Router dilema

poruka: 7
|
čitano: 2.202
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Router dilema
pitanje

Pozdrav!

Uglavnom sad imam jedan D-Linkov router, spajam se preko usb-a.

Nisam zadovoljan ovim routerom, posto za MP igre moram stalno radit "Port forward" da bi ispravno radile a i uredjaj nakon sta upotrijebim "save" opciju - nakon restarta "zaboravlja" koje sam portove forwardao.

 

Uglavnom, prije sam imao ZyXel series 600 router i dobro mi je sluzio dok se nije pokvario (grom) - na ZyXelu cak nisam niti morao radit Port Forward za igre sta mi je bilo super.

 

E sad, jel to znaci da ZyXel ima slabiju zastitu posto ocikledno propusta portove? Kakva su vasa iskustva s Zyxel-om? Mislim da posto se ne spajam putem Wirelessa da sam vise manje siguran?

 

 

Isto tako ako imate neku preporuku recimo routera kojem nije potrebno radit "Port forward" za razne MP igre, p2p programe i torrente a da je sigurnost na pristojnom levelu.

 

Hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router dilema

Sad, router ti ima svoj firewall tako da ga jednostavno iskljucis i imas neki kvalitetniji firewall na compu.

D- Link ima sasvim solidne routere i to ce ti vjerovatno puno ljudi reci.

Ja sam osobno slagao mreze od par firmi i s D-linkom sam imao najmanje problema i glavobolja a i sam ga posjedujem kod kuce i firmi u kojoj radim.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Router dilema
autorov komentar

Hvala na odgovoru, ali neznam tocno u postavkama koji firewall iskljucit jer posto sam iskljucio jednom firewall (samo u postavkama disabled i save-ao) jos uvijek sam nakon toga morao radit port forward za MP igre... radi se o D-Link G684T , pa ako bi mogao reci tocno sta treba iskljucit u postavkama kad vec kazes da imas iskustva s D-Linkovim ruterima da vise nemoram radit port forward za p2p,igre,torrente i slicno.

Isto tako, hoce li to puno djelovati na sigurnost iako se spajam usb putem?

 

Hvala jos jednom.

16 godina
neaktivan
offline
Router dilema

D-link ima sranje routere, a pogotovo Ap-e. Bjezi od d-linka.

Rade gledaj Linksys( u kojem Cisco ima prste) ili Air Live(dosad mi ostao najpouzdaniji)

 

Bas ovaj tjedan mi je crko jedan router i frendu takoder, sve d-link, i to unutar garantnog roka.

Uglavnom, kupi nesto drugi osim d-linka. Jedino ako imas dobra iskustva s njim,..onda nastavi tradicijuNamigiva


Ultrabitchinfast
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router dilema
autorov komentar

Da, ali molio bi nekog da mi odgovori na konkretna pitanja koja sam postavio.

16 godina
neaktivan
offline
Router dilema

mozda da probas s Drytek routerima?

http://www.draytek.co.uk

 

mi ih koristimo kao rjesenja za nase poslovne korisnike i uglavnom rade jako jako dobro. stabilno i kvalitetno.

imao sam jednoga i doma i nisam imao problema .. od online stvari igrao sam samo Guild Wars i radilo je bez problema.

za torrente sam napravio forward i sve je islo super.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router dilema
ReiKo kaže...

Da, ali molio bi nekog da mi odgovori na konkretna pitanja koja sam postavio.

 Probaj s ovim.. mislim da ćeš brzo riješiti problem.. (nadam se)

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice