Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.913
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pozdrav ekipa!
Trebam malu pomoc!
Nikako da otvorim portove (Nat - virtual server) na ruteru od optime - Iskratel innbox v51.

Ako netko zna, zamolio bih da napise korak po korak, moze bacit i screenshot sa popunjenim stavkama.

puno hvala i pozdrav!
Uzivajte!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet
Stux kaže...

Sve 5, to sam usput spomenuo jer mi je znatno pala što baš i nije česta pojava, ali da nema to veze s tim kao što si i sam rekao...
Probao nekoliko drugih DNS servera, stvar je bilo bolja, ali ne toliko da bih mogao reci "e to je to".
Evo i slika
CRC (greške) bude puno veće nakon 2-3 tjedna. Ovo je sad restetirano pa je ajmo reći čisto.

Da, nije neka sreca ta parica, izgleda da treba vecu marginu da bi radilo posto ti je max samo 14 na tu atenuaciju, ili su ti oni to rucno namjestili jer si prijavljivao greske pa se nadaju da ce to popravit situaciju, sto nema bas nekog smisla jer je to povezano s pucanjem linka, ne ne otvaranjem stranica. Mislim tehnicki moze on ne otvorit stranice radi previse gresaka koje nemoze ispravit, samo ce ti prije link puknut nego da stranice otvarat konstantno nece. A kako kazes da link ne puca, nis to popravit nece.

Ovo ako si promjenio dnsove ne znaci da ih je i router prihvatio. Meni na fritzu recimo nije prihvacalo preko interfacea a prihvacalo je preko configa/telneta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 20:19 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Imam problem sa Optimom TO2  20mbps. Bez obzira spajao se žično ili bežično uvijek mi je ovakav speed test. modem je tp-link w8980

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 20:39 (Goran01).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Da, nije neka sreca ta parica, izgleda da treba vecu marginu da bi radilo posto ti je max samo 14 na tu atenuaciju, ili su ti oni to rucno namjestili jer si prijavljivao greske pa se nadaju da ce to popravit situaciju, sto nema bas nekog smisla jer je to povezano s pucanjem linka, ne ne otvaranjem stranica. Mislim tehnicki moze on ne otvorit stranice radi previse gresaka koje nemoze ispravit, samo ce ti prije link puknut nego da stranice otvarat konstantno nece. A kako kazes da link ne puca, nis to popravit nece.

Ovo ako si promjenio dnsove ne znaci da ih je i router prihvatio. Meni na fritzu recimo nije prihvacalo preko interfacea a prihvacalo je preko configa/telneta.

 Tel. + Net + TV (O3) paket i više od 7-8 Mbps skupa sa TV-om ne može povući. Tako je uvijek od 14 do 15.
Pretpostavljam da je do njih (ili centrale u mojoj ulici-jednostavno zagušenje linije) jer uvijek iza 18:00 sati, a ako ne tada onda od 19:30 bude katastrofa.
Vidjet ćemo kako će biti još par dana pa možda tražiti neku alternativu.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

 Tel. + Net + TV (O3) paket i više od 7-8 Mbps skupa sa TV-om ne može povući. Tako je uvijek od 14 do 15.

 Pa po prikazu bi tako bilo da, al eto ja mislim da nije tako vec je nesto drugo u igri i da su ti oni digli tak veliku marginu jer si prijavljivao probleme oko ovoga.

13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ista stvar i kod mene izgleda da oni isporučuju minimalnu brzinu koju moraju tj.14mb.
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ljudi pozdrav,koliko traje postupak prelaska na vdsl...već koristim godinama trenutno imam O3 paket sa 4 mbita...dali se dešavaju problemi prilikom migracije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

budeš se malo načeko,mjesec i nešto,nisu baš tako fletni

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

pozdrav! jel ima tko ovaj vikend problem sa padom brzine? ..brzina mi strasno pada.. do sada je bilo normalno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Kod mene nema,uvijek isto 4/0,60 rade obe televizije i spojeni smo svi na net!!!

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav, sto mogu uciniti ako Optima ne ispostiva ugovor?

Znaci potpisao sam ugovor 15.10. i proslo je 45 dana a meni interneta jos nema, prosli tjedan u cetvrtak sam dobio poziv od njih i rekli su da imaju nekih tehnickih poteskoca u okrugu od 100m (znaci moje dvoriste) i da ce netko doci fixati to te da ce trajati vise od 45 dana.

Pitali su me jel se slazem s tim i ja sam rekao da se ne slazem jer cekam vec 40 dana na sto je frajer rekao da ce oni uciniti sve sto mogu.

U petak mi je stiglo pismo od Optime odnosno izjava koju bi ja trebao potpisati i poslati njima u kojoj pise da ce dostava trajati vise od tih 45 dana. (inace operater kod kojeg sam potpisivao ugovor je rekao da ce doci za cca 2 tjedna).

Nisam im poslao to pa me zanima sto ja sad mogu posto je proslo 45 dana od potpisivanja ugovora a mojem internetu ni traga ni glasa.

BCko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nemozes nista jer postoji problem negdje na mrezi koji uzrokuje kasnjenje ukljucenja.
Tocnije HT je najvjerojatnije par puta odbio zahtijev za ukljucenjem OT usluga zbog potrebnih radova.
Te su u zadnjem odgovoru napisali da treba to i to, ali sad vec prolazi tih 45 dana jer ht uvijek ima vremena do zadnje dana da da odgovor.

Jedino sta mozes je ili potpisat ugovor s HT om di ce onda ht to odradit dosta brzo jer je sve njihovo ili potpisat ovo optimi da se slazes s jos cekanja.
Dok god ne dostavis to ovjereno tvoj zahtijev je na cekanju.
Jer najjverojatnije ce HT optimi naplatit te radove, pa nezele icu u trosak ako na kraju ces odustat
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Nemozes nista jer postoji problem negdje na mrezi koji uzrokuje kasnjenje ukljucenja.
Tocnije HT je najvjerojatnije par puta odbio zahtijev za ukljucenjem OT usluga zbog potrebnih radova.
Te su u zadnjem odgovoru napisali da treba to i to, ali sad vec prolazi tih 45 dana jer ht uvijek ima vremena do zadnje dana da da odgovor.

Jedino sta mozes je ili potpisat ugovor s HT om di ce onda ht to odradit dosta brzo jer je sve njihovo ili potpisat ovo optimi da se slazes s jos cekanja.
Dok god ne dostavis to ovjereno tvoj zahtijev je na cekanju.
Jer najjverojatnije ce HT optimi naplatit te radove, pa nezele icu u trosak ako na kraju ces odustat

 Pa da ali lik iz HT-a je bio u petak vec tu i rekao je da je rijesio, trebao je prespojiti neki qrac, navodno samo kod mene je bio taj problem, rekao je da Optima sad mora dostaviti svoj modem kao sto je potpisano u ugovoru.

BCko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Da ali dok je HT to rijesio tebi je isteklo predviđeno vrijeme za realizaciju, i sad posto se probio rok za realizaciju, cito samo iz proceduralnih razloga moraju dobit ovjereno jer je reko profulan koji je bio vazec ugovoro.

Smatraj to kao dopunu ugovora.
Ako si uzimo i novi broj i sve nece ti oprema doc kuc pa da sam spojos vec ce ti doc optimin tehnicar to spojit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Da ali dok je HT to rijesio tebi je isteklo predviđeno vrijeme za realizaciju, i sad posto se probio rok za realizaciju, cito samo iz proceduralnih razloga moraju dobit ovjereno jer je reko profulan koji je bio vazec ugovoro.

Smatraj to kao dopunu ugovora.
Ako si uzimo i novi broj i sve nece ti oprema doc kuc pa da sam spojos vec ce ti doc optimin tehnicar to spojit.

U ugovoru sam mogao birati hocu li dodatno placati spajanje od strane njihovih tehnicara i nisam to uzeoposto se dodatno placa a nije to raketna znanost.

Ako ne dodje do preksutra trazit cu raskid ugovora i uzeti VIPov internet, prije ce mi doci nego kod ovih morona.

BCko
14 godina
offline
Optima telekom internet

konacno na optimi sljaka youtube

slika odlicna,jos nisam sve proucio ali sve sto sam pokrenio radi bez frke

usput,ustekao u optitv neku mini tipkovnicu i sljaka bez frke,tako da youtobe sa ovim milina

nazalost izgleda ne mogu se prijaviti na svoj racun,moram i skontat kako popise pjesama da pusta

ali za sada jako dobro

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Dali je nekome zadnjih dana narastao ping, neznam zašto ali meni sa 9 na 20 ping?

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ti nerazumijes neke stvari, mogo si odabrat spajanje od strane tehnicara i to platit 500 kn, ali su uzeo samoinstalaciju koja je besplatna.
Ali optima besplatni salje tehnicara kad uzimas novi broj tamo di nije prijelaz jer se smatra da ce trebat mozda jos nest kabela povuc itd.

I ofc da ce vip uspjet brze sve spojit kad je sad cijela parica odrađena i pripremljena za ovo ukljucenje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Ti nerazumijes neke stvari, mogo si odabrat spajanje od strane tehnicara i to platit 500 kn, ali su uzeo samoinstalaciju koja je besplatna.
Ali optima besplatni salje tehnicara kad uzimas novi broj tamo di nije prijelaz jer se smatra da ce trebat mozda jos nest kabela povuc itd.

I ofc da ce vip uspjet brze sve spojit kad je sad cijela parica odrađena i pripremljena za ovo ukljucenje.

 Da, tehnicar mi je jucer donio modem i spojio sve to, medjutim nema mreze i dalje, rekao je on da ce sutra ( odnosno danas ) doci netko iz HT-a da sredi to sto su zayebali ali evo nigdje nikoga.

BCko
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 17:00 (bancic123).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Onda HT i dalje nije odradio svoj poso, ili je na centrali zaboravio ožicit ili ko zna sta su opet smrljali.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Evo, Optima mi je utklonila probleme nakon 2 mjeseca (nisam imao net, telefon i TV) :o) 

Zemba
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
RedMarlboro kaže...

Evo, Optima mi je utklonila probleme nakon 2 mjeseca (nisam imao net, telefon i TV) :o) 

Odmah okreni odojka na raznju 

 

Imam Sagem Fast 1704 i koliko sam primjetio limitiran je u broju konekcija za Wireless na 3. Mogu staviti 1-3. Da li netko zna, da li je moguce staviti veci broj?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Ti nerazumijes neke stvari, mogo si odabrat spajanje od strane tehnicara i to platit 500 kn, ali su uzeo samoinstalaciju koja je besplatna.
Ali optima besplatni salje tehnicara kad uzimas novi broj tamo di nije prijelaz jer se smatra da ce trebat mozda jos nest kabela povuc itd.

I ofc da ce vip uspjet brze sve spojit kad je sad cijela parica odrađena i pripremljena za ovo ukljucenje.

 tu nisi u pravu pc-stručnjak,zašto bih netko platio 500 kn da mu odradi nešto što se može sam,pa nitko nije lud plačati što svatko može odraditi,sve se uzima danas za 1 kn a netko da plača tri uboda u spliter graniči sa ludošću a ako treba povući kablove to i dalje  odrađuje HT,normalno na dogovor optime sa ht,tak su meni mjenjali novi kabal nekih 100 m i došli dečki iz ht i odradili,opet 0 kn

dajac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
E upravu sam kad taj posao svaki dan radim. I znam uvijete po kojima se radi bolje nego bilo tko tu od vas.

Znaci, kad uzmes potpuno novu liniju, bitno je da nije prelazak s drugog operatera vec je novo ukljucenje optiminih usluga.
Tad obavezno optima salje tehnicara da to dode ukljucit, makar je to ustekat u uticnicu modem i sacekat da proradi.

I da korianik ne placa 500 kn jer on je ona ugovoru odabrao samoinstalaciju i to se smatra kao samoinstalacija i nemas nikakvih troskova.

Drugo je kad ti na ugovoru uzmes instalaciju od strane tehnicara.

ZNACI kad radi prelaz recimo s HT-a na Optimu i uzmes samoinstalaciju, onda ti dode oprema dode postom i sam spajas, ako odaberes instalaciju od strane tehnicara placas 500 kn.

Dok postajea novi korianik bez prelaska s drugog operatera tad obavezno BESPLATNo ti optimina tehnika dolazi ukljucit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Jos malo da dopunim, posto pisem s moba pa nema opcije uredi.

Dakle, HT nije duzan i nebi trebo propustit paricu do tvoje uticnice kad izlaze na terensku provijeru i provijeru kapaciteta, nego paricu trebaju propustit ili do tvoje uvodne kutije na tavanu ili do kutije koja se nalazi na fasadi bez spajanja tvoje instalacije.
To je za nova ukljucenja, zato izlazi OT tehnicar da ti pospoji paricu na instalaciju, ali vecinom HT sve odradi pa onda ispada blesavo da od OT neko dolazi.

Dok kad radis prelazak onda se stara parica prebacuje na novi port tako da ti instalacija s tom paricom je vec spojena ili se samo mjenja profil ako je bitstream.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

to većinom znamo i dobro znam što se radi,prije rata sam bio svaki dan u telekomunikaciji pa zato i pričam,sve mi je jasno ovo što si nabrojo ali kažem da danas 99% ljudi uzima samoinstalaciju baš zbog toga što je skupo rad tehničara(neznam što su to oni više odradili za spajanje modema recimo od mene koji sam neki dan prijatelju napravio,nisam ni pivu popio a net proradio,to mi slim a i dobro znam koje su to igrice između primjera t-coma i optime,evo primjera,sve uredno spojio što je čovjek u dopremljeno i nemogu na net,neradi,zovem i oni mi kažu probaj drugi spliter jer ovaj novi možda nevalja i tak u nedogled,kad ono kasnije proradi sam,jednostavno t-com nije dobre volje kad se parice priključuju drugima a ne njima a oni namjerno zaguše liniju tj.propusnost,u tome je najveći problem i kad okolo slušam to se većinom dešava nama koji nismo u t-comu već kod drugih operatera

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Pitanje za PC - stručnjak

 

Da li je moguće da imam gotovo max brzinu na ADSL-u, 20-21Mbit (24 je max koliko mi je poznato), a da mi iz Optime kažu da sam "predaleko za VDSL, cca 1800m" prema "njihovim mjerenjima" ?

Kad su mi mjerili za ADSL prije par mjeseci kad sam povećavao paket, mjerili su 1000m udaljenost (?)

Centrala je (cestovno), udaljena od kuće cca 600m.

 

Ima li tu kakvo objašnjenje ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
vercetti kaže...

Pitanje za PC - stručnjak

 

Da li je moguće da imam gotovo max brzinu na ADSL-u, 20-21Mbit (24 je max koliko mi je poznato), a da mi iz Optime kažu da sam "predaleko za VDSL, cca 1800m" prema "njihovim mjerenjima" ?

Kad su mi mjerili za ADSL prije par mjeseci kad sam povećavao paket, mjerili su 1000m udaljenost (?)

Centrala je (cestovno), udaljena od kuće cca 600m.

 

Ima li tu kakvo objašnjenje ?

 

 Nisam on, al cu uskocit.

 

Na 20ak mbita ako ti je veza odlicna se negdje sijeku adsl/vdsl pa je kao upitna isplativost, ali! Jos je uvijek malo vdsl bolji, ali ti ako na adslu imas tako dobru liniju onda te svakako mogu prebacit i na vdsl jer nece bit problema a imat ces prednost veceg uploada. Nama su vecinom linije u losijem stanju od prosjeka tako da ako ti pokazuje adsl 20-21 to je obicno puno blize do centrale od nekih 1400m. Stavi podatke linije pa ce se vidjet koliko si tocno udaljen. na 600m od centrale mozes imat finu vdsl vezu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 23:40 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

600m je cestovna udaljenost, sve ovisi kako su kabeli postavljeni, pa može biti i više.

 

DownstreamUpstream

SNR Margin (dB):5.9/13.7

Attenuation (dB):16.0/9.3

 

Prema VDSL kalkulatorima, to je za cca 30Mbit dosta...

 

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
vercetti kaže...

600m je cestovna udaljenost, sve ovisi kako su kabeli postavljeni, pa može biti i više.

 

DownstreamUpstream

SNR Margin (dB):5.9/13.7

Attenuation (dB):16.0/9.3

 

Prema VDSL kalkulatorima, to je za cca 30Mbit dosta...

 

 Nemoj skrtarit na slici, stavi i ostalo da bi se stvorila propisna slika. Tu se ni ne vidi koji je podatak download koji upload (iako po margini pretpostavljam prvi), 30 ide (iako nece pustit punih 30) ako nesto drugo ne stima (recimo ako je to prikaz iz kineza, ili max ne stima). Po margini bi se reklo da je veza dobra, treba vidjet koliki max na tu marginu daje itd itd. Nisu samo 2 parametra bitna.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice