Spori flat vs Brzi ADSL

poruka: 17
|
čitano: 6.315
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Ovako imam veliku dvojbu nadam se da ce mi netko pomoci,ja zivim u Orasju sjever Bosne i Hercegovine pored Zupanje.I kod nas su internet provajderi HAUS do sada sam koristio 

ADSL START

brzina downloada: do 2048 kbit/s

brzina uploada: do 256 kbit/s                        (30km oko 120 kuna, pretplata,)

uključeni promet: 5 GB

 

A sada su dosle kao neke bolje tarife ovakav net kao u mene je sada oko 15km 60kn pa planiram preci an bolji paket naj vece su mi dvojbe:

ADSL PROFI

brzina downloada: do 4096 kbit/s

brzina uploada: do 512 kbit/s                      (30km oko 120 kuna, pretplata, +PDV)

uključeni promet: 15 GB

 

ADSL Flat plus 

brzina downloada: do 512 kbit/s

brzina uploada: do 128 kbit/s                      (35km oko 140 kuna, pretplata, +PDV)

uključeni promet: neogranicen promet

 

Dali je bolje uzeti flat net ali sa ocajnom brzinom neta ili dobru brzinu sa ogranicenjem od 15gb...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori flat vs Brzi ADSL
B_O_J_A kaže...

 

Ovako imam veliku dvojbu nadam se da ce mi netko pomoci,ja zivim u Orasju sjever Bosne i Hercegovine pored Zupanje.I kod nas su internet provajderi HAUS do sada sam koristio 

ADSL START

brzina downloada: do 2048 kbit/s

brzina uploada: do 256 kbit/s                        (30km oko 120 kuna, pretplata,)

uključeni promet: 5 GB

 

A sada su dosle kao neke bolje tarife ovakav net kao u mene je sada oko 15km 60kn pa planiram preci an bolji paket naj vece su mi dvojbe:

ADSL PROFI

brzina downloada: do 4096 kbit/s

brzina uploada: do 512 kbit/s                      (30km oko 120 kuna, pretplata, +PDV)

uključeni promet: 15 GB

 

ADSL Flat plus 

brzina downloada: do 512 kbit/s

brzina uploada: do 128 kbit/s                      (35km oko 140 kuna, pretplata, +PDV)

uključeni promet: neogranicen promet

 

Dali je bolje uzeti flat net ali sa ocajnom brzinom neta ili dobru brzinu sa ogranicenjem od 15gb...

 

OMG kaka im je to politika jao! da sam na tvom mjestu ja bi iso na 15 gb ak nemislis skidat i igrat online igre al ovo jao ova treca varijanta je stvarno shit!! jedino je dobro kod nje sto imas neogranicen promet al za tolku brzinu nebi ni 15 gb potrosio mjesecno xD

Moja graficka je 100% pamuk!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori flat vs Brzi ADSL
B_O_J_A kaže...

 

Ovako imam veliku dvojbu nadam se da ce mi netko pomoci,ja zivim u Orasju sjever Bosne i Hercegovine pored Zupanje.I kod nas su internet provajderi HAUS do sada sam koristio 

ADSL START

brzina downloada: do 2048 kbit/s

brzina uploada: do 256 kbit/s                        (30km oko 120 kuna, pretplata,)

uključeni promet: 5 GB

 

A sada su dosle kao neke bolje tarife ovakav net kao u mene je sada oko 15km 60kn pa planiram preci an bolji paket naj vece su mi dvojbe:

ADSL PROFI

brzina downloada: do 4096 kbit/s

brzina uploada: do 512 kbit/s                      (30km oko 120 kuna, pretplata, +PDV)

uključeni promet: 15 GB

 

ADSL Flat plus 

brzina downloada: do 512 kbit/s

brzina uploada: do 128 kbit/s                      (35km oko 140 kuna, pretplata, +PDV)

uključeni promet: neogranicen promet

 

Dali je bolje uzeti flat net ali sa ocajnom brzinom neta ili dobru brzinu sa ogranicenjem od 15gb...

 

hmm, da sam ja na tvom mjestu uzeo bih ovu verziju od 15 gb. ova brzina koju se dobije s flatom je očajna lol, ako uzimaš flat planiraš i skidat (valda), a kak ćeš skidat neš s 512kbs ?!?!?!?!?!

bolje ti je uzet ovo od 15 gb jer sumnjam da češ to prekoračit (jedino ak skidaš gta4 svaki mjesec xD), a i brzina je odlična

svašta se igra trenutno...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori flat vs Brzi ADSL

Ovisi... ako puno downloadaš onda flat... al ako ne onda profi... xD

 

15 godina
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Ma malo sma ti ja racuno jbg moze ti skinuti ali sad meni je najgore jer neznam sto se tice pregleda interneta mislim da necu moci ni gledati youtube kako treba sa tom brzinom.

Da mi ja da nekkao se bi ogranicim brzinu sada na 512kps da vidim koliko je to zapravo sporo....Jel ima kakava caka da odradim to

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Ja sam za flat.

Gledaj, ti ces sa 4 mbitps svako malo prekoracit taj paket od 15 GB vjeruj mi.

Bit ce ti brzo ali ces opet vise para kesirat zbog prometa.

Uvijek ces htjet skinut jos jednu igru/film/album i tog se nakupi.

 

Uzmes flat, i uvijek znas tocno kakav ce ti racun doci svaki mjesec.

Sad film ti se nece skinut u pol sata nego u dva sata, al hebiga. Sta je, tu je.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori flat vs Brzi ADSL

da.... ovaj flat ti je loš, uzmi ovo drugo al onda nemoj downloadad  igrice...

15 godina
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Ono je super paket ai je hebeno sada da nista sebi ne downlodas.Ali tesko se ograniciti uz takvu brzinu.Evo sad sam sebi skinio Net limiter i postavio brzinu od 512/128 kao sto ej otaj flat jbg nemozes youtube gledati jos malo kao treba. Sad dali ima tko net sa slicnom brznom da mi kaze dali je moguce sto skinuti sa takvom brzinom i koliko mu treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori flat vs Brzi ADSL
B_O_J_A kaže...

Ono je super paket ai je hebeno sada da nista sebi ne downlodas.Ali tesko se ograniciti uz takvu brzinu.Evo sad sam sebi skinio Net limiter i postavio brzinu od 512/128 kao sto ej otaj flat jbg nemozes youtube gledati jos malo kao treba. Sad dali ima tko net sa slicnom brznom da mi kaze dali je moguce sto skinuti sa takvom brzinom i koliko mu treba.

probaj nešto skinut sa utorrenta,bittorrenta, il nekog sličnog programa i tamo odi na Bandwitch allocation i postavi si brzinu na koliko hoćeš

svašta se igra trenutno...
14 godina
neaktivan
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

hmmm... ja bi si uzeo ovaj brzi definitivno ... a sad nesmijes nista vece skidati ... ako zelis igrati cod prek neta mislim da ti je 15gb dosta za 30 dana .... uostalom ak ides u skolu jel nemos dobit one neke dodatne gb .. il tak nest ... al ja bi uzo brzi

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spori flat vs Brzi ADSL

za download ti je taj flat prespor... ak se ne varam to bi ti išlo oko 60 KB/s 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 17:48 (mavikotas).
14 godina
neaktivan
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Stvarno ne znam za što bih se odlučio, očajna ponuda.

 

Vidi kakva je to politika. Daju ti jako velike brzine, ali jako male pakete. Pih, kakav je tebi problem potrošiti 15 GB uz takvu brzinu? Tih 15 GB ćeš odmah potrošiti i morat ćeš nadoplatiti svaki dodatni.

 

Edit:

Ajd da ne bude da sam samo zaspamao Belji se

Uzeo bih ADSL PROFI, samo zbog brzine, i pripazio bih šta radim... Ovaj drugi flat paket im je očajan. Kako tako šta uopće mogu stavit u ponudu??

 

Istina je da bi mi sad bilo teško preći na taj paket, jer sa sadašnjih 4/256 napravim 140-180 GB prometa mjesečno (nekad i više) Cool

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 17:54 (PsyTrance).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

flat upali download i do kraja mjeseca ce mu biti gotov .. ono rofl -.-' ak mislis igrat igre kao cod ili wow ili nesto prek neta uzmi si brzi ... isto vrijedi za yotuube ... neces sigurno potrosit 15gb osim ak nisi manijak da si nonstop ... bosna u ku*cu sto se tice toga .. a mi u hr placemo :D nasa je bog za njihovu ...

xF: rebelsy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Ja bih uzeo od 15 GB, jer šta će mi flat sa tako malom brzinom trajalo bih pre dugo za skinit neki film a kamo li igru

 
1 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Daj nemojte kenjat, normalno surfat će moć da 512Kbita/s, kod youtuba samo stisne pauzu, pričeka malo i to je to. Kao da su svi oduvijek imalo više od 2 Mbita pa im je sad sve ispod 2 premalo.

 

Sa 512Kbita/s brzino može skinut po 4 GB dnevno ako skida cijeli dan, a za mijesec dana 100+GB.

 

Što se tiče igranja preko neta, nas je 5 u isto vrijeme bez problema igralo COD2 na brzini 2048/256 Kbita/s (jebga veču brzinu nemogu imat).

 

Ja ti savijetujem da uzmeš flat jer ipak nemoraš pazit na ograničenje, samo staviš da ti se skida, a moraš malo pričekat ali bar nema iznenađenja na računu

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 18:04 (pinkskin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Slažem se sa pinkskinom. I sam sam imao tu brzinu neko vrijeme pa sam radio promet do 50 GB mjesečno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori flat vs Brzi ADSL

Evo sad sam si ogranicuo an 512/128 jbg jest da je sporo za youtube moras pauzu stisnuti igram cod4 i pisem poruku an forumu jest da ej malo sporeije a opet ide jos cu malo gledati ali izgleda da cu ipak uzeti flat jbg dobro ti kazes bolje po malo ali skinuti 100gb vec ovkao 15gb sa 2mb sam dvaki jmjesec skido neki film ili igru a ovako sa 15 normlano planirma skinuti nesto jos sa dobrom brzinom jbg jos cu pogledati ali za sad aje ovaj ocajni flat+

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice