Povezivanje na internet-vise racunala

poruka: 15
|
čitano: 2.796
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na internet-vise racunala koji nacin ?

Pozdrav trebam savjet jer sam neznam sta da uradim.Imam dva PC-a koji su spojeni u ruter, spliter razdvaja  telefon i ruter i to je sve ok i to se nalazi u prizemlju kuce.I sad trebao bi treci PC umrežiti koji je na katu , na katu je i jos jedan telefon (ali je mreza ista,isti broj :D )

Sad kako sam laik neznam jel pametno isplatno vuci,busiti toliko za provuci lan kabel sa kata do rutera ili probati se spojiti wirlessom ili nesto trece..Da napomenem da mi je nedavno istekao ugovor optimin flat paket od 4gbs,pa tako da i tu ima mjeta za pomake ??

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala koji nac

Vidi sa mobitelom jel ti hvata wifi od tog routera (ako ima wifi)...

 

Žica je žica ali modno osviješteni i žene će reć da je to ružno za vidjet. Ja bi na tvom mjestu provukao LAN kabel, stavio wireless AP na kat i riješio puno potencijalnih problema jednim potezom.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
protjeran
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala koji nac

prvo pitaj tehničku službu Optime koja je max. brzina interneta na tvojem broju (parici) , onda razmisli o prelasku na H 1 Telekom , jeftiniji su

9 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala koji nac

da da imas pravo ta opcija nije losa  spojim pc lan kabelom u wireless ap a za ostalo mozebitno imam nelos signal.jod nemam mobitel sa wifi haha al sjecam se prije par godina da dlinkov stick nije dobro prosao imao je oko 2crtice signala.

 

*josip-kr max brzina na mojoj parici je 10mbs a zivim u manjem zabitijem mjestu tako da bojim se bi imao problema i sa tehnickom podrskom i sl.

9 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na internet-vise racunala

Dalje me zanima koja je najbolje opcija spajanja drugog pc iz dnevnog boravka na internet..ruter je cc15tak m udaljen od njih a jedan pc je spojen.Da li uzeti kabel jer je ipak on najbolji ili mozda postoji neki splitter da ne vucem novih 15m kabela ili mozda bezicno

kakva su vasa iskustva ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala
dasan kaže...

Dalje me zanima koja je najbolje opcija spajanja drugog pc iz dnevnog boravka na internet..ruter je cc15tak m udaljen od njih a jedan pc je spojen.Da li uzeti kabel jer je ipak on najbolji ili mozda postoji neki splitter da ne vucem novih 15m kabela ili mozda bezicno

kakva su vasa iskustva ?

Kabel je po meni najkvalitenije rješenje što se veze tiče. Ali bušenje zidova ili provlačenje kablova ispod vrata... fuj to! {#} Nisi napisao kakav router imaš ali ajmo predpostaviti da ima mogućnost bežičnog spajanja. U tom slučaju trebaš investirati, ako već nisi, u wlan karticu (pci ili usb) kako bi se mogao bežično spojiti. To je ok za kakav takav pristup internetu ali ovisno o udaljenosti i izolaciji signal može varirati a samim tim i kvaliteta veze. Slabije korištena solucija koju sam jednom imao prilliku isprobati je powerline adapter. Najbolje koristiti za to računalo na katu gdje je kabel najteže provući. Kupiš komplet od 2, jedan ubodeš u struju negdje kod routera i spojiš na router mrežnim kablom, a drugi na kat kod računala u struju i mrežnim kablom do računala. Kod mene je super radilo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Probusio sam zid i provukao utp/lan kabel sad me zanima posto na ruteru imaju samo 2 (žuta) izlaza lan a druga dva (crvena) su iptv

sad posto su ova dva lan zauzeta mogu li se spojiti na net preko iptv

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Ovisi, probaj. Jer ti IPTV portovi znaju biti konfigurirani tako da ti radi i net na racunalu ako ga spojis mreznim kabelom. Ako ne radi, jedino rjesenje je da stavis switch ako ti trebaju bas 3 LAN porta.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Danas sam nekako uspio bar se nadam podesiti ip adresu na ipv4 protokolu u internet opcijama razlicitu na dva pc-a,treci nisam dirao al sam primjetio na njemu da se dosta puta sistem srusio i u event wieveru da je uzrok dhcp protokol itd..

Sad me zanima da li postaviti da sva racunala imaju razlicitu ip adresu i sta sa zadanim pristupom i dns posluziteljem (opcenito ako me neko moze ukratko uputiti u te postavke nisu mi najjasnije)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Da, sva bi racunala u mrezi trebala naravno imati razlicitu IP adresu. Inace, DHCP server na routeru pazi na to i dodijeljuje svakome uredaju razlicitu adresu. Ako vec postavljas staticke adrese na racunala, trebao bi stavljati adrese koje nisu u DHCP poolu, odnosno rangeu te naravno, postaviti razlicite adrese na svaki uredaj. Sto se tice zadanog pristupnika (default gateway), to je najcesce IP adresa routera koju ti dodijeli operater za pristup konfiguratoru istog (tipa 192.168.1.1 za HT-ove routere). To je najlakse rjesenje, iako IP adresa konfiguratora i gateway nisu ista stvar ali bi ti s time trebalo raditi. Sto se tice DNS servera, svaki operater koristi svoje. Znam napamet za HT, prvi je 195.29.116.117, drugi je 195.29.116.117. Ako imas drugog operatera, pogledaj na internetu koje DNS servere koriste ili mozes koristiti javne, besplatne od npr. Googlea, prvi je 8.8.8.8 a drugi 8.8.4.4

9 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Da da donekle mi je jasnije znaci ip adresu promjeniti (na ovom spomenutom prvom pc-u u odjeljku tcp/ip-obtain ip automatically i use following dns server stoji prazno) tu bi znaci trebao upisati razlicitu ip adresu bar zadnji broj, a subnet i def gateway i dns (85.114.32.7 to su mi izdiktirali zadnji put iz optime) prepisati

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Da, tako je. Dovoljno je kod IP adrese promijeniti zadnji broj. Ali, stavi neke adrese koje nisu u DHCP poolu da se ne dogodi da router pokusava dodijeliti dinamicku IP adresu koja je ista vec nekoj statickoj sto si mozda na drugom racunalu postavio. Onda bi nastali konflikti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Ip adresa mi je ujedno tj i jeste ip adresa od rutera koji si gore spomenio da koristi ht telekom samo sto je u mom slucaju optima al je ip adresa ista.Sad i neznam koje nisu u Dhcp poolu {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje na internet-vise racunala

Najlakse bi bilo da odes u konfigurator routera pa pogledas da budes siguran. Ili stavi neke random adrese i vjerojatno nece biti problema, problemi bi se dogodili da stavis IP adrese koje su bas na pocetku poola pa bi ih router poceo dodijeljivati drugim uredajima. Sansa je dosta mala.

12 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na internet-vise racunala

Pozdrav svima.Nadam se da se necete ljutiti sto nisam otvorio svoju temu al ok.Imam jedno pitanje.

Planiram uzeti vipov internet preko mf 667 usb sticka.Sad planiram taj stik spojiti sa tp link tl-mr3220 3g routerom ali nevidim nigje taj stick na support listi.Sad mi je to cudno sto ni jedan tp linkov proizvod na listi nema taj mf667.Zanima me da li ce to raditi posto vidim da je na listi mf668 posto mislim da je to stick slicnih specifikacija.

Hvala na unaprijed.

 

http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3220


why drink and drive when you can smoke and fly
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice