Studentski dom Stjepan Radić (Sava) - torrent

poruka: 5
|
čitano: 13.560
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Studentski dom Stjepan Radić (Sava) - torrent

Pozdrav, naime imam jedan problem, a nigdje na netu ne piše neko rješenje ili konkretni savjet :D uglavnom, problem je taj da na savi (u studentskom domu jel :D) imamo brzi net ALI piše u pravilniku da se ne smije koristit nikakav p2p program -.- znači torrent ispada iz igre. Ono što mene zanima je, kak se to može izbjeć, tj kak se može ipak koristit torrent jer ja nemam pojma kak bi oni prepoznali da se radi o torrentu ako ja upalim "encrypted protocol"? osim po ogromnim količinama prometa, al pretpostavimo da neću bit pohlepan pa ću ograničit na neku skromnu normalnu brzinu? :) znači, encrypted protocol i mali promet (cca do 1gb po satu). Čuo sam da je restrikcija na čini mi se   >1,5GB po satu, znači ovo moje bi prošlo. Osim toga, puno legalnih stvari se skida preko torrenta, ne razumijem zašto je blokiran. Ja bih ga isto koristio za legalne svrhe, da ne bude zabune :D

 

  (linux distribucije, software za studente, zakrpe za igre, nađe se svašta) :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Studentski dom Stjepan Radić (Sava) - torrent
Val kaže...

Osim toga, puno legalnih stvari se skida preko torrenta, ne razumijem zašto je blokiran.

Zato sto se puno vise ilegalnih stvari tako skida. Tako mozes onda bilo koju P2P mrezu okarakterizirati jer ne postoji niti jedna mreza kojoj je namjena razmjena ilegalnog materijala, nego samo razmjena datoteka, a o korisniku ovisi kakve tocno datoteke ce razmjenjivati.

 

Drugi razlog bi bio taj sto takve mreze stvaraju otvaraju puno konekcija i prave puno prometa.

 

Kada ukljucis enkripciju trebao bi biti siguran tako dugo dok ne prekoracujes njihove kvote i ne dajes im razloge da te provjeravaju.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
offline
RE: Studentski dom Stjepan Radić (Sava) - torrent
rustweaver kaže...
Val kaže...

Osim toga, puno legalnih stvari se skida preko torrenta, ne razumijem zašto je blokiran.

Zato sto se puno vise ilegalnih stvari tako skida. Tako mozes onda bilo koju P2P mrezu okarakterizirati jer ne postoji niti jedna mreza kojoj je namjena razmjena ilegalnog materijala, nego samo razmjena datoteka, a o korisniku ovisi kakve tocno datoteke ce razmjenjivati.

 

Drugi razlog bi bio taj sto takve mreze stvaraju otvaraju puno konekcija i prave puno prometa.

 

Kada ukljucis enkripciju trebao bi biti siguran tako dugo dok ne prekoracujes njihove kvote i ne dajes im razloge da te provjeravaju.

prevedeno...okani se čorava posla...

doma skidaj koliko hoćeš,a u domu vrijede neka druga pravila,koja moraš poštovat da ne ostaneš i bez ovog interenta što sad imaš u sobi.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Studentski dom Stjepan Radić (Sava) - torrent

Bez brige, znam šta se skida preko torrenta :D Torrent kao torrent nije ilegalan, ilegalan je sadržaj koji se distribuira a zaštićen je autorskim pravima. Znači samo da smanjim broj konekcija i pazim na promet? nema problema

16 godina
offline
Studentski dom Stjepan Radić (Sava) - torrent

Najbolje je da pitaš starije kolege iz doma kako se snalaze.

 

Onako uopšteno, najlakši način da se detektuje da neko koristi BitTorrent (ili uopšte P2P) je taj što se primeti porast odlaznog saobraćaja (upload), pa se nađe ko ga pravi. Dakle, ograniči upload na neku malu vrednost i već si se manje više zaštitio od ove vrste provere, koja nije mnogo sofisticirana, ali, uz određenu ogradu pošto nemam uvid u to kako se ove stvari sprovode u Hrvatskoj, čisto sumnjam da se na nivou doma koristi nešto složenije.

 

Druga stvar je da paziš za šta koristiš P2P. Torrenti nisu ilegalni, ali piraterija jeste i drugi način da se uvališ u nevolju je da skineš nešto ilegalno, pa da vaša Akademska mreža (ili preko koga vam je već dom spojen na internet) dobije pritužbu od vlasnika autorskih prava. Ovo se pre svega odnosi na MS-ov i Adobeov software i nove filmove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice