T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.364
|
čitano: 6.302.055
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
lovac82 kaže...

Moze li mi netko upuceniji pojasniti (naravno oni koji se bas razumiju u sve to) kako se T-comu isplati nuditi Optiku po istoj cijeni kao i ADSL.... mislim, ipak se radi o pravom FLAT-u tako da mozemo skidati koliko hocemo, a brzine su ipak drasticno vece.

Zato što su dobili direktivu od HAKOM-a (tj. od EU), da se moraju iskorisiti već položeni kablovi tj. moramo imati određene kvote.

To je onoliko koliko ja znam.

 

pozz

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
lovac82 kaže...

Moze li mi netko upuceniji pojasniti (naravno oni koji se bas razumiju u sve to) kako se T-comu isplati nuditi Optiku po istoj cijeni kao i ADSL.... mislim, ipak se radi o pravom FLAT-u tako da mozemo skidati koliko hocemo, a brzine su ipak drasticno vece.

nudi po istoj cijeni? a jel ti znaš koliko masno plaćamo ADSL???? bez brige sve su to oni dobro izračunali....

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
speedy56 kaže...

Uzeo sam onu promo brzinu od 10mbps, i digla mi se brzina tu negdje na oko 10mbps (jednom izađe 9,5, jednom 10, jednom 10,5, ali se tu negdje vrti), sad, zanima me dal su im to fore s promo razdobljem da ulove ribice ili takva brzina ostaje i nakon tih promo 2 mjeseca (i potpisivanja 24mj)?

Anybody? Ostaje takva kao promo?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ostaje do kraja ugovora..provjerio više puta..a i dalje nakon isteka.

15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zašto je taj ADSL toliko loš. Ja ovdje u BIH gdje sam trenutno imam kablovski internet 10/2 mbit sa tv i telefonom i to sve plaćam 180kn (preračunato). Operater kod koji mi pruža uslugu ima opciju i 50/10 mbit preko kabla i nije mi jasno to je isto bakrena žica koja ide do stana pa nema nikakvih problema za isporučiti tu brzinu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Ziga kaže...
lovac82 kaže...

Moze li mi netko upuceniji pojasniti (naravno oni koji se bas razumiju u sve to) kako se T-comu isplati nuditi Optiku po istoj cijeni kao i ADSL.... mislim, ipak se radi o pravom FLAT-u tako da mozemo skidati koliko hocemo, a brzine su ipak drasticno vece.

nudi po istoj cijeni? a jel ti znaš koliko masno plaćamo ADSL???? bez brige sve su to oni dobro izračunali....

 

Tako je ali to je ipak T-com, cudi me sto nisu ponudili optiku po jos vecoj cijeni pravdajuci se kako je to ipak puno brzi internet, kako je u pitanju puno veci promet itd.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dakle, dva testa, jedan za drugim s time da sam prvi koristio t-comov, a drugi ookla speedtest... ovakvi rezultati

 

navodno je i onaj t-comov od ookle, ali očito da nisu isti... testirao sam nekoliko puta, uvijek je speedtest sporiji. 

MPLAB C18
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 20:50 (zhUPer_C18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mislim da je T-COM tocniji.
Na Speedtestu si se spojio na server u Idriju
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Mislim da je T-COM tocniji.
Na Speedtestu si se spojio na server u Idriju

to je u sloveniji... i bliže mi je nego zagreb. a i kad se spojim sa zg-om, veoma je sličan rezultat

MPLAB C18
12 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa imam jedan poveci problem

 17.7.2014. potpisan je ugovor sa tcomom o prijelazu na njihov internet, telefon i tv

20.8.2014. njihov serviser dolazi namjestiti internet i telefon (obecana brzina je bila najmanje 10mbit/s a dobio sam 4)

8.9.2014. odlazim u t-centar da vidim sto je sa maxtv zasto jos nitko nije dosao oni tamo govore da zahtjev nije ni podnesen

13.8.2014. dolazi samoinstalacijski paket na adresu i kad ga pokusam spojit neradi

18.8.2014. nakopon nekako uspijem spojit sve nakon 5 poziva na njihovu tehnicku podrsku ali problem je sta pola programa koji su obecani i pisu u ugovoru nisu tu

zovem opet tehnicku podrsku i gospoda kaze da ce ukljucit ali da treba dodatno placati, to sam odbio i dogovorio se sa gospodom da zovem ujutro kada radi sluzba za prigovore ili da napisem mail

 

Znaci obecana je brzina koja nije isporucena nego treba dodatno placat da bi bilo max ta brzina a ne min, obecano je puno programa koji na kraju nisu ukljuceni nego ih treba dodatno placat...

 

Opcenito njihovi djelatnici su prodavali maglu

Neznam sta da radim kako da se postavim i kome da se obratim

Ako je netko imao slicna iskustva neka pomogne ili opise svoj slucaj

I namjeravao sam raskiniti ugovor ali mi govore da cu trebat platiti to zbog toga sto je ugovor potpisan na 2 godine

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
T-Com Internet

Sigurno ti nisu obećali namanje 10 Mbps. {#} Nego maksimalnih (i uz našu infrastrukturu često samo teoretskih) 10 Mbps. To bi bilo reći od 5 do 10. Dakle, morao bi imati barem 5. Ako imaš četiri, imaš osnove tražiti raskid ugovora bez naknade. Mislim da je tu netko pisao o žačbi HAKOM-u? Nadam se da će se javiti netko upućeniji.

Što se tiče ovih programa, ne znam. Na njihovim stranicama je prilično jasno napisano što je u kojem paketu. Jedino je moguće da je tebe nasamario jedan od onih T-scum jehovinih svjedoka. Idu od vrata do vrata i lažu čim zinu. S njima treba biti oprezan. Najbolje ih je odmah otjerati.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Upravo taj t scum svjedok je moju mamu nasamario ne mene

ja tada nisam bia doma i on je njoj to sve tako rekao najmanje 10mbps i sve te programe 

Ja sam joj rekao da je to neka prevara ali me nije slusala

Ali ovo sa programima pise u ugovoru i nema veze sa ovin jehovinin scumom

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 14:42 (Kelam).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Jel još nekom možda puko net jucer oko 1 ujutro? (Zagreb) pisalo je dns server not responding pa mi se cini da su nešto u centrali radili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 16:51 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam ovaj paket (https://www.hrvatskitelekom.hr/paketi/max-obitelj) , brzina interneta je do 4 Mbt/s.

Zanima me jel mogu dok mi traje ovaj ugovor (još 14 mjeseci) uzet malo brži internet makar do 10 Mbt/s. Ako da, kolko bi me to još dodatno koštalo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

imao sam t-com i prebacio sam se na iskon. kao da s mrava skočiš na konja. dok je t-com bio glavni meni je veza pucala po 10-15 puta dnevno, imao sam problema s pingom a 2 računala na jednom routeru jednostavno nisu mogla funkcionirati u paketu od 4 Mb/s. služba za korisnike nikada nije znala kako nešto riješiti, kada mi je router krepao čekao sam 2 tjedna na zamjenu. pa sam jedno vrijeme imao problema s spajanjem na internet, nikako da se router poveže. online lampica stalno ugašena. služba za korisnike nema pojma što je problem i naravno poslat će doma svojeg "stručnjaka" dođe lik za par dana, prevrće router po ruci i pametno zaključi da je problem u mojim windowsima na računalu i da ih moram reinstalirati. pokazao sam mu gdje su vrata i zamolio ga da ode. dan kasnije router proradio sam od sebe.

 

a tada sam rekao dosta i prebacio se na iskon. istoga dana kada sam podnio zahtjev za prebačaj meni je t-com smanjio brzinu interneta skoro na nulu. to je bilo polovicom mjeseca, točno početkom idućeg mjeseca sam tek postao službeno korisnik iskona no ove u t-comu je apsolutno bolio k.. za činjenicu da sam pola mjeseca još uvijek njima morao platiti internet koji uopće nisam ni imao. 

i došao je dan kada sam postao iskonovac. iz nekog razloga prvi dan nisam imao konekciju na internet, router nikako da se spoji. nazvao sam njihovu službu za korisnike, dao sam im svoj broj telefona i sve su prenijeli svojem tehničkom odjelu i obećali da ako ne proradi do večeri, sutra mi šalju doma čovjeka da vidi što je problem. nekoliko puta su me taj dan sami zvali na mobitel da pitaju dali radi internet. navečer je proradilo i uživao sam. veza pukne jednom mjesečno na cca 30 sekunda ali to nije ništa strašno. uglavnom problema kao što ih je bilo sa t-com nema

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
xxxmitar kaže...

Potrebna mi je javna ip adresa na mojem routeru, znači želim da mi njihov modem/router radi kao bridge, ili još bolje izbaciti njihov router iz jednadžbe i  skopčati wan port svojeg routera direktno u ONT.

Da li imaju aktivirano kakvo filtriranje po MAC adresama (ukoliko spojim svoj router direktno u ONT), ili trpaju internet uslugu u neki VLAN pa je potrebno tagirati taj VLAn na portu?

Predpostavljam da se prema njima diže PPPoE, odn. da ne dobivaš javni ip direktno DHCP-om?

 

Ima li itko da je složio ovakav ili sličan setup, te da li je izvedivo?

 

Ako nisu promijenili ništa u konfiguraciji iz doba testnog razdoblja, tad je bilo tagirano sa VLAN 100 i moglo se (provjereno) čak i direktno kompom u ONT. Nije to neki hakeraj, koristiš uslugu koju si platio.

 

Budem li u prilici, vidjet ću kakvo je stanje sada.

11 godina
offline
T-Com Internet

Pucala je često veza i dolazili su već 10 puta i uvijek tehničar kaže da su sve instalacije u redu, ponestalo im ideja pa mi danas lik SX 763 zamjeni sa ZTE 931, pokazuje na speed test brzinu od 10.5mbit/s i ovdje pokazuje tu brzinu ali kad testiram download neće preko 0.9 mbit/s i jako varira zna padat na 0.3 pa tako do 0.9 dok sa SX 763 zakuca na 1.25 i ne mrda, zanima me dali neko zna dali nije konfiguriran taj modem kako treba ili do čega je to i šta mi je sad činiti jer puno skidam i ovo me neopisivo živcira.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 22:05 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Pucala je često veza i dolazili su već 10 puta i uvijek tehničar kaže da su sve instalacije u redu, ponestalo im ideja pa mi danas lik SX 763 zamjeni sa ZTE 931, pokazuje na speed test brzinu od 10.5mbit/s i ovdje pokazuje tu brzinu ali kad testiram download neće preko 0.9 mbit/s i jako varira zna padat na 0.3 pa tako do 0.9 dok sa SX 763 zakuca na 1.25 i ne mrda, zanima me dali neko zna dali nije konfiguriran taj modem kako treba ili do čega je to i šta mi je sad činiti jer puno skidam i ovo me neopisivo živcira.

 

 

Mene zanima da li ti je SX 763 pucao kroz par sati, znaci u routeru cujes "škljoc" i kao resetira se i za minutu-dvije se opet spoji i sve oke par sati i opet isto?

Kad ti je sad zamjenio sa ovim, da li dolazi do pucanja ili je u redu?

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Robocraft22 kaže...

imao sam t-com i prebacio sam se na iskon. kao da s mrava skočiš na konja. dok je t-com bio glavni meni je veza pucala po 10-15 puta dnevno, imao sam problema s pingom a 2 računala na jednom routeru jednostavno nisu mogla funkcionirati u paketu od 4 Mb/s. služba za korisnike nikada nije znala kako nešto riješiti, kada mi je router krepao čekao sam 2 tjedna na zamjenu. pa sam jedno vrijeme imao problema s spajanjem na internet, nikako da se router poveže. online lampica stalno ugašena. služba za korisnike nema pojma što je problem i naravno poslat će doma svojeg "stručnjaka" dođe lik za par dana, prevrće router po ruci i pametno zaključi da je problem u mojim windowsima na računalu i da ih moram reinstalirati. pokazao sam mu gdje su vrata i zamolio ga da ode. dan kasnije router proradio sam od sebe.

 

a tada sam rekao dosta i prebacio se na iskon. istoga dana kada sam podnio zahtjev za prebačaj meni je t-com smanjio brzinu interneta skoro na nulu. to je bilo polovicom mjeseca, točno početkom idućeg mjeseca sam tek postao službeno korisnik iskona no ove u t-comu je apsolutno bolio k.. za činjenicu da sam pola mjeseca još uvijek njima morao platiti internet koji uopće nisam ni imao. 

i došao je dan kada sam postao iskonovac. iz nekog razloga prvi dan nisam imao konekciju na internet, router nikako da se spoji. nazvao sam njihovu službu za korisnike, dao sam im svoj broj telefona i sve su prenijeli svojem tehničkom odjelu i obećali da ako ne proradi do večeri, sutra mi šalju doma čovjeka da vidi što je problem. nekoliko puta su me taj dan sami zvali na mobitel da pitaju dali radi internet. navečer je proradilo i uživao sam. veza pukne jednom mjesečno na cca 30 sekunda ali to nije ništa strašno. uglavnom problema kao što ih je bilo sa t-com nema

Samo da znas iskon ti je t-comov, t-com je kupio iskon.

9 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

prije cca 2 godine sam prebacio internet na iskon. sve ide preko iste mreže ali je usluga preko iskona neopisivo bolja. a da ne kažem kako su mi u t-com rekli da mi telefonska linija ne podržava brzinu downloada veću od 500 KB/s a u iskonu kažu da je 1.5 MB/s. tko tu koga j... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

I sami smo bili kod par operatera, ali sto god ljudi govorili, nema do T-Coma. Prvi izbor nam je bio Iskon, nekako izgurali 1g. onda raskinuli ugovor, pucanje, brzina ni upola onoj u ugovoru, na Optimi zatim bili te prvih 5-6 mjeseci sve super, a onda, problem do problema, a najcesce pukne net u petak popodne pa do ponedjeljka ujutro u 8.15 kad proradi (a korisnicka sluzba tada nije radili vikendom, tko bi rekao), tako 5 vikenda zaredom, pa ti salji mail vikendom poslovnom partneru pa mu objasni u kakvoj to banana drzavi zivis, aha, kad smo sve snimili i dokumetovali uz savjet advokata Optima nam ekspresno raskinula ugovor i nikakve penale nismo morali placati do isteka 24 mjeseca. Toliko o tome da se nemoze. Nakon toga presli na H1, bili 30 dana i fino se rastali kao ljudi.

 

Sad u firmi, i kod kuce, samo T-Com. Eto zadnje 4 godine, da kucnem u drvo, nikakvih problema, internet leti, nesjecam se kad je nesto puklo ili stalo, supruga i ja koristimo MAXobitelj paket privatno (za po kuci, tj vise klinci nego mi, ali ajde), na poslu svih 12 djelatnika na t-com mrezi (Plan za Posao XL), tocno znam koliko mjesecno trosimo na usluge koje nam pruzaju i ne da smo zadovoljni.

 

Jos samo da imamo opciju za Optiku, ali doci ce i to jednog dana i do nas. Dotada samo T-Com. Ma sta drugi pricali. I obecavali.

Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Koristim T-Com i jedan od bitnih razloga za to je postojanje konkretne korisničke podrške kada nastupe problemi, a bilo ih je u zadnje 2 godine otkako su krenuli uvoditi VoIP u mom kvartu. Uglavnom se radilo o prekidu telefonske linije, a time i svih usluga, ali je kvar uvijek bio s njihove strane. Zadnji put su došli meni doma provjeriti da nije možda problem u ruteru, pa su donijeli drugi, isprobali ga i vidjeli da nije do mog rutera. Na kraju je problem ponovno bio na njihovoj strani i riješili su ga brzo, na moje veliko zadovoljstovo.


Činjenica je da konkurencija nudi više za manje novca (npr. Amis sa ovom svojom zadnjom akcijom), ali je pitanje kako si pomoći u situacijama kada nastanu problemi, a korisnička podrška ne postoiji (osobito vikendima) ili je loša, o čemu sam već slušao dosta žalopojki prijatelja i poznanika. Do daljnjeg sam na T-Comu. Čekam optiku u svojoj ulici, pa ću tada iskombinirati pakete koji mi pašu.

 

 

 
0 2 hvala 0
14 godina
online
T-Com Internet

Please, koja je trenutna caka za doći do razgovora sa operaterom preko telefona? Opet su promijenili izbornik! {#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ja ti uvijek koristim istu caku, al pali samo za windows phone. Stisnem 2 za tehnicke upite pa 1 za wap postavke, a posto nemaju postavke za wp ,ponudi 0 za razgovor s operaterom. Onda zavrsim na tehnickoh i samo trazim da me spoji dalje ak ne trebam teh 😊
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mr. Fugitive kaže...

Please, koja je trenutna caka za doći do razgovora sa operaterom preko telefona? Opet su promijenili izbornik! {#}

 

pa to je klasika kod njih, kad zoveš s kontakt broja i ako imaš prijavljen kvar ne možeš doći do agenta...

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

pokušaj 08009192

13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobio sam router u prošli ponedjeljak, od tad mi služba za korisnike svaki dan na telefon laže kako će baš danas pustiti signal, ali od toga normalno ništa, kada ih pitam koliko normalno ljudi čekaju na to, odogovor im je dan, dva maksimalno, ja čekam već 9 dana. U zadnje vrijeme mi ništa ne kažu, nego samo da je rok na čekanje 30 dana, meni onda stvarno nije jasno zašto su mi dali router tako rano, i agent mi je u petak rekao kako su tehničari na centrali pustili signal još u utorak, ali očito nešto dobro nisu napravili i poslao im je primjedbu da odu pogledati, od petka mi nitko ništa ne javlja iako sam im ostavio kao broj da mi jave kada poprave. Ne znam više što da radim, da čekam tih 30 dana?? Što ako mi ni onda ne spoje?? Dali oni sada od mene očekuju da im platim ovo što nisam imao interneta?? Dali su ti tehničari retardirani pa ne znaju obavljati svoj posao, ili u Varaždinu, gradu od 30 000 stanovnika ima toliko posla pa nikako da dođem na red??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

pozdrav ekipa, istekla mi UO za max3, htio bih podnijeti zahtjev za prijenos broja kod drugog operatera pa da vidim sto bi mi ponudili da ostanem.. da li je netko probao ovo i sto sve nude za ostanak?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Pozdrav ljudi, imam pitanje.

 

U planu mi je prebacivanje na optiku, točnije na Ultra Max2 paket koji je trenutno 241kn mjesečno. Vidim po provjeri dostupnosti da mi je usluga dostupna, no koliko sam shvatio potrebno je dodatno provlačenje kabla unutar kuće. Provlačenje je možda problematično, trenutno mi kablovi idu preko krova/tavana jer im se prilikom rekonstrukcije ulice očito nije dalo provlačiti kablove na normalni, podzemni način.

 

Naplaćuje li se provlačenje optičkog kabla do kuće (ne radi se o zgradi) i jel zna netko koliko otprilike? Također, koliko vremena im treba da se cijeli posao provede od naručivanja do korištenja optike?

Zapeo sam za optiku pošto mi je druga opcija Max2 S kombinacija s brzinom do 10mbit/s za 215kn mjesečno, na što mi je iskreno žao dat novce pokraj optike.

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
buljo781 kaže...

Pozdrav ljudi, imam pitanje.

 

U planu mi je prebacivanje na optiku, točnije na Ultra Max2 paket koji je trenutno 241kn mjesečno. Vidim po provjeri dostupnosti da mi je usluga dostupna, no koliko sam shvatio potrebno je dodatno provlačenje kabla unutar kuće. Provlačenje je možda problematično, trenutno mi kablovi idu preko krova/tavana jer im se prilikom rekonstrukcije ulice očito nije dalo provlačiti kablove na normalni, podzemni način.

 

Naplaćuje li se provlačenje optičkog kabla do kuće (ne radi se o zgradi) i jel zna netko koliko otprilike? Također, koliko vremena im treba da se cijeli posao provede od naručivanja do korištenja optike?

Zapeo sam za optiku pošto mi je druga opcija Max2 S kombinacija s brzinom do 10mbit/s za 215kn mjesečno, na što mi je iskreno žao dat novce pokraj optike.

A da ih nazoveš i pitaš

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice