, ali ista stvar.

Inače telefon mi neradi već tjedan dana odnosno 2 dana nakon što sam podnio zahtijev za prelazak na Optimu.

Brca
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Koji O paket si uzeo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

O3TV surf+

Brca
12 godina
offline
Optima telekom internet

Prebacili su me na Optimu, sve je spojeno, ali mi je brzina mala.

Pušteno mi je 6400 za iptv+adsl, gdje da to prijavim da se poveća, koliko treba za to?

 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
08000088. Meni je pusteno 8999 ako se dobro sjecam (ostavili su mi 5mbps jer sam stariji korisnik).
Real eyes realize real lies...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
KiX777 kaže...

Prebacili su me na Optimu, sve je spojeno, ali mi je brzina mala.

Pušteno mi je 6400 za iptv+adsl, gdje da to prijavim da se poveća, koliko treba za to?

 

A koji paket?

 

Brca prijavi kvar

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Imas ti i onu 2 Mbita brzinu kod njih obda be taj profil i dobar.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Uzeo sam O3 Flat paket, 4 mbit brzina.

 

Ne radi ni telefon. Kažu oni da Tcom nije nekakvu potvrdu poslao da je prebacio, te da nazovem sutra da vidim.

 

Valjda će sutra povećati propusnost, stvarno ne znam u čemu je problem.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 16:10 (KiX777).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice