Router kao access point

poruka: 11
|
čitano: 10.785
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Router kao access point

Pozdrav!

Zanima me mogu li Thomsonov wireless router,koji sam dobio od T-Coma koristiti kao access point i kako?

Znači tu kod mene postoji wireless signal koji ja mogu hvatati usb sticokm, ali samo dok sam u sobi na katu.

Ja bi želio uzet taj router od T-Coma i staviti ga u sobu na katu, a komp premjestiti u sobu dolje, tako da mi taj router prima signal od antene u sobi gore, a ja sa usb stickom ili lan kabelom povežem komp u sobi dolje.

Frend mi je neki dan posudio accesss point, i ovo što sam planirao radi, samo me zanima dal' ću to isto moći sa wireless routerom.

I koliko otprilike dođe accesss point?

Hvala!!

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 17:25 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Router kao access point
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Router kao access point

A dal' netko zna moze li se router koristiti kao access point?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Router kao access point

pozdrav,

 

ja doma imam onu T-COMovu thomson "kutiju" preko koje mi je kompjuter žičano spojen na internet i na koju se s laptopom i mobitelom spajam preko wifi-ja na internet. na katu imam apartman, pa me zanima da li ja preko te "kutije" mogu gostima dati da koriste internet (isto wifi) ili moram kupiti nesto posebno da napravim taj access point? jos me zanima kako mogu najjednostavnije mijenjati username i password za koristenje interneta?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Router kao access point

odes u postavke routera i tamo ti promjenis lozinku, to ti je najjednostavnije rjesenje. ali prije svega promjeni defaultnu lozinku za ulazak u router i admin lozinku i spajaj se na router putem https protokola.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Router kao access point
Cartman93 kaže...

pozdrav,

 

ja doma imam onu T-COMovu thomson "kutiju" preko koje mi je kompjuter žičano spojen na internet i na koju se s laptopom i mobitelom spajam preko wifi-ja na internet. na katu imam apartman, pa me zanima da li ja preko te "kutije" mogu gostima dati da koriste internet (isto wifi) ili moram kupiti nesto posebno da napravim taj access point? jos me zanima kako mogu najjednostavnije mijenjati username i password za koristenje interneta?

U browser napisi 192.168.1.1 user name ti je user a pass ti pise ispod rutera.. Nakon toga odi u postavke wlan-a i tamo mijenjas pass za wlan.

10 godina
neaktivan
offline
Router kao access point

a da li taj ruter moze koristiti kao access point, kao oni koji postoje u kaficima? da li mogu postojati problemi sa sigurnosti (jer smo svi u istoj mrezi)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Router kao access point

naravno da je to propust to sto ste svi skupa u istoj mrezi. taj router nema opciju client isolate pa klijenta ne mozes izolirat

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Router kao access point
Pozz, zanima me da li mogu router pretvorit u access point, rijec je o TP-LINK TD-W8961NB.
Radi se o tome da iman jedan access point vec i zelim od susjeda vatat internet pomocu njega i slat na ovaj model kojo sam naveo. Hvala.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Router kao access point

1. Ruter se može podesiti da radi kao Acess Point.

2. Za spojit se na susjedov AP uređaj ili kućni ruter tvoj wifi uređaj treba biti u "client" ili "repeater" modu.

 

Dosta je nerazumljivo , pa ako može skica onoga što želiš sa tim wifi uređajima .

14 godina
offline
Re: Router kao access point

3. imat ces u najboljem slucaju 50% susjedove brzine

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice