Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.746
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Izba Gun kaže...

Gledao sam malo ponudu od Optime i vidim imaju interesantinh paketa. Uzeo bih onaj 40/6 pa me zanima kakvi su oni kao pruzatelji usluge? Dali veza cesto puca? Kakvi su im ruteri? Dali mogu zadrzat broj od t-coma i imat Optima net? Dali dodju oni instalirat? 

Ukucao sam broj telefona i vidim da je ona brzina dostupna za moje podrucje ali t-com mi ne moze dat preko 8 downloada, kako to da oni mogu 40????

 Nisi pročitao ni poruku prije svoje? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ako ti ne može t-com, ne mogu ti ni oni. Istu infrastrukturu koriste, jednaka ti je udaljenost od centrale (što je očito problem). Najbolje ti je tu staviti podatke parice pa da ti netko kaže što i kako možeš imat.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ak t-com nemoze, ne moze nitko.
Eventualno da si u nekom vecem gradu pa da recimo vip ima mrezu.
Optima ima problema sa algoritmom za izracun vdsl dostupnosti.
Bas sam bio neki dan radit im mjerenja di su prodali vdsl na 2 kn i cude se sto ne radi.
Imaju svega 30 % realizaciju zahtjeva zbog tehnicki nemogucnosti
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
CyberDemonVZ kaže...
Izba Gun kaže...

Gledao sam malo ponudu od Optime i vidim imaju interesantinh paketa. Uzeo bih onaj 40/6 pa me zanima kakvi su oni kao pruzatelji usluge? Dali veza cesto puca? Kakvi su im ruteri? Dali mogu zadrzat broj od t-coma i imat Optima net? Dali dodju oni instalirat? 

Ukucao sam broj telefona i vidim da je ona brzina dostupna za moje podrucje ali t-com mi ne moze dat preko 8 downloada, kako to da oni mogu 40????

 Nisi pročitao ni poruku prije svoje? :D

Ma jesam :D, al ono, pitam svejedno. Naknadno sam procitao i prethodne tri strane pa sve shvatio kad je neki clan napisao da koriste t-comovu infrastrukturu i da t-comovci imaju prednost.

Btw. moj problem je vezan uz povecu daljinu od centrale, to mi je vec objasnjavao neki decko sto radi za T i cak mi je rekao kako kada bude dosla optika da je pitanje dali cemo imati te bajne brzine zbog istog problema jer navodno ne zele ulagat da iskopaju kompletno mjesto, tj. da ce se brzine povecat ali opet nece to bit to. Budemo vidili :D, ipak smo turisticko mjesto pa mozda netko odluci napravit pravi posao i da sve ustima :D.

Mislim da cu dogodine uzet tele 2 4g jer mi treba nesto da mi rastereti router zbog turista doma :-).

Pot piss
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...

Imaju svega 30 % realizaciju zahtjeva zbog tehnicki nemogucnosti

 

Ovo neki službeni podatak ili?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Da sluzbena statistika, spram broja podnesenih i broja realizirani/storniranih.
Pokusavaju vdsl prodat svugdje, iz nekog razloga korisnici koju su blizu, nije im ponuđen vdsl, a ove daleko zovu, i mozeta sad od jednom imat 20 Mbita, a do sad nisu mogli ni 10.
Tako da.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

I sam znaš da ti Donat/CRM ili bilo koji drugi program neće dozvoliti unos zahtjeva ukoliko nema teh. preduvjeta za povećanje brzine. Automatizmom će se stornirati.

 

Ne znam odakle te neprovjerene informacije. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Superstar kaže...

I sam znaš da ti Donat/CRM ili bilo koji drugi program neće dozvoliti unos zahtjeva ukoliko nema teh. preduvjeta za povećanje brzine. Automatizmom će se stornirati.

 

Ne znam odakle te neprovjerene informacije. 

 Donat su razvili HTovci za HT, teško da ga optima koristi. Lijepo je napisano par postova iznad da imaju problem sa bazom iz koje vuku teh. mogućnosti. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Vuce se iz DIS baze, to je HT glavna baza svih podataka, koju CRM kontaktira.
Svi bitstream operateri imaju pristup bazi kroz B2B.
Ali optima ima drugi problem.
Algoritam ADSL gusenje od 30 dB proglasi kao VDSL dostupno jer ima lik po adsl 17 Mbita max.
Optima nema povezano direkt da nemoze unest, nego kod novog ukljucenja moze ili otic rucno provjerit sta pise u B2B ili poslat zahtjev HT-u za ukljucenje, gdje je prvi od 3 zadatka, izvid na terenu ako automatika ne ustanovi di je izvod, ili pregled terena gdje automatika zna di je izvod i da primarnu paricu na izvodu.
Onda ide na tehnicara koji moze reci ok ta brzina tu moze postoji ne prekinuta parica između izvoda i pretplatnika.
Znaci covjek je u prekidu samo na izvodu.
Ili odbit zahtjev, nedostatna propusnost parice.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Eto, a ako vam HT stornira turbo brzine a vi iz routera vidite da je propusnost dovoljna, mora se nazvat 08009000, agent napravit DSLAM mjerenje i kliknut upis u DIS. Često postavljano pitanje na forumu i mnogo je problema oko tog a lako se rješi nema potrebe za prigovorima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Radim za Optimu i dosada nisam shvatio koji je to problem s bazom? Zahtjevi se realiziraju ili nerealiziraju, a tu ne govorim o VDSL-u.

 

DSLAM mjerenje u ENG-u (kojeg nemaju novi agenti) i upis u DIS koji ne funkcionira u 70% slučajeva? Sigurno.

 

Što se tiče dostupnosti, točno se vidi i zna tko može koliko imati. Službeni podaci o postotku realiziranih govore svoje.

 

12+ iskustva u prodaji HT/VIP - OT centra, tehnici na terenu/call centru, moram priznati da sam iznenađen. Pretpostavit ću da je vanjski izvođač u pitanju.

 

12 godina
offline
Optima telekom internet

Jučer sam poslao mail optimi s upitom o brzini i dostupnosti max brzinr adsl/vdsl-a na mojoj adresi (+2,3 km od centrale). Javio se neki lik, kaže može ići 20 na VDSL-u i 16 na ADSL (sada imam 10, dobijem 8,8). Cijena je 6kn viša, reko ajde da i to probamo. Sljedeći tjedan trebam dobit novi modem, baš me zanima šta će biti od toga :D Nekako sumnjam da ću dobiti ugovoreno, ali ajde, vraćat ću na staro ako ne bude valjalo. Zna li netko kakav ruter ide s optiminim vdsl-om? Zanima me zato što sam na stari ruter stavio antenu od 9db pa bi bilo dobro da i ovaj ima odvojivu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

175 kuna za TO2 20? Znaš da ti starta nova UO sa uzimanjem veće brzine?

 

Isporučuju se Iskratel Innbox modemi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 9:14 (Superstar).
12 godina
offline
Optima telekom internet

Pa da, tu cijenu su mi potvrdili i SZK i taj lik (valjda neki prodajni agent). Sada plaćam 135+PDV, jel nešto čudno sa cijenom? Koliko znam, to je najjeftinije iz ponude u RH. Znam da s promjenom paketa ide novi ugovor. Pretpostavljam da ne bi trebalo bit problema sa vraćanjem na 10mbit ako nemaju tehničke mogućnosti za isporuku stabilne usluge (predaleko sam od centrale, nekako sumnjam u to sve). Na optimi sam otkad su osnovani i nisam nikad imao problema s njima. No, za sve postoji prvi put :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
HaNI kaže...

Jučer sam poslao mail optimi s upitom ...

Tebi su se bar javili. Ja poslao mail pred 3 dana da mi je router neispravan, da mi posalju novi, pa nitko nis.

Morat cu zvat :D

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Znači ruter mi je došao prije dva dana, a nevrijeme je spržilo prijašnji tri dana prije toga.

Zvao sam četiri, možda pet puta, i svaki put stave "urgenciju" na dovoz tog rutera na kućnu adresu.

Zadnji tip kojeg sam dobio me je spasio, napravio je dvije narudžbenice, jednu za odvoz starog rutera, jednu za dovoz, i kaže kroz dva-tri dana. Reko dobro.

Nije prošlo 10 minuta zove tip na mobitel da je u blizini da bi dovezao ruter, da mu se pripremi stari. Znači vau.

I guess pouka je dok ne dobijete nekoga tko zna što radi samo zovite i budite dosadni, jer ne samo kod njih, nego bilo gdje, treba biti uporan i dosadan.

No me interesa nada!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Superstar kaže...

Radim za Optimu i dosada nisam shvatio koji je to problem s bazom? Zahtjevi se realiziraju ili nerealiziraju, a tu ne govorim o VDSL-u.

 

DSLAM mjerenje u ENG-u (kojeg nemaju novi agenti) i upis u DIS koji ne funkcionira u 70% slučajeva? Sigurno.

 

Što se tiče dostupnosti, točno se vidi i zna tko može koliko imati. Službeni podaci o postotku realiziranih govore svoje.

 

12+ iskustva u prodaji HT/VIP - OT centra, tehnici na terenu/call centru, moram priznati da sam iznenađen. Pretpostavit ću da je vanjski izvođač u pitanju.

 

 

Možda je vaša verzija drugačija? Kod nas to radi sasvim normalno, ali obično treba pričekati 24sata da se ažuriraju mjerenja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Prodaja od Optime ima uvijek izvrnute neke podatke.
Ja govorim o podacima i statistikama OT NOC-a, ajmo rec OT SMC.
Kod HT nije samo u ENG lupit u dis i odjedno pocme bit dostupna brzina koju covijek ima.
Jer postoji jos jedan dijo koji to određuje koji rijetko tko zna izmjenit.
Jer ja da je tak bi u tom slucsju trebo moc 60 Mbita zatrazit i dobit, jer je vise puta izvrsen upus u DIS podataka, spojenog modema u centrali.
Pa nije moguce.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Od sutra kreće promotivna akcija bez ugovorne obveze za sve nove i postojeće korisnike.

 

Bez naknade za uključenje, a mjesečna naknada kao na ugovor te 6. mj. maksimalna brzina interneta i snimalica 50 kao dodatni benefiti.

 

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Superstar kaže...

Od sutra kreće promotivna akcija bez ugovorne obveze za sve nove i postojeće korisnike.

 

Bez naknade za uključenje, a mjesečna naknada kao na ugovor te 6. mj. maksimalna brzina interneta i snimalica 50 kao dodatni benefiti.

 

 Do kada traje akcija?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

31.10.2016

14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Evo ja dogovorio prelazak na Optimu dok imaju ovu promotivu akciju. Oni u svojoj bazi tvrde da mi mogu maksimum 20 Mbpsa isporučiti, dok mi Iskon može ponuditi 30. Trenutno stanje parice na slici.

Ja sam im ipak rekao da idu na paket od 30 Mbpsa pa ako prođe aktivacija super, ako ne onda ništa, ide storno.

 

Kakvi su njihovi Innbox routeri? Jel blizu kvaliteti fritzboxa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Idlo bi tu 30, fritz je fritz, nemre se usporedit.
Innbox je dobar, u rangu HT ZTE931 VII v4, koji je vrlo dobar.
Ali fritz je prica za sebe.
I H1 je preuzela optima, sa 1.1.2017. ce bit sve rijeseno između njih.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ipak 30 ne ide, agentica preko koje sam ugovarao jučer, već nazvala prije nekih 20ak minuta i rekla da 30 ne ide da su kolege provjerile.. Odbio sam 20 tako da sam stornirao ugovor.

Ne znam jesu li stvarno provjerili ali eto od mene, iako nisam uključio uslugu, pozitivno iskustvo s njima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 9:56 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Napokon se saga sa prelaskom na VDSL završila. Prvo su mi napravili samo prelazak na TO2 20Mbit i poslali na adresu pet ugovora. Nakon nekoliko poziva SZK u crtanja da želim preći na VDSL, a ne ostati na ADSL-u napravili su zahtjeva za prelazak i uvjeravali me da mogu bez problema povući 20Mbit (bio sam skeptičan jer sam predaleko, loša parica itd). Danas zove tehničar, obavio je mjerenje i gle čuda: predaleko sam od centrale (cca 1800 metara), parica je prema meni u lošem stanju, kabel u mojoj ulici je krpan itd. Sad se opet moram natezati s njima oko storniranja ugovora. To je nevjerojatno kako lošu i neupućenu SZK imaju...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

oho taman mi izlazi akcija sa HBO na godinu i bez ugovorne obveze mogao bih opet produzit

 

EDIT: koji paket onda izabrati jel nije logicno najjeftiniji posto ide maksimalana brzina...npr da ne ugovaram paket 30 ve paket 10 a ionako cu dobit najbrze moguce po liniji?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 20:25 (GSP).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Mora se ugovorit najmanje onaj s 10 mbps, a ako taj već imaš ugovoren onda najmanje 20 mbps (VDSL). 

 

 

11 godina
offline
Re: Optima telekom internet

na moju liniju neide VDSL tako da od toga ništa

14 godina
online
Optima telekom internet

Selim se na stan pa bi htio čuti par iskustava sa optimom. Vidim da sad imaju akciju bez ugovorne obveze (to mi je super) i prvih 6 mjeseci maksimalna brzina besplatno. Oduvijek sam bio na t-com. Pošto sam iz Koprivnice zanima me kakva je podrška, te da li dolazi tehničar i sl. , pošto u Kc nemaju centralu. Radi se o novijoj zgradi i 1,5km sam od centra. Ako ima netko iz Vž, Kc neka napiše svoja iskustva. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Džekson kaže...

Selim se na stan pa bi htio čuti par iskustava sa optimom. Vidim da sad imaju akciju bez ugovorne obveze (to mi je super) i prvih 6 mjeseci maksimalna brzina besplatno. Oduvijek sam bio na t-com. Pošto sam iz Koprivnice zanima me kakva je podrška, te da li dolazi tehničar i sl. , pošto u Kc nemaju centralu. Radi se o novijoj zgradi i 1,5km sam od centra. Ako ima netko iz Vž, Kc neka napiše svoja iskustva. Hvala

 Ja sam bio na optimi nekih 7 godina, možda i više.

Nisam imao problema s njima. Internet mi nije krepavao. Možad je znao štekati, jedan dan u godinu, na manje od 30 minuta. Nisam perviše nazivao službu za korisnike, ali dok jesam, onako, srednje iskustvo, ali uvijek sam sve riješio.

Danas sam prošao na Iskon pa da sad vidim kako je s njima. Mislim da kod kod Iskona 30/5 košta 160kn dok toliko kod optime košta 20/0.75, a 30/5 košta 175kn. BW props optimi što piše cijene kako se spada. 160, 175, a ne one gluposti za bakice, 159,999999kn...

 

BW može netko link prema toj akciji kod optime?

 

Provjeri si dostupnost. Neke od tih zgrada imaju jako brzu vezu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice