T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.310
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
T-Com Internet

Jel to onda s Turbo 30 brži upload nego deklarirani ili vi imate neku bržu opciju?

Nije li brzina 30/3?

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Prema SzK vdsl mi trenutno nije dostupan, ali kakve su mi uopće šanse za vdsl?

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
T-Com Internet

Parametri s routera vam nemaju veze s dostupnošću VDSL-a.

lp

Kontakt broj: 0800 9000
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
pandza94 kaže...

Parametri s routera vam nemaju veze s dostupnošću VDSL-a.

lp

Sorry, krivo sam se izrazio. Pod šanse sam mislio sam na to kolika bi mi mogla biti max brzina s obzirom na podatke?

13 godina
online
T-Com Internet

Nema veze isto.

Kad ti je sinkan ADSL2+ profil i VDSL2 različite stvari,

ista parica,drugi profil,razlika oko 40Mbit/s.

Kontakt broj: 0800 9000
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 14:50 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

meni je trenutno maximalna propusnost 23 mb/s, tkao piše u modemu, aktiviran mi je vopi i plaćam 10 mb/s, znači mogu se nadat VDSLu i 30 mb il se varam?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
HDesignz kaže...

meni je trenutno maximalna propusnost 23 mb/s, tkao piše u modemu, aktiviran mi je vopi i plaćam 10 mb/s, znači mogu se nadat VDSLu i 30 mb il se varam?

VOIP*

Sve ti ovisi o tome jel ti centrala na VDSLu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Spram gusenja znaci line attenuation vrijednosti se mote izracunat priblizna udaljenost i neka okvirna brzina na VDSL-u.
http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
T-Com Internet

Moze li netko tko ima aktiviran turbo provjeriti u postavkama rutera je li mu izgleda ovako kao i mene na slikama? Posebno ova druga, mora se uci kao administrator na ruter. 

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 22:31 (IVOX).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dmx kaže...
unique83 kaže...
Franjo15 kaže...
crozoki kaže...

Koji se routeri sad dijele u t-comu?

Meni je danas ženska govorila da sad samo imaju zte 931VII, i da samo on dolazi. 

Ide i nekakav Tehnicolor router

Ja imam taj technicolor al opet mi zenska iz szk kaze da cu dobit zte.

Mislim da je to jedini tehnicolor koji ima t-com i on bi trebao podrzavati vdsl...provjerim jos sutra

Bit će!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Je jedini technicolor, ali taj se daje poslovnim korisnicima koji trebaju neke odredene zahtijeve. Kod privatnih ga jos nisam vidio.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Spram gusenja znaci line attenuation vrijednosti se mote izracunat priblizna udaljenost i neka okvirna brzina na VDSL-u.
http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

 

Line attenuation:13.1 dB (downstream) / 5.6 dB (upstream)

po ovom ispadne da mogu imat očito 40 mb/s

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
HDesignz kaže...
PC - stručnjak kaže...
Spram gusenja znaci line attenuation vrijednosti se mote izracunat priblizna udaljenost i neka okvirna brzina na VDSL-u.
http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

 

Line attenuation:13.1 dB (downstream) / 5.6 dB (upstream)

po ovom ispadne da mogu imat očito 40 mb/s

DELETE

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 0:03 (Reedy).
16 godina
offline
T-Com Internet

Kada mi stigne router za vDSL, kako vraćam postojeći Thomson?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...

Moze li netko tko ima aktiviran turbo provjeriti u postavkama rutera je li mu izgleda ovako kao i mene na slikama? Posebno ova druga, mora se uci kao administrator na ruter. 

Kako se ulazi kao administrator u zte 931 ruter. pozz

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 8:34 (murkoslav).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Kada mi stigne router za vDSL, kako vraćam postojeći Thomson?

Daš ga dostavljaču koji ti donese novi router

Bit će!
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
murkoslav kaže...
IVOX kaže...

Moze li netko tko ima aktiviran turbo provjeriti u postavkama rutera je li mu izgleda ovako kao i mene na slikama? Posebno ova druga, mora se uci kao administrator na ruter. 

Kako se ulazi kao administrator u zte 931 ruter. pozz

user: administrator

password: !tc0MhtZTEEXXXXXXXXXX

 

 

Never let a computer know you are in a hurry.
13 godina
offline
T-Com Internet

Zna li netko mozda utjece li username i password od interneta na samu brzinu. Npr. ja imam kod sebe 10mbps i odem u nekoga tko ima 20mbps i logiram se sa svojim username i passwordom na njegovom ruteru, hocu li ja onda imati 10 ili 20 mbps? 

 

Never let a computer know you are in a hurry.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...

Zna li netko mozda utjece li username i password od interneta na samu brzinu. Npr. ja imam kod sebe 10mbps i odem u nekoga tko ima 20mbps i logiram se sa svojim username i passwordom na njegovom ruteru, hocu li ja onda imati 10 ili 20 mbps? 

 

Mislim da se brzina i sve što idu uz to veže za tvoj profil ili ti username.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
IVOX kaže...

Zna li netko mozda utjece li username i password od interneta na samu brzinu. Npr. ja imam kod sebe 10mbps i odem u nekoga tko ima 20mbps i logiram se sa svojim username i passwordom na njegovom ruteru, hocu li ja onda imati 10 ili 20 mbps? 

 

Mislim da se brzina i sve što idu uz to veže za tvoj profil ili ti username.

Tako i ja mislim jer mi je pusten profil od 34/4 a ja imam 10/4. Pa onda vjerovatno nije aktivirana brzina na usernameu...

Never let a computer know you are in a hurry.
12 godina
offline
T-Com Internet

Ide po adsl usluzi, ne po prometu (useru)...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

evo malo prije mi bio tehničar i spojio mi ruter (a'l se napatio da ga složi, bio problem sa lošim portom u centrali, softverom i još ponešto) i uglavno meni je koliko vidim puštemo 30 mbita a maksimalno koliko mogu imati je 50

http://oi59.tinypic.com/jh9d1w.jpg

e sad problem je što ja imam download oko 1.1 mb/s kao da imam 10 mbita {#} neznam gdje je problem ali bar mi internet i telefon rade nakon dva dana bez njih kompletno, provao sam zvat szk ali neznam kako do agenta, izgleda danas je nedjelja pa ih radi jako malo

http://www.speedtest.net/result/4001226530.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 13:04 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...

Zna li netko mozda utjece li username i password od interneta na samu brzinu. Npr. ja imam kod sebe 10mbps i odem u nekoga tko ima 20mbps i logiram se sa svojim username i passwordom na njegovom ruteru, hocu li ja onda imati 10 ili 20 mbps? 

 

Na ovom novom ruteru za VDSL2 uopće nisam unosio username i password. Majstor je samo javio da puste ovaj profil i nakon minutu dvije sve proradilo bez ikakvih dodatnih upisivanja. Linija je super i podržava brzinu do 70 Mbps.

Zlo se sprema, dobro biti neće ...
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ne unosi se več par godina ročno username i passwordd u router.

 Modem kad se s spoji na DSLAM s tom mac adresom ide prema ACS serveru i s njega vuće tvoje korisničke podatke za internet, znači username i password, postavlja wifi mrežu, povlači SIP parametre i korisničke podatke za VOIP.

 

Nema više ništa ručno sve to radi automatska konfiguracija.

 

E sad ovo što pitate di se ograničava brzina.

 

Prije 2009. se je ograničavalo samo preko profila na DSLAM-u i vaš username je imo unilimited propusnost.

Nakon uvođenja ACS-a  dakle poslje 2009. na dav mjesta su ograničenja, prvo je na DSLAM-u ko i prije dakle profil za odabrane usluge koji se opet dijeli po PVC-omivam.

Npr imate MAXTV HD i internet. Profil je složen da na PVC 0.40 ide 6 ili 8 Mbita, na PVC 0.33 ide 12 Mbita, i još 0.5 do 1 Mbit na VOIP.

 

2. ograničenje je na vašem useru, odnosno korisničkim podacima za internet di se dodijeljuje brzina prema koju možete dobiti.

I sad da vama netko i poveća profil na DSLAM-u na 20 Mbita prema 0.33 vi plačte 10 Mbita, brzina u downloadu neče ić brže od 10 Mbita.

 

Još se je više promijenjila sad situacija od kad je ERICSSON preuzeo održavanje infrastrukture.

Kasnijom integracijom HT če postati operater kao bilo koji drugi na trzistu ajmo reči bitstream operater.

 

Dakle vi odaberete HT kao ISP, on šalje zahtijev ERICSSONU za dodijelu parice i DSLAM porta i dodijelu VLAN ID na port da ide prema HT data centru s kojeg če oni vama isporučivati internet IPTV i slične usluge.

 

Točnije rečeno kako do sad funkcionira OPTIMA, VIP, H1 i slični preko do sad HT infrastrukture.

 

Već sad je procedura dosta promijenjena što se tiče otklona kvarova.

 

Dakle imate situaciju ne radi vam ispravno internet.

OK izači če T-com tehničar, ustanovit da je oprema, profil, vaša kučna instalacija ispravna, ali je oštečenje negdje na zračnoj mreži. Kvar se prosljeđuje ERICSSONU da dode popravit mrežu. Na teren izlaze tehničari ERICSSONA, odnosno njihovi vanjski partneri i saniraju kvar na mreži.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

da i od onda je kaos ljudima ne rade usluge radi banalnih stvari
ja sam isto bio bez interneta, telefona i maxtv-a vise od 30 dana, frend je negdje isto toliko cekao prikljucak na novu kucu, a to je realno 1-2 dana posla 

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
IVOX kaže...

Zna li netko mozda utjece li username i password od interneta na samu brzinu. Npr. ja imam kod sebe 10mbps i odem u nekoga tko ima 20mbps i logiram se sa svojim username i passwordom na njegovom ruteru, hocu li ja onda imati 10 ili 20 mbps? 

 

Mislim da se brzina i sve što idu uz to veže za tvoj profil ili ti username.

Actually, brzina se veze na tvoj port na DSLAM-u koji je zabiljezen u DIS-u. A po useru se samo odreduje koliki ces promet imati. Tako da ako upotrijebis svoj username i password kod svog frenda, njemu bi brzina i dalje trebala biti ista. Tako i kada ti upotrijebis njegove podatke kod sebe, naravno.

 

EDIT: Sada sam vidio post od PC - Strucnjaka. Ocito nisu sve stvari kao sto sam mislio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 17:39 (alen29).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

evo malo prije mi bio tehničar i spojio mi ruter (a'l se napatio da ga složi, bio problem sa lošim portom u centrali, softverom i još ponešto) i uglavno meni je koliko vidim puštemo 30 mbita a maksimalno koliko mogu imati je 50

http://oi59.tinypic.com/jh9d1w.jpg

e sad problem je što ja imam download oko 1.1 mb/s kao da imam 10 mbita {#} neznam gdje je problem ali bar mi internet i telefon rade nakon dva dana bez njih kompletno, provao sam zvat szk ali neznam kako do agenta, izgleda danas je nedjelja pa ih radi jako malo

http://www.speedtest.net/result/4001226530.png

Isti problem...

Never let a computer know you are in a hurry.
13 godina
online
T-Com Internet

Ekipa,molio bih bez PP-ova u vezi dostupnosti VDSL i provjera linija,

pošto sam na odmoru tamo do sredine 1. mjeseca.

Možete me pitati u temi generalne stvari,no sve veće upite ćete morati zvati SZK.

Tu sam do utorka,pa odgovorim na PP-ove do utorka do 16:00.

 

LP

Kontakt broj: 0800 9000
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 14:51 (pandza94).
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...

 

 

Još se je više promijenjila sad situacija od kad je ERICSSON preuzeo održavanje infrastrukture.

Kasnijom integracijom HT če postati operater kao bilo koji drugi na trzistu ajmo reči bitstream operater.

 

 

 

 

Čekaj, oćeš reči da HT planira prodaju infrastrukture Ericssonu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma ne planira prodaju nego je vec odavno prepustena ERICSSON Nikola Tesla
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice