Spajanje pravljenje optičkog kabela

poruka: 15
|
čitano: 28.809
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela vanjskog

Trebam malu pomoć ako ko ima iskustva. Pokušavam uzet T com optiku i imam ispod balkona obiteljske kuće spreman kabel zamotan bas za moju kuću. E sada nikako dočekat t com da napravi kućnu instlaciju rekli su mi 60 dana, nakon 60 dana dobio sam infomrmaciju 60 dana do neoggraničeno i stornirali mi zahjtev.

 

E sada sam ih uvjerija da sam sam napravija tj. preznije da je to napravljeno da je na utičnicu u stanu sve spojeno i naravili su mi novi zahtjev sa tom napomenom.

 

Kable je spreman, ima duljinu sve. Samo neznam šta moram kupit i kako spojit sve to.

 

Računam da direktno kabel spojim u utičnicu, samo nisam nikad radija sa optikom.

 

Riječ je o Splitu, pa ako neko može dat savjet ili da bi napravija faturetu sve prihvaćam :)

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Uslikaj konektor i navedi sve moguce oznake sa kabla. Bez toga nema pomoci jer ima vise vrsta prikljucaka za optiku, kao i vise sirina optickog kabla. Dakle ... prikljucak i oznake sa kabla pa cemo vidjeti sto i kako dalje.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Ok kad dodem doma sve poslikam, hvala!

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Danas idem iskopat kabel iz vrta di je osta zakopan, pa u znat točne specifikacije kabela.

 

Zanimaju me dvi stvari ako ko zna.

 

Dali mogu optički kabel produžit jednostavno, dali postoji spojnica koja može produžiti vanjski kabel jednostavno?

 

Dali se može napraviti utičnica u stanu bez da je taj kabel koji je doša na kuću bez da ode na razvodnu kutiju s obzirom da je jedan stan i nemora se djelit taj kabel  na više stanova u kući?

Samo skill
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 8:49 (TrutYF).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje pravljenje optičkog kabela
TrutYF kaže...

Danas idem iskopat kabel iz vrta di je osta zakopan, pa u znat točne specifikacije kabela.

 

Zanimaju me dvi stvari ako ko zna.

 

Dali mogu optički kabel produžit jednostavno, dali postoji spojnica koja može produžiti vanjski kabel jednostavno?

 

Dali se može napraviti utičnica u stanu bez da je taj kabel koji je doša na kuću bez da ode na razvodnu kutiju s obzirom da je jedan stan i nemora se djelit taj kabel  na više stanova u kući?

1.  Ako je ostavljen cisti kabel (sto je na nivou ulicne instalacije za stambenu zgradu normalno) onda zaboravi da ces ista moci sam odraditi jer ti treba specijalizirani alat da nakrimpas konektor.

2. Tehnicki je to rijesivo iako sumnjam da bi T-com tako sta preferirao. Najbolje ti je staviti razvodnu cim udjes kablom u zgradu. Od tog mjesta prema tebi ide tvoj kabl.

 

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Vjerovatno je goli kabel. Nije zgrada nego obiteljska kuća. Problem je šta razvodne kutije nema, triba bi je nać za kupit sumnjam da je jeftina. A gore sam objašnjava da me t-com odjebaje za napravit to.

 

Zato me i zanimalo kad mi dode tehničar za kućnu instalaciju, jer jučer sam ih zva koliko sam shvatio prihvalili su priču da je spojeno i samo će doć tehničar spojit instalaciju u stanu. 

 

Mislija sam njega uvatit da odradi faaturetu da mu stavim koju kunu u đep da samo to spoji ili kolegu koji se bavi vanjskom instalacijom, a ja bi samo spremija kabel i kupija jos tih 3-4 metra šta fale(nadam se da se taj kabel može kupit normalno).

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Pojma nemam tko u HR radi s optikom. Raspitaj se malo. Ako imas koga u T-com-u vidi imaju li oni instalacijskih partnera ... Pa nekog zovni da to pospaja.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Mislim da sam u chipoteci vidio optički kabel.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

:)

 

Postoje odredjene razlike medju optickim kablovima, kako po vrsti kabla i sirini, tako i po prikljuccima (kojih ima 5-6 vrsta koje se najcesce koriste).

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Spajanje pravljenje optičkog kabela
Bastardo kaže...

:)

 

Postoje odredjene razlike medju optickim kablovima, kako po vrsti kabla i sirini, tako i po prikljuccima (kojih ima 5-6 vrsta koje se najcesce koriste).

Eh, prosla su vremena bakra =)

 

Kabel ostavljan ispred ulaza 99,9% nije konektiran (sto je u biti i logicno), a i da je toliko je vrsta same niti, a jos na to 3x vise vrsta konektora. Opcije da netko to u "fusu" rijesi isto tako se mogu lagano zaboraviti jer bi to ukljucivalo krađu uređaja od min 10k € iz firme, a ne znam bas da bi netko isao tako riskirati radi parsto kuna. Radio sam s optikom 5 godina i stvari su kompliciranije no sto ljudi inace misle.

 

PS zaboravio sam da se vrlo vjerojatno radi o kabelu koji u sebi sadrzi vise optickih niti, tako da treba imati i shemu na koju nit to spojiti. Ne vjerujem da bi terminirali na pigtail i ostavili sve to izvan objekta.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje pravljenje optičkog kabela
Bastardo kaže...

:)

 

Postoje odredjene razlike medju optickim kablovima, kako po vrsti kabla i sirini, tako i po prikljuccima (kojih ima 5-6 vrsta koje se najcesce koriste).

Imaš neki izvor gdje bi mogao više o tome pročitati (opčenito o opremi koja je potrebna da bi optika radila)? Ipak je to tehnologija s kojom bi se bilo korisno upoznati. A ne znam koje pojmove guglati lol.

--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
online
Re: Spajanje pravljenje optičkog kabela
zerocool12 kaže...
Bastardo kaže...

:)

 

Postoje odredjene razlike medju optickim kablovima, kako po vrsti kabla i sirini, tako i po prikljuccima (kojih ima 5-6 vrsta koje se najcesce koriste).

Imaš neki izvor gdje bi mogao više o tome pročitati (opčenito o opremi koja je potrebna da bi optika radila)? Ipak je to tehnologija s kojom bi se bilo korisno upoznati. A ne znam koje pojmove guglati lol.

Postoje dvije osnovne varijante (hladni i topli spoj), obično se tu radi o fusion splice modelu - guglaj fiber optic splicer.

Nemaš neke koristi od toga jer je relativno skupo i treba imati opremu i znanje.

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Hvala na komentarima, potvrdili ste mi ono najgore da je to jako teško riješit bez ovlaštenog čovijeka. Jako mi je čudno šta su provukli sve i ostavili samo tako kabelda leži u zemlji bez da su ga bar na razvodnu kutiju spojili. Vidit ćemo oćemo uspit riješit išta sa tcom tehničarom, ali nedam se previše. Malo sam više googla i nasa sam hrpu tema sličnoj mojoj. Optika ispred kuće tcom odjebava, bit ćer kad bude....

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje pravljenje optičkog kabela
TrutYF kaže...

Hvala na komentarima, potvrdili ste mi ono najgore da je to jako teško riješit bez ovlaštenog čovijeka.

Bez njih zaboravi, sama oprema potrebna za spajanje košta dovoljno da si ju kod nas mogu priuštiti i rijetke firme...

Uz to je tu još i skupa edukacija za rad s time.

TrutYF kaže...

Jako mi je čudno šta su provukli sve i ostavili samo tako kabelda leži u zemlji bez da su ga bar na razvodnu kutiju spojili.

Nema tu ništa čudno...pigtail, panel i spajanje koštaju više nego ti platiš internet u godinu dana...nisu ludi da spajaju prije nego potpišeš ugovor...

 

 

 

 

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pravljenje optičkog kabela

Sad mi je jasno zašto neće naprave nista. Ali neznam šta su me onda navlačili 4 miseca. Sve je nema problema, može može, samo morate sačekat 2 miseca i onda dolazimo to riješit. Prošla dva miseca nejavlja se niko, nazovem stornirali smo ugovor dok to ne riješimo od 60 dana do neograničeno.

 

 

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice