Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.901
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Produzenje ide telefonom i poziv je snimljen di pristajes tak da tu manevra nema.
Jedini da ti tehnicar od ot u RN za smetnju stavi da nema mogucnosti za ispravan rad dsl usluge, dobit ces raskid i onda mozes birat sto ti povoljnije.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

Imam problem s jednim nazovi ruterom na Optimi. Radi se o poluproizvodu iz dežele, zvanom Innbox v51. Upisana adresa dinamičkog servera, odabrani port proslijeđen (radi se o streamu za panoramsku kameru), ali to ne radi. Zatim za par dana proradi samo od sebe, pa opet ne radi itd... na dyndns-u IP adresa se uredno osvježava i to preko dyn updatera, jer preko rutera ta opcija jednostavno ne radi. Da li ima netko sličan problem s ovim smećem od uređaja i kako ga riješiti? Ima li načina doznati administratorsku lozinku i logirati se kao admin u njega, možda firewall zajebava? Molim savjete!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Taj ruter je super stabilan, ali jako ogranicen za korisnika.
Najbolje zvat ot i njega u bridge i na njega npr. Tplink wdr 4300
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

@PC - stručnjak

nisan virova da može bit ovolika razlika u modemima, danas mi je doša TPlink w8961nd. Razlika u brzini je 1 mbps, a wifi signal je čudo, u sobi mi je prije bilo 40% sad je 90%

 

P.S. vidin da mi je modem na annexu m, ima li neke značajne razlike između toga i annexa A?

 

sagem fast1704 sagem fast1704
tplink tplink
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nema, osim sto dobivas vece gusenje.
Annex M se koristi samo kod poslovnih di treba 2.5 Mbita upload po adsl2plus, dok je tebi ograniceno paketom pa onda s tim ne dobijes nista, osdosno dobijes cak i vecu glupost jer je frekvencija veca time i gusenje, manja margina, mogucnost punjanja veze veca.
Posalji broj fiksne na pp ili broj ugovora pa ti stavim cisti annex A
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Presao sam na OT2 paket (10mbps) navodno je paket,ali meni nema neke promjene od prijasnjeg 2mbps paketa.Jeli ovo dobro ili ipak trebam zvat Optimu?

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 19:38 (ivanoile).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ivanoile kaže...

Presao sam na OT2 paket (10mbps) navodno je paket,ali meni nema neke promjene od prijasnjeg 2mbps paketa.Jeli ovo dobro ili ipak trebam zvat Optimu?

 

Napravi SS parametara iz rutera. Ovo je moja brzina sa TV-om, a početkom 5. miseca bi triba dobit VDSL od 30mbps.

O2TV | 10Mbps O2TV | 10Mbps
Hasta La Victoria Siempre
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ofc da nevalja, nemre bit 2.5 sa 10 Mbita paketom.
Neznam kad si uzo al treba im neki 3 dana dok se sjete manit ogranicenje na useru.
Moze na pp broj fiksne pa cemo vidit sta je u pitanju.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ivanoile kaže...

Presao sam na OT2 paket (10mbps) navodno je paket,ali meni nema neke promjene od prijasnjeg 2mbps paketa.Jeli ovo dobro ili ipak trebam zvat Optimu?

Nece se to prebaciti samo od sebe.

Ja sam cekao 3 tjedna, misleci da ce se samo prebaciti

Nakon toga nazvao SZK, tehnicar mi odmah pustio 10MB. Slobodno nazovi 3-4 dana nakon sto si "potpisao" paket.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 15:02 (Chaky).
15 godina
offline
Optima telekom internet

Zar ne iziskuje ta TO2 tarifa novu ugovornu obavezu za tih 169 kn/mj.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
BMT kaže...

Zar ne iziskuje ta TO2 tarifa novu ugovornu obavezu za tih 169 kn/mj.?

Da, na dvije godine.

Ali sustav iz nekog razloga ne prebaci automatski brzinu na vecu, nego se mora rucno.

Bar mi je tako rekao lik iz SZK.

Uglavnom preporod. S 5M na 10M za istu cijenu.

U profilu mi je 11M/0,9M, tako da moze potegnuti do 1MB download.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
12 godina
offline
Optima telekom internet

Također produžio ugovor OT2/ 10Mbps, tjedan dana sam čekao nadajući se da će mi povečati brzinu s 2Mbps na 10, dok nisam nazvao SZK i u roku od par sati stvar je bila rješena. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Da li se dobija novi ruter ili mogu li ga traziti ukoliko produzim ugovor sa tarifom TO2 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ne dobijes al mozes teazit, te ga besplatno dobijes.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
dasan kaže...

Da li se dobija novi ruter ili mogu li ga traziti ukoliko produzim ugovor sa tarifom TO2 ?

Ja nisam dobio. Mislim da moras prijaviti kvar starog, da bi dobio novi.

A sluzi me dobro stari, pa nisam niti htio kemijati.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Produzio sam ugovor i kazu da ce nakon 12-15 dana od danas biti povecana brzina na 10mbs...

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
dasan kaže...

Produzio sam ugovor i kazu da ce nakon 12-15 dana od danas biti povecana brzina na 10mbs...

Slobodno nazovi SZG u ponedjeljak i vjerujem da ce ti dici na 10MB

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Poz!

Na koji način se otkazuje telefonski priključak na optimi? Ugovorna obveza je istekla....Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Evo screenshot linije, ako tko zna kolika bi max brzina bila preko vdsl2 ??

 

optima_telekom optima_telekom
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 2:04 (dwrbarca).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Optima telekom internet
dwrbarca kaže...

Evo screenshot linije, ako tko zna kolika bi max brzina bila preko vdsl2 ??

 Preko 40Mbps.

Ali to ti je sve odokativno. Ovisi o routeru, žicama, dal će te prebaciti na nešto lošije il bolje prilikom prelaska na VDSL...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Optima telekom internet

vidim da se vdsl lagano uvodi. Ima li tko iz Rijeke da potvrdi?

 

ja imam neki 19000 max rate i 1000 down, na adsl2, tako da računam da bi bocnuo paket 30/5 ako je moguće.

 

samo neka potvrdi netko iz Rijeke jel stiglo. Ja ču zvat sad 0800... ali čisto da vidim kako radi.

 

SNR Margin (1 dB):   13.7   9.5
Attenuation (1 dB):   26.0   16.6
Output Power (1 dBm):   10.0   12.6
Attainable Rate Rate (Kbps):   18400   1000

 

 

I evo nazvao ih... tip veli kroz mjesec dana moguće. znači poslije 6 mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 8:33 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav!

 

Problem sa WIFI na ZTE ruterima od optime...

 

pokušat ću biti što krači:

-Na mrežu su spojeni laptop i android; oba su 802.11n

Ruter je ZTE ZXV10 W300 (prije njega je bio neki drugi ZTE)

 

- Na oba rutera, nakon sat dva, pada WIFI veza... kod ZTE ZXV10 W300 pada veza sa laptopom, a na drugom (novijem) pada veza sa androidom, i opčenito grozno sporo ide.

Od frenda sam posudio na tjedan dana i iztestirao Optimin Tband tb9600a1 i na njemu sve odlično šljaka

 

- Dva puta je bio tehničar i svaki put donese drugi ZTE (nakon što sam im rekao da sa njihovim Tbandom 100% sve radi)

Isprobao sam sve moguče postavke na tim ZTE ruterima, i na žalost, problem očito nismo u stanju riješiti ni ja ni Optimini tehničari.

 

Šta trebam napraviti da mi donesu taj Tband sa kojim znam (isprobano) da sve radi bez problema ?

 

HELP please !

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Tband je povucen iz produkcije, te ga se vise ne isporucuje niti narucuje.
Za annex A trenutno ide TP-Link w8961ND. Taj modem se pokazo sto se tice WiFi-a dobar.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Tband je povucen iz produkcije, te ga se vise ne isporucuje niti narucuje.
Za annex A trenutno ide TP-Link w8961ND. Taj modem se pokazo sto se tice WiFi-a dobar.

 Uf, sad si me izbedirao :(

 

Probat ću ih zamolit da donesu onda taj TP-Link w8961ND jer mi je ovih ZTE više preko glave...

 

Hvala ti na brzom odgovoru; bar sad znam zašto neće da donesu taj Tband.

 

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
altmann kaže...

Pozdrav!

 

Problem sa WIFI na ZTE ruterima od optime...

 

 

HELP please !

 kupi si normalan ruter bez modema, prebriđaj ovaj ruter s modemom što imaš na novi i riješi se svih muka. po mogućnosti kupi neki sa dd-wrt ili tomato podrškom.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ranko091 kaže...

...kupi neki sa dd-wrt...

 

da, to bi bilo najbolje riješenje, ali malo mi apsurdno zvuči kupovati nešto, ako mi provider može dati sve šta mi treba...

 

Nemam nekih posebnih zahtjeva oko veze (osim da mogu pogledat u komadu kakav dokumentarac online bez da moram restartat ruter na pola gledanja)

 

Jačina WiFi signala je dobra, i brzina je 10 Mbita, samo eto, ovi ZTE ruteri su očito u "svađi" sa mojim hardverom kad je u pitanju WiFI.

 

Sa onim "starim" Tbandom kojeg sam probao, sve je radilo ko podmazano bez ikakvih problema, a WiFi signal nije bio ništa jači, ali od kad sam nedavno produžio ugovor i donjeli mi ovo ZTE čudo, to je katastrofa... jedino dobro radi LAN

Prebacivanje veče količina podataka preko WiFi sa laptopa na PC preko ssh isto često zablesi vezu na oko 1 GB...

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
altmann kaže...
ranko091 kaže...

...kupi neki sa dd-wrt...

 

da, to bi bilo najbolje riješenje, ali malo mi apsurdno zvuči kupovati nešto, ako mi provider može dati sve šta mi treba...

 

....

Prebacivanje veče količina podataka preko WiFi sa laptopa na PC preko ssh isto često zablesi vezu na oko 1 GB...

 patio sam s istim problemom. vjeruj. 3 godine. čak sam došao do te točke da sam preko servera koji mi je upaljen 24/7 slao komandu da resetira ruter svakih 24 sata. toliko su im kvalitetni ruteri što nude. a nedo bog da mi par ljudi ode na fejs i upali kakav torrent. znao sam ga tada i po 2, 3 puta dnevno resetirat.

 

a odkad sam si uzeo novi ruter, spavam ko beba. samo sam mu namjestio da mi resetira WAN konekciju u 2 ujutro da mi se ne desi da random resetira ip dok igram preko dana online. tako da ako si u mogućnosti toplo preporučam nabavku novog ili rabljenog rutera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 8:31 (ranko091).
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ranko091 kaže...

vidim da se vdsl lagano uvodi. Ima li tko iz Rijeke da potvrdi?

 

ja imam neki 19000 max rate i 1000 down, na adsl2, tako da računam da bi bocnuo paket 30/5 ako je moguće.

 

samo neka potvrdi netko iz Rijeke jel stiglo. Ja ču zvat sad 0800... ali čisto da vidim kako radi.

 

SNR Margin (1 dB):   13.7   9.5
Attenuation (1 dB):   26.0   16.6
Output Power (1 dBm):   10.0   12.6
Attainable Rate Rate (Kbps):   18400   1000

 

 

I evo nazvao ih... tip veli kroz mjesec dana moguće. znači poslije 6 mjeseca.

 Nekako sumnjam da ćeš moći 30/5 mbps paket.

Previše si udaljen od centrale, po atenuaciji si udaljen oko 1800m što je previše. Eventualno paket od 20mbps. Imaš dobru paricu bez smetnji no previše si udaljen po ovim podacima.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Evo, stigao majstor sa TP-Link w8961ND...

svaka čast na brzini slanja tehničara... sva tri puta su se pojavili u roku od 2 dana. (znači nije slučajnost)

 

Isprobao na brzinu, i sve šljaka... probao prebacit 2 Giga preko WiFi na PC i nije krepao.

WiFi signal nije među naj jačima, ali jači je od susjedovih :)

 

Nadam se da će sa ovim biti sve OK... ako ne, ne preostaje mi drugo nego dd-wrt

 

Da nije bilo tih ZTC-a, imao bi samo riječi hvale za Optimu; ovako, mali minus radi toga...

 

 

@Optima:

Ne brukajte se sa tim ZTC smečem ...radi toga sam ozbiljno razmišljao o raskidu ugovora i prelasku kod konkurencije; potrošite 10$ više na rutere, mislim da toliko vrijede vaši korisnici ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ag008 kaže...
ranko091 kaže...

SNR Margin (1 dB):   13.7   9.5
Attenuation (1 dB):   26.0   16.6
Output Power (1 dBm):   10.0   12.6
Attainable Rate Rate (Kbps):   18400   1000

 

 Nekako sumnjam da ćeš moći 30/5 mbps paket.

Previše si udaljen od centrale, po atenuaciji si udaljen oko 1800m što je previše. Eventualno paket od 20mbps. Imaš dobru paricu bez smetnji no previše si udaljen po ovim podacima.

 ja sam to računao po standardu vdsl-a up to 52 Mbit/sdownstream and 16 Mbit/s upstream

 

i po ljestvici sa adsl2-a što je kod vdsl-a puno drugačije, vdsl može na istim udaljenostima isporučit mnogo više tj. puno mu je manji pad nego kod adsl-a.

 

Less than 1km = 24Mbit
1.0km = 13.81dB = 23Mbit
1.5km = 20.7dB = 21Mbit
2.0km = 27.6dB = 18Mbit
2.5km = 34.5dB = 13Mbit
3.0km = 41.4dB = 8Mbit
3.5km = 48.3dB = 6Mbit
4.0km = 56dB = 4Mbit
4.5km = 62.1dB = 3Mbit
5.0km = 69dB = 2Mbit

 

znači nekom kalkulacijom po adsl-u mogu dobit 75% max teoretske, to bi po vdsl značilo 39 mbita. a uploada mogu koliko želim jer mi je na njemu sve kako treba. sad je samo pitanje kad dođe dal će mi dat.

 

a bome našao i neki kalkulator di piše max 18000... što mi nema smisla... to mogu i sad dobit na adsl2... ne vidim svrhu prelaska uopće. osim ako mogu dobit veliki upload onda da... ako ne ne interesira me uopće.

 

a ovaj dijagram me ubio... :D točno sam na križanju svih konekcija... :D

http://book.tsp.edu.rs/pluginfile.php/1067/mod_page/content/8/table_xdsl.gif

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 11:46 (ranko091).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice