Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.812
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
subi91 kaže...
johnyaces777 kaže...
ja san pretplatnik optime,i nedavno 4 ili 12 .2 san produžio ugovor na 24 mjeseca,a sad vidin kod jednog kolege(nisan se uopće informira) da on ima za 250kn otprilike na Tcomu taj neki optički povezanost,šta li,pša je njemu upload 100,a download 20,ali ka to je prva tri mjeseca a poslije je na 40/10...dakle,mene zanima jer ja san bio na 4mb usluzi,i sad san prebacio se na 10mbit...dakle ja iman 10/0.15??već odavno san pokušava nešto s time riješit,ali neman pojma..ponta je da taj Tcom-ov paket ide i TV za nekih 250kn,a ja za net(flat) i telefon plaćan 215,ali kao iman porva tri mjeseca u pola cijene...i sad san pomalo razočaran s svime time,ali šta i kakko da poduzmen da poboljšan taj protok i tu brzinu do maximuma...jer osjećam se pomalo "opaljen po dupetu" i kad sad vidim da je tolika razlika,žao mi je da se nisan uopće bolje informira o svemu prije nego šta san potpisa neki ugovor??pretpostavljam da ga sad ne mogu raskinuti,jer je prošlo 15 dana već??inače bi raskinio,jer da ja iman 10/0.15 ,a netko 40/10 je apsolutnmo smiješno,jadno i bijedno odjednom...

ali ako ima neki stručnjak da dade neki savjet kad proban vidit kako povećat tu brzinu,jer je kod mene neki problem duži več,samo ja ne znan kako to riješit,pa san pita prijatelja da dade ruke i pomogne s time,ali zasad još ništa...vidiću ovih dana da nešto gledam to nekako riješit...pa da barem iman 10/??uglavnom više od 0.15 sigurno...!!

 Pozdrav!

Jesi li siguran da ti je upload 0.15?

Inače ja sam prošli tjedan produžio ugovor sa optimom i sad plaćam internet (FLAT) + telefon = 169Kn i brzinu su mi digli na 10/0.5

Druga stvar prije potpisivanja ugovora trebao si provjeriti dali je tu u makarskoj dostupna optika, što se tiče cijena čini mi se da je bnet na prvom mjestu premda nisam 100% siguran.

 dašta,neki je problem,šta li,tako pokazuje brzine na hakometru kad mjeriš valjda...triba bi to vidit jedan prijatelj,ali nikako da uhvati vremena,pa još čekan...di se ti nalaziš,pa ti je flat + telefon 169,meni je 215kn mjesečno,ali ka prva 3 u po cijene...??lp :)

11 godina
offline
Optima telekom internet

Nisam daleko od tebe Šibenik, evo taman su mi "podigli" brzinu ali navodno ima neki problem pa nemogu ostvarit punih 10 nego 6...

Sad su mi rekli da se uhvatim hakometra i šaljem neke žalbe, bem ti optimu.Inače tih 169 kn sam doobio jer sam produživao ugovor, i ja imam prva 3 mjeseca pola cijene.

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

dakle,danas mi dolazi račun za 2 mjesec...inače sam ja bio do 14 ili 18,ali sam ih zvao 4 da unaprijed se dogovrimo oko tog prelaska i slično,da bi dotićna radnica na telefonu ODMAH meni promijenila ugovor od 4??!!i 12 mi stiže potvrda da san potpisa ugovor i tako,ali san preša preko toga...dotićna mi kaže da 3 mjeseca iman U POLA CIJENE tarifu,i ja kažem okey...

inače godinu dana prije rikne mi skupi TV od 7k kn i popravak 4,15k kn i ništa,nema TV,ja njihzoven i kažem da bi izgasio televiziju da ne plaćam bezveze,oni da ne može,i ne kažu mi da san moga 3 mjeseca prije isteka ugovora IZGASIT,dakle smanjit plaćanje nečega ŠTA UOPĆE NE KORISTIM...

da bi danas stiga račun i umjesto pola od 215kn,jer još se natežem s njima(jer kao meni nisu dali,jer je to od neki dan) i treba biti 107,5 kn,ja otvorim mail,i lipo piše 332,41 kn???MOLIM??dakle, 66 kuna za korištenje 3 dana druge tarife prije prebačaja i valjda 199kn za PROMJENU TARIFE??!!

PROMJENA TARIFE??!!jer kao navodno sam ja kad prelazim na "manju" tarifu(bez TV) "dužan njima platit "isključenje usluge"??!!NITKO MI RIJEČI NIJE SPOMENUO OKO TOGA I SAMIM TIME SU ME PREVARILI...

tako da san ja njih nazva i lipo reka da NEČU PLATIT I TOČKA...I AKO JE TAKO,DA ĆU RASKINIT UGOVOR...sad čekam da se javi neki njihov "glavonja" i da riješavamo to,ali NEMA TEORIJE NIT MRTAV DA IM TO PLATIM!!!!KOJI J.... KLOŠARI...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ni slucajno im platit, samk trazi ono sto je dogovoreno jer si pozivi se snimaju.
E a ovo s 50% 3 mj to ima jedna ogromna greska u platformi za izdavanje racuna, automatski kroz radni nalog ne dodijeli popus pa racun izade cudan, onda se zalis, uvijek odobre i daju ti sljedeca 3 mj 50% to nije upitno.
A ovo oko prelaska na nizu prvu puta cijem da se ista placa.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

a gle,već su mi naplačivali uslugu godinu dana otprilike(12 x 80kn app. za TV je960kn) KOJU NISAN KORISTIO uopče,i NISU MI JE HTJELI IZGASIT I IZAĆI u susret,a NIT SUJ SPOMENULI DA MOGU 3 MJESECA PRIJE ISTEKA UGOVORA IZGASIT...tako da iz principa neču platit,pa makar mrtav...ako budem ima problema,imaće i dotična osoba koja se potpiše na moj neki "problem",bilo ovrha,tužba ili šta več.-..jer ne mogu ja srušit zgradu možda,ali nekog debila nalupat ko vola u kupusu itekako mogu...pa ako buden leža zato,nakon toga ako mi ne isplati on osobno "nadoknadu za štetu i moje duševne boli"(naravno u privatnom aranžmanu),onda ču ga tako polomit da neče viš3e nikad se šetat,pa onda ču ga odležat koliko treba...a kad izađen onda ćemo opet vidit šta i kako...jer em su me "muzli" za TV,em sad kao spuštaju cijenu,(kolega potpisa na 169kn,a ja na 215kn;razlika 46 x 24 JOŠ EXTRA 1100KN),a mene tko šljivi...a kolega je potpisa u TCOM-a tu neku optiku s brzinama 100/20(aj padne na 40/10,ali opet,hello) za skoro istu lovu??

NEMA TEORIJE,jedino mogu raskinit ugovor ili maaksimalno mi izać u susret i izbrisat "dug" navodni od 200kn + i meni za bol i duševnu patnju spustit cijenu na 169kn,a ni tad nisan baš siguran,ali vjerovatno bi pristao na takvo nešto,da izbjegnem dodatna sranja...a ako ne,ništa,pod točka A)jebeš mene u životu i stvaraš meni probleme,a ka zakon je na tvojoj strani??ništa klaviri padaju na glavu ponekad,a BOG nikad ne oprašta smradovima...sorry na grubin riječima,ali stvarno su mi jutros digli tlak do nebesa,koji bezobrazluk,a RIJEČ NIJEDNA nije spomenuta o tome da triba platit,jer da su to rekli,NEMA TORIJE DA BI POTPISA(telefonski,ništa službeno nisan potpisa??)i prista na to??pogotovo nakon 1 godine pljačke di ja nemam TV,ali mi oni naplaćuju šta ne isporučuju...može se provjerit audio zapis vrlo lako,nema govora o tih 200kn nekakvih,pa zašto su mi dali popust onda??od cirka 300kn,a sad mi naplate 200kn,LMAO??KOJE SERONJE...sve mi dolazi da apsolutno odjeben ih skroz,pa nek me tuže i ostalo,netko će potpisat taj nalog...a ja neču pristat na prevaru,jer mi nije rečeno da postoje extra troškovi,pa nek vidimo na sudu šta i kakko,a osim toga,sud je zgrada,a zakon samo riječ na papiru...postoje i neke druge stvari osim tih...u svakom momentu klavir može tui past na glavu i svašta nešto...OBIČNI LOPOVI...

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Kad ce ta optika ili barem VDSL kao privremeno rjesenje za moja gladna usta dok ne dodje optika

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Hvalili su se od 1.3.15. kad sam zadnji puta pričao sa njima, ali očito ništa za sada.

Ja sam na Optima infrastrukturi, tako da me zanima TO2 sa maksimalno dostupnom brzinom (40-50 mbit), ali evo, čekam kao i ti.

 

Mislim da bi trebao moći ostvariti koliku god brzinu ponude, jer sam cca 150m od centrale i to cestovne linije, ne zračne. :)

15 godina
offline
Optima telekom internet

po cemu znas jeli si na njihovoj infrastrukturi ili od t coma

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Najjlakse za prepoznat je jer optima jedina koristi annex A, pa ako imas annex A modem onda si na optiminoj centralj, ako annex B onda preko HT centrale.
E sad ovisi koji modem imas.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
offline
Optima telekom internet

Optima uz Annex A koristi i Annex M

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Anex m po pravilu treba ic samo na kratke petlje i di treba veci upload. Inace samo ANNEX A
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ppetesic kaže...

po cemu znas jeli si na njihovoj infrastrukturi ili od t coma

 Znam zato što kada sam prije 3 godine prešao na Optimu, birao sam iz liste paketa koje su imali samo za one na njihovoj infrastrukturi.

A i poznanik mi je bio tehničar za njih, tako da mi je i pokazao gdje je centrala od t-com i optime u susjedstvu.

11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ja bi samo "javio" za svoj slučaj,da je došlo do greške,jer su me naravno ubacili 7 dana prije isteka ugovora kao da smanjujem paket,a ne da potpisujem novi ugovor...javila se gosp. Sara iz optime i bila vrlo ljubazna i riješili smo problem,čak se desilo da su obećali da če i mene prebacit na taj novi paket,što smatram da je cool i fer,jer ipak san i ja njihov stari korisnik i zaslužjem neku povlasticu,LOL,za vjernost...tako da san zasad super zadovoljan i s načinom na koji je riješen problem i ishodom na kraju :) tako da sve pet i sve cool ..lp ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Anex m po pravilu treba ic samo na kratke petlje i di treba veci upload. Inace samo ANNEX A

Ovo su podaci iz modema, pa me zanima koja brzina se može dobiti na liniji. Od centrale sam udaljen 400-500m. Ovi iz Iskona mi nude 30Mbit, a kažu možda i 50Mbit (u njihovoj narančastoj zoni sam).

Koristim O2 paket (internet+telefon) flat od 4Mbit, i zanimaju me mogućnosti većih brzina. Na Optimi sam 7 godina i nikada nisam imao problema s padovima brzine i pucanjem linije.

Pretpostavljam da sam na infrastrukturi od Optime, a ove nove cijene preko bitstream-a su prevelike.

Imam još jedno pitanje u vezi modema. Imam Optimin modem TP Link TD-W8901G (nije u najmu od Optime), koji odnedavno signal baca max 3m. Preko kabla radi normalno. Treba mi preporuka za neki bežičmi modem, koji bi ubacio iza

ovoga da imam normalan wi-fi.

 

14 godina
offline
Optima telekom internet

Nakon vijećanja doma pala je odluka da produžujemo ugovor s optimom. Uzimamo O3 paket sa 10mbit.

Zanima me koji se sad modemi dijele, budući da sad iman sagem fast1704 koji je smeće, naravno želim drugi.

Zanima me i kako daju te elipso bonove i je li to još dostupno?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

Daju TP Link sranje, ako možeš probaj na njušci uhvatit SX763

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
subi91 kaže...

Daju TP Link sranje, ako možeš probaj na njušci uhvatit SX763

 jel možeš objasnit šta se "dobije" s promjenom tih modela??šta se poboljša uopće...sry,ne razumin se uopće..hvala :)

12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
johnyaces777 kaže...
subi91 kaže...

Daju TP Link sranje, ako možeš probaj na njušci uhvatit SX763

 jel možeš objasnit šta se "dobije" s promjenom tih modela??šta se poboljša uopće...sry,ne razumin se uopće..hvala :)

 Ne znam za ovaj model, ali ja sam promjenom routera dobio:

stabilniji router (nije se rušio), puno bolji WiFi signal, brži WiFi signal, Gigabitni LAN, više opcija, bolja "podjela veze" među korisnicima spojenima na internet.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
bruno11 kaže...

Nakon vijećanja doma pala je odluka da produžujemo ugovor s optimom. Uzimamo O3 paket sa 10mbit.

Zanima me koji se sad modemi dijele, budući da sad iman sagem fast1704 koji je smeće, naravno želim drugi.

Zanima me i kako daju te elipso bonove i je li to još dostupno?

 ja sam dobio innbox v51,prije njega imao sx763 na tcomu i mogu reci da mi je ovaj stabilniji

ja sam presao u krajem prvog mjeseca u optimu i jos nisam dobio bon iz elipsa,receno mi je da se dobije nakon aktivacije usluge,valjda kada se plati

prvi racun stigne postom,imas sve na njihovoj stranici

p.s. nakon 2 mjeseca ja i dalje super zadovoljan optimom,tv besprijekorno sve sljaka,hd programi i snimalica bez trzaja,internet bez ikakvog stekanja,ping odlican(igam bf4 i csgo),brzina ne pada nikada ispod 10mbita

telefon radi,u dva mjeseca samo jednom zastekalo i tada resetiro rooter i sve sljaka,sx763 sam morao skoro svaka dva tri dana resetirat

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
bruno11 kaže...

Nakon vijećanja doma pala je odluka da produžujemo ugovor s optimom. Uzimamo O3 paket sa 10mbit.

Zanima me koji se sad modemi dijele, budući da sad iman sagem fast1704 koji je smeće, naravno želim drugi.

Zanima me i kako daju te elipso bonove i je li to još dostupno?

 

 

Neces dobit novi modem ako ti je ovaj ispravan

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Innbox v51, il ti ga slovenski ISKRATEL je jedan od najboljih i nakstabilnijih modem/routera koje operater daje, ako ne racunamo AVM fritzbox od h1
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Moje iskustvo sa Optimom.Ja,konjina dao nogu Hrvatskom Telecomu jer su me tri polupismena susjeda nagovorila(uvijek imam paket telefon +flat internet),a njihovi su argumenti bili uvjerljivi.Ja za HT plaćao cca 280 kuna a sve isto na Optimi bilo za 190,ne hvatajte me za riječ ali je razlika za isti paket bila oko 90 kuna. I tako dođe meni u kuću Optimin prevarant i melje li ga melje.Roditelji žive u stanu do mojega i kod njih je ruter,od mog laptopa cca daljine 7-8 metara i jedan zid.Pošto sam sa TComom imao odličan wireless signal,ja upitao prevaranta,dali ću imati problema sa signalom.On kaže;,,ma nema šanse,garantiramo za 30 metara wirelessa,itd,itd".Prelazak odlično urađen,nismo ostali bez telefona ali meni u drugom stanu wireless malo ima signala malo nema.I sad počinju problemi,katastrofalna telefonska podrška korisnicima,čekam po pola sata svaki put(na TComu max 10 minuta),sa jednog operatera me prebacuju na drugoga (bilo tako prije 2 godine,danas još luđei gore),i napokon oni meni obećaju lika koji će mi doći kući i riješiti problem (na TComu sam to dogovarao bez problema).I dođe lik ,stane kraj rutera pogleda neki mobitel i kaže sve 5, a ja ga odvedem u moj stan i kažem neka opet proba,i naravno signala nema.I on meni kaže:,,mi garantiramo signal od rutera 10 metara,bez zidova".Pa ga ja pitam šta da radim,a on kaže ,,pa znate ovaj vam je ruter ,onako, iskreno smeće,jel imate možda onaj thompson od TComa,a ja ,,nemam,vratio ga".Pa kupite acesspoint....da ga ne duljim,puko sa 1500 kuna da dobijem signal....ali Optima,za 3 mjeseca ističe ugovor,NIKADA VIŠE NI POD RAZNO...

p.s.

imam još masu bisera sa telefonske podrške korisnicima,ali

bih knjigu trebao napisati,jedan kaže jedno,pa drugi kaže treće,

i hebe lud zbunjenoga...

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

malo je slabiji wifi nego kod t-comovih modema

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Kod mene se starci spajaju kucu do,istina da je kić slabiji,ali zanemarivo

20m,kroz 3 zida

Imam v51 rooter

Ali sam stavio zato kod njih simenssa sa openwert koji hvata taj signal i pojaca ga pa ima cijela kuca

sx763 mozes za 50-100kn nabavit i vozi

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Služba za korisnike kaže da prijavim smetnje i da ću dobit novi modem. Ovo gofno mi se smrzne i nakon skidanja divx od 700MB i samo reset pomaže, a već 5 godina je u mene. U tom razdoblju sam im iskrca preko 15000kn pa ako mi ne mogu dat novi modem nek idu kvragu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Zvali su me iz optime tri puta i stalno navaljuju da uzmem paket TO2 10 Mbps brzine i račun bi bio 170 kuna. Mene sad zanima zašto navaljuju i kakvu korist oni imaju jel sad plaćam 165 kuna internet i imam osnovni paket.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Jer ce te obavezat ugovorom na 24 mjeseca. Ostalo sve u tvoju korist, veca brziba cijena neznatno veca, flat promet, neograniceni pozivi prema fiksnoj i uracunat najam modema u slucaju da stari crkne dobis besplatno novi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

Sutra mi ide prelaz sa tcoma na optimu pa me interesira jeli optimi telefon ide preko rutera kao na t comu ili je analogni jos

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ppetesic kaže...

Sutra mi ide prelaz sa tcoma na optimu pa me interesira jeli optimi telefon ide preko rutera kao na t comu ili je analogni jos

 

Nejde preko rutera.

Bar kod mene :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Na optiminoj centrali dakle annex a ide preko splitera jer optima od prvog dana ima MSAN znaci ono sto ht tek sad uveo, oni koji ide preko hta stari korisnici imaju splitter, novi ide na voip.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice