Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor

poruka: 9
|
čitano: 6.843
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor

U petak 17.8.2012 sam potpisao ugovor sa optimom za net i tv, i ako sam zatrazio da uzmem uslugu bez ugovora na vrata mi se pojavio neki klinac sa vec ispunjenim ugovorom na kojemu je vec bio oznacio da zelim uz ugovor od 24mj sto nisam odmah primjetio.

 

I tako ja njih zovem dan poslije da storniram taj ugovor i oni (sluzba za korisnike optime) mi hladno kazu da ne moze i da je to moji problem, te mi spuste slusalicu.

Tu su vec debelo prekrsili zakon, ali im nitko nista ne moze, ni hakom, vidi samo slucaj sa H1 telekomom koji jos uvijek obavezuje korisnike da uzmu telefon ako hoce net a isto je odavno zabranjeno, no kao sto rekoh, ni hakom im ne moze nista.

 

No s obzirom da mi usluga jos nije uvedena, ako ja onemogucim tehnicarima optime da mi uvedu liniju kad budu dosli dali mi oni imaju pravo pocet slat racune za nesto sto nisu ni uveli?

 

I ako, iskreno, i da ne smiju nebi me cudilo da mi svejedno pocnu slat racune, jer nisu smjeli ni odbiti storniranje ugovora pa jesu.. ne smije te ni H1 vezat za telefon pa tko im sta moze.. ne smije ni T-Com naplacivati opomene pa tko im sta moze..

 

Ukratko, bjezite od Optime sto dalje!!

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor
Don Kihoty kaže...

Ukratno - čitajte što potpisujete - jer ako ne čitate - namagarčit će

vas zgodna teta sa dekolteom nr.5 kao i gospodina koji je otvorio temu.

 

Pa ti potpiši bez čitanja. {#}

 

 

krzljavi klinac od nekih 18 godina nije krivac, nego zurba na poslu.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor
Don Kihoty kaže...

Zato se ugovori ne potpisuju sa "terencima" koji dobijaju 100kn po ugovoru,

jer njih zapravo zaboli za tebe, nego sa službenim ljudima koji su zaduženi za to,

koji ti sve objasne, provjere dali možeš dobiti liniju, a ne samo "na slijepo"

potpisivati "pa šta bude bude".

 

 

Neke se stvari skupo plaćaju, a znanje najskuplje. Svaka se škola plaća.

Komentar ti je beskoristan, moja nepaznja im nije dozvola i opravdanje da krse zakon.

Radim u iskonu i jos nisam dozivio da smo ikome odbili stornirati ugovor.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor

Svačje pravo je odbiti sklopljeni ugovor.

 

TI si kriv što ne čitaš.

 

Ne Optima niti itko drugi - a to što radiš u Iskonu - to bi trebao znati.

Dakle mjenjaj posao jer očito nisi za to.

 

I kako to - radiš u iskonu i potpisuješ sa optimom BEZ ČITANJA?

 

Naravno, može, nek ti optima stornira, ali vjerujem da će ti naplatiti nekakve penale.

 

Zašto? Zato što nisi čitao? Oni su po zakonu sve ispisali,

kao i svi drugi operateri.

 

Ti nisi poštovao zakon - nisi pročitao šta piše u ugovoru.

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor

MIslim da postoji rok za otkazivanje ako se ugovor ne potpiše u poslovnici nego na štandu ili, u ovom slučaju, doma.

Daj se raspitaj malo.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor
Zakon o potrosacima pogledaj. A iskon, optima, h1 telekom itd su dubrad. Sa t-shitom nikad nisam imal problema makar su skuplji i monopolisti. Svi ti provajderi nas pljackaju gdje stignu. Treba pogledat samo cijene van drzave pa cemo vidjeti koliko nas stoka krade ovdje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor
Father_Dougal kaže...

MIslim da postoji rok za otkazivanje ako se ugovor ne potpiše u poslovnici nego na štandu ili, u ovom slučaju, doma.

Daj se raspitaj malo.

Da znam da postoji, isti je 30 radnih dana ili do uvodenja linije, bez obzira di je ugovor sklopljen, poanta ove teme je u tome sto oni potpuno ignoriraju zakonske obaveze i rokove.

TD za glupost
16 godina
offline
Re: Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor
Laxarus kaže...

Da znam da postoji, isti je 30 radnih dana ili do uvodenja linije, bez obzira di je ugovor sklopljen, poanta ove teme je u tome sto oni potpuno ignoriraju zakonske obaveze i rokove.

Podsjeti ih na zakon i zaprijeti inspekcijom, budi bezobrazan.
Ne može nitko umjesto tebe popunjavati ugovor. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Sto kada ti telekom odbije stornirati ugovor

Ne mogu sa sigurnošću tvrditi ali mislim da se svaki ugovor može opovrgnuti u određenom roku i to bez ikakvih penala, ako samo potpisivanje ugovora nije proizvaleo nikakve dodatne radnje a samim time i troškove nastale radnjama

U protivnom ako je došlo do nekih troškova provider ili billo koji drugi pružatelj (ili kako se već zove) usluge ima pravo tražiti nadoknadu tih troškova.

 

Taj Rok predviđa pružatelj usluge u skladu sa regularnim propisima za konkretnu dijelatnost. Inače je normalno da rokovi budu nekoliko radnih dana, Najčešće 8. No međutim iz iskustva znam za VIP mobilni internet je taj rok samo 2 dana.

 

Provjeri zakon kojim su vezani, malo pročitaj i naći ćeš riješenje sigurno. Pozovi se na te članke i mogu ti duvati. Naravno da ne bude "pojeo vuk magare" telefonom ih obavijesti (postoji mogućnost da snimaju razgovor-ide tebi u prilog, i onda im reci da će isti

zahtijev sa očitovanjem dobiti i napismeno. Ne budi lijen i pošalji to u pismenom obliku. Pošalji preporučeno sa potpisnicom o uručenju, tako da će ti kući doći potvrda o prispijeloj pošti tako da ti nitko neće moći reći da nisu ništa dobili od pošte ( a znam da i to rade).

 

I budi bez brige. To su malo žešći kriminalci a sad su ko ose, još su gori zbog nadolazećih zakona o raskidanju ugovora bilo kad zbog bilo čega bez penala. Drugim riječima neće više biti opomena i neukih tehničara i službi za korisnike. Jer će čovijek u svakkom momentu i zbog najmanjeg razloga reći od sutra više ne surađujemo. I to je to. A ne da oni zapošljavaju sezon radnike u službi za korisnioke koji nemaju balge veze o ničemu , da bi imali što manje davanja a zarađuju bezobrazno-bogato-previše.

 

A vi pametni što napadate što nije čitao itd. Koliko puta se vama dogodilo nešto slično. Očigledno puno puta čim imate takve komentare. Čovijek je napravio grešku i traži savjet i nikoga ne napada. S toga ako imaš savjet daj, ako nemaš zaobiđi temu i vozi dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice