Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.864
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Optima telekom internet

Je li Optima što povećavala brzinu interneta?

 

Inače na speedtestu imam 3,5Mbps a sada mi ide sve do 4,5Mbps, inače plaćam 4, naravno nisam potpisivao nikakav ugovor za povećanje brzine, pa zato pitam.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pa nije nista povecano, sve ja kako je i bilo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ja nemogu vjerovat kakvi nepazljivi ljudi rade, umjesto adrese broj 3 oni napisu 8 i sad ko zna za koliko dana ce se to oduzit... a k tome mi se vise nit ne javljaju kao prije u roku od sekunde, sad cekam po 3 minute i nitko se ne javlja...
16 godina
offline
Optima telekom internet

3 minute za vrijeme blagdana i godisnjih.

Necuveno.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pa i u call centru regiji su godisnji itd. Tako da radi samnjen broj ljudi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav. Da li je itko uspio spojiti onaj stariji tp-link w8951nb sa novim zte H108L u bridge mode? Koliko sam primjetio, kod optime svi imaju jednak intarface i mislio sam da će to ić samo tako ali đubrad se ne spaja. Možda imam krivu proceduru pa bih molio ako ima koja dobra duša da mi malo pripomogne s konfiguriranjem. Hvala unaprijed

 

EDIT: što više čitam, to sam manje siguran treba li mi bridge mode ili samo wifi extender. Moj problem je taj da mi je glavni router( onaj koji je spojen na paricu) stacioniran na mjestu koje mi ne odgovara. Ne želim ga seliti više jer sam prije 2-3god bušio zidove iz istog razloga. Uglavnom, 5m dalje imam stacioniran drugi komp kraj kojeg je printer pa sam ga mislio spojit lan-om ili usb-om u drugi router koji bi pozicionirao u tom krugu da ne moram za pristup printeru od ostalih računala u kući stalno imati upaljen taj jedan komp. Još jedan problem koji sam time mislio riješiti je taj da se riješim wifi sticka na tom kompu jer se kod većeg protoka podataka pregrije pa se pojavljuju anomalije u vezi i spojim komp lan-om u drugi router. Možda je sada malo jasnije što želim postići a možda i nije jasnije s obzirom na moje brljotine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2015 13:35 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Optima telekom internet
dax-lax kaže...

Pozdrav. Da li je itko uspio spojiti onaj stariji tp-link w8951nb sa novim zte H108L u bridge mode? Koliko sam primjetio, kod optime svi imaju jednak intarface i mislio sam da će to ić samo tako ali đubrad se ne spaja. Možda imam krivu proceduru pa bih molio ako ima koja dobra duša da mi malo pripomogne s konfiguriranjem. Hvala unaprijed

 Ja sam se do sad igrao s puno kombinacija kod puno operatera i do sad sam naleti na samo jedan problem - ip adresa.

Prve tri brojke trebaju biti iste (npr 192.168.1) a zadnja razlicita (npr 1 i 2).

 

Pogledaj u oba routera koja im je ip adresa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
CyberDemonVZ kaže...
dax-lax kaže...

Pozdrav. Da li je itko uspio spojiti onaj stariji tp-link w8951nb sa novim zte H108L u bridge mode? Koliko sam primjetio, kod optime svi imaju jednak intarface i mislio sam da će to ić samo tako ali đubrad se ne spaja. Možda imam krivu proceduru pa bih molio ako ima koja dobra duša da mi malo pripomogne s konfiguriranjem. Hvala unaprijed

 Ja sam se do sad igrao s puno kombinacija kod puno operatera i do sad sam naleti na samo jedan problem - ip adresa.

Prve tri brojke trebaju biti iste (npr 192.168.1) a zadnja razlicita (npr 1 i 2).

 

Pogledaj u oba routera koja im je ip adresa.

 Ista je na oba. 1.1. Pojavio se problemćek da na drugom aka slave routeru neda zamijeniti ip. Shvatio sam da đubar neda ni firmware zamijeniti iako se stavlja smo novija verzija. Sve napravi i resetira se ali ostaje stara verzija. Možda on zeza. Mogo bi ja probat sa sx763 ali nisam sigura hoće li to funksionirt s obzirom da je zte od optime a siemens na tcom-u. Možda za bridge nije ni potrebno jer ne koristi podatke od isp-a pošto on samo šalje i prima internet podatke

13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Imam pitanje vezano za Optimu i propusnost parice. Budući da koristim Optimin O3 4 Mbps paket tražio sam povećanje brzine na 10 Mbps. Moje je zahtjev nakon tehničke provjere odbijen zbog nedovoljne propusnosti parice. Međutim, danas sam saznao u Optiminoj SZK da je su oni imali podatak o propusnosti od oko 18 Mbps, a da su nakon tehničke provjere od T-coma dobili podataka od 10,5 Mbps. Tu možda ne bi bilo ništa čudno da moji podaci iz modema nisu drugačiji (klik) i donekle se slažu s Optiminom početnom vrijednosti.

Tko tu mulja i da li je možda netko imao slična iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2015 19:17 (verbatim_001).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Optima telekom internet
verbatim_001 kaže...

Imam pitanje vezano za Optimu i propusnost parice. Budući da koristim Optimin O3 4 Mbps paket tražio sam povećanje brzine na 10 Mbps. Moje je zahtjev nakon tehničke provjere odbijen zbog nedovoljne propusnosti parice. Međutim, danas sam saznao u Optiminoj SZK da je su oni imali podatak o propusnosti od oko 18 Mbps, a da su nakon tehničke provjere od T-coma dobili podataka od 10,5 Mbps. Tu možda ne bi bilo ništa čudno da moji podaci iz modema nisu drugačiji (klik) i donekle se slažu s Optiminom početnom vrijednosti.

Tko tu mulja i da li je možda netko imao slična iskustva?

Skoro pa identičan slučaj i kod mene sam što ja imam O2 TV 4 Mbps i isto tražio povećanje na 10 Mbps i dobio sam riješenje na prigovor tj. da sam odbijen da nemam mogućnosti imat internet od 10 Mbps i TV. Sve me više kopka da pređem na T-com pa da vidim da li bi odjedan put kod njih mogao to imati, ne bi me čudilo da kažu da mogu. Molio bi savijet od PC - stručnjaka.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sad sam ih zvao i kazu da moraju jos neke radove napravit za mrezu nekih 300 metara od moje adrese, nisam ih dobro skuzio al dal je moguce ds nesto pođe po zlu i da nakon nekih mjesec dana cekanja ne dobijem njihovu uslugu? hitno mi je moze neki savjet ili slicna iskustva?
15 godina
offline
Optima telekom internet

pozzz svima,

ja zivim u Varazdinu i od prije par dana imam problem s Optimom. Godinam dobivam 4mbs. i vise, a u natrag par dana max 2mbs.

nikad nisam imao taj problem, zvao sam sluzbu i nisu mi znali pomoci. promjenio sam sifru za svaki slucaj al nista.

ima li ko takvo iskustvo i ima li ko rjesenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Došao mi je novi ruter Tband TB9600A1 od optime povodom obnove ugovora, a već iman njihov stari ruter Dlink DSL-2640R. Sad me zanima koji je bolji od ova dva i ima li potrebe za mijenjanjem ruter, odnosno jel ovi novi išta bolji od staroga?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

po meni ipak tp link ma kakvi god bio ovo izgleda svemirski izgleda da je iz kine. koje je marke novi stb za opti tv..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
TP Link je smece koji god model bio trenutno w8961ND, takoder i zte al malo bolje stanje njim pogotovo h108l.
Nos vi imaju problem dok radi upload nanetu, steka slika na tv.
TBand su novi modemi, nisu bajni al su se pokazali sasvim ok barem na testovima prije nabave.
Ta firma je iz italije, naravnom odemi se rade u kini.
Novi STB smartlabs od koje je kupljena i cijela platforma. Takoder se radi u kini.
Prijemnik je dobar, ubiti HW je isti ko u albisu, stimd a je ovaj mo go manji i nema skart, trenutno samon a hdmi se spaja. Ima mogucnost 3.5 mm na chinceve al tih gablova nema vec dugo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Sory na duplom al s moba pisem.

Isprobaj ij edng i drugog, al dos ad Dlink koji je ispravan se pokazi boljim od bilo kojeg novog.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sta im znaci da moraju obavljat neke građevinske radove 300 metra od moje adrese kako bi prikljucili uslugu, zna li netko?
12 godina
online
Re: Optima telekom internet
Ricex kaže...
sta im znaci da moraju obavljat neke građevinske radove 300 metra od moje adrese kako bi prikljucili uslugu, zna li netko?

304 metra sjeverno-istočno od tebe je pri kraju izgradnja nove tranzitne telefonske centrale. Zapravi mislim da je gotovo, samo se radi na instalaciji hardvera, poslije čega slijedi prikapčanje korisnika.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kako to znas? :o hahah
inace hvala za informaciju
12 godina
online
Re: Optima telekom internet
Ricex kaže...
kako to znas? :o hahah
inace hvala za informaciju

 Ma salim se

Moze biti doslovno bilo sto! Pa cak i to da ti ne govore istinu

 

Poanta je da uopce nije bitno, jer ces morati cekati da dobijes uslugu.. :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma moguce je svasta ali ako su gradevinski radovi onda se vejrojatno radi o tome da treba povecat kapacitet dolaznog kabela i slicno da bi te spojili. Svasta se radi od nove godine. Ht odobrava svakakve radove i izmjene na mrezi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Poz, korisnik sam optime 4 mjeseca i konstantno imam problema. Prije optime sam koristio t-com i nikad problema sa vezom. Instalacije su identične i ništa nije promijenjeno, ali nakon prelaska na optimu počinju problemi. Tehničari bili 3 puta kod mene i potvrdili da su instalacije u redu i margine su u redu. Promjenili 2 puta ruter i tv receiver i nema poboljšanja. IPTV mi ima smetnje, internet je nestabilan, npr. speedtest ja imam 4Mbps kad testiram, ali ta veza nije stabilna, jer ne drži konstantno 4 Mbps. Npr. kad pingam google ja izgubim 2-3 paketa od 10, nekad je to 5 paketa od 10, nekad 1 od 10, ali ping google-a nikad nije ispod 51ms, a većinom je to preko 100ms. To je testiranje bez ikakvih skidanja u tom trenutnku, znači samo test. Paket je O3 plus 4Mbit. Dal netko ima kakav savjet? Nemam više volje ni živaca zvati službu za korisnike, jer svaki put ista stvar i pošalju tehničara koji dođe i izmjeri i ode ili promjeni ruter, a od tog nema koristi. Dal da kupim neki bolji ruter ili ako netko zna zbog čega se to događa?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Hmm, kod mene optima doma, odradio ping prema google preko wifia, svih 100 paketa kolko sam zahtijevo je proslo bez da se i jedan izgubio, prosjecan ping 60, sto je prema google serveru normalno bilo s kojeg operatera. Jesi ti 100 siguran da ti je UTP kabel od modema do racunala ispravan, jer tako sto se zbiva kad je kabel u banani, cudno da pakete pogubis, s optitv imas probelne zbog modema, cim se radi upload slika nevalja.
Aj posalji broj telefona na pp pa da vidimo sta i kako. Generalno bi moralo bit ok.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pa tako bi treblo i biti, to je u redu, kod t-coma mi je prosjecno bilo 40ms. Nije problem u kablu, isprobano sa 2 kabla i preko wifia i preko mobitela i svugdje ista stvar. Testirano sa 2 tp-link i zte ruterom od optime i ne radi dobro ni internet ni IPTV. Zamijenjen i spliter. Testirano sa speedtouch ruterom od t-coma i tu je IPTV bolje, ali još uvijek ima trzaja, ali internet je istva stvar. 

 

Evo i margina, nisu od danas, jer nisam sad kod kuće da provjerim na ruteru:

 

Downstream Upstream
SNR Margin: 20.0 14.6 db
Line Attenuation: 20.0 12.3 db
Data rate: 8903 829 kbps
Max Rate: 20176 1017 kbps
Power: 16.1 13.0 dbm

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2015 18:36 (Ixer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Po sve sudeci izgleda sda taj htov dslam port ne valja ili je kod njh nesto smrdano na rutanju prema optimi.
S tvom akonje dobra linija problema nebi trebonimat nekih izrazenih.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ja sam već to rekao službi za korisnike da je vjerojatno problem kod njih. Vidjet ću sad kroz vikend kako će biti. Što mogu poduzeti, kako da mi to riješe?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ixer kaže...

Ja sam već to rekao službi za korisnike da je vjerojatno problem kod njih. Vidjet ću sad kroz vikend kako će biti. Što mogu poduzeti, kako da mi to riješe?

 Nije problem u Optimi, nego u HT-u, jer ti si na bitstreamu, od HT-a koristiš i port i paricu, dakle tebi je sve isto ko kad si bio i na HT-u, samo što imaš drugi riter i druge korisničke podatke.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet


Razumijem da nije mozda do optime, nego do t-coma, ali to nije moj problem, nego bi to trebala optima rijesiti s t-comom. Nije isto kao kad sam bio na t-comu, jer je na t-comu sve radilo, a sad ni s t-comovim uredajima ne radi kao prije. Jedino ako je t-com mozda promijenio neke stvari nakon prelaska na optimu i sad imam problema. Hvala na informaciji i odgovoru. Kako bi to onda mogao provjeriti i rijesiti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Onaj ko ti dode ispred optime, vanjski partner najvjerojatnije, on mora to prosljedit preko optime na ht da promjene port. Optima funkcionira da prco salje svog covjeka da vidi o cem ser adi onda on odlucuje kud ce i sta ce s tim. Ak nezna sta radi jebat ga onda, 90% smetnji nije zamijenit modem
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ok, kuzim. Svaki put vele da ce prijaviti kvar i proslijediti, ali nista se ne rijesava, tj. niko to nije rijesio. Ne znam, vidjet cu za vikend i ocito je da cu im morati ponovno zvati, iako sam rekao da necu vise zvati,  jer ne mogu vec nekoliko mjeseci rijesiti problem. Hvala ti na odgovoru i pomoci. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice