Raskid ugovora Iskon

poruka: 2
|
čitano: 13.653
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Raskid ugovora Iskon

Ima li ko iskustva sa raskidanjem ugovora sa operaterima? 

 

Meni je ugovor istekao i potpisao sam sa drugim operaterom i spojio njihovu uslugu.

 

Kod iskona sam podnio zahtjev 24.09. za isključenje usluga, sada mi javljaju da će mi usluge bit isključene 14.10.

 

Dali imaju zakonsku osnovu da me zadržavaju toliko ili se mogu pozvati na neki zakon da to ne traje toliko.

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Raskid ugovora Iskon

 

http://www.iskon.hr/extra/Uvjeti-koristenja/Opci-uvjeti-koristenja-Iskon-Interneta

 

 

 

 

Članak 19. Raskid Pretplatničkog ugovora

1. Pretplatnički ugovor može se raskinuti iz sljedećih razloga:
•   ako Iskon naknadno utvrdi postojanje bilo kojeg drugog razloga za odbijanje Zahtjeva za zasnivanje Pretplatničkog odnosa iz članka 4. ovih Općih uvjeta i uslijed toga privremeno isključi Pretplatničku terminalnu opremu iz mreže Iskona, a ti razlozi ne budu otklonjeni u roku od 30 dana od dana privremenog isključenja;
•   ako Pretplatnik ne podmiri dospjelo, a neosporeno dugovanje u roku od 30 dana od dana privremenog isključenja Pretplatničke terminalne opreme iz mreže Iskona temeljem članka 9. stavak 5. ovih Općih uvjeta;
•   ako Iskon utvrdi da je elektronička komunikacijska oprema priključena na mrežu Iskona bez ovlaštenja ili da je mreža Iskona na drugi način zlouporabljena od strane Pretplatnika i/ili treće osobe;
•   ako Iskon utvrdi, kod Usluga Iskona koje se naplaćuju isključivo po potrošnji mrežnih resursa, da Pretplatnik ne koristi Uslugu Iskona u razdoblju dužem od 6 mjeseci uz prethodnu obavijest Pretplatniku; 
•   ako je, zbog razloga utvrđenih u članku 12. stavak 3.  ovih Općih uvjeta, Pretplatnička terminalna oprema privremeno isključena iz mreže Iskona, a Pretplatnik ne plati Iskonu dospjelo a neosporeno dugovanje u roku od daljnjih 30 dana niti, na zahtjev Iskona, ne pruži odgovarajuće osiguranje plaćanja;
•   ako je, zbog razloga utvrđenih u članku 12. stavak 8. do 12. ovih Općih uvjeta, korištenje usluga pristupa Internetu privremeno ograničeno, a ti razlozi ne budu otklonjeni u roku od 30 dana po privremenom ograničenju korištenja usluga;
•   ako Iskon naknadno utvrdi da je adresa Pretplatnika za dostavu računa i obavijesti Iskona na području Republike Hrvatske nepoznata;
•   ako Iskon, odnosno nadležno tijelo utvrdi da Pretplatnik upućuje zlonamjerne ili uznemiravajuće pozive drugim korisnicima elektroničkih komunikacijskih usluga u Republici Hrvatskoj ili djelatnicima Iskona koji obavljaju poslove prodaje ili korisničke podrške u Iskonu ili ih na drugi način uznemirava, odnosno da Pretplatnik ometa i/ili onemogućava korištenje Iskonovih usluga drugim Pretplatnicima; 
•   ako Pretplatnik obavlja aktivnosti koje nisu u skladu s odredbama ovih Općih uvjeta i ostalih važećih propisa u Republici Hrvatskoj.

2. Pretplatnički ugovor može prestati važiti i u ostalim slučajevima utvrđenim važećim propisima.

3.U slučaju kada Iskon nije u mogućnosti ispuniti ugovornu obvezu i/ili isporučiti uslugu u skladu s općim uvjetima poslovanja, Pretplatnik ima pravo na raskid pretplatničkog ugovora bez podmirivanja ugovornih obveza iz članka 18. stavka 5. Općih uvjeta, osim dospjelog a neosporenog dugovanja za pružene usluge. U opisanom slučaju pravo raskida ugovora ima i Iskon ukoliko se nepobitno utvrdi da nije i/ili neće biti u mogućnosti isporučiti uslugu u skladu s općim uvjetima poslovanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice