Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.285.143
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mce64 kaže...

Pozdrav. Ugovorna obveza kod Optime mi ističe 03.10.2017 pa me zanima kada mogu prijeći kod drugog operatera (HT). Dali mogu potpist ugovor sa HT-om prije isteka UO kod Optime?

 Možeš nazvati HT i reći im da te niti pod razno ne prebacuju prije 3.10. jer ćeš morati optimi plaćati penale pa makar i za 1 dan.

Iako ti ne savjetujem HT kao operatera, bolje je kod svih drugih, samo ne kod njih.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ovo su ciste lazi, sa optime se mozes prebaci mjesec dana prije bilo kuda bez penala.
I sto fali HT-u kao operatoru, najbrža tehnička podrška, a sada su i cijene dobrano snižene.
MAX 2, flat pozifi fiksna i mobilna, flat internet 20 Mbita za 169 kn.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Optima telekom internet

Takoder nisam nikad imao problema s Tcomom. Bili su najskuplji, ali je podrska bila na vrhuncu.

 

Presao sam Optimu zbog cijene, ali onda sam morao pretrpiti neke sitne boljke. Trenutno mi isto istice ugovor, pa cemo vidjeti sto dalje.

Ako bude islo po staroj instalaciji onda Optima ili Tcom, premda sam tu vjerojatno dosao do limita od 20MBita brzina.

Ako mi se bude dalo busiti zid, onda Vip/Bnet. Premda mi se kod Vipa ne svida sto nije Flat, nego ipak ima "gornju granicu". Veliku, ali mozda dohvatljivu u mom slucaju. Em znam da pojedina ekipa zna imati problema na PSNu (PS4) u nekim slucajevima, a to mi je bitno zbog malog (a i mene) da radi bez greske.

 

Trenutno 175kn racun za internet 20Mbita (pusteno 16-17Mbita) i tel koji ne koristim.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

mozete i za 209 kn dobiti trio paket + 15 kn sportski plus paket

ako ste za javite se meni u pm imam prijatelja prodajnog predstavnika

 

mce64

Poslano sa Lenovo Vibe K5
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 12:02 (xXTheLuka1998xX).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ko je zainteresiran za neke povoljnije ponude nek se javi sa brojem telefona u PP, ja mu javim najkasnije dtugi dan do 16 sati.
Uglavno HT trenutno ima odlicne ponude.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

ocito ste sa savedeska ili? haha

 

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Chaky kaže...

Takoder nisam nikad imao problema s Tcomom. Bili su najskuplji, ali je podrska bila na vrhuncu.

 

Presao sam Optimu zbog cijene, ali onda sam morao pretrpiti neke sitne boljke. Trenutno mi isto istice ugovor, pa cemo vidjeti sto dalje.

Ako bude islo po staroj instalaciji onda Optima ili Tcom, premda sam tu vjerojatno dosao do limita od 20MBita brzina.

Ako mi se bude dalo busiti zid, onda Vip/Bnet. Premda mi se kod Vipa ne svida sto nije Flat, nego ipak ima "gornju granicu". Veliku, ali mozda dohvatljivu u mom slucaju. Em znam da pojedina ekipa zna imati problema na PSNu (PS4) u nekim slucajevima, a to mi je bitno zbog malog (a i mene) da radi bez greske.

 

Trenutno 175kn racun za internet 20Mbita (pusteno 16-17Mbita) i tel koji ne koristim.

 mogli bi to i do 60 ako ste blizu centrale i ako ide preko bakra

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Ovo su ciste lazi, sa optime se mozes prebaci mjesec dana prije bilo kuda bez penala.
I sto fali HT-u kao operatoru, najbrža tehnička podrška, a sada su i cijene dobrano snižene.
MAX 2, flat pozifi fiksna i mobilna, flat internet 20 Mbita za 169 kn.

Znači dođe lik meni govoriti da ja lažem i onda u slijedećoj rečenici izbaci čistu laž sa cijenom od 169kn a ono 239kn.

Tko pogleda sliku vidjet će tko je lažov.

 

Da stvar bude bolja otvoreno podržava monopolista koji svima direktno ili indirektno uzima novac ili spriječava razvoj interneta zajedno sa svim dosadašnjim lopovskim vladama

8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
marsovac zemaljski kaže...
PC - stručnjak kaže...
Ovo su ciste lazi, sa optime se mozes prebaci mjesec dana prije bilo kuda bez penala.
I sto fali HT-u kao operatoru, najbrža tehnička podrška, a sada su i cijene dobrano snižene.
MAX 2, flat pozifi fiksna i mobilna, flat internet 20 Mbita za 169 kn.

Znači dođe lik meni govoriti da ja lažem i onda u slijedećoj rečenici izbaci čistu laž sa cijenom od 169kn a ono 239kn.

Tko pogleda sliku vidjet će tko je lažov.

 

Da stvar bude bolja otvoreno podržava monopolista koji svima direktno ili indirektno uzima novac ili spriječava razvoj interneta zajedno sa svim dosadašnjim lopovskim vladama

 

Kakve laži, preko prodajnog predstavnika ide 169kn/mj. bez problema, čak i 149kn/mj. za MAX2. Dok god je usluga stabilna i tehnička podrška reagira unutar 24h, zabole me za monopolizam i raznorazne pričice. Tko ti kriv što kod tebe ne valja infrastruktura, imaš tele2 pokućni, uzmi za utjehu. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Sluzbena ponuda na internet stranici HT-a i ponuda koju pozadinska podrska i tehnika moze dati su 2 razlicita pojma.
169 je cijena MAX2, 149 se nudi kod prelaska iz VIP-a u HT.

I sad posto ste mi zatrpali PP, potrudit cu se svima odgovorit sta i kako ali ce malo potrajati.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Dali mi neko može pomoći oko konfiguracije rutera TP-Link TD-W8961ND, natogradio sam na njega najnoviji firmwar i nadogradnja je prošla sve okej. Međutim što bi trebao još napraviti kako bi on sada proradio. Oko kojih bi još postavki trebao pogledati, da mi proradi internet.  I nadam se da Optima neće praviti probleme oko toga što sam nadogradio firmwar.

 

 

Joz@
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet

A šta petljaš po tuđoj opremi?

 

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva sa retention grupom ili save deskom iz Optime, kakve su im ponude imaju li direktan kontakt broj ili agent transferira poziv?

Ukoliko ima ovdje netko tko je dobio ok ponudu od njih, radi kao agent ili je upoznat može mi se javit na PP, ako ne želi public.

 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Imam potrebu iznijeti svoje iskustvo i negodovanje.

 

Zadnjih 6 mjeseci sam plaćao 20 Mbps po ugovoru, ali iz tehničkih razloga su mi spustili na 10 Mbps i dobio sam napismeno u svibnju 2017 da mogu otkazati ugovor jer nisu u stanju ispuniti ugovornu obvezu.

Čekao sam T com optiku i sad kad je napokon došla, javila se ekipa iz Optime da su me na centrali spojili najnovijom tehnologijom. Reko, oprostit ću im 6 mjeseci loše usluge ako mi rješe 50 Mbps.

Čovjek se na telefonu kune (kao inače) da mogu 50 Mbps ako uzmem telefon i internet, odnosno 45 Mbps ako uzmem i TV. Ja telefonski potvrdio TEL + INT i reko produžit ću ugovor (stari nije još istekao).

Jučer zove čovjek da mi dođe doma upogonit sve, reko ne treba, znam i sam. I tako dođem kući i odradim sve (treba samo maknut splitter). Kad ono 24 Mbps piše na ruteru. Zovem SZK i oni dignu max na 30 Mbps.

Kažem ja njemu di je obećanih 50 Mbps. E to ne može. Kažem kako ne može, 2 lika su "životom garantirala" da je sve istestirano i ide 50 Mbps. Kažem ostavi to par sati da vidimo šta se nudi.

 

I tako ja testirao jučer i danas i neide više od 20 Mbps preko WiFi u susjednoj prostoriji (tko se još žično spaja osim gamera!?). Mislim si ja, nek oni meni ostave tako kako je po starom ugovoru jerbo ionak nisam imao 20 Mbps žično, a kamoli WiFi zadnjih 6 meseci i poslo im mejl. Sad me zovu kući i grizu ko kerovi, ali nisam se još uspio javiti jer uvijek zovu kad me nema.

 

Eto tako...sad znate na čemu ste. Iako sam znao da će prodavač sve i svašta reći samo da proda, reko ajd da probam tih 50 Mbps, jer ionak teoretski može do 60 Mbps, kad ono ćorak.

 

Javim kako se radnja bude dalje odvijala...ako uopće...možda ipak uzmem 100 Mbps kod T scuma...

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Slično iskustvo imam i ja.

Prodali uslugu 30mbps i sve radilo do 4. mjeseca 2017g. i od tada su tehničari izlazili 10 puta na teren, 5 puta od optime, 5 puta od ht-a.

Kolega koji se bavi instalacijama interneta kaže, nekome su prodali uslugu kao i tebi a njega spojili na vdsl a tebe prebacili na adsl, nisi jedini ima ih koliko hočeš nezadovoljnih sa optimom. Samo prebacuju jedni na druge, nije do nas nego do njih, a ja u sredini ko _ita. Internet u banani. Pa zovu nonstop evo novi paketi, povoljne cijene, reko samo mi pošaljite raskid ugovora, došlo riješenje da imam pravo na raskid bez penala, sada čekam samo da me isključe i prelazim na drugog operatera, najvjerovatnije tcom...

16 godina
offline
Optima telekom internet

uuuufff  koji zajeb.

 

Svasta bismo vam rekli,ali to se isto moze dogoditi svakome ....koje muke

Zar dotle mogu biti aljkavi

Brzi izlalazak iz zajeba vam zelim. Uz sto manje zdravstvenih i financijskih izdataka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Mnghwa kaže...
Eto tako...sad znate na čemu ste. Iako sam znao da će prodavač sve i svašta reći samo da proda, reko ajd da probam tih 50 Mbps, jer ionak teoretski može do 60 Mbps, kad ono ćorak.

 Ako ti pise u parametrima da moze max 60, onda mozes toliko, a razlog zasto to nisu pustili je vjerojatno banalne naravi da im u sistemu nije updateano da moze toliko i onda ti ne pustaju vise. To se obicno rijesi s tehnicarem na terenu koji bolje zna stanje od sistema, ili da netko (tehnicar) updatea sistem.

Al ako ne pise u routeru da mozes toliko, onda te prodavac zavaljao i ne bi bio ni prvi ni zadnji pa raskini ugovor sto prije. Realno moze biti i jedno i drugo :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
Mnghwa kaže...
Eto tako...sad znate na čemu ste. Iako sam znao da će prodavač sve i svašta reći samo da proda, reko ajd da probam tih 50 Mbps, jer ionak teoretski može do 60 Mbps, kad ono ćorak.

 Ako ti pise u parametrima da moze max 60, onda mozes toliko, a razlog zasto to nisu pustili je vjerojatno banalne naravi da im u sistemu nije updateano da moze toliko i onda ti ne pustaju vise. To se obicno rijesi s tehnicarem na terenu koji bolje zna stanje od sistema, ili da netko (tehnicar) updatea sistem.

Al ako ne pise u routeru da mozes toliko, onda te prodavac zavaljao i ne bi bio ni prvi ni zadnji pa raskini ugovor sto prije. Realno moze biti i jedno i drugo :)

To sam ja onak' reko jer vidim na korisnik.optinet.hr piše 60/10.

Trenutne postavke su na slici 1 a na slici 2 sam preko speedguide.net sračunao da mi je max bzina 24 Mbps.

 

Ja bi trebao njima poslati terećenje za razilku u cijeni do T-com ovih 50 Mbps preko optike i problem rješen. 

 

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

ADSL atenuacija nema nikakve veze s VDSL atenuacijom pa max brzinu ne možeš računati po tom kalkulatoru (predviđenom za ADSL atenuaciju), nego cca po onome što piše pod "attainable rate".

Dakle moralo bi ići 50Mbps ili nešto malo manje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
zstef kaže...

ADSL atenuacija nema nikakve veze s VDSL atenuacijom pa max brzinu ne možeš računati po tom kalkulatoru (predviđenom za ADSL atenuaciju), nego cca po onome što piše pod "attainable rate".

Dakle moralo bi ići 50Mbps ili nešto malo manje.

 Dolje na kalkulatoru piše Max VDSL2 speed pa sam zato mislio da se može izračunati.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Mnghwa kaže...

To sam ja onak' reko jer vidim na korisnik.optinet.hr piše 60/10.

Trenutne postavke su na slici 1 a na slici 2 sam preko speedguide.net sračunao da mi je max bzina 24 Mbps.

 

Ja bi trebao njima poslati terećenje za razilku u cijeni do T-com ovih 50 Mbps preko optike i problem rješen.

 Ovo sto ti pise pod attainable je ono sto bi trebalo ici. S tim da je tebi pusteno 36 trenutno, vjerojatno im je to neki profil za 30mbita internet? Znaci ima tu lufta za jos.

Ovaj kalkulator koji si koristio je napravljen za adsl atenuaciju, a vdsl atenuacija stavlja vece vrijednosti radi vecih frekvencija s kojim radi, pa se direktna relacija nemoze izvest.

zstef kaže...

ADSL atenuacija nema nikakve veze s VDSL atenuacijom

 U biti je to ista mjera. Atenuacija je atenuacija, samo vdsl radi s vecim frekvencijama pa vdsl daje vece vrijednosti atenuacije za iste udaljenosti.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
Mnghwa kaže...

To sam ja onak' reko jer vidim na korisnik.optinet.hr piše 60/10.

Trenutne postavke su na slici 1 a na slici 2 sam preko speedguide.net sračunao da mi je max bzina 24 Mbps.

 

Ja bi trebao njima poslati terećenje za razilku u cijeni do T-com ovih 50 Mbps preko optike i problem rješen.

 Ovo sto ti pise pod attainable je ono sto bi trebalo ici. S tim da je tebi pusteno 36 trenutno, vjerojatno im je to neki profil za 30mbita internet? Znaci ima tu lufta za jos.

Ovaj kalkulator koji si koristio je napravljen za adsl atenuaciju, a vdsl atenuacija stavlja vece vrijednosti radi vecih frekvencija s kojim radi, pa se direktna relacija nemoze izvest.

Profil je na 30 Mbps, a čiko iz SZKa je rekao da može dići na 40 Mbps, ali bi vjerojatno pucala veza. Ja želim 50 Mbps. Ne očekujem tu brzinu 24/7, ali bilo bi u redu da većinu vremena bude ta brzina.

Prvi koji me zvao nije zatvarao ladicu, samo je pričao i pričao...sve može, dobro da nisam dobio set zimskih guma...kad ono ne može.

 

I zašto da kemijam s Optimom za 50 Mbps ako mogu (probati) rješiti T com optiku za 169 Kn pa da surfam i streamam bez straha. Drugi zasad nisu te sreće da im je bilo čija optika/kablovska došla pred vrata. Ja sam čekao 10 godina.

 

Neki dan mi je čovjek  iz Ericssona, koji održava njihovu opremu u našoj firmi, potvrdio da je T com pokupio lovu iz EU i da će tim novcem dovesti optiku pred svaku šupu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 20:37 (Mnghwa).
9 godina
offline
Optima telekom internet

Pa definitivno ako imas mogucnost optike uzmi. Cak su i jeftiniji nego bakar mislim.

Samo sam ti napisao za ovo sto si uzeo. Moze to stabilnih 40 skoro sigurno. Preko toga je pitanje kad bi se ustabililo, al ako ides na optiku nebitno dalje sve, neusporedivo je bolja tehnologija optika naspram xdsla.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Presao s Optime na BNet 120/15.

 

Na Optimi pusteno 16, placao 20. Zvala me zenska kad sam raskidao ugovor, da ce mi ici 50.

Ne vjerujem da moze 50, kad mi je i 16 bilo plafon stabilnosti. A i da ide 50, opet je duplo manje od 120 na Bnetu.

 

Testirano 116/15, 8ms ping.

 

Ako mozes preci za normalnu cijenu na optiku, odi na to. Kod mene nema jos Tcoma, pa sam na BNetu.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

E jbga. Ja reko liku s Optime preko telefona "Ako će bit 50 Mb onda uzimam" pa ispada da sam produžio ugovor. Poslo sam upit i potvrdili su mi mejlom da imam produženje do 11.10.2019.

 

Druga stvar je što oni nisu u stanju to isporučiti.

 

Ako jednostrano raskinem ugovor u zakonskom roku (14 dana), da li sam u potpunsti raskinuo s Optimom, ili samo novi ugovor? Da li se produženjem poništava prethodni ugovor?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Mnghwa kaže...
Ako jednostrano raskinem ugovor u zakonskom roku (14 dana), da li sam u potpunsti raskinuo s Optimom, ili samo novi ugovor? Da li se produženjem poništava prethodni ugovor?

 Da, ovo je zanimljivo pitanje. Ja pretpostavljam da su oni tebi potpisali novi ugovor s novom ugovornom obvezom, te samim time, tvoje raskidanje prekida ugovor i samim time usluge koje dolaze s njim.

Al uvijek postoji sansa da nije tako pa im posalji prigovor da su te prevarili jer su obecali nesto sto ne mogu ispunit te zelis prekinut tu ugovornu obvezu proizaslu iz laznog oglasavanja, al ne i prosli ugovor koji je bio na snazi i kojem je istekla ugovorna obveza (ili ako nije istekla jeli, da traje to koliko je jos trbalo trajat). Posalji to mailom da imas pismeni odgovor ne preko telefona jer je to sve rekla kazala.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
U mene je situacija da stari ugovor vrijedi jos godinu dana, ALI sam dobio napismeno u svibnju da mogu otici dalje iz tehnickih razloga. Sad mi se to zakompliciralo jer su uveli VDSL. Posaljem prigovor pa cemo vidjeti dalje.
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Mora biti negdje koliko min garantiraju za 50Mbita. Ako nisu na tom pragu, mozes raskinuti bez penala.

BNet/Vip imaju brutalnu akciju sada i vise manje tko ima mogucnost prelazi kod njih.

 

Isto kako je Tele2 imao pred 2 godine za mob, kad su se razgrabili PS4 i Samsunzi A5.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Chaky kaže...

Mora biti negdje koliko min garantiraju za 50Mbita. Ako nisu na tom pragu, mozes raskinuti bez penala.

BNet/Vip imaju brutalnu akciju sada i vise manje tko ima mogucnost prelazi kod njih.

 

Isto kako je Tele2 imao pred 2 godine za mob, kad su se razgrabili PS4 i Samsunzi A5.

Heh, lukavi su oni. Novi ugovor je na 20 Mbps i onda dolje napišu: Aktivacija do 60 Mbps.

 

Poslao sam im popunjeni obrazac za jednostrani raskid ugovora, sukladno zakonskom roku od 14 dana.

Nisam dužan navesti razloge raskida ugovora. Ne da mi se više s njima mučiti.

 

Javim šta i kako dalje da i drugi znaju za ubuduće.

 

EDIT: da ne pišem novu poruku evo citat iz novog ugovora koji sam pokupio iz sandučića danas popodne:

 

...dogovorili s OT-om isključenje usluga temeljen ugovora br. XYZ i sklapanje novog ugovora za paket INT TEL Trend za valjanost kojeg nije potreban potpis korisnika sukladno Zakonu o zaštiti potrošača...

 

to znači da je stari ugovor prestao važiti zar ne?

 

A pazi sad ovaj ulet:

 

Ako koristite svoje pravo jednostranog raskida ugovora (čl. 72 i 74 Zakona), obavezni ste se o svom trošku, u roku od 14 dana od dostave pisane obavijesti o raskidu OT-a, vratiti opremu na adresu Bani 75a, 10010 Zagreb - Buzin, i to u ispravnom stanju u kakvom ste je zaprimili.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 17:52 (Mnghwa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Meni je ugovorna obveza istekla pa sam prešao na ht, pretpostavljam da i ja moram vratit ruter. Kako najbolje to poslati ?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice