Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.762
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Optimi je internet u kurcu,daju mi na mojoj adresi najvise 18 mb,puca veza,speedtest varira

L.P
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav!

 

09.09.2015. nazvali smo SZK i na vec postojecem tel. broju, koji je "na optimi" zatrazili optitv i adsl....

11.09.2015. prema agentu iz SZK je aktiviran zahtjev

29.09.2015. jos uvijek nista od optima neta i tv

Rekli su da je rok 2 tjedna...ali posto smo njihovi korisnici da ce to i prije...oko 13.09. su rekli da ne znaju gdje je zapelo...

 

Savjet za dalje...hitno please!

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Nazivaj ih, budi dosadan.... Moraju znati gdje je zapelo.

 

Ja sam pred koji dan produžio ugovor i uzeo TO2 10 Mbps. Rekli da će se na novi paket prebaciti u roku 10 dana, pa da vidimo....

Povremeno mi zna puknut veza na minutu, nije često ali zna biti i duže tako da moram ugasiti i upaliti ruter (Sagem Fast 1704, 4 godine star) da bi ponovo proradilo i tako sam htio da mi ga zamjene pošto sam sumnjao i bio siguran da je u njemu stvar kad oni idu provjeriti kad ono s njihove strane kažu nema nijednog pucanja, uopće. To me jako iznenadilo kao i kad su mi rekli da mi ga zato ne mogu zamjeniti pa mi sad nije jasno zašto se to događa. Windows teško, na kompu imao Win 7, 8 i sad 10 i na svakom isto. Možda mrežna?

 

Edit: maloprije idem nešto skidat i vidim da su već povećali brzinu  Bogme su brzi ispali u mom slučaju.

 

 

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 15:55 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Jucer nazvao...

da je negdje zapelo...pa provjerava pa "pa vi ste aktivni, aktivirana vam je usluga, a oprema je cak i 28.9. poslana HPekspresom, ostanite na liniji da provjerim gdje je zapelo"....

"gospodine, koliko vidim, da,....hm...negdje je zapelo" - "jeli bogati!?!"...."prosljeđujem hitno, šaljem Vam opremu Overseasom, trebalo bi brzo....oprostite što ste malo duže čekali"

 

Pošto sam "aktiviran"...pokušao sam jedan, još zapakiran TP-Linkov ruter, uštekati propisno...međutim, svjetla samo napajanje i wifi...

 

E sad...

sutra ako ne bude sve kod mene...kome će onda izdat požurnicu i hoće li poslat opremu po KrašExpressu?!, možda jednookom golubu pismonoši sa kraćim lijevim krilom....jbt sam ću otić po opremu u Zagreb...samo reci gdje

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 10:57 (monkeymoon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Danas me prebacili sa T-coma i kad uključim router, uhvati DSL liniju, ali nema Interneta. Router je Innbox V51. Zovem njih i veli mi da restartam router na reset 10 do 15 sek i da bi se onda sve trebalo uagasiti osim power i nakon 10 min popaliti, ali meni se upale lampice power i internet crveno, dsl, wlan, tel1 i tel2 zeleno i tak svijetle. Tak stoji pola sata i ništa se ne dogodi. Zna li netko kako se restarta taj modem.

 

lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

.

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 20:41 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Jesi ti slucajno nesto usteko ozada u crveni wan port?
Najjednostavnije innboxa vrati na factory iz sucelja ne na reset gumb jer ak predugo drzis ode u bootloader mod i ceka fw.
Ak ti tak ne proradi javi se na pp pa cu ti poslat fw, jer innbox zna doc s starijim fw pa nece u acs
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Koliko je ovako normalno ili zakonom odredeno vrijeme cekanja od zahtjeva za uslugom do 100% realizacije?

1.10. je poslana oprema, ali overseas ju jos nije preuzeo...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2015 15:04 (monkeymoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
monkeymoon kaže...

Pozdrav!

 

09.09.2015. nazvali smo SZK i na vec postojecem tel. broju, koji je "na optimi" zatrazili optitv i adsl....

11.09.2015. prema agentu iz SZK je aktiviran zahtjev

29.09.2015. jos uvijek nista od optima neta i tv

Rekli su da je rok 2 tjedna...ali posto smo njihovi korisnici da ce to i prije...oko 13.09. su rekli da ne znaju gdje je zapelo...

 

Savjet za dalje...hitno please!

 

vrinho kaže...

Nazivaj ih, budi dosadan.... Moraju znati gdje je zapelo.

 

Ja sam pred koji dan produžio ugovor i uzeo TO2 10 Mbps. Rekli da će se na novi paket prebaciti u roku 10 dana, pa da vidimo....

Povremeno mi zna puknut veza na minutu, nije često ali zna biti i duže tako da moram ugasiti i upaliti ruter (Sagem Fast 1704, 4 godine star) da bi ponovo proradilo i tako sam htio da mi ga zamjene pošto sam sumnjao i bio siguran da je u njemu stvar kad oni idu provjeriti kad ono s njihove strane kažu nema nijednog pucanja, uopće. To me jako iznenadilo kao i kad su mi rekli da mi ga zato ne mogu zamjeniti pa mi sad nije jasno zašto se to događa. Windows teško, na kompu imao Win 7, 8 i sad 10 i na svakom isto. Možda mrežna?

 

Edit: maloprije idem nešto skidat i vidim da su već povećali brzinu  Bogme su brzi ispali u mom slučaju.

 

 

 

monkeymoon kaže...

Jucer nazvao...

da je negdje zapelo...pa provjerava pa "pa vi ste aktivni, aktivirana vam je usluga, a oprema je cak i 28.9. poslana HPekspresom, ostanite na liniji da provjerim gdje je zapelo"....

"gospodine, koliko vidim, da,....hm...negdje je zapelo" - "jeli bogati!?!"...."prosljeđujem hitno, šaljem Vam opremu Overseasom, trebalo bi brzo....oprostite što ste malo duže čekali"

 

Pošto sam "aktiviran"...pokušao sam jedan, još zapakiran TP-Linkov ruter, uštekati propisno...međutim, svjetla samo napajanje i wifi...

 

E sad...

sutra ako ne bude sve kod mene...kome će onda izdat požurnicu i hoće li poslat opremu po KrašExpressu?!, možda jednookom golubu pismonoši sa kraćim lijevim krilom....jbt sam ću otić po opremu u Zagreb...samo reci gdje

 

monkeymoon kaže...

Koliko je ovako normalno ili zakonom odredeno vrijeme cekanja od zahtjeva za uslugom do 100% realizacije?

9.10. bit ce mjesec od zahtjeva

 

 

15 godina
offline
Optima telekom internet

Produžio sam prije 4. mjeseca na Optimi ugovor na dvije godine i uzeo paket TO2 | 10Mbps, te me zanima da li bi sada mogao promijenit paket i uzeti npr. TO2 | 30Mbps?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

To ovisi o tvojoj infrastrukturi i propusnosti parice trebas zvat szk oni ce ti rec kolko je dostupno na tvojoj adresi

L.P
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zanimljivu akciju imaju,bez ugovorne obveze i naknade prikljucenja no s jednom "malom" manom, vdsl im je dostupan u 3 kvarta u HR :) tako da surfas na zalosnih i jadnih 4-10 mbps. Dostupnija je Amisova simetricna optika 100/100 nego optimin vdsl :/.
Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Pozdrav!

Imam pitanje za PC stručnjaka jer mi stvarno treba stručnjak. Dakle imam optimu već godinama. 10 mbita TO2 paket na optiminoj kolokaciji. Max rate mi je 16000 a imam brzinu bez prekida oko 12 Mb/s. Imam njihov tp link 8961 kojeg sam u bridge postavio a moj je Dlink dir 880 i sve je radilo savršeno. Nikad pucalo ni problema sa novim ruterom. Sa optiminim je uvijek nešto prekidao wlan itd ali sad sa mojim je sve radilo savrseno oko 3 mjeseca. Sve do Nedjelje. Od tada mi je brzina na 0,01 Mb/sec dakle nema je. Ruter pokazuje max rate 3600 i upload 600 , crc je oko 6000 sad neznam. Uglavnom zvao SZK i kažu pa vidimo da imate 11 mb. ??? od kud kad nemam ni 0,01. Pošalju tehničara i kaže prvi da je parica odjednom loša i da su sve loše nešto. rebacit će na T-com- Dođe frajer iz t-coma i u zgradi mjeri i kaže dovod je i vidim da imate 11mb i sve kao ok i ode. To je na tragu onog što vidi i klinka iz centrale. Ja kažem koji k kad nemam brzine. Ajd spojim još 2 rrutera različita i direktno u liniju u zid i brzina je oko 2 mb ali varira. Graf je ko sinusoidan i kad gledas nema neke stabilnosti. Šta raditi? NAravno od t-comovog prčkanja mi ne radi sad telefon. Dakle nemam telefona uopće a brzina je 0,05 mb-- u čemu je kvaka? Da nije t-com zauzeo sve priključke u centrali a nas razbacuje ko krave ili???bas cu probati staviti drugi ruter sa svim podacima na liniji trenutno.

hvala!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
bolix1708 kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje za PC stručnjaka jer mi stvarno treba stručnjak. Dakle imam optimu već godinama. 10 mbita TO2 paket na optiminoj kolokaciji. Max rate mi je 16000 a imam brzinu bez prekida oko 12 Mb/s. Imam njihov tp link 8961 kojeg sam u bridge postavio a moj je Dlink dir 880 i sve je radilo savršeno. Nikad pucalo ni problema sa novim ruterom. Sa optiminim je uvijek nešto prekidao wlan itd ali sad sa mojim je sve radilo savrseno oko 3 mjeseca. Sve do Nedjelje. Od tada mi je brzina na 0,01 Mb/sec dakle nema je. Ruter pokazuje max rate 3600 i upload 600 , crc je oko 6000 sad neznam. Uglavnom zvao SZK i kažu pa vidimo da imate 11 mb. ??? od kud kad nemam ni 0,01. Pošalju tehničara i kaže prvi da je parica odjednom loša i da su sve loše nešto. rebacit će na T-com- Dođe frajer iz t-coma i u zgradi mjeri i kaže dovod je i vidim da imate 11mb i sve kao ok i ode. To je na tragu onog što vidi i klinka iz centrale. Ja kažem koji k kad nemam brzine. Ajd spojim još 2 rrutera različita i direktno u liniju u zid i brzina je oko 2 mb ali varira. Graf je ko sinusoidan i kad gledas nema neke stabilnosti. Šta raditi? NAravno od t-comovog prčkanja mi ne radi sad telefon. Dakle nemam telefona uopće a brzina je 0,05 mb-- u čemu je kvaka? Da nije t-com zauzeo sve priključke u centrali a nas razbacuje ko krave ili???bas cu probati staviti drugi ruter sa svim podacima na liniji trenutno.

hvala!

 OK evo podataka 2 slike jedna je sa spliterom a druga je ruter direktno u utičnicu . Brzina je nešto veća ali svejedno daleko od 10 11 Mb koje sam imao. Da ne kažem da mi je wireles 0,5Mb.  .

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Posto nemas telefona, cijela linija ti radi po jednoj grani, znaci od jedne parice ti ostala jedna žica umjesto 2. Posto je bio toliki pad, s paricom sigurno nesto nije ok, ili joj je izolacija otisla ili neki kurslus u podzemnim spojnicama, treba zvat optimu da to salju na ht ak treba 10 puta u danu jer to se mora moc vratit na staro ak ne i bolje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

Evo poslao sam Optimi upit koji sam postavio i ovdje prije par dana.

 

Ja:

"Poštovani,

produžio sam prije 4. mjeseca ugovor na dvije godine i uzeo paket TO2 | 10Mbps, te me zanima da li bi sada ukoliko želim, mogao promijenit paket i uzeti npr. TO2 | 30Mbps?"

 

Optima:

 

"

Poštovani,

 

Paket za koji se informirate (TO2/30 mbps) trenutno je dostupan samo na lokaciji Strmica (Šibensko-kninska županija).

U slučaju dobrih tehničkih karakteristika Vašeg telefonskog priključka u mogućnosti biste bili zatražiti promjenu na TO2/20 mbps 175,00 kn (pdv uračunat).

Promjena bi bila izvršena bez dodatnih troškova uz novi ugovor od 24 mj.

 

Pozivamo Vas da nam dostavite kućni broj telefona kako bismo mogli izvršiti detaljnije provjere."

 

Poslao sam im sada broj telefona pa ćemo vidjeti da li mi mogu isporučit TO2/20 mbps 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 13:43 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

PC-stručnjak hvala na odgovoru. Optima je poslala na t-scam. došao do zgrade i kemijao i ode. kaže njemu je sve kao ok. A danas su tek i u optimi ustanovili da nemam uopće brzine . a i njima je u centrali pokazivala prije 11 mb, tek sad im pokazuje 2 mb a meni i dalje 0

 

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
NoOne1 kaže...

Evo poslao sam Optimi upit koji sam postavio i ovdje prije par dana.

 

Ja:

"Poštovani,

produžio sam prije 4. mjeseca ugovor na dvije godine i uzeo paket TO2 | 10Mbps, te me zanima da li bi sada ukoliko želim, mogao promijenit paket i uzeti npr. TO2 | 30Mbps?"

 

Optima:

 

"

Poštovani,

 

Paket za koji se informirate (TO2/30 mbps) trenutno je dostupan samo na lokaciji Strmica (Šibensko-kninska županija).

U slučaju dobrih tehničkih karakteristika Vašeg telefonskog priključka u mogućnosti biste bili zatražiti promjenu na TO2/20 mbps 175,00 kn (pdv uračunat).

Promjena bi bila izvršena bez dodatnih troškova uz novi ugovor od 24 mj.

 

Pozivamo Vas da nam dostavite kućni broj telefona kako bismo mogli izvršiti detaljnije provjere."

 

Poslao sam im sada broj telefona pa ćemo vidjeti da li mi mogu isporučit TO2/20 mbps 

 

 

Ja sam 29.9. zatražio dizanje TO2 s 10 na 20mbps nakon tek 6 mjeseci na 10mbps uz ugovor na dvije godine. Poslali pisanu potvrdu još početkom mjeseca, međutim od 20mbps ni traga do danas, čak mi u mojem korisničkom accountu na Optimi pisalo i dalje TO2 10mbps. Zovem danas ujutro i nakon tri prešaltavanja po podršci zaključe oni da nešto nije dobro provedeno u sustavu pošto su mi digli paket i brzinu još 30.9. (a danas 13.10.). OK, srede oni to, kao, dođem doma, nema neta. Zovem, razbijam glavu, mijenjam routere, link dignut ali se ne logiram. Zove podršku, čovjek traži da napravim factory reset jer uopće ne vidi da se pokušavam logirati. Pitam zašto, zar na tri različita routera da radim reset ? Sve je radilo bez ikakvih problema godinama. Svejedno napravim, i naravno šipak. Kaže da će prijaviti smetnju odn. poslati novi router, makar ako ne uspijem da će još pogledati kod sebe nešto. Na kraju sam ispretumbao neke postavke u routeru i uspio se konektirati. Vratio postavke kako su bile i opet veza radi. Očito su nešto "pogledali" kod sebe u međuvremenu. Dakle Varaždin, nekad sam na istoj liniji i istom routeru pićio 22mbps na blastu ko od šale kad je to još postojalo, a sad mi s TO2 20mbps na speedtestu ne prelazi 17,2 mbps  . Ali OK, i to je nešto, razlika u cijeni je samo 6 kuna. Nakon nekog vremena ću ih otkantati, platiti penale i idem na Iskon na 50/10 pošto mi definitivno treba brži upload, to mi se nudi na lokaciji.

Deckard
15 godina
offline
Optima telekom internet

Stigao odgovor:

 

"Poštovani, provjerom u sustavu utvrđeno je da nažalost trenutno na Vašoj lokaciji nismo u mogućnosti pružiti Vam željeni paket. Najveća brzina koju možete koristiti je 10Mbps. Ukoliko bude došlo do kakvih promjena, bit ćemo slobodni da Vas o tome obavijestimo."

 

Bitno da oni nude svašta...

 

btw, u centru Virovitice sam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2015 18:21 (NoOne1).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ajde mi posalji broj fiksne linije pa ti provjerim s ovim svojima o cem se radi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

pc-stručnjak,daj mi reci koje sve rutere imaju u ponudi optima

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Preko HT centrala, innbox v51 r2 i tband, znaci kad telefon ide na voip.
Ako nije na voipu ili je samistalni net, onda ide w8951NB, zte h108l annex B, zte w300b.

Sto se tice optimini centrala, uvijek ide tband annex A ako ide samoinstalacija, kad tehnicar dolazi, w8961ND, h108 l annex A i zte w300.
Jos ide innbox v51 annex A ali to ako uzmes 2 ili 3 broja fiksnig telefona.

Preko HT centrala je najbolji innbox v51 ako ide broj na voip, iako su s novim fw popravili i tbanda pa je sad dosta dobar. Ako nije voip onda moj favorit je ZTE h108l annex B, je da ima dosta slabiji wifi od recimo tplinka w8951NB ali pokazao se stabilnijim.

Sto se tice ot centrala opet najbolji je innbox v51, ali njega nemoze nitko dobit ako nema 2 ili 3 broja fiksna.
Onda pokazao se jako dobrim tband annex A ali samo ako nema tv-a, nisam siguran jesu li popravili mjesanje pvca na njemh kad je tv u pitanju, al ovako cist ok je.
W8961ND je po meni za sad najbolji izbor.
Ali kazem ako je upitanju sami net onda je najbolji tband annex A
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

daj mi još odgovori,ja sam na otisurf2,O2,da li mi je bolje otići na TO2,znači preko njihove od optime,da li bi mi se išta poboljšalo

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Ja sam imao Voip dok sam bio na t-comu, kada sam prelazio na Optimu onda su mi iskljucili Voip.

Dobio sam ruter ZTE od Optime, zasto mi nisu onda i dalje ostavili voip ako se moze, znaci imam Optimu ali preko HT centrale.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 12:17 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Samo ukljucenja koja su rađena u ovoj godini preko ht centrala idu na voip, ostali su ostali u kombinaciji MSAN+DSLAM....

S o2surfa se isplati prijec na to210 jer o2surf je s 4Mbita i kosta 195 kn, dok to210 je 10 Mbita i kosta 169 kn, a ako ti je dostupna optimina centrala ili si vec na njoj, zasto ne veca brzina za manjr para.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Zatražio sam povećanje brzine o2 4Mb na o2 10Mb paket i došli papiri prije tjedan dana da je ukljućeno i sve ali brzina je i dalje 4Mb.

U ruteru vidim da je pušten veći profil za 10Mb, kada pokrenem speedtest brzina brzina skoći na 10 i odma padne na 4, internet ide preko t -com infrastrukture.

Kojiko treba ćekat da puste 10 Mb ili je nešto zmrdano ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mce64 kaže...

Zatražio sam povećanje brzine o2 4Mb na o2 10Mb paket i došli papiri prije tjedan dana da je ukljućeno i sve ali brzina je i dalje 4Mb.

U ruteru vidim da je pušten veći profil za 10Mb, kada pokrenem speedtest brzina brzina skoći na 10 i odma padne na 4, internet ide preko t -com infrastrukture.

Kojiko treba ćekat da puste 10 Mb ili je nešto zmrdano ?

Zovi ih. Meni su prije par dana digli brzinu tek nakon što sam ih zvao nakon dva tjedna od kako su zaprimili zahtjev i tvrdili da su aktivirali jači paket.

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zovi ih odma, jer zna se desit mali propust, da prema HT-u posalju da se podigne profil, dok se ceka promjena profila ne maknu limiz na useru, te onda ako ti se i digne profil ti i dalje mjeris 4 jer je na useru ograniceno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

Ima ko objašnjenje zašto mi je na tarifi 20mbps stavljen limit na 17.2 mbps ? Oscilacije se kreću u rangu od 17.1-17.2 mbps, dakle pažljivo je limitirano. Prije dok sam furao blast u davnim danima Optime stvar je išla i preko 21mbps na istoj infrastrukturi. Priče o paricama i uvjetima na terenu ne pušim jer je kvart star cca 15 godina, doseljavanja i gušenja lokalne centrale nije bilo (još se i rasteretilo u međuvremenu). Znam da je sve u zakonskim okvirima i da po ugovoru ne garantiraju krajnju brzinu, no nemogu se oteti dojmu da je tih reklamiranih tzv. 20mbps čisti marketinški trik. Ima li načina da se to promijeni ?

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

nemaju oni što zvati t-šrot jer čim su mu trenutno digli brzinu on je na optiminoj infrakstrukturi,toliko da to ne drži vodu,ja se desetak dana svađam s njima jer su mi podigli brzinu koju moja linija nemože izdurati i zatu mi puca net stalno,digli brzinu a margina strahovito pala a gušenje se povečalo na čak 54.4,dok mi je godinama brzina bila na 2.50 margina mi je bila 13,16 pa čak 19 a gušenje ispod 50 donekle zadovoljavajuće ali njihovi vrsni tehničari to sad neznaju vratiti na prvobitno stanje,toliko o njihovim tehničarima koji to nisu već samo znaju donesti spliter i modem

dajac
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice