T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.301.141
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nadam se da hoće, operater je poslao zahtjev ali neznam hoće li uključit, ali stvarno ni nije uredu da netko ima 30/5 a netko 20/2 i plaća se jednako, ako ništa neka mi manje onda naplaćuju, prije sam imao onu adsl 10/0.6 i koliko sam skužio tko god je to imao bi trebao imati turbo 30 a onaj tko je imao onu osnovnu 4/0.5 je dobivao turbo 20

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IvanCROsemo kaže...

A gledaj, kuće su 10 metara udaljene ali signal baš ne hvata do mene, bude 1 crtica, hoću reći da mi nije jasno zašto njemu može a meni ne a kuće su praktički spojene, kažem rekla je ženska da je poslala zahtjev ali da još izbacuje da mi je max brzina 20, možda i bude 30 tko zna, on je dobio drugačiji router ja imam zte on ima onaj noviji pa neznam kako da nađem specifikacije kada uđem u router da mu vidim paricu.

 

Evo specsi, znači po njima meni je 20/2 max?

 

 

 O kakvoj crtici pričaš? Dobio si dobar savjet. Otkaži svoj internet i sa bratom podijeli troškove. Nemoj se obazirati na bezžično spajanje nego putem mrežnog LAN kabla. Dužina tog kabla može ići do 100 metara bez ikakvih smetnji. Dakle ...

Zora puca, biće dana ...
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

To meni nije opcija jer jednostavno imam previše uređaja da bi se sa time zajebavao, koristi se 2 pc-a 2 laptopa i konzolu,meni treba poseban net

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja da imam tako sa bratom u svakome slucaju bi djelio vezu..svaka kuna je danas bitna..nemojmo biti kao braca grci ...haha

12 godina
offline
T-Com Internet

Trenutno sam na ADSL-u sa prastarim Siemens SX763 ruterom, koje parametre trebam poslikati da vidite ako imam mogućnost VDSL-a?

Niko nema meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IvanCROsemo kaže...

To meni nije opcija jer jednostavno imam previše uređaja da bi se sa time zajebavao, koristi se 2 pc-a 2 laptopa i konzolu,meni treba poseban net

 Jedan switch i jedan repetitor bi ti trebao. A 30 Mbps je sasvim solidna brzina i treba je iskoristiti.

Zora puca, biće dana ...
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Toxic1337 kaže...

Trenutno sam na ADSL-u sa prastarim Siemens SX763 ruterom, koje parametre trebam poslikati da vidite ako imam mogućnost VDSL-a?

 Odeš na Status->Internet.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa na koju shemu vi imate 50/10?
Ja imam vdsl na 30/5,udaljen od centrale svega 20tak metara,zanima me dali je cijena za 50/10 ista kao na 30/5 ili?

 

EDIT
Sad sam se čuo s HT-om putem facebooka,ako ide na 50/10 za 30kn mjesečno odmah se prebacujem.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 19:36 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
kruskar kaže...

Ekipa na koju shemu vi imate 50/10?
Ja imam vdsl na 30/5,udaljen od centrale svega 20tak metara,zanima me dali je cijena za 50/10 ista kao na 30/5 ili?

 20kn skuplja

16 godina
offline
T-Com Internet

ne 40/50 je ista tj. 30kn vise od 30 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
T-Com Internet

Meni ovaj mamlaz putem facebooka veli da je 30kn,no sad ću vidjet,ali dobro opet ako je 20-30kn razlika nije problem.

 

EDIT
Sadašnje stanje.

 

EDIT2

Evo pokrenuti će mi sada turbo+ 50 pa ćemo vidjeti.Koliko vremenski treba da se aktivacija ta odradi?

 

EDIT3

U ovoj vukohebini nije dostupno 50,pokušat će s 40.

 

EDIT4

Kaže da je ipak uspio pokrenuti aktivaciju na 50,poslao sam mu ss moje parice i nakon toga je napisao da je uspio pokrenuti na 50 hhhh :D

 

EDIT5

Evo brzina je aktivna,ova tipka edit će se zbagirat koliko ju stišćem :P

 

EDIT6

Od kako su promjenili brzinu max tv mi nema uopće signala,ne svijetli led-ica za signal,a bome nema nit slike.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 20:06 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ford eleanor kaže...

Max-Tv receiver moraš isključiti iz struje i ponovno uključiti.

Nakon nekog vremena bi trebalo sve proraditi

 Sve probao i nije proradio,rekli su mi da svi u okolici su trenutno imali taj problem i odradili su nekakav reset i sad sve uredno radi,brzina 50/10 maxtv radi isto kao što je i prije radio,sad će biti uploadanja po youtubeu.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Stigao Turbo200. Yeaaaaa
 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
bugi.kc kaže...

Stigao Turbo200. Yeaaaaa
 

 Pretpostavljam optika?

Ako nije optika a vdsl je koliko plačaš?

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
bugi.kc kaže...

Stigao Turbo200. Yeaaaaa
 

 Daj mi ovih 3.31 uploada i ja sretan.... 

 

#FirstWorldADSLProblems

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jesi radovi intenzivni u praksi kolko oni stalno govore da im je vdsl glavni prioritet ali naravno, svaki put je i nazalost jos vam nije dostupan.
I kad se nade pravi agent, uvek mi napomene da imam jaku dobru vezu...
Kaj mi nebi onda mogli upiknti max te veze dok ne stigne vdsl?
I dal se i kak to more doma provjeriti, samo na mobu ili plejki, nemam komp.
težiti pozitivi, opraštati i vjerovati u bolje sutra
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
kruskar kaže...
bugi.kc kaže...

Stigao Turbo200. Yeaaaaa
 

 Pretpostavljam optika?

Ako nije optika a vdsl je koliko plačaš?

 Optika

 

Vkm996 kaže...
bugi.kc kaže...

Stigao Turbo200. Yeaaaaa
 

 Daj mi ovih 3.31 uploada i ja sretan.... 

 

#FirstWorldADSLProblems

 Može, nema problema :)

 

Ma čekao više od 3 tjedna na Turbo 200. Drugi dan kako je ponuđena opcija Turbo 200, putem obrasca na webu dao zahtjev. Nakon 2 dana idem provjeriti jel sve u redu sa zahtjevom i naravno da mi kažu da nisu zaprimili nikakav zahtjev. Ponovno putem chata dajem zahtjev i drugi dan odamh zove lik, kaže da će doći isti ili drugi dan. Njega nema.  Opet kontakt, chat, face, služba i svi kažu da mole za strpljenje. Nakon nekoliko dna zahtjevam požurnicu i opet nakon toga zove lik i ispričava se i kaže da nema rutera kod sebe i da sam prvi u gradu koji je zatražio tu opciju (Koprivnica) te da je ruter u dolasku. Danas napokon dođe, spoji sve i download brzina 200 i ok, ali upload i dalje 20Mbit/sec. Kaže on meni da je to normalno u tom paketu. Wtf? Idem na njihovu stranicu i pokažem gdje piše 200/100 i kažem da sam upravo zbog uploada to uzeo. Zove nekog svojeg tamo da provjeri i za 10min je aktivirana full upload brzina. Lik je ok, ali očito su svi toliko neinformirani.

12 godina
offline
T-Com Internet

Na originu stavio čisto iz znatiželje sims 3 downloadati da vidim brzinu,proteže iznad 6mb/s.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nažalost mnogi nikad nece okusiti vdsl

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Nažalost mnogi nikad nece okusiti vdsl

 Ovo je strašna stvar,mogu misliti tek kako optika radi :D :D

A bome i mi na vdsl-u nećemo jooooš dugo vremena okusiti optiku ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

To si dobro rekao za optiku

13 godina
offline
T-Com Internet

ljudi imam veliki problem, ne znam da li je vec netko imao takvu situaciju..

 

naime, danas sam sa Iskona prebacen na HT i sad mi vise ne radi njihov mail, tj. kao da je ukinut, ne mogu na njega ni sa https://webmail.iskon.hr/.

 

taj mail koristim vec 10-tak godina i apsolutno sve mi je na njemu... je li netko imao takvu situaciju i ima li pomoci ?? lagano ludim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
bugi.kc kaže...

Stigao Turbo200. Yeaaaaa
 

 Uhhhh, prekokrasno za vidjeti 

Zora puca, biće dana ...
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa kada prelaziš na drugog operatera gubiš email koji si prije koristio. HT ima foru da ako prelaziš na nekog drugog da možeš zadržati postojeći email, korisnička služba te prebaci u fiktivan paket od Start 1Gb a kako nema spajanja nema ni računa(besplatno je).

Kod Iskona mislim da nema takve opcije, provjeri pozivom na 0800 1000.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Pa kada prelaziš na drugog operatera gubiš email koji si prije koristio. HT ima foru da ako prelaziš na nekog drugog da možeš zadržati postojeći email, korisnička služba te prebaci u fiktivan paket od Start 1Gb a kako nema spajanja nema ni računa(besplatno je).

Kod Iskona mislim da nema takve opcije, provjeri pozivom na 0800 1000.

 o jbmu...pa ljudi mail koriste za sve moguce, od posla pa nadalje..i novi podaci od HT-a mi moraju doci na taj mail, ne kuzim kako mogu oduzeti nekome mail koji se 10 godina koristi.. ko da su mi dio zivota oduzeli..

 

poslao sam im mail pa cemo vidjeti

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Igor666 kaže...
Ag008 kaže...

Pa kada prelaziš na drugog operatera gubiš email koji si prije koristio. HT ima foru da ako prelaziš na nekog drugog da možeš zadržati postojeći email, korisnička služba te prebaci u fiktivan paket od Start 1Gb a kako nema spajanja nema ni računa(besplatno je).

Kod Iskona mislim da nema takve opcije, provjeri pozivom na 0800 1000.

 o jbmu...pa ljudi mail koriste za sve moguce, od posla pa nadalje..i novi podaci od HT-a mi moraju doci na taj mail, ne kuzim kako mogu oduzeti nekome mail koji se 10 godina koristi.. ko da su mi dio zivota oduzeli..

 

poslao sam im mail pa cemo vidjeti

 evo ako ce kome trebati informacija..

 

moguce je zadrzati email ali to kosta 18kn mjesecno...zivjela hrvatska, zivio iskon !!

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Igor666 kaže...

 o jbmu...pa ljudi mail koriste za sve moguce, od posla pa nadalje..i novi podaci od HT-a mi moraju doci na taj mail, ne kuzim kako mogu oduzeti nekome mail koji se 10 godina koristi.. ko da su mi dio zivota oduzeli..

 

Nitko ti nije nista oduzeo, i ne znam sta su ti tu krivi "Hrvatska" i "Iskon". Prestao si placati uslugu i ona ti je ukinuta. Ako zelis nastaviti koristiti, plati. Ako nisi zadovoljan cijenom, predji na drugi servis ili zakupi svoj server. Vecina servisa se placa, pa i oni "besplatni" - gmail primjerice placas kroz reklame i davanje pristupa sadrzaju mailova za targeted adse.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
mcf kaže...
Igor666 kaže...

 o jbmu...pa ljudi mail koriste za sve moguce, od posla pa nadalje..i novi podaci od HT-a mi moraju doci na taj mail, ne kuzim kako mogu oduzeti nekome mail koji se 10 godina koristi.. ko da su mi dio zivota oduzeli..

 

Nitko ti nije nista oduzeo, i ne znam sta su ti tu krivi "Hrvatska" i "Iskon". Prestao si placati uslugu i ona ti je ukinuta. Ako zelis nastaviti koristiti, plati. Ako nisi zadovoljan cijenom, predji na drugi servis ili zakupi svoj server. Vecina servisa se placa, pa i oni "besplatni" - gmail primjerice placas kroz reklame i davanje pristupa sadrzaju mailova za targeted adse.

 sve jasno, ali ne moze ti netko oduzeti nesto bez ikakvog upozorenja. evo kolega sa posla je prije par godina imao istu situaciju ali i dalje mu je aktivan iskon email, znaci nesto tu ne stima.. vjerojatno su nedavno odlucili to naplacivati a kome je ostalo od prije ne naplacuju nista..pa di je tu logika ?

16 godina
online
Re: T-Com Internet
Igor666 kaže...

 sve jasno, ali ne moze ti netko oduzeti nesto bez ikakvog upozorenja.

Ako si sam ukinuo uslugu, kakvo je upozorenje potrebno?

Tu je veći problem informiranost što to znači i razmišljanje o uslugama koje se koriste. I ja sam nedavno ukinuo HT usluge, ali sam i direktno zatražio da ostave taj mail.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Old Iggy kaže...
Igor666 kaže...

 sve jasno, ali ne moze ti netko oduzeti nesto bez ikakvog upozorenja.

Ako si sam ukinuo uslugu, kakvo je upozorenje potrebno?

Tu je veći problem informiranost što to znači i razmišljanje o uslugama koje se koriste. I ja sam nedavno ukinuo HT usluge, ali sam i direktno zatražio da ostave taj mail.

 nisam ja nista uklonio. i oni su mi se ispricavali jer me nisu obavijestili o ukidanju maila. imam i ja sad dalje taj mail, ali ga placam 18kn..pozdrav

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice