Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.473
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
SC0RPl0N kaže...

Ma tko spominje bufferiranje u igri??

Ti spominjes buferiranje, i on. Nisi nigdje napisao koje. Takodjer, ne vidim kako ti znas koliko je "bufferiranje" na ostalim rutama, pogotovo kad si spojen ingame gdje ni neznas gdje je server osim ako ne pratis promet wiresharkom, te i dalje neznas koliko je "buferiranje", tako da je jedini logicni zakljucak da citas ono sto ti igrica ispisuje.

Zato opet pitanje, koje buferiranje?

SC0RPl0N kaže...

Rute prema destinacijskim serverima se sastoje od takozvanih hopova a ti hopovi nisu ništa drugo do routeri/switchevi koji imaju svoju propusnost i na kojima se radi to bufferiranje kad dođe do zagušenosti.

Normalno da su to routeri/switchevi, pa ne routa to sekretarica u centrali rucno, nekuzim opce koja je poanta spominjanja ovog. A sad opet natrag na pitanje, kako ti znas koliko je "bufferiranje", dal uopce znas sto je buffering i cemu sluzi? Buffering sam po sebi je zamisljen da pomogne kod veza s nedovoljnom brzinom...

Kao sto sam napisao vec ranije, taj "buffering" koji ti spominjes je vjerojatno uzrokovan necim na tvome racunalu ili kucnoj mrezi.

SC0RPl0N kaže...

Meni je kod optime prije četiri godine otprilike bilo izraženo kašnjenje gaming paketa u downloadu a sad mi je i jasnije zašto.

Zasto? Neki konkretni dokaz il si ti sam dosao do nekog zakljucka?

SC0RPl0N kaže...

U online igrama je taj delay najprimjetniji, tebi se pojavi protivnik i padaš naoko prvim njegovim metkom a na njegovom ekranu sasvim nešto drugo, ispucao je u tebe cijeli okvir i to je trajalo sekund do sekund ipo.

  Sekund do sekund ipo? Sad si ga bubnuo... Jel ti razumijes KOLIKO JE TO OGROMNA velicina u pojmu latencije? Kad se prica o ingame lagu ljudi pricaju o milisekundama i do nekakvih <50ms se racuna oke, a "lag" prijavljuju na 200/300. Jos se sjecam na dialupu 14.400 bps sam imao ping 500. To je inace 0.5s. Al ti imas kasnjenje od sekunde/sekunde ipo? Ya. Radje komp popravi...

 Nikakvo bufferiranje na mojoj strani, u to vrijeme imao sam najjači i7 procesor i grafičku karticu koja je bez problema vrtila igru na ultra detaljima bez frame dropova, mjenjao sam i routere, modeme pa i mrežne kartice poput najboljih Intelovih u to vrijeme al nije bilo pomoći. Bufferbloat može biti i veći od sekund ipo i nema nikakve veze sa latencijom koju vidiš prikazanu kao ping. Ako postoji variranje u pingu onda je to do tvoje strane(torrenti u pozadini ili vrćenje videa, igranje preko wi fija itd). Imao sam friško instalirane windowse, spojen lanom, nitko spojen na mom routeru osim mene, nikakve aplikacije u pozadini koje bi uzrokovale visoku latenciju, dakle ping nizak (12 ms od Splita prema zagrebačkom serveru na kojem je bila instalirana server aplikacija bf3 igre) i svejedno su mi se događale situacije sa delayem prikaza protivnika. I ne, ne pretjerujem kad kažem i do sekund ipo.

 

pročitaj:

 

http://netoptimizer.blogspot.hr/2010/12/buffer-bloat-calculations.html

 

ponavljam, taj delay NEMA VEZE SA PINGOM KOJEG VIDIŠ U IGRI

 

A sad kako znam da je delay bio itekako velik i preko sekunde:

 

protivnik ima 4 killa i 20 deathova, nikoga ne može ubit i sva četiri killa je napravio baš na meni INSTANTNO, doslovno u djeliću sekunde na mom ekranu. Gledam mu accuracy a on katastrofa, ispod 10% šta znači pogađa protivnike svakim desetim ispaljenim metkom ili rjeđe. Ako se dobro zna da ja damage svakog metka puške koju je koristio bio maksimalno 25% znači treba mu minimalno 4 pogotka da bi me ubio. Da bi mene pogodio 4 puta treba mu dakle ispalit 40 metaka.

 

E SAD GLEDAJ KOLIKO SEKUNDI TREBA U IGRI DA SE ISPALI 40 METAKA TAKVOM ILI SLIČNOM PUŠKOM:

 

 

Dakle  moglo bi se reći da sam čak bio i blag u procjeni.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 21:59 (SC0RPl0N).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
SC0RPl0N kaže...

Nikakvo bufferiranje na mojoj strani, u to vrijeme imao sam najjači i7 procesor i grafičku karticu koja je bez problema vrtila igru na ultra detaljima bez frame dropova, mjenjao sam i routere, modeme pa i mrežne kartice poput najboljih Intelovih u to vrijeme al nije bilo pomoći. Bufferbloat može biti i veći od sekund ipo i nema nikakve veze sa latencijom koju vidiš prikazanu kao ping. 

Ti jednostavno ne razumijes sto pricas. Bufferbloat je u biti "extra" latencija koju dobijas radi zagusene mreze. To jel ti imas super duper computer nema nikakve veze s tim. Da, moze bit uzrok latencije al ne mora a i dalje moze bit problem u tvojoj lokalnoj mrezi.

SC0RPl0N kaže...

Ako postoji variranje u latenciji onda je to do tvoje strane(torrenti u pozadini ili vrćenje videa, igranje preko wi fija itd). Imao sam friško instalirane windowse, spojen lanom, nitko spojen na mom routeru osim mene, nikakve aplikacije u pozadini koje bi uzrokovale visoku latenciju,ping nizak (12 ms od Splita prema zagrebačkom serveru na kojem je bila instalirana server aplikacija bf3 igre) i svejedno su mi se događale situacije sa delayem prikaza protivnika. I ne, ne pretjerujem kad kažem i do sekund ipo.

Naravno da pretjerujes i to sto opisujes nema veze s nikakvom optimom ni njihovim routingom. To je valjda bila tema pocetna? Ili je tema zasto ti imas delay s prikazom protivnika? Uglavnom, ovo sto si opisao nema nikakve veze s optimom.

Procitao sam. Jesi li ti? Ili samo citas i trazis nesto sto ce zadovoljit tvoju teoriju zavjere a nema apsolutno nikakve veze s onim sto se tebi dogadja? Lik radi kalkulacije na 0.5 mbps vezama? Jel razumijes ti kolika je ta brzina a o kolikim brzinama mi sada pricamo? Takodjer, link na njegov rad vise ne postoji tako da nisam mogao to procitati ali cesto se na to referencira, a ono sto je napisao na blogu je nedovoljno/nestrucno/sturo objasnjeno da bi mogao uzeti u obzir. Takodjer, sva mjerenja koja je on obavio je obavio kod sebe doma bez ikakvih mjerenja/poveznice s konkretnim rutama isp-a na kojem se nalazi, jer ako si se vec ukljucio u pricu o optimi, korisnik prije tebe sumnja na optimu jer je imao bolje rezultate na tcomu. Ovaj tvoj nikakva takva mjerenja nije napravio vec se opcenito referencira da SVI bufferbloataju i da je to nekakva posast naseg doba.

Nastranu da se uopce nije osvrnuo da je promet itekako shapean po svim rutama, oversella se to je vec jasno, ali s razlogom, a u svemu tome nema nikakvih konkretnih mjerenja da bi se ikakvi zakljuci izveli, a ti ne samo da si to vec si i sam nasao dokaze kao sto si prije napisao. Imas li ijedan takav ili si samo zakljucio da je tako jer ti tako pase?

SC0RPl0N kaže...
ponavljam, taj delay NEMA VEZE SA PINGOM KOJEG VIDIŠ U IGRI

Vec 3ci pute te pitam KOJE BUFFERANJE? Ja sam ti napisao razlog zasto mislim da ti pricas o tom sto ti igra ispisuje i zasto ti neznas gdje i kako nastaje to "bufferanje" koje spominjes. Ako je tvoj subjetkivni dojam jer ti je nesto u igrici zalagalo a imao si uber duper masinu da je to jer te optima buffera negdje na svojim rutama, bez apsolutno ikakvih dokaza/testiranja iceg, a onda neznam sto uopce raspravljamo. Mogao si tako zakljuciti i daje do kozmickih zraka.

SC0RPl0N kaže...
A sad kako znam da je delay bio itekako velik i preko sekunde:

protivnik ima 4 killa i 20 deathova, nikoga ne može ubit i sva četiri killa je napravio baš na meni INSTANTNO, doslovno u djeliću sekunde na mom ekranu. Gledam mu accuracy a on katastrofa, ispod 10% šta znači pogađa protivnike svakim desetim ispaljenim metkom ili rjeđe. Ako se dobro zna da ja damage svakog metka puške koju je koristio bio maksimalno 25% znači treba mu minimalno 4 pogotka da bi me ubio. Da bi mene pogodio 4 puta treba mu dakle ispalit 40 metaka.

E SAD GLEDAJ KOLIKO SEKUNDI TREBA U IGRI DA SE ISPALI 40 METAKA TAKVOM ILI SLIČNOM PUŠKOM:

Dakle  moglo bi se reći da sam čak bio i blag u procjeni.

Lol, i to su sva tvoja mjerenja? :)))))

Iskreno se nadam da neces neki znanstveni rad na ovakvim tezama bazirat :P Uopce mi se ne da pocimat raspravljat zasto se ovako nesto u videu moze dogodit a da nema apsolutno nikakve veze s optimom i tvojim isp-om, a ovako, 99% bi rekao da ovo ima veze s netcodeom same igre, zagusenoscu tvoje parice (dal si pogledao statse veze uopce, jer ovako nesto izgleda kao izgubljeni paketi), a ne jer te isp routa preko zagusenih servera...

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
SC0RPl0N kaže...

Nikakvo bufferiranje na mojoj strani, u to vrijeme imao sam najjači i7 procesor i grafičku karticu koja je bez problema vrtila igru na ultra detaljima bez frame dropova, mjenjao sam i routere, modeme pa i mrežne kartice poput najboljih Intelovih u to vrijeme al nije bilo pomoći. Bufferbloat može biti i veći od sekund ipo i nema nikakve veze sa latencijom koju vidiš prikazanu kao ping. 

Ti jednostavno ne razumijes sto pricas. Bufferbloat je u biti "extra" latencija koju dobijas radi zagusene mreze. To jel ti imas super duper computer nema nikakve veze s tim. Da, moze bit uzrok latencije al ne mora a i dalje moze bit problem u tvojoj lokalnoj mrezi.

SC0RPl0N kaže...

Ako postoji variranje u pingu onda je to do tvoje strane(torrenti u pozadini ili vrćenje videa, igranje preko wi fija itd). Imao sam friško instalirane windowse, spojen lanom, nitko spojen na mom routeru osim mene, nikakve aplikacije u pozadini koje bi uzrokovale visoku latenciju, dakle ping nizak (12 ms od Splita prema zagrebačkom serveru na kojem je bila instalirana server aplikacija bf3 igre) i svejedno su mi se događale situacije sa delayem prikaza protivnika. I ne, ne pretjerujem kad kažem i do sekund ipo.

Naravno da pretjerujes i to sto opisujes nema veze s nikakvom optimom ni njihovim routingom. To je valjda bila tema pocetna? Ili je tema zasto ti imas delay s prikazom protivnika? Uglavnom, ovo sto si opisao nema nikakve veze s optimom.

Procitao sam. Jesi li ti? Ili samo citas i trazis nesto sto ce zadovoljit tvoju teoriju zavjere a nema apsolutno nikakve veze s onim sto se tebi dogadja? Lik radi kalkulacije na 0.5 mbps vezama? Jel razumijes ti kolika je ta brzina a o kolikim brzinama mi sada pricamo? Takodjer, link na njegov rad vise ne postoji tako da nisam mogao to procitati ali cesto se na to referencira, a ono sto je napisao na blogu je nedovoljno/nestrucno/sturo objasnjeno da bi mogao uzeti u obzir. Takodjer, sva mjerenja koja je on obavio je obavio kod sebe doma bez ikakvih mjerenja/poveznice s konkretnim rutama isp-a na kojem se nalazi, jer ako si se vec ukljucio u pricu o optimi, korisnik prije tebe sumnja na optimu jer je imao bolje rezultate na tcomu. Ovaj tvoj nikakva takva mjerenja nije napravio vec se opcenito referencira da SVI bufferbloataju i da je to nekakva posast naseg doba.

Nastranu da se uopce nije osvrnuo da je promet itekako shapean po svim rutama, oversella se to je vec jasno, ali s razlogom, a u svemu tome nema nikakvih konkretnih mjerenja da bi se ikakvi zakljuci izveli, a ti ne samo da si to vec si i sam nasao dokaze kao sto si prije napisao. Imas li ijedan takav ili si samo zakljucio da je tako jer ti tako pase?

SC0RPl0N kaže...
ponavljam, taj delay NEMA VEZE SA PINGOM KOJEG VIDIŠ U IGRI

Vec 3ci pute te pitam KOJE BUFFERANJE? Ja sam ti napisao razlog zasto mislim da ti pricas o tom sto ti igra ispisuje i zasto ti neznas gdje i kako nastaje to "bufferanje" koje spominjes. Ako je tvoj subjetkivni dojam jer ti je nesto u igrici zalagalo a imao si uber duper masinu da je to jer te optima buffera negdje na svojim rutama, bez apsolutno ikakvih dokaza/testiranja iceg, a onda neznam sto uopce raspravljamo. Mogao si tako zakljuciti i daje do kozmickih zraka.

SC0RPl0N kaže...
A sad kako znam da je delay bio itekako velik i preko sekunde:

protivnik ima 4 killa i 20 deathova, nikoga ne može ubit i sva četiri killa je napravio baš na meni INSTANTNO, doslovno u djeliću sekunde na mom ekranu. Gledam mu accuracy a on katastrofa, ispod 10% šta znači pogađa protivnike svakim desetim ispaljenim metkom ili rjeđe. Ako se dobro zna da ja damage svakog metka puške koju je koristio bio maksimalno 25% znači treba mu minimalno 4 pogotka da bi me ubio. Da bi mene pogodio 4 puta treba mu dakle ispalit 40 metaka.

E SAD GLEDAJ KOLIKO SEKUNDI TREBA U IGRI DA SE ISPALI 40 METAKA TAKVOM ILI SLIČNOM PUŠKOM:

Dakle  moglo bi se reći da sam čak bio i blag u procjeni.

Lol, i to su sva tvoja mjerenja? :)))))

Iskreno se nadam da neces neki znanstveni rad na ovakvim tezama bazirat :P Uopce mi se ne da pocimat raspravljat zasto se ovako nesto u videu moze dogodit a da nema apsolutno nikakve veze s optimom i tvojim isp-om, a ovako, 99% bi rekao da ovo ima veze s netcodeom same igre, zagusenoscu tvoje parice (dal si pogledao statse veze uopce, jer ovako nesto izgleda kao izgubljeni paketi), a ne jer te isp routa preko zagusenih servera...

 

 Ti jednostavno neznaš čitat što pišem ili?

 

1. Nigdje nisam napisao da  bufferbloat ne uzrokuje dodatnu latenciju, napisao sam da se ne prikazuje kroz ping!

 

2. Bufferbloat itekako ima veze sa internet provajderom i njegovim rutama prema destinacijskim serverima.

 

3. Nikakva teorija zavjere, u tom testu se mjerio bufferbloat na adsl liniji brzine 512 Kbit što odgovara brzini našeg prosječnog uploada kod adsl konekcija kakvu sam i ja tada imao i nažalost još uvijek imam u 21 stoljeću

 

4. Ako pitaš o kojem bufferiranju pišem onda nemaš pojma što je bufferbloat

 

5. buffering NIJE ZAMIŠLJEN DA POMAŽE KOD SPORIH VEZA nego da ne dolazi do gubitka(dropanja) paketa na zagušenim hopovima, a samo zagušenje hopova nema nikakve veze sa sporim vezama koje ti spominješ

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 22:10 (SC0RPl0N).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
SC0RPl0N kaže...

Ti jednostavno neznaš čitat što pišem ili?

Znam ja, al ti ne razumijes ono o cemu pises pa svasta pises...

SC0RPl0N kaže...

1. Nigdje nisam napisao da  bufferbloat ne uzrokuje dodatnu latenciju, napisao sam da se ne prikazuje kroz ping!

a) Neznas ti sto ti igra pokazuje pod "ping" jer nemas uvid u kod same igre, tako da o tome uopce necemo pricat. Mislis da se "ping" ne moze mjerit nicim nego icmp paketima? Vec sam te deset puta pitao kako si ti mjerio to sto si mjerio od "sekunda do sekunda i po" al naravno, nista nisi napisao jer je to samo tvoje subjektivno misljenje koje nista ne znaci za cinjenice.

b) napisao si "Bufferbloat može biti i veći od sekund ipo i nema nikakve veze sa latencijom koju vidiš prikazanu kao ping.". Nego s cime ima veze? Ocito si mislio "nema veze s icmp paketima" al to smo vec pokrili pod a)

SC0RPl0N kaže...
2. Bufferbloat itekako ima veze sa internet provajderom i njegovim rutama prema destinacijskim serverima.

Ostavi se ti radje spanskog sela i "bufferbloata" jer niti to ima veze s tvojim problemom niti razumijes termin.

SC0RPl0N kaže...
3. Nikakva teorija zavjere, u tom testu se mjerio bufferbloat na adsl liniji brzine 512 Kbit što odgovara brzini našeg prosječnog uploada kod adsl konekcija kakvu sam i ja tada imao i nažalost još uvijek imam u 21 stoljeću

Ti pojma nemas o cemu pricas :))))))))) Kakve veze ima upload sad s ovim? Dal ti razumijes kako promet na internetu funkcionira i cemu sluzi upload cemu download pri online igranju? Daj si upali neki traffic monitor ako ti je wireshark prenapredan pa pogledaj koliko uploada trosis pri igranju. Znaci on je koristio na igrice prije 7 godina 512kb upload al eto, recimo ps4 danas koristi 2-3kb/s u uploadu... ZANIMLJIVO... Ili mozda ti ipak pojma nemas sto citas pa je to bila DOWNLOAD mjera a ne upload?? Evo samo prvi google rezultat

Koliko bandwidtha ps4 koristi pri online igranju

 

A evo da ne ostanem duzan i slikicu

 

Znaci ta slika prikazuje koliko je ps4 bandwidtha iskoristio pri 10 minutnom igranju battlefield 4 (imas je u linku figure 3). Obrati pozornost na onu brojku "average" koja kaze "3.69 KB/s". Na googlu imas kalkulator koliko bit 3.69 KB/s bilo u kbps. kad to odradis, usporedi si to s onih 512kbps koje je lik testirao pa mi objasni kako to ako je ono upload, i ako je upload, zasto bi ikad testirao koliko mu "bufferbloata" (smjesna rijec) koristi 512kbps veza u uploadu kad je on tada za online igranje vjerojatno koristio cak i manje od ovih 3.69KB/s?

 

Naravno da nije.

SC0RPl0N kaže...
4. Ako pitaš o kojem bufferiranju pišem onda nemaš pojma što je bufferbloat

Problem je da ja znam sto se pod tim misli i oko cega su oni prvi radovi radjeni, a ti pojma nemas niti sto ti radi probleme, niti sto se misli pod "bufferbloatom". Onda ti kupis super masinu doma i ne radi ti bf4 kako spada pa radis teorije zavjere zasto je to i onda nadjes ovako neki obskurni problem koji nema apsolutno nikakve veze s onim sto ti dozivljavas i odlucis da je to to, bez apsolutno ikakvih dokaza, mjerenja i teorija sto se dogadja. Kao sto sam rekao, mogao si tako odlucit da su kozmicke zrake, tu te sigurno ne bi mogao razuvjerit jer o njima nista neznam.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
SC0RPl0N kaže...

Ti jednostavno neznaš čitat što pišem ili?

Znam ja, al ti ne razumijes ono o cemu pises pa svasta pises...

SC0RPl0N kaže...

1. Nigdje nisam napisao da  bufferbloat ne uzrokuje dodatnu latenciju, napisao sam da se ne prikazuje kroz ping!

a) Neznas ti sto ti igra pokazuje pod "ping" jer nemas uvid u kod same igre, tako da o tome uopce necemo pricat. Mislis da se "ping" ne moze mjerit nicim nego icmp paketima? Vec sam te deset puta pitao kako si ti mjerio to sto si mjerio od "sekunda do sekunda i po" al naravno, nista nisi napisao jer je to samo tvoje subjektivno misljenje koje nista ne znaci za cinjenice.

b) napisao si "Bufferbloat može biti i veći od sekund ipo i nema nikakve veze sa latencijom koju vidiš prikazanu kao ping.". Nego s cime ima veze? Ocito si mislio "nema veze s icmp paketima" al to smo vec pokrili pod a)

SC0RPl0N kaže...
2. Bufferbloat itekako ima veze sa internet provajderom i njegovim rutama prema destinacijskim serverima.

Ostavi se ti radje spanskog sela i "bufferbloata" jer niti to ima veze s tvojim problemom niti razumijes termin.

SC0RPl0N kaže...
3. Nikakva teorija zavjere, u tom testu se mjerio bufferbloat na adsl liniji brzine 512 Kbit što odgovara brzini našeg prosječnog uploada kod adsl konekcija kakvu sam i ja tada imao i nažalost još uvijek imam u 21 stoljeću

Ti pojma nemas o cemu pricas :))))))))) Kakve veze ima upload sad s ovim? Dal ti razumijes kako promet na internetu funkcionira i cemu sluzi upload cemu download pri online igranju? Daj si upali neki traffic monitor ako ti je wireshark prenapredan pa pogledaj koliko uploada trosis pri igranju. Znaci on je koristio na igrice prije 7 godina 512kb upload al eto, recimo ps4 danas koristi 2-3kb/s u uploadu... ZANIMLJIVO... Ili mozda ti ipak pojma nemas sto citas pa je to bila DOWNLOAD mjera a ne upload?? Evo samo prvi google rezultat

Koliko bandwidtha ps4 koristi pri online igranju

 

A evo da ne ostanem duzan i slikicu

 

Znaci ta slika prikazuje koliko je ps4 bandwidtha iskoristio pri 10 minutnom igranju battlefield 4 (imas je u linku figure 3). Obrati pozornost na onu brojku "average" koja kaze "3.69 KB/s". Na googlu imas kalkulator koliko bit 3.69 KB/s bilo u kbps. kad to odradis, usporedi si to s onih 512kbps koje je lik testirao pa mi objasni kako to ako je ono upload, i ako je upload, zasto bi ikad testirao koliko mu "bufferbloata" (smjesna rijec) koristi 512kbps veza u uploadu kad je on tada za online igranje vjerojatno koristio cak i manje od ovih 3.69KB/s?

 

Naravno da nije.

SC0RPl0N kaže...
4. Ako pitaš o kojem bufferiranju pišem onda nemaš pojma što je bufferbloat

Problem je da ja znam sto se pod tim misli i oko cega su oni prvi radovi radjeni, a ti pojma nemas niti sto ti radi probleme, niti sto se misli pod "bufferbloatom". Onda ti kupis super masinu doma i ne radi ti bf4 kako spada pa radis teorije zavjere zasto je to i onda nadjes ovako neki obskurni problem koji nema apsolutno nikakve veze s onim sto ti dozivljavas i odlucis da je to to, bez apsolutno ikakvih dokaza, mjerenja i teorija sto se dogadja. Kao sto sam rekao, mogao si tako odlucit da su kozmicke zrake, tu te sigurno ne bi mogao razuvjerit jer o njima nista neznam.

 ti si taj koji očito pojma nema o funkcioniranju interneta.

 

1. Ako dođe do bufferbloata na uploadu  (a uploadom se npr šalju zahtjevi za pregledavanje sadržaja internetskih stranica) i taj bufferbloat(bufferiranje na nekom ili više hopova) traje recimo sekund onda će ti se ta stranica u downloadu prikazat kasnije za barem taj sekund

 

2. Određeni hop na putu do ili od destinacijskog servera može biti zagušen zbog većeg priljeva podataka nego što je njegova maksimalna propusnost. U oba slučaja ako je na njemu isprogramiran buffering će doći do delaya bilo da se radi o downloadu ili uploadu i imao ti brzinu downloada 10 ili npr 50 megabita. Ako nema bufferinga(spremanja podataka u buffer i nakon rasterećenja hopa proslijeđivanje do destinacije) u takvoj situaciji došlo bi do dropanja paketa

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 22:31 (SC0RPl0N).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
SC0RPl0N kaže...

ti si taj koji očito pojma nema o funkcioniranju interneta.

1. Ako dođe do bufferbloata na uploadu  (a uploadom se npr šalju zahtjevi za pregledavanje sadržaja internetskih stranica) i taj bufferbloat(bufferiranje na nekom ili više hopova) traje recimo sekund onda će ti se ta stranica u downloadu prikazat kasnije za barem taj sekund

2. Određeni hop na putu do ili od destinacijskog servera može biti zagušen zbog većeg priljeva podataka nego što je njegova maksimalna propusnost. U oba slučaja ako je na njemu isprogramiran buffering će doći do delaya bilo da se radi o downloadu ili uploadu i imao ti brzinu downloada 10 ili npr 50 megabita. Ako nema bufferinga(spremanja podataka u buffer i nakon rasterećenja hopa proslijeđivanje do destinacije) u takvoj situaciji došlo bi do dropanja paketa

 Je, ja nemam pojma a upravo si izignorirao sve gluposti koje si napisao i poceo opet o necem trecem (sto naravno opet nema nikakve veze s vezom). Volio bih cut neko objasnjenje za onih bufferanih 512kb uploada za svoj dicni link koji si postavio koji vjerojatno nisi ni procitao ni razumio, a nakon sto si skuzio da ti bf4 koristi 3.69KBs u uploadu za igranje pa si se jos malo dodatno zbunio.

 

Nista, keep on chugging, pazi da te i kozmicke zrake ne napadnu i uzrokuju interferenciju na wirelessu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 13:08 (sandokan111).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
SC0RPl0N kaže...

ti si taj koji očito pojma nema o funkcioniranju interneta.

1. Ako dođe do bufferbloata na uploadu  (a uploadom se npr šalju zahtjevi za pregledavanje sadržaja internetskih stranica) i taj bufferbloat(bufferiranje na nekom ili više hopova) traje recimo sekund onda će ti se ta stranica u downloadu prikazat kasnije za barem taj sekund

2. Određeni hop na putu do ili od destinacijskog servera može biti zagušen zbog većeg priljeva podataka nego što je njegova maksimalna propusnost. U oba slučaja ako je na njemu isprogramiran buffering će doći do delaya bilo da se radi o downloadu ili uploadu i imao ti brzinu downloada 10 ili npr 50 megabita. Ako nema bufferinga(spremanja podataka u buffer i nakon rasterećenja hopa proslijeđivanje do destinacije) u takvoj situaciji došlo bi do dropanja paketa

 Je, ja nemam pojma a upravo si izignorirao sve gluposti koje si napisao i poceo opet o necem trecem (sto naravno opet nema nikakve veze s vezom). Volio bih cut neko objasnjenje za onih bufferanih 512kb uploada za svoj dicni link koji si postavio koji vjerojatno nisi ni procitao ni razumio, a nakon sto si skuzio da ti bf4 koristi 3.69KBs u uploadu za igranje pa si se jos malo dodatno zbunio.

 

Nista, keep on chugging, pazi da te i kozmicke zrake ne napadnu i uzrokuju interferenciju na wirelessu.

 

 Ja pišem stalno o istom a šta ti neznaš čitat i nerazumiješ nije moj problem.

Nije bitno tih 512Kbit/s moglo je bit i 5 Mbit/s. Čovjek je samo mjerio bufferbloat na ruti a koristio je adsl te brzine. BUFFERBLOAT=EXCESSIVE BUFFERING iliti po našem predugo zadržavanje(bufferiranje) podataka u bufferu određenog uređaja. U ovom slučaju spominjali smo Optimu i njeno NEULAGANJE u novu infrastrukturu VEĆE PROPUSNOSTI zbog kojeg dolazi do zagušenja na pojedinim hopovima koje Optima koristi. Češće zagušenje je razlog i češćeg bufferiranja na istim hopovima. Preveliko bufferiranje dovodi do kašnjenja tvojih paketa prema destinacijskim serverima i od njih prema tebi i ISTO BI BILO IMAO TI KOD OPTIME 512Kbit/s brzinu ili 20 Mbit/s.

 

Stalno spominješ kako bf4 ima 3-4 KB/s podataka u uploadu i downloadu PA OČITO NE SHVAČAŠ ako je jedan hop ili više njih na destinaciji do nekog bf4 servera "prenatrpan" podacima drugih korisnika tih tvojih 4 KB NEĆE PROĆ NA VRIJEME nego će se zadržat određeno vrijeme u bufferu tog uređaja i tek onda proslijedit dalje. O TOM DELAYU JA OD POČETKA GOVORIM A TI OD POČETKA NISI U STANJU SHVATIT.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 17:03 (SC0RPl0N).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
SC0RPl0N kaže...

Ja pišem stalno o istom a šta ti neznaš čitat i nerazumiješ nije moj problem.

Nije bitno tih 512Kbit/s moglo je bit i 5 Mbit/s. Čovjek je samo mjerio bufferbloat na ruti a koristio je adsl te brzine. BUFFERBLOAT=EXCESSIVE BUFFERING iliti po našem predugo zadržavanje(bufferiranje) podataka u bufferu određenog uređaja. U ovom slučaju spominjali smo Optimu i njeno NEULAGANJE u novu infrastrukturu VEĆE PROPUSNOSTI zbog kojeg dolazi do zagušenja na pojedinim hopovima koje Optima koristi. Češće zagušenje je razlog i češćeg bufferiranja na istim hopovima. Preveliko bufferiranje dovodi do kašnjenja tvojih paketa prema destinacijskim serverima i od njih prema tebi i ISTO BI BILO IMAO TI KOD OPTIME 512Kbit/s brzinu ili 20 Mbit/s.

 

Stalno spominješ kako bf4 ima 3-4 KB/s podataka u uploadu i downloadu PA OČITO NE SHVAČAŠ ako je jedan hop ili više njih na destinaciji do nekog bf4 servera "prenatrpan" podacima drugih korisnika tih tvojih 4 KB NEĆE PROĆ NA VRIJEME nego će se zadržat određeno vrijeme u bufferu tog uređaja i tek onda proslijedit dalje. O TOM DELAYU JA OD POČETKA GOVORIM A TI OD POČETKA NISI U STANJU SHVATIT.

 Ti pises o stvarima koje niti razumijes niti shvacas, kao sto sam ti vec par puta objasnio. Niti shvacas kako promet internetom ide, niti kako se shapea od providera i uhvatio si se pojma koji ne razumijes bez apsolutno ikakvih dokaza, mjerenja, testiranja jer si eto ti odredio da je to problem. Pri tome koristis jedan tren nesto kao dokaz, pa kad ti ukazem da nisi shvatio predjes na nesto trece i tako non stop. Briga mene u sto ces ti vjerovat, al ako napises to na forumu a nema veze s vezom, ocekuj odgovor u skladu s tim. Sto se mene tice mozes svaki dan zvat optimu i slat zahtjeve da vise poprave te rute i prestanu te bufferbloatat. Nekoga ces sigurno nasmijati u tehnici.

 

a) U koju to optima infrastrukturu ne ulaze? :))))))) Daj navedi nesto :) jasno ti je da ovo sto si ti radio s st-zg s bf serverom ide preko tcomove infrastrukture. Ili ti mozda nije jasno? Posto ti ocito nije jasno, ajde mi objasni u koju to infrastrukturu optima ne ulaze? Ili mozda tcom ne ulaze? Ako tcom ne ulaze, kako to na tcomu nema "bufferbloata"? Jel ti razumijes sto je to u biti optimina oprema?

b) Bitno je jeli 512kb bio download ili upload jer znaci da si stavio link koji ne razumijes. Ako ne razumijes linkove koje sam stavis, kako ces razumjet sto ti ja pisem

c) Covjek nije mjerio nista, barem ne na onom linku, vec je samo opisao neko stanje i referencirao se na svoj rad koji se vise nemoze naci tako da je totalno nejasno sto je i kako on mjerio.

d) Spominjes non stop nekakva zagusenja na hopovima, vjerojatno na osnovu 512kb mjerenja koje uopce neznas kako je izvedeno s onog linka, niti znas sto je mjerio i kako, i jos je radjeno prije sto godina od kada se puno stvari promjenilo, a ne samo to, vec si odlucio da je to do optime a niti neznas na kojim hopovima se to navodno dogadja.

e) Ne spominjem ja stalno kako bf4 ima ovo ili ono (i nema toliko malo u downloadu, ni link nisi otvorio rofl), vec si se ti gore referencirao na nekakve gluposti da ti je upload potreban i da je on testirao upload prosjecne adsl linije jer da nema uploada ne bi mogao slat zahtjeve i sto ti ja vec sve znam, a da ista razumijes kako se promet provodi po internetu ovakve gluposti ne bi pisao

f) Da, bitno je jako imao ti 20mbita ili 512kb

g) Ti ocito ne shvacas kako provideri shapeaju promet ako se tvoji "hopovi" ovako lagano zagusuju pa tvojih jadnih 4KB podataka ne moze proc. Da je tako, danas interneta ne bi imali, a kamo li bi se provideri nosili s 600gbps DDOS burstovima (ovo su gigabiti)

h) Ja nemogu shvatit nesto za sto nema apsolutno nikakvih dokaza, mjerenja ili barem ikakvih pokazatelja onoga koje mi se pokusava objasnit (ti vjerojatno) osim tvog subjektivnog misljenja da "tebi igrica laga" na osnovu nekog videa koji upucuje na nesto potpuno drugo, na sto sam ti vec i ukazao, a to si i sam donekle potvrdio jer si natuknuo da ti u 21 stoljecu jos jadan imas 512kb uploada adsl, sto bi upucivalo na tvoj problem a ne na bufferbloat ili kojekakve druge izmisljotine sto te zabavljaju.

 

Ovaj sto stiska dislikeove se moze slobodno ukljucit s nekim dokazima/mjerenjima/icim opipljivim. Ipak ne gatamo iz kave...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
SC0RPl0N kaže...

Ja pišem stalno o istom a šta ti neznaš čitat i nerazumiješ nije moj problem.

Nije bitno tih 512Kbit/s moglo je bit i 5 Mbit/s. Čovjek je samo mjerio bufferbloat na ruti a koristio je adsl te brzine. BUFFERBLOAT=EXCESSIVE BUFFERING iliti po našem predugo zadržavanje(bufferiranje) podataka u bufferu određenog uređaja. U ovom slučaju spominjali smo Optimu i njeno NEULAGANJE u novu infrastrukturu VEĆE PROPUSNOSTI zbog kojeg dolazi do zagušenja na pojedinim hopovima koje Optima koristi. Češće zagušenje je razlog i češćeg bufferiranja na istim hopovima. Preveliko bufferiranje dovodi do kašnjenja tvojih paketa prema destinacijskim serverima i od njih prema tebi i ISTO BI BILO IMAO TI KOD OPTIME 512Kbit/s brzinu ili 20 Mbit/s.

 

Stalno spominješ kako bf4 ima 3-4 KB/s podataka u uploadu i downloadu PA OČITO NE SHVAČAŠ ako je jedan hop ili više njih na destinaciji do nekog bf4 servera "prenatrpan" podacima drugih korisnika tih tvojih 4 KB NEĆE PROĆ NA VRIJEME nego će se zadržat određeno vrijeme u bufferu tog uređaja i tek onda proslijedit dalje. O TOM DELAYU JA OD POČETKA GOVORIM A TI OD POČETKA NISI U STANJU SHVATIT.

 Ti pises o stvarima koje niti razumijes niti shvacas, kao sto sam ti vec par puta objasnio. Niti shvacas kako promet internetom ide, niti kako se shapea od providera i uhvatio si se pojma koji ne razumijes bez apsolutno ikakvih dokaza, mjerenja, testiranja jer si eto ti odredio da je to problem. Pri tome koristis jedan tren nesto kao dokaz, pa kad ti ukazem da nisi shvatio predjes na nesto trece i tako non stop. Briga mene u sto ces ti vjerovat, al ako napises to na forumu a nema veze s vezom, ocekuj odgovor u skladu s tim. Sto se mene tice mozes svaki dan zvat optimu i slat zahtjeve da vise poprave te rute i prestanu te bufferbloatat. Nekoga ces sigurno nasmijati u tehnici.

 

a) U koju to optima infrastrukturu ne ulaze? :))))))) Daj navedi nesto :) jasno ti je da ovo sto si ti radio s st-zg s bf serverom ide preko tcomove infrastrukture. Ili ti mozda nije jasno? Posto ti ocito nije jasno, ajde mi objasni u koju to infrastrukturu optima ne ulaze? Ili mozda tcom ne ulaze? Ako tcom ne ulaze, kako to na tcomu nema "bufferbloata"? Jel ti razumijes sto je to u biti optimina oprema?

b) Bitno je jeli 512kb bio download ili upload jer znaci da si stavio link koji ne razumijes. Ako ne razumijes linkove koje sam stavis, kako ces razumjet sto ti ja pisem

c) Covjek nije mjerio nista, barem ne na onom linku, vec je samo opisao neko stanje i referencirao se na svoj rad koji se vise nemoze naci tako da je totalno nejasno sto je i kako on mjerio.

d) Spominjes non stop nekakva zagusenja na hopovima, vjerojatno na osnovu 512kb mjerenja koje uopce neznas kako je izvedeno s onog linka, niti znas sto je mjerio i kako, i jos je radjeno prije sto godina od kada se puno stvari promjenilo, a ne samo to, vec si odlucio da je to do optime a niti neznas na kojim hopovima se to navodno dogadja.

e) Ne spominjem ja stalno kako bf4 ima ovo ili ono (i nema toliko malo u downloadu, ni link nisi otvorio rofl), vec si se ti gore referencirao na nekakve gluposti da ti je upload potreban i da je on testirao upload prosjecne adsl linije jer da nema uploada ne bi mogao slat zahtjeve i sto ti ja vec sve znam, a da ista razumijes kako se promet provodi po internetu ovakve gluposti ne bi pisao

f) Da, bitno je jako imao ti 20mbita ili 512kb

g) Ti ocito ne shvacas kako provideri shapeaju promet ako se tvoji "hopovi" ovako lagano zagusuju pa tvojih jadnih 4KB podataka ne moze proc. Da je tako, danas interneta ne bi imali, a kamo li bi se provideri nosili s 600gbps DDOS burstovima (ovo su gigabiti)

h) Ja nemogu shvatit nesto za sto nema apsolutno nikakvih dokaza, mjerenja ili barem ikakvih pokazatelja onoga koje mi se pokusava objasnit (ti vjerojatno) osim tvog subjektivnog misljenja da "tebi igrica laga" na osnovu nekog videa koji upucuje na nesto potpuno drugo, na sto sam ti vec i ukazao, a to si i sam donekle potvrdio jer si natuknuo da ti u 21 stoljecu jos jadan imas 512kb uploada adsl, sto bi upucivalo na tvoj problem a ne na bufferbloat ili kojekakve druge izmisljotine sto te zabavljaju.

 

Ovaj sto stiska dislikeove se moze slobodno ukljucit s nekim dokazima/mjerenjima/icim opipljivim. Ipak ne gatamo iz kave...

 Tvoje nebuloze nebi trebalo niti komentirat i ideš mene učit što je buferiranje i kako internet promet funkcionira a desetak postova prije pitaš nas dvojicu što vam je to buferiranje te bulazniš o nekom buferiranju na našim kompjuterima. Kod mene je slučaj da optima na mojoj centrali čak ima i svoj DSLAM koji je za razliku od T-comovog na annexu A i jedino što iznajmljuje od T šljama su međugradski linkovi. Na samim linkovima nije problem, problem je na spojnim mjestima (hopovima) koji su itekako Optimini. Nije upitno da svi provajderi re rutaju promet ako je neka ruta zagušena i to radi dobro kod dobrih operatera. Problem nastaje kad su na gotovo svim rutama određenog operatera prema drugim državama podkapacitirani uređaji u odnosu na današnje internetske zahtjeve kao šta je to očito slučaj sa optimom.Kad si toliko pametan možeš mi objasnit zašto su mi se na tadašnjoj brzini downloada od 12 Mbita koji sam imao kod optime videa sa youtubea gotovo uvijek buferirala iako bi pri toj brzini downloada i HD video trebao glatko teći? Ponavljam, nitko drugi na mom routeru osim mene nije bio spojen, wi fi izgašen a ja spojen lanom. Zašto je TheExaltedOne također imao iste probleme kao i ja na optimi iako je imao solidan paket brzine a na drugim operaterima je to bilo znatno manje izraženo? Ajde genijalac daj mi svoje "stručno" mišljenje

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 8:38 (SC0RPl0N).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
SC0RPl0N kaže...

Tvoje nebuloze nebi trebalo niti komentirat i ideš mene učit što je buferiranje i kako internet promet funkcionira a desetak postova prije pitaš nas dvojicu što vam je to buferiranje

Citati s razumjevanjem. Referencirate se na neki pojam bez da ste napisali koji. Buferiranje se obavljda na dnevnoj bazi na 100 razlicitih mjesta, ja sam te trazio izricito gdje si ti vidio to buferiranje, nakon sto nisam dobio odgovor sam zakljucio da nisi nista mjerio/testirao vec si opisao neki svoj dozivljaj neceg u igri kao "bufferiranje" i okrivio isp, sto naravno nema veze s vezom, a i pokazalo se tocnim. Slicno bi bilo da si izjavio "imam problema s mravima". Pitao bih te kojim mravima, mravima u kuci, u uredu, na vikendici jer sigurno nemas problema s mravima na svijetu, jer da imas, trebao bi se uclanit u neku ustanovu....

SC0RPl0N kaže...

problem je na spojnim mjestima (hopovima) koji su itekako Optimini. Problem nastaje kad su na gotovo svim rutama određenog operatera prema drugim državama podkapacitirani uređaji u odnosu na današnje internetske zahtjeve kao šta je to očito slučaj sa optimom

Aha. Napokon si napisao nesto konkretno sto nema veze s bufferbloatom. Ajde mi malo tehnicki definiraj ta "spojna mjesta" i sto bi to bilo? Jesu to ovi dslamovi o kojima pricas da su zaguseni koji se nalaze u tcomovim centralama jer su ocito "medjugradski linkovi ok"? Jel to dslam odmah na tvojoj centrali ili je negdje drugdje? Znaci optima te salje samo po hopovima gdje oni imaju svoju opremu? Cak i u inozemstvu? Nisam siguran jesam to dobro shvatio. Dobar neki provider kad routa samo preko svoje opreme :)))))))))) Uz to, oni imaju dslam zagusenje koje si ti prozvao kao "bufferbloat" (posto su to 2 razlicite stvari, te link na koji si se referencirao ne prica o zagusenju dslama) i pri tome kad radis traceroute ili bilo koje drugo testiranje, oni su shapeali tako promet da prolaze icmp paketi bez zagusenja, al sve ostalo laga tako da te prevare i da ti ne otkrijes njihovu prevaru!!!? Zanimljivo.

SC0RPl0N kaže...

Kad si toliko pametan možeš mi objasnit zašto su mi se na tadašnjoj brzini downloada od 12 Mbita koji sam imao kod optime videa sa youtubea gotovo uvijek buferirala iako bi pri toj brzini downloada i HD video trebao glatko teći? Ajde genijalac daj mi svoje "stručno" mišljenje

Vec sam dao svoje strucno misljenje vise puta, i pokusao razuvjeriti tvoje teorije zavjere, al kad netko odluci vjerovat u nesto, tesko ga je razuvjerit, pogotovo jer nista tehnicki ne zelis sam testirat vec si ti tako odlucio. Ako pricamo o youtubu, jel to isto sve ide preko optimine opreme?

Jer ja sam isti problem imao na HT-u prije par godina. Potpuno isti. I nema veze s nikakvim bufferbloatom niti sam to optuzivao.

Tvoj prvi potez bi ti bio da pogledas parametre svoje parice i shvatis kakvi su. Nakon toga, kad ti se ove stvari pocnu pojavljivat da napravis neka testiranja konkretna. Ako te vec varaju u optimi s icmp paketima, fino si skini https://elifulkerson.com/projects/tcping.php pa vidi onda. Imas cak i tcp traceroute. Nakon toga upalis wireshark pa snimas malo promet, pogledas sto sve moze, malo testiras i dodjes s necim konkretnim... Ja nigdje nisam rekao da ti problema nemas, samo da tvoj zakljucak da je to do "bufferbloata" se ne zasniva na nicem osim na tvoj subjektivnom dojmu i zelji da to bude bufferbloat, a moze bit 1000 razlicitih stvari, i nemat nikakve veze s optimom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 13:33 (sandokan111).
11 godina
offline
Optima telekom internet

Imam od Optime Tp Link W8961ND ruter i nemogu nikako vise uc u njegove postavke. Prije se znao isto zaglupirat pa bi ga ugasio i upalio i mogo sam uc. Znaci uopce mi ne izbacuje onaj prozor gdje ukucam user i password. Jel zna netko jel ima neki drugi nacin mozda? Strah me da ga na tvornicke postavke jel ce mi pretpostavljam obrisat sve unutra, a nisam siguran da li cu i nakon toga moc imat pristup njemu pa da nebi izvisio pa da nemogu nikako na net.

Da li to moze sama optima zabranit pristup njemu ili se jednostavno previse zaglupiro ovaj put sam ruter.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Optima telekom internet

Pokušaj preko drugog browsera uči u postavke rutera ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ursusc355 kaže...

Pokušaj preko drugog browsera uči u postavke rutera ...

 Isprobano i to i nista.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Po njihovom bi trebalo ugasiti router i komp, pa onda upaliti. Isprobano i ne pomaže. Probao sam i flushdns, ista stvar. Nazovi ih, pa ćeš dobiti novi

15 godina
offline
Optima telekom internet

meni jedino u zadnje vrime uspije uci ako stisnen reset i ugasin

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Je li Vam račun za siječanj veći?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
tomislav10 kaže...

Je li Vam račun za siječanj veći?

Meni nije, ali imam samo internet, možda je neka druga usluga poskupila.

15 godina
offline
Optima telekom internet

meni za 30 kn veci optitv3+

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Jel zna tko zašto svaki Optimin Tp Link ruter u logu ima ovu grešku   netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80669f20  ??

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 22:39 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
MasterOfDisaster kaže...
tomislav10 kaže...

Je li Vam račun za siječanj veći?

Meni nije, ali imam samo internet, možda je neka druga usluga poskupila.

Takoder. Tel + internet, ista cijena.

tomislav10 

Pa nazovi sluzbu za korisnike. 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
14 godina
offline
Optima telekom internet

Zadnjih 3, 4 dana mi se net svako malo ruši. Probao sam sa gašenjem modema, resetiranjem, isto. Jel ima još netko problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Isti slučaj, zvao 10 puta, bio tehničar, ništa.
Izgleda da si na lošoj lokaciji, druge nema.
Čovjek ulicu ispod mene ima 50/10 bez problema, a ja ne mogu 10 stabilnih imat :D Tako da posebnog riješenja ni nemaš

Siky1234
7 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

na optimi sam vec skoro 7 godina i nikada nisam imao nekih vecih problema,imao sam prvo brzinu 4 sada trenutno imam 10 i istjece mi ugovor za par dana. Jucer me nazvali iz optime dogovorili neke benefite kao hbo premium paket 6mj/0kn i jos nesto sitno i naravno brzina bi trebala biti 20+ i prelazim na vdsl tehnologiju jer mi parica propusta 28 a koristio bih i optitv....no danas me nazovu iz hrvatskog telekoma i lik mi nudi brznu od 60mb/s...e sad ja ga pitam dali je on siguran jer mi moj operater ne moze ponuditi vise od 28 a to je ta ista parica jel u vlasnistu HT-a jer zivim u malom slavonskom selu gdje nema optima svoju infa. on ponovo provjerava i kaze da mi oni mogu bez problema ponudit 50mb/s ako bih uzimao trio paket...koji da napomenem bi me kostao 388kn i nisam veslo sisao pa da prelazim na to jer kod optime bi me paket dosao 305kn....e sad kako ht moze nudti jednu brzinu a optima ne moze preko iste parice ili je to samo njihovo muljanje da predem kod njih?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
GeneralZod36 kaže...

na optimi sam vec skoro 7 godina i nikada nisam imao nekih vecih problema,imao sam prvo brzinu 4 sada trenutno imam 10 i istjece mi ugovor za par dana. Jucer me nazvali iz optime dogovorili neke benefite kao hbo premium paket 6mj/0kn i jos nesto sitno i naravno brzina bi trebala biti 20+ i prelazim na vdsl tehnologiju jer mi parica propusta 28 a koristio bih i optitv....no danas me nazovu iz hrvatskog telekoma i lik mi nudi brznu od 60mb/s...e sad ja ga pitam dali je on siguran jer mi moj operater ne moze ponuditi vise od 28 a to je ta ista parica jel u vlasnistu HT-a jer zivim u malom slavonskom selu gdje nema optima svoju infa. on ponovo provjerava i kaze da mi oni mogu bez problema ponudit 50mb/s ako bih uzimao trio paket...koji da napomenem bi me kostao 388kn i nisam veslo sisao pa da prelazim na to jer kod optime bi me paket dosao 305kn....e sad kako ht moze nudti jednu brzinu a optima ne moze preko iste parice ili je to samo njihovo muljanje da predem kod njih?

 

Lako moguće da je HT postavio svoj FTTC ormarić na koji spaja samo svoje korisnike. I kako je došao do računice od 388kn/mj. Trio je 305kn/mj. + 10kn za turbo opciju na HT je 315kn/mj.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

to mi je i frend koji radi u tcomu kao terenac rekao da oni vjerovatno imaju slobodnu paricu na koju mogu propustiti vecu brzinu...

 

pa ovako mi je rekao:

 

 

 

                  MAX3 L                 329 kn/mj.(Premium HBO paket)

                  Osiguranje opreme 30 kn/mj

                  Turbo + 50             10 kn/mj

            Non stop opcija      19,00 kn/mj

 

 

ja mu rekao da mi je to preskupo a on meni da ce me nazvat u pon ili u utorak sa nekom drugom i jeftinijom ponudom...ajde da i to dozivim...

11 godina
offline
Optima telekom internet

Prije 2 tjedna poslao Optimi facebook sluzbi da mi je potrebna informacija u kojem iznosu moram platiti penale ukoliko zelim raskinuti ugovor.

Odgovore mi isti dan kako je potrebno ime vlasnika i broj telefonske linije, te da ce kontaktirati vlasnika na telefon s tom informacijom. Ja pruzim trazene informacije i cekam.

 

Prosao tjedan dana. Pingam ih da je proslo tjedan dana i da me nitko nije nazvao i da cekam tu jednu jedinu informaciju tako dugo bez veze. Odgovore kako su proslijedili pozurnicu timu koji je zaduzen za to.

 

Sada je prosao i drugi tjedan. Pizdim. Dva tjedna (a vjerojatno i vise) se treba cekati da dobijes jednu j*benu informaciju.

 

Uzasna korisnicka podrska, i daleko najsporija od svih s kojima sam imao iskustva, a imao sam hands-on iskustva s HT-om, Amisom i Bnetom.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Imam jedno pitanje, pa ako netko zna... Još danas sam na Optimi, od sutra na H1. Ugovor s Optimom je potpisan 2/2013 te je istekao 2/2015, dakle prije 2 godine. I nakon isteka ugovora ostali smo kod njih, no, bez UO. Ono što me zanima je trebam li im vraćati router koji su mi dali 2013. kad smo prešli kod njih ili ne? Prema ugovoru čini mi se da ga ne moram vraćati, no, možda se varam. Evo slike ugovora pa recite što mislite, da se ne zeznem i ne dobijem uplatnicu ako im ne vratim router...

Hvala!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Za svaki slučaj nazovi službu za korisnike i pitaj, po ovome u ugovoru ne trebaš ga vračati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Optima telekom internet
kokum20 kaže...

Prije 2 tjedna poslao Optimi facebook sluzbi da mi je potrebna informacija u kojem iznosu moram platiti penale ukoliko zelim raskinuti ugovor.

Odgovore mi isti dan kako je potrebno ime vlasnika i broj telefonske linije, te da ce kontaktirati vlasnika na telefon s tom informacijom. Ja pruzim trazene informacije i cekam.

 

Prosao tjedan dana. Pingam ih da je proslo tjedan dana i da me nitko nije nazvao i da cekam tu jednu jedinu informaciju tako dugo bez veze. Odgovore kako su proslijedili pozurnicu timu koji je zaduzen za to.

 

Sada je prosao i drugi tjedan. Pizdim. Dva tjedna (a vjerojatno i vise) se treba cekati da dobijes jednu j*benu informaciju.

 

Uzasna korisnicka podrska, i daleko najsporija od svih s kojima sam imao iskustva, a imao sam hands-on iskustva s HT-om, Amisom i Bnetom.

 Još 4 dana prošla. Još jednom se žalio. Još jednom dobio odgovor da su proslijedili požurnicu ekipi koja je zadužena za to.

 

Jel postoji neki zakonski rok do kada moram dobiti odgovor od korisničke podrške? Jel Hakom to definira možda? Ovo mi nema smisla ako me teoretski mogu zavlačiti još 10 mjeseci koliko mi je preostalo ugovorne obveze, a zakonski im ne mogu ništa?!

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Posalji ima mail, na to moraju odgovoriti.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice