Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

poruka: 6
|
čitano: 1.469
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

Zdravo svima,

 

U attachmentu sam napravio malu semu kako mi je racunalo povezano trenutno, medjutim interesuje me kako povezati racunalo koje je udaljeno 30m dalje. Ukoliko nesto treba da dokupim jos jedan ruter ili promjenim ruter (ukoliko je moguce da se zicano poveze zbog stabilnosti signala), svaki prijedlog je dobrodosao posto se bas i ne snalazim oko povezivanja ovih rutera.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

do 100m obican utp kabel radi kak spada...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

Tako je. Do 100 metara signal preko LAN kabla je OK. Jedino ograničenje je ako imaš samo 2 LAN izlaza za internet (druga 2 su za IP televiziju) onda ćeš morati ubaciti switch u vezu.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

a ako bih htio da imam i wireless u tom djelu gde mi je racunalo? Pretpostavljam jos jedan ruter, kako povezati LAN u WAN?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

imas vec ruter kod jednog racunala? Onda ti samo triba jos jedan ruter kod drugog. Drugi spojis kabelom na ruter, ustekas jos jedan duzi lan izmedju dva rutera, i medjusobno ih spojis wifijem takodjer...nedavno su mi preporucili mikrotik rutere, ali na kraju nisam kupio, no ako nema zidova izmedju ta dva rutera trebalo bi radit...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Povezivanje na internet racunala 30m udaljenog

-normalan router ima wan port, spojiš glavni lan na dodani wan, ostalo je automatika.. žicom.

-većina routera može biti i AP (i obrnuto), može bežično, ali tad ovisiš o opcijama/klasi (ili-ili i brzina).

-ako ga spojiš na lan port, tad isključuješ 'router' tj dobiješ glupi switch/ap koji tad ovisi o glavnom routeru/dhcp .. (nekima je to povezano s wlanom koji može ovisiti o dhcpu). Po cijeni-brzini logičnije je tad kupiti mrežni switch (gbe..). Tad je jedan router-jedna mreža, jedan wlan.. ovisi što ti je potrebnije, ponekad su to dvije odvojene mreže/wlana itd.

 

preporuka, žicom, do 100m je standard, preko toga se proporuča swithc-router (za napon-stabilost) ali ni preko 300m nije problem između dva mrežna uređaja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice