Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

poruka: 11
|
čitano: 13.763
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

Pozdrav ekipo,

 

naime imam problem jer trebam veliki upload speed. Najbolje bi bilo od nekih 5mbs pa naviše ako je moguće.

 

Zanimaju me iskustva, bilo kakav info. i cijene takve usluge prije no što krenem od operatera do operatera. :)

 

Ima li netko sličnu liniju? Da li je takvo što uopće moguće u Zagrebu?

 

Lokacija na kojoj bi linija bila nalazi se u Zagrebu, Prisavlje.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

Neznam koliki ti promet treba, ali mislim da Tele2 ima njihov mobilni net sa tolikim max uploadom. Em možeš ga uzeti , probati ako kod tebe nema signala i sl, možeš vratiti bez troškova. Oni daju 20 gb prometa za 100 kn mjesečno ako se nevaram.

 

Sretno,

Crot

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

 

Da, hvala ti, vidim sad da navode max. brzinu uploada HSUPA do 5,67 Mb/s. Sad mi to baš malo i nije jasno jer na klasičnoj t-comovoj ADSL liniji imam download 4.02 Mbps, a upload 0.27 Mbps.

 

Zar je moguće da je taj mobilni stick toliko brz i da je moguće postić tu navedenu maximalnu brzinu za upload?

 

Za prvu ruku bi dobro došlo, ali trebam jak upload radi streamanja kvalitetnog H.264 HD videa na net tako da mi je i promet bitan. To bi bilo oke za test, ako uopće to je ta brzina na koju mislimo.

Malo mi je nevjerojatno, znam da mobilne mreže baš i nisu nešto brze i tek sa 4G ili(ti) najavljenim LTE mrežama možemo očekivat takve brzine.

 

Ajde, ako netko barem ima kakvih iskustava sa tim TELE2 modemom. Zvuči mi malo nevjerojatno.

 

HUAWEI E367

HSDPA+ do 21,6 Mbps
HSUPA do 5,76 Mbps
USB sučelje

 

Recimo T-Com daje max. ADSL brzinu za download od 20Mbit/s i 768 Kbit/s za 331.69 kn/mje. i to bez prometa, a ovaj TELE2 stick dođe oko 190kn.

 

I sad čitam na njihovoj stranici "big spoil" pod POKRIVENOST i BRZINE:

 

Najveće moguće brzine u Tele2 mreži za ove tehnologije su:

HSPA – do 21 Mbit/s za skidanje podataka (download), 
 do 1,4 Mbit/s za slanje podataka (upload)
UMTS – do 384 kbit/s za skidanje podataka (download), 
 do 64 kbit/s za slanje podataka (upload)
EDGE - do 236,8 kbit/s za skidanje podataka (download), 
 do 236,8 kbit/s  za slanje podataka (upload)

 

Tak da izgleda: uz svu "božju pomoć" max. upload 1.4 Mbit/s! :(  Meni treba stalni vod, optika, kaj!?! Netko?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2011 18:58 (2008).
13 godina
offline
Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

Ako možeš kako dočepaj se optike, ja sam iz Sesveta, imam Iskon SuperTrio, 280 kuna mjesečno, pogledaj sliku.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

Imam Metronet najnizi paket optickog interneta - 5/5.

 

Preporuka.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb
jocker'86 kaže...

Ako možeš kako dočepaj se optike, ja sam iz Sesveta, imam Iskon SuperTrio, 280 kuna mjesečno, pogledaj sliku.

to je prestrašno koji up. speed imaš! To bi bilo sasvim dovoljno, a 280 kn mjesečno mi se ne čini puno! To je samo brzina bez prometa?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb
Psiho246 kaže...

Imam Metronet najnizi paket optickog interneta - 5/5.

 

Preporuka.

sorry, ali koliko te to košta. Ovih gore navedenih 280kn/mj za brzinu koju je čovjek naveo iz sesveta mi se čini nevjerojatnim.

13 godina
offline
Re: Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb
2008 kaže...

to je prestrašno koji up. speed imaš! To bi bilo sasvim dovoljno, a 280 kn mjesečno mi se ne čini puno! To je samo brzina bez prometa?

 

Napisao sam ti, to je Iskon SuperTrio paket, znači telefon, flat internet 10/10 (ali uvijek je puuno više, prije 20/20) i tv sa preko 90 kanala trenutno. 279 kuna :)

Ali čudo je u optici, pa, kak sam ti i rekao, ako ikako možeš dočepaj se optike.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb
2008 kaže...

Pozdrav ekipo,

 

naime imam problem jer trebam veliki upload speed. Najbolje bi bilo od nekih 5mbs pa naviše ako je moguće.

 

Zanimaju me iskustva, bilo kakav info. i cijene takve usluge prije no što krenem od operatera do operatera. :)

 

Ima li netko sličnu liniju? Da li je takvo što uopće moguće u Zagrebu?

 

Lokacija na kojoj bi linija bila nalazi se u Zagrebu, Prisavlje.

 

Hvala!

Član po imenu mario.L, ti ima iskustva sa optikom, također mu je brzina uploada jako bitna pa za više detalja kontaktiraj njega, ako se ne varam riječ je o Metronetu.

16 godina
offline
Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

Metronet cijenik usluga.

 

Drugim rijecima, bez telefona i televizije (sto ti je isplativije da uzmes ako koristis iste na pretplatu) placas 170 kuna za 5/5 flat rate.

 

Moje osobno iskustvo je odlicno.

Zadovoljan sam uslugom, pucanja veze su gotovo nepostojeca, a brzine znaju cak i prelaziti deklariranih 5/5, cak i do 6/6 u nekim trenucima.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć, veliki "upload speed" 5mbs, Zagreb

Imaš na vipu i prije telaca to HSUPA 5.76Mbs, u praksi računaj 3Mbs  bar kod mene u Novom Zg

paket od 15GB za po danu + noćna opcija neogranićen promet od ponoći do 8 ujutro svaki dan plus radijska=238kn

 

možeš za po danu uzeti i paket od 1, 5 ili 30GB a i ne moraš noćnu ako nećeš, ali kažem upload je meni 3Mbs gledajući adsl zadovoljan sam

 

tu ti je link pa pročitaj sve od gore do dolje pa ako odgovara eto to je to, ako ne možeš do optike mislim da možeš uvijek računati sa većim uploadom od klasničnog na adsl-u kako god okreneš

 

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/tarife-mobilni-internet

 

a i LTE je u dolasku

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice