Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.606
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Optima telekom internet

Bok. Meni ne želi otvorit 192.681.1.1 u browseru. Jel ima netko neki savjet što da napravim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
šaki01 kaže...

Bok. Meni ne želi otvorit 192.681.1.1 u browseru. Jel ima netko neki savjet što da napravim?

 192.168.1.1     bez ove extra jedinice.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet

192.681.1.1 admin admin  ak je tp link ako samo vrti ne zeli uci ugasi modem sacekaj par sekundi upali i mora provjereno tplinkovi zblesave nakon par dana pa je potrebno ih zgasit 

-
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
horihoro kaže...

192.681.1.1 admin admin  ak je tp link ako samo vrti ne zeli uci ugasi modem sacekaj par sekundi upali i mora provjereno tplinkovi zblesave nakon par dana pa je potrebno ih zgasit 

 192.168.1.1 admin admin  ak je tp link ako samo vrti ne zeli uci ugasi modem sacekaj par sekundi upali i mora provjereno tplinkovi zblesave nakon par dana pa je potrebno ih zgasit 

-
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

ma znam da je 192.168.1.1.krivo sam upiso. Da imam tplink. probat ću ga onda ugasit pa upalit

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Vec sam cca 8 godina korisnik optime i sada sam po neznam koji put produljio ugovor s njima. Zanima me imam li pravo na novi modem (besplatno), s obzirom da moj prvi i jedini jos uvijek radi?

Zvao sam szk u vise navrata ali cekanje na javljanja agenta je bilo 10+ minuta svaki puta, razmisljam o raskidu ugovora samo i iskljucivo zbog toga, inace nemam problema s uslugom.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 12:37 (Nije nego).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Kad uzmes neki od ovi novi paketa imas uracunat najam opreme, tako da cim potpises novinpaket prijavi kvar da neradi wifi i dobivas novi besplatno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

Eto, ja još uvijek čekam svoj VDSL. 25.7 je Optima poslala zahtjev T-comu, a do danas su ih već treći put odbili. Razlog, linija nema propusnost dovoljnu za tih 20 mbps. Podaci koje mjeri modem, a i koje je mjerila Optima u centrali pokazuju da ima.

Što je još jače, susjedi kojih 400-500 metara dalje imaju na T-comu 40-50 mbps bez problema. Kažu mi iz Optime da će podnijeti pritužbu HAKOM-u, pa sad tko zna koliko će to trajati.

PC-Stručnjak, znaš ti možda koliko se dugo ovo još može ravzlačiti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Sad se svima nudi vdsl,a zapravo ga rijetku mogu i dobiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

već sam par godina na Optimi i nikakvih problema nemam. Imam paket 10 mbita koji je uvijek nešto preko 10 mbita skidam. Linija konstantna, nema pucanja, a ruteri koji dijele imaju admin pristup(dobio sam ZTE H108). Sad sam zatražio VDSL 30/5. Propusnost parice je blizu 30 tako da sam taj paket uzeo. Osobno bih svakome (tko nije u Zg i nema pristup bnetu ili amisu) preporučio Optimu. Samo čekam sad da mi pošalju VDSL modem i uključe uslugu :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Optima telekom internet
alengrosevic kaže...

već sam par godina na Optimi i nikakvih problema nemam. Imam paket 10 mbita koji je uvijek nešto preko 10 mbita skidam. Linija konstantna, nema pucanja, a ruteri koji dijele imaju admin pristup(dobio sam ZTE H108). Sad sam zatražio VDSL 30/5. Propusnost parice je blizu 30 tako da sam taj paket uzeo. Osobno bih svakome (tko nije u Zg i nema pristup bnetu ili amisu) preporučio Optimu. Samo čekam sad da mi pošalju VDSL modem i uključe uslugu :)

 Da ne radis mozda za njih?? Em su im paketi sporiji od konkurencije, em su cijene vece... Meni dosta. Plus sto nemaju opremu u svim centralama kao drugi/veci telekomi.... Ovo zadnje nije tolko vazno jer cujem da daju vdsl prek tcoma (bitstream ocito)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2015 13:20 (srcipesak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
srcipesak kaže...

 Da ne radis mozda za njih?? Em su im paketi sporiji od konkurencije, em su cijene vece... Meni dosta. Plus sto nemaju opremu u svim centralama kao drugi/veci telekomi.... Ovo zadnje nije tolko vazno jer cujem da daju vdsl prek tcoma (bitstream ocito)

Optima je u 2013. godini ušla u predstečajnu nagodbu. Zbog toga oni trenutno nisu u mogućnosti ulaziti u bilo kakve velike investicije, niti mogu jače konkurirati HT-u ili VIP-u. S obzirom na tu situaciju, još se i dobro drže.
Bitstream im je vjerojatno isplativije rješenje, nego kupovati opremu za koju baš i nemaju novaca.

10 godina
offline
Re: Optima telekom internet
D1001 kaže...
srcipesak kaže...

 Da ne radis mozda za njih?? Em su im paketi sporiji od konkurencije, em su cijene vece... Meni dosta. Plus sto nemaju opremu u svim centralama kao drugi/veci telekomi.... Ovo zadnje nije tolko vazno jer cujem da daju vdsl prek tcoma (bitstream ocito)

Optima je u 2013. godini ušla u predstečajnu nagodbu. Zbog toga oni trenutno nisu u mogućnosti ulaziti u bilo kakve velike investicije, niti mogu jače konkurirati HT-u ili VIP-u. S obzirom na tu situaciju, još se i dobro drže.
Bitstream im je vjerojatno isplativije rješenje, nego kupovati opremu za koju baš i nemaju novaca.

 Znam, dionice im idu prema 0 :) 

Ali sam se digel na zadnje dok neko ide preporucivati operatera koji u najmanju ruku budem napiso ima problema. Nije vazno kome sam otiso, ali cijena (i paket) je bila bolja od optime i to je bil razlog. Vrbovali me iz optime ali oprema za vdsl im nije stigla na vrijeme i tu je bio kraj price. Dok mi istekne UO i ak se nesto promjeni u ponudi cu razmislit o povratku. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Optima se svugdje predstavlja kao ponosni clan DT grupe... Ono Hahaha... Pakezi jedini koji ima valjaju su ovi TO2 koji idu preko njihove centrale, ali opet su skupi ak se uzme iskon i H1 VDSL.
Optima vdsl ima jedino preko HT centrala znaci bitstream i nikako drugacije. Ali optima je jedini operater koji ima svojih centrala najvise, kao alternativni operater, ofc HT ih ima puno puno vise.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Jučer zvao za To2 20Mb/s i danas mi već digli brzinu.

 

Iako se po speedtestu nebi reklo da je 20 megabita, kad se downloada preko ftp servera bez problema ide i preko 20.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 18:38 (superJozo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Optima i linkedin

Naime početkom osmog mjeseca sam imao problema sa pucanjem veze na t-comovoj infrastrukturi.Kvar je u međuvremenu otklonjen,no javio se drugi problem.Naime ne želi mi otvoriti linkedin profile ili baca redirekt na linkedin stranici.

 

tako kad npr pkusavam pristupiti profilu John Smith javi mi se ovo

https://www.linkedin.com/start/join?trk=login_reg_redirect&session_redirect=https%3A%2F%2Fwww.linkedin.com%2Fpub%2Fdir%2FJohn.%2FSmith

ili kad idem sa googla pristupam stranici javi se ovaj redirect

https://nz.linkedin.com/uas/login?trk=sentinel_org_block&session_redirect=https%3A%2F%2Fnz.linkedin.com%2Fpub%2Fdir%2FJohn%2FSmith

Znači 404 i Page not found.

 

Pokusao sam pristupiti preko mobilnog interneta i radi uredno.No Kad pokusajem sa Optimom jednostavno ne radi.

Ruter sam resetirao vise puta,u optimi mi ne priznaju kvar pa ga kao takvog ni ne prijavljuju(ruter je kineski šrot od TPLINKA).

Pokusao sam pristupiti i sa mobitela kao i laptopa ali jednostavno ne radi.Na ruter su spojena četiri uređaja.Na svakom se javlja isti problem,pokusao sam i pojedinacno spojiti nakon reseta rutera.Login username za net zavrsava na optinet-dsl3.

Od AV programa imam insatliran microsoft defender te KIS.

 

Da li netko može molim vas reći u čemu leži problem,infrastukturi od t-coma,njihovoj centrali ili nečemu desetom,jednostavno mi nije jasno ali nešto ne štima sa njihovom vezom jer već polagano gubim živce.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Ovo ?

 

http://articles.latimes.com/2014/feb/21/business/la-fi-tn-linkedin-privacy-blocking-feature-20140221

 

Po opisu problema ne vidim kako bi to imalo veze s routerom. Eventualno da ti je dodjeljen neki IP block koji je prije netko zagadio spamom pa te raznorazne stranice blokiraju, al prije mislim daje ovo gore.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 14:46 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Ovo ?

 

http://articles.latimes.com/2014/feb/21/business/la-fi-tn-linkedin-privacy-blocking-feature-20140221

 

Po opisu problema ne vidim kako bi to imalo veze s routerom. Eventualno da ti je dodjeljen neki IP block koji je prije netko zagadio spamom pa te raznorazne stranice blokiraju, al prije mislim daje ovo gore.

 Mislim da je ovo drugo znaci IP block od strane nekoga tko je to zagadio sa spamom,jedno vrijeme sam cak trebao upisati captchu u google da se izvrsi search kad je krenilo sa ovim u 7 mjesecu ove godine.

Linkedin najnormalnije otvara na mobilnom internetu kao i profile,znaci na mobu tele 2 mreza(android lolipop),dok kod optime se desava ova pi*darija.

Postoji li neko riješenje da se ovo ispere/flusha ikako to sto uzrokuje da se pojavljuje non-stop, te da se vrati u normalu.

U tehničkoj podršci uopće ne žele prihvatiti ovaj slučaj kao kvar tako da sam bez orijentacije što da učinim.

Svaki savjet je dobro došao.Zahvaljujem.

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ako i kad ti se pojavi resetiraj router da dobiješ novi IP pa probaj s njime

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ag008 kaže...

Ako i kad ti se pojavi resetiraj router da dobiješ novi IP pa probaj s njime

 Isprobao vise puta,ne radi,zatim sam resetira ruter iskljucio KIS i aktivira tunnelbear i sa njim funkcionira sasvim u redu.Ovo nije stalno riješenje ali eto barem privremeno da radi.

Nešto je zabrljano od strane optime previše.Da moram koristiti vpn da pristupim linkedinu...

Ima li još netko kakvu ideju kako da ovo riješim?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
trazi optimu da ti dodijele javnu dinamicku IP adresu, dejdes preko cgn-a... cgn vjerojatno radi probleme.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Razmišljam o prelasku sa TCom-a na Optimu, mjesto blizu Varaždina. 

 

Ima li razloga za prijelazak i kakva je trenutno kvaliteta usluge?

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ROFLOLMAO kaže...

Razmišljam o prelasku sa TCom-a na Optimu, mjesto blizu Varaždina. 

 

Ima li razloga za prijelazak i kakva je trenutno kvaliteta usluge?

 Provjeri dostupnost iskona i paketa. Ako imas vdsl dostupan, sanse su da ces jeftinije proci na iskonu. I uzmi popust na pakete... Mislim nemam nista protiv optime, ali iskon je u mom slucaju ispao jeftiniji i zato sam pobjego s optime k njima.

15 godina
offline
Optima telekom internet

Eto mene opet 
Prije 12 dana sam napokon spojen na VDSL. 

Dobio sam bio Tband, jako fin uređaj. Jedino što mi je s njim telefon pucao nakon par minuta razgovora. 

I danas je eto bio tehničar, kaže nije nikad vidio takav problem, al vjerojatno je do Tbanda, pa mi spojio Innbox V51. 

 

S njim sve radi, samo što je njegov wi-fi naspram Tbanda poprilično slab. A i sve žive postavke su mu zaključane. 

Al sve ok, bitno da radi i da mogu otvoriti portove. Jedino što mi jako smeta je što kod svakog reseta resetira i wi-fi password na defaultni. 

Tehničar je spomenuo da se može nekako to srediti, ali ne zna kako.  

Zna netko od vas?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mind_challenge kaže...
 Jedino što mi jako smeta je što kod svakog reseta resetira i wi-fi password na defaultni. 

Tehničar je spomenuo da se može nekako to srediti, ali ne zna kako.  

Zna netko od vas?

Trebas zovnut njih da ti spreme postavke routera na acs. Ti kad resetiras on povlaci defaulte s acsa. Ili druga opcija da kad ga iskonfiguriras si spremis lokalno backup i onda ga samo ucitas nakon svakog reseta (ovo je "teza" opcija jer s acsom nista ne moras radit, al eto mozda ce student kojeg dobijes u sluzbi bit zbunjen s tvojim zahtjevom)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Samo nazovi ot i reci nek ti stave po tvojoj zelji ime i lozinku mreze i to to
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mind_challenge kaže...

... A i sve žive postavke su mu zaključane. ...

 ako hoces da imas admin ovlasti probaj slijedecu metodu koju nisam isprobao.

logiraj se u router sa user/user i skini konfiguracijski file kojeg otvoris na notepadom i pronađi "<AdminUserName>admin</AdminUserName>
      <AdminPassword>crypt*************....." te pronađi <Username>*username*@optinet@optima-dsl*</Username>
          <Password>crypt**********...</Password> te samo kopiraj kriptirane znakove od passworda od @optinet@optima-dsl* u dio za admin pass. spremi fajl i restoraj postavke sa tim konfiguracijskim fileom te se onda probaj logirat sa kombinacijom admin/tvoj_adsl_ pass

tvoj_adsl_pass je onaj isti koji koristis za prijavu na optimine stranice za administriranje svoje usluge.

napisi ako ta metoda radi ali kazem, nisam ju isprobao.

ako nesto zeznes vjerojatno mozes resetirat router na tvornicke postavke pa ce router sa acs-a pokupit postavke i sve bi trebalo bit po starom

 

da sazmem: ovaj drugi crypt kopiras tj zamjenis sa drugim cryptom tako da ti za oboje vrijedi tvoj optima pppoe pass

mozda i otklljucas i 5 ghz wlan ako je podrzan jer na sluzbenim stranicama pise da podrzava cak i 5 ghz ac wifi

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 18:19 (peace_of_cake).
14 godina
offline
Optima telekom internet

Jutros sam dobio innbox v51 router i brzina je spala sa 10 na 8 mbita, je li to normalno?

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Sa tim modemom nebi smjela past brzina nikud, taj modem je jedan od najkvalitetnijih.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Evo zvao sam SZK i sad na speedtestu brzina ide i do 11 mbita 

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice