Problem sa prekidom interneta

poruka: 8
|
čitano: 3.118
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa prekidom interneta

Ovako imam jedan glupi problem 

 

Znaci imam ovaj ruter:

 

https://www.links.hr/hr/mrezna-kartica-adapter-usb2-0-tp-link-tl-wn822n-300mbps-802-11b-g-n-za-bezicnu-mrezu-2-antene-053503081

 

Problem je sljedeci u zadnje vrijeme sve ćešće mi prekida internet. Znaci surfam normalno i samo mi intrent stane (signal na mrezi stalno stoji pun, lampica na uredaju stalno blinka ali internet neradi) onda mi se pojavi ovo:

 

[url=https://postimg.cc/9Dn0D4HY][img]https://i.postimg.cc/9Dn0D4HY/Untitled.png[/img][/url]

 

naravno stisnem mreznu dijagnostiku i on kao trazi nesta popravlja i nakon par sec.ponovo mi aktivira normalno internet i taj isti internet opet radi sljedece 2-3 min i opet ga kao u pozadini negdje diskonektira, iz kojeg razloga neznam. 

 

To mi se prije nije dogadalo, sad koji je razlog tome nemam pojma i zasto se to dogada? dali tko zna rješenje za to? Kad spojim internet preko mreznog kabla nema nikakvih problema, a neda mi se ponovo snimati window samo zbog toga. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa prekidom interneta

- to nije router nego wlan-mrežna kartica.

- mogući prekidi na routeru ili vjerojatnije usb-kartica jer to nisu trajni-robustni uređaji, možda loš kontakt-port, pad napona na usb kontroleru i sl.

- mogući drugi mrežni uređaji, svađa oko ip adresa, zauzetih wifi kanala i sl. (kad je više uređaja, u zgradi može biti stotinjak susjeda u dometu..) itd.

 

-ili neki soft-os-driver ... pa do malwarea uzrok, npr powermanager opcije i sl. Elimnacijom možeš provjeriti (potvrditi ili odbaciti) npr boot nekog livelinuxa i tad znaš jel soft (os-sys-driver.. unutar računala uključujući karticu) ili ako je problem isti hardware-problem ili mrežni..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa prekidom interneta

Al nije mi jasno jedna stvar znaci ja upalim pc i internet radi sat-dva-pet neprekine internet ni 1x, onda ga stavim na sleep ili ga ugasim, internet neradi prekida, sto puta ga moram dijagnosticirat. sutra ga opet upalim on neradi, stavim ga na sleep on radi koda se nista nije dogodilo. Imam neki miner kao dali virus ili nesta mozda ga on zajebava ili neznam sta. 

 

Probat cu ove tvoje prijedloge da vidim sta ce se dogodit 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Problem sa prekidom interneta

Ako ti wifi ne prekida sa mobitela koji je kraj PC onda nije do routera. Ostaje taj tvoj wifi spojen na USB ili neki malware. Uzmeš od prijatelja, strica, tetke, susjeda... njegov USB wifi i uštekaš u svoj PC i ako radi znači da je do tvog wifi USB.

15 godina
offline
Re: Problem sa prekidom interneta

vjerojatno se usb uređaj pregrije.. dok je bio nov radilo je sad počinju problemi-prekidi. Da je malware tad ne bi problem bio nakon sat-dva, da je driver, kvar.. a možda powersetings. Kod usba ne mora biti krivac konkretan uređaj-wlan adapter (ali je prvi sumnjivac).. može biti sam usb kontroler. Nije dobro koristiti ga kao npr punjač, nije robustno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa prekidom interneta

Kad krene prekidati, nemoj dijagnosticirati, već ištekaj, uštekaj USB i vidi pomaže li. Kad je komp ugašen, da li ga gasiš na UPS/produžnom ili stoji čitavo vrijeme na utičnici?

 

Moguće da je problem s power opcijama USB-a.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Problem sa prekidom interneta
ihush kaže...

vjerojatno se usb uređaj pregrije.. dok je bio nov radilo je sad počinju problemi-prekidi. Da je malware tad ne bi problem bio nakon sat-dva, da je driver, kvar.. a možda powersetings. Kod usba ne mora biti krivac konkretan uređaj-wlan adapter (ali je prvi sumnjivac).. može biti sam usb kontroler. Nije dobro koristiti ga kao npr punjač, nije robustno.

 Vjeruj mi 822n se ne pregrijaje, ja imam isti, koristim ga često u monitor modu i sesije traju po 6-7 sati, a u monitor modu bi se trebao puno više grijati nego u managed modu, neki drugi problem je posrijedi

Trust nobody, become the best !
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa prekidom interneta
Nadimak_forumaša kaže...

Ako ti wifi ne prekida sa mobitela koji je kraj PC onda nije do routera. Ostaje taj tvoj wifi spojen na USB ili neki malware. Uzmeš od prijatelja, strica, tetke, susjeda... njegov USB wifi i uštekaš u svoj PC i ako radi znači da je do tvog wifi USB.

 

Neprekida mi ni jedan uredaj u stanu (tv, mob) nije problem do rutera, ruter mi radi bezproblema. 

 

Taj uredaj je radio stalno normalno koristim ga vec 3 god. nisam nikad imo problem s njim, evo npr.u 17 sati sam upalio pc i stalno mi je prekido connection pa ajd na dijagnostiku 100x. u 18h sam ga stavio pc na sleep gledo tv do 20h upalio pc i internet radi bez ikakvih problem. 

 

Sutra vjerojatno kad se njemu nebu dalo ce opet to zajebavat. Neznam sta da kazem! Da neradi stalno reko bi neradi, al ovo je prava zaj...... sad cu radi pa necu radi. Nebi reko da se pregrije nije se to nikad pregrijalo uvijek je radilo sve ok

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice