Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.404
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav, posto vec neko poduze vrijeme imam problema sa bnet-om - los wireless i puca veza vec duzi period i uz neka muljaranja nisu nista pametno napravili: napokon sam uspio dogovorit zamjenu rutera pa cemo vidjet da li ce ga zamijeniti i da li ce nakon toga biti ok.

U Novom Zagrebu sam, Sopot ako to ista znaci.

 

Uglavnom ako ne bude radilo mislio sam se prebaciti na Optimu (ili mozda iskon,ne znam istrazujem sta mi je od toga dvoje bolje)

 

internet 20 mb + tv 100 programa optima - 256 kn

internet 30 mb + tv 50 programa iskon - 259 kn

 

sto je najbitnije nemaju ugovornu obavezu i svaka ima kao neke jos svoje bonuse,sto nije tolko ni bitno - najbitnije mi je internet , tv je isto sporedno (programi)

 

pa ako netko ima neki savjet ili prijedlog slobodno,a isto tako vidio sam da stavljate slike parica,pa da li bi isto i ja treba o pa da po tome vide detalje ,ako trebaju - posto sam u tome totalni laik.

 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ak si na bnetu, paricu nemas, jer oni koriste opticko koaksijalnu mrezu, kija je samo njihova.
Ja bi ISKON preporucio kad vec biras, jer su ozbiljniji od OT.
A sto ne vidis HT optiku dali dostupna, ili neki od HT paketa, jos kad nazoves sluzbu i kazes da preso iz bnet/vip al ak bude povoljnije, dobis posebni odjel di ljepo dogovoris skoro sve kak ti pase.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

dostupni su kod mene - tv 50 kanala i net  10-20-30 mbps  (isao bi bez telefona i pretplate)

 

pa cu ih kontaktirat,pripremit teren ako ovi ne srede iz bnet-a kako treba.

thx na savjetu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pitanje,danas sam išao prijaviti smetnje pa kad su to odklonili pitali su me bili presao tj uzeo novi paket razlika 6kn a brzina 20mbs..

Koja je to nova tehnologija nisam u toku,kakav je ruter,da li će to moći moja kućna infrastruktura kablova koja je losija podnjeti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
VDSL, ruter je innbix v45.
Daj parametre s adsl pa cemo vidit el moze
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
  •                              Downstream               Upstream
  • SNR Margin               12.6                       16.4 db
  • Line Attenuation       9.6                         6.3 db
  • Data Rate                 11200                    892 kbps
  • Max Rate                  18156                    1208 kbps
  • CRC                          12                          65446
ADSL Firmware Version:FwVer:3.20.17.0_TC3087 HwVer:T14.F7_11.2 
Line State:Showtime 
Modulation:ADSL2 PLUS 
Annex Mode:ANNEX_A
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2016 0:09 (dasan).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
dasan kaže...
  •                              Downstream               Upstream
  • SNR Margin               12.6                       16.4 db
  • Line Attenuation       9.6                         6.3 db
  • Data Rate                 11200                    892 kbps
  • Max Rate                  18156                    1208 kbps
  • CRC                          12                          65446
ADSL Firmware Version:FwVer:3.20.17.0_TC3087 HwVer:T14.F7_11.2 
Line State:Showtime 
Modulation:ADSL2 PLUS 
Annex Mode:ANNEX_A

 

20 bez problema, može i 30, možda čak 40.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2016 1:40 (wAlpha).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma tu 50-60 guras onako lagano, jer preko 70 bi morala bit VDSL brzina po 17a profilu
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Da izgleda da sam bas blizu centrale ali kucna mi je mreza losija sto mi je davno PC provjerio :D pa tako iako sad imam 10mbs a vucem nesto iznad 9...ma svakako ce mi vdsl biti dobar makar isao do 17mbs

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
dasan kaže...
  •                              Downstream               Upstream
  • SNR Margin               12.6                       16.4 db
  • Line Attenuation       9.6                         6.3 db
  • Data Rate                 11200                    892 kbps
  • Max Rate                  18156                    1208 kbps
  • CRC                          12                          65446

 Mali ti je attainable na tu atenuaciju, tako da vjerojatno negdje nije nesto spojeno dobro. Inace si blizu i trebao bi moc 50ak mbita, ali ova maksimala po adslu upucuje da je negdje problem. Valjda ce ga pri prebacivanju na vdsl popravit .

10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Danas zvao korsnicku sluzbu jer je pucao internet nenormalno, u mozda 5 minuta oko oko 4.20 puko je bar 5 puta... Zovem službu, kazu da je danas do 13:00 puklo 7 puta (također veoma loše, na njihovu sreću ne budem često tad kad pukne), a od 13:00 ništa... On tamo nešto sređivao, kao šalju mi 11.5mb/s (paket je 10, meni ide 9.5 najčešće), a najveća moguća propusnost oko 17mb/s (živim 7 minuta pješke do centra grada)... Prekinem ja s njim razgovor i vratim se, a ono opet isto, ali samo jednom puklo.
Pa sad vi recite, šta raditi u ovom slučaju?

Usput, prije tjedan dana su poslali tehničara koji je sređivao žice u toj nekoj kao kutiji gdje je spoj (čim bude kiša, internet počne pucat nakon nekog vremena, a u telefonu počne šumit) i radilo je to dobro do danas, al bome više ne :D Čim je kiša padala preksinoć, gotovo.

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Siky1234 kaže...

Danas zvao korsnicku sluzbu jer je pucao internet nenormalno, u mozda 5 minuta oko oko 4.20 puko je bar 5 puta... Zovem službu, kazu da je danas do 13:00 puklo 7 puta (također veoma loše, na njihovu sreću ne budem često tad kad pukne), a od 13:00 ništa... On tamo nešto sređivao, kao šalju mi 11.5mb/s (paket je 10, meni ide 9.5 najčešće), a najveća moguća propusnost oko 17mb/s (živim 7 minuta pješke do centra grada)... Prekinem ja s njim razgovor i vratim se, a ono opet isto, ali samo jednom puklo.
Pa sad vi recite, šta raditi u ovom slučaju?

Usput, prije tjedan dana su poslali tehničara koji je sređivao žice u toj nekoj kao kutiji gdje je spoj (čim bude kiša, internet počne pucat nakon nekog vremena, a u telefonu počne šumit) i radilo je to dobro do danas, al bome više ne :D Čim je kiša padala preksinoć, gotovo.

 

Osnova za prijavu kvara je mininalno 2 pucanja dnevno. ;)

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Kako bi ovo izgledalo za LL VDSL (20/1 bi moglo)?
Rečeno mi je od kolege sa foruma da ima slobodnih kapaciteta na ULL-u i da je udaljenost od centrale nekih 480-500m nakon skraćivanja petlje.

Evo i ADSL parametara (slika dolje)

 

ADSL+parametri ADSL+parametri
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2016 22:08 (Stux).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Po tim parametrima si sve samo ne 400-500m. Na 500m bi mogao puno vise od 20. Mozda jos nisi spojen na tu novu centralu. Na ovu atenuaciju ces mozda uhvatit 20. Trebalo bi, al ovaj max po adslu nije bas nesto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 13:31 (sandokan111).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Po tim parametrima si sve samo ne 400-500m. Na 500m bi mogao puno vise od 20. Mozda jos nisi spojen na tu novu centralu. Na ovu atenuaciju ces mozda uhvatit 20. Trebalo bi, al ovaj max po adslu nije bas nesto.

 Da, po ovim parametrima sam nekih 1,5 km od centrale. Mislim da još nisam spojen na novu centralu, ako je to to. Što se tice atenuacije nisam mogao ni 10 Mbps zbog IPTV-a jer je SNR margina išla ispod 5 db-a.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

 Da, po ovim parametrima sam nekih 1,5 km od centrale. Mislim da još nisam spojen na novu centralu, ako je to to. Što se tice atenuacije nisam mogao ni 10 Mbps zbog IPTV-a jer je SNR margina išla ispod 5 db-a.

 Po ovim parametrima si mogao. To sto je margina isla nisko ne mora znacit da ne bi moglo drzat. Al ne bi trebalo ic tako nisko ionako.

Svejedno morat ces izgleda pricekat da te spoje na taj blizi izvod.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

 Po ovim parametrima si mogao. To sto je margina isla nisko ne mora znacit da ne bi moglo drzat. Al ne bi trebalo ic tako nisko ionako.

Svejedno morat ces izgleda pricekat da te spoje na taj blizi izvod.

 Da po parametrima sam mogao, ali kad se pustilo tih 10 Mbps i uz bolji router svaki dan po 10-ak pucanja i margina dole pa me vratilo na stari profil. Ne preostaje ništa nego zatražit VDSL pa se nadati prebacaju. Sve u svemu hvala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 18:30 (Stux).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

 Da po parametrima sam mogao, ali kad se pustilo tih 10 Mbps i uz bolji router svaki dan po 10-ak pucanja i margina dole pa me vratilo na stari profil. Ne preostaje ništa nego zatražit VDSL pa se nadati prebacaju. Sve u svemu hvala na odgovoru.

To mi je malo cudno, ako ti je tako bilo neces ni na vdslu 20 uhvatit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

To mi je malo cudno, ako ti je tako bilo neces ni na vdslu 20 uhvatit.

 Cudno je... još davno dok je to bilo priča je bila da je to zbog IPTV-a jer kad bi se pustio profil od 10 taman bi bilo na granici ili jednako sa max rateom + još što je parica prepunjena. Bilo bi dobro probat, ali opet komplicirano, ako ne prođe bar tih 20. Mislim da bi radili kompletni prebacaj.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

Cudno je... još davno dok je to bilo priča je bila da je to zbog IPTV-a jer kad bi se pustio profil od 10 taman bi bilo na granici ili jednako sa max rateom + još što je parica prepunjena. Bilo bi dobro probat, ali opet komplicirano, ako ne prođe bar tih 20. Mislim da bi radili kompletni prebacaj.

 Pa da, 10+iptv bi trebalo radit, to je nekih 15ak, a tebi max 19, sasvim dovoljno da radi i da ne mora stimat na tako nisku marginu, posto pretpostavljam da ti ni sad nije target ispod 6 a maksimala je 19.

 

Neznam sto ti znaci "parica prepunjena" i ovo "kompletni prebacaj" ??! Ako ti s ovim stanjem 10+maxtv nije radilo kako treba te margina bila 5db i s tim pucalo, znaci da prikazani trenutni maximum nije tocan vec je prije oko 14, te da ti nesto itekako ne stima s linijom jer na prikazanu atenuaciju to mora radit a maksimum nikako ne bi smio bit 14ak mbita.

 

 

EDIT: Neznam tko oje tu lud, tebi je max pisalo 19000 prije, sad je 15. Il sam ja pijan il si ti drugu sliku stavio. S ovom sad slikom tebi nesto s linijom ne stima jer ti je taj maks premali za tu razdaljinu i da, s tim ti nece radit 10+maxtv, al isto tako ako te prebace na vdsl nece nista radit jer je ocito linija u banani a vdsl je osjetljiviji na smetnje. Osim jeli ako ti ne poprave to sto sad nevalja.

Ocito sam ja lud. Iskrizao sam sto je nebitno jer sam ocito iz nekog razloga vidio 19000 maksimalu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 1:49 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
EDIT: Neznam tko oje tu lud, tebi je max pisalo 19000 prije, sad je 15. Il sam ja pijan il si ti drugu sliku stavio. S ovom sad slikom tebi nesto s linijom ne stima jer ti je taj maks premali za tu razdaljinu i da, s tim ti nece radit 10+maxtv, al isto tako ako te prebace na vdsl nece nista radit jer je ocito linija u banani a vdsl je osjetljiviji na smetnje. Osim jeli ako ti ne poprave to sto sad nevalja.

Ocito sam ja lud. Iskrizao sam sto je nebitno jer sam ocito iz nekog razloga vidio 19000 maksimalu.

 Ma sve 5. Nisam ništa mijenjao. Max rate je uvijek bio oko 14500 - 15000. :)
A tehnicar je tako nešto spominjao da je problem do centrale(previše korisnika, starija infrastruktura tamo itd) i da oni tu ne mogu ništa napraviti nego tako kako je, tko više zna, ali eto barem znam da se ne trebam prebacivati na VDSL jer kako kazes nista od toga nece biti.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

A tehnicar je tako nešto spominjao da je problem do centrale(previše korisnika, starija infrastruktura tamo itd) i da oni tu ne mogu ništa napraviti nego tako kako je, tko više zna, ali eto barem znam da se ne trebam prebacivati na VDSL jer kako kazes nista od toga nece biti.

Ne bi ja vjerovao bas tim pricama tehnicara "previse korisnika ovo ono". To je samo izgovor za "ma ne da mi se trazit gdje nevalja" :)

Al mozda sam zvucao previse pesimisitcno, al ja bi svejedno pokusao vdsl ako ti je cijena ista. Mozda bas radi vdsla bude morao prekontrolirat malo stanje i ono se popravi pa na vdslu bude bolje. Ako te nista ne kosta, ti uzmi, uvijek se mozes vratit na adsl :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Stari podzemni kabeli kojima nisu parice upredene, mozes na glavi dubit pol godine stanje je sa svakim novi korisnikom xDSL usluge sve gore.
I toga je jako puno, te VDSL jednistavno odbije jer je veca korist da vise drugih radi nekako ne svi zajedno nikako.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
http://www.speedtest.net/result/5648323978.png

Nesto nije uredu, placam za 40/7 :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Budite oprezni pri prelasku na Optimu i onu njihovu akciju bez ugovorne obveze, mene su stavili na ugovor od 2 godine ali srećom saznao sam to na vrijeme dok sam ih zvao radi povećanja brzine, i agent je onako usputno rekao znači imate ugovor do 2018. Dobro provjerite sve kako nebi bilo plakanja i natezanja poslije :D.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

pa jesi potpisivao sta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Vrlo lako moguce da im negdje u uvjetima ili malim slovima pise da nakon tog probnog perioda ide 2 godine UO ili tako nesto. Nisam gledao ponudu pa neznam, al ako mu se tako dogodilo onda je to opcija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

U općim uvjetima korištenja za Neobaveznu vezu koja je trenutno u opticaju nigdje ne stoji da vas se veže ugovorom nakon određenog roka. Također, niste uvjetovani koristiti određen period pa radit produljenje ili raskid ugovora.

 

Ovo o čemu piše kolega je to da, ako se ima već postojeći ugovor i želi se migrirat na veći paket s većom brzinom, ide nova UO. I to samo ako korisnik pristaje, naravno. 

9 godina
offline
Optima telekom internet

Pa napisao je da je isao na ovu "bez ugovorne obveze" ponudu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Zadnjih 10tak dana mi youtube kriminalno sporo ucitava. Još neko iskusio sličan problem?? Da nemaju najbolju ponudu kanala uz ugovor bez obveze odavno bi raskinuo ugovor.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice