T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.322.126
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Igor666 kaže...
Old Iggy kaže...

Ako si sam ukinuo uslugu, kakvo je upozorenje potrebno?

Tu je veći problem informiranost što to znači i razmišljanje o uslugama koje se koriste. I ja sam nedavno ukinuo HT usluge, ali sam i direktno zatražio da ostave taj mail.

 nisam ja nista uklonio. i oni su mi se ispricavali jer me nisu obavijestili o ukidanju maila. imam i ja sad dalje taj mail, ali ga placam 18kn..pozdrav

Uklonio si jer si prekinuo ugovor. Usput ih pitaj zašto plaćaš, ja ne plaćam ništa za istu uslugu?

16 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa, kako bi otprilike išao VDSL ovdje?

http://wotlabs.net/sig_cust/FFFFFF/af7a8eb923d0d8eee911e7119f75b64e/eu/unimatrix_2411/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, kako bi otprilike išao VDSL ovdje?

 40 - 50 mbit/sec bez problema za 60 bi trebalo provjerit 

Samsung NOTE 4 910F
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo isto pitanje kao kolega iznad mene koliko bi išlo ?

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Puls3 kaže...

Evo isto pitanje kao kolega iznad mene koliko bi išlo ?

 ide to od 40-50

14 godina
offline
T-Com Internet

Napravljen zahtjev jučer za Turbo 30. Sad čekat novi ruter.

Inače, ovo je situacija trenutno, osnovni paket 4mbps.

Iako su optički kablovi provučeni pred par godina kroz cijelo mjesto, nema nikakve naznake za optiku u bližoj budućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 18:48 (mystik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Što treba gledati kad se tako očitava za VDSL s tih SS-ova?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
softwaremaniac kaže...

Što treba gledati kad se tako očitava za VDSL s tih SS-ova?

 receno je 100 puta...malo pročitaj par stranica unazad...

9 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

evo mobilne,fiksne brzine tcom. fiksna ajde al je mobilna smjesna,kaže služba da nije 4g mob da nemože brže. a ovamo ni nema 4g

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta kaže...

evo mobilne,fiksne brzine tcom. fiksna ajde al je mobilna smjesna,kaže služba da nije 4g mob da nemože brže. a ovamo ni nema 4g

 Na Edge ti je, ne hvataš 3G / HSDPA?

Twitter: @191x7
9 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

kaže služba da je to to da ne može na ovaj mobitel bolje. al to je ona neka tarifa flat pa ka da smanje brzinu nakon šta se potroši 1gb ili slićno samo šta meni stoji smanjeno stalno :D

edit: evo danas brzina, izgleda da t comovci ćitaju ovaj forum hah

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 18:50 (dabar_solta).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dabar_solta kaže...

kaže služba da je to to da ne može na ovaj mobitel bolje. al to je ona neka tarifa flat pa ka da smanje brzinu nakon šta se potroši 1gb ili slićno samo šta meni stoji smanjeno stalno :D

edit: evo danas brzina, izgleda da t comovci ćitaju ovaj forum hah

 Eto, za razliku od onda, sad si uhvatio 3g mrežu. U ranim jutarnjim satima bi trebalo ici brze. Barem sam ja hvatao oko 22/3 na 3g u ranim jutarnjim satima. A kad ti dodje 4g onda ces imati ovakve brzine, kao i ja :)

4g 4g
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ja imam ovakav ispis,daleko sam 600 metara od centrale i kažu mi da neide više od 10?

 

http://prntscr.com/7qenpy

http://img707.imageshack.us/img707/9483/klingonsignature10final.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 22:20 (klingon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Odlična parica, manje od 300m imaš do centrale. Vjerojatno si na Siemensovom DSLAM-u odnosno centrala još ne podržava vdsl.

Kada bude došao vdsl bez problema možeš imati Turbo 50

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Znači kažu mi da mi je trenutna propusnost 14mbps i da nemogu imat više od 10, što opet žele reći da centrala znači ne podržava vdsl? Očito je onda to problem jer kažu da nemam tehničke mogućnosti??Kažeš da je parica dobra?Imam THOMSON TG782  modem trenutno.....

http://img707.imageshack.us/img707/9483/klingonsignature10final.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dobra stvar kod tg782 je sto se vidi koji je dslan, ovde se radi o starom siemens deslamu, koji je adsl2plus i to neodraduje bas naj naj. Tako da tebi sad je jedina mogucnist 10 Mbita, dok ne postave huawei dslam koji podrzava vdsl, na toj parici bi islo bez problema i 20 po adsl2plus ali da je u centrali ericsson.
jer dokazano vise puta da ako je u centrali dslam baziran na brodacom chipsetu i modem koji ima brodacom (thomson, adb, zte) ima dosta vecu propusnost nego neki drugi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Stavili su mi turbo 10 za sada, imam paket  max 2l sa dodatnom brzinom isto od 10 i tražio sam da mi tu dodatnu brzinu koja je 30 kuna ukinu i stave turbo 10(jer ne podržava parica više) što su i napravili. Vidim tu na forumu da ljudi dobivaju nove modeme,jel netko zna šta traba da bi se dobio novi modem ili to oni sami šalju?

http://img707.imageshack.us/img707/9483/klingonsignature10final.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Posto nije vdsl u pitanju neces dobit novi jer stari radi, ako bas oces novi nazovi reci da ti niti jedan uredaj ne vidi wifi mrezu dok vidis od susjeda i poslat ce tehnicara da ti ga zamjeni.
tehnicari ne provjeravaju el radi il ne stavi drugi i gotovo.
Ak i sta pita reci ma ima ga par sat pa onda prekida itd.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Dakle vendor code:

-ITFN = Siemens,

-BDCM = ??,

-?? = Huawei

 

Zapravo najvažnije pitanje jest koji code je Huawei?

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
BDCM je ericsson, ITFN u hr je siemens jer je baziran na infineon chipu, iako ima i huawria s tom oznakom.
Dok ovaj vdsl dslam od huaweia jos uvijek neznam sto pokazuje u thomsonu. Jer to sto ce pisat ovisi o chipsetu na samom dslamu, ovisi na cemu je huawei ma5600 baziran.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
klingon kaže...

Znači kažu mi da mi je trenutna propusnost 14mbps i da nemogu imat više od 10, što opet žele reći da centrala znači ne podržava vdsl? Očito je onda to problem jer kažu da nemam tehničke mogućnosti??Kažeš da je parica dobra?Imam THOMSON TG782  modem trenutno.....

 Propusnost od 14mbita na 4db atenuacije? Nesto ti debelo nestima s linijom. Malo je izvlaci iz zida da im proradi u glavi da to dodju popravit. U kojem to svemiru moze bit dobro. To mora do 24 max ic an 4db gusenja. Mislim ako se oni prave glupi, pravi se i ti i prijavi pucanja veze.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 0:34 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Može li mi netko objasniti što znači ovo Modulation TypeADSL_G.dmt.bis. Dosad mi je bio adsl2+ danas vidim da je drugacije te mi se attainable download speed smanjio sa cca 17000 na 9500

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav

 

Zanima me dali je itko imao slicnu situaciju kao moja.

Naime imao sam na adsl-u 2 optitv uredaja i brzinu 10 Mbita, presao sam na tcom i pri ugovaranju usluge bilo je receno da mogu imati na vdslu 30mbita i 2 maxtv uredaja. Sad kad sam napokon dobio opremu ispada sa ne mogu imati ni brzinu od 20 mbita s 2 mxtva, cak imam manje nego sam imao kod optime na adslu. Kad su mi ukljucili drugi maxtv brzina mi je pala na 9mbita Udaljen sam od centrale 950m, i nema mi nikakvog smisla da mi je manja brzina na vdslu nego na adslu. Koliko ja znam tek na 1,6km udaljesnoti se vdsl i adsl izjednacavaju. Zadnji put kad sam gledao line attenuation mi je na vdslu bio 25db, no prije na adslu je bio puno manji, oko 20, iako bi na mojoj udaljenosti od centrale trebao biti jos dosta manji.

Ima li itko slicnih iskustava?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
1. Gdmt bis je drugi naziv za ADSL 2 na kojem je maksimum 12 Mbita, gdmt bis plus je adsl 2 plus i tu ide do 24 Mbita.

2. Ako ti je gusenje bilo 20 onda ti je duzina parice oko 1500 m, neznam kojom si logikom doso do 950 m, jer udaljenost cestovna nema veze s duzinom kabela jer on ide do neke ulice pa onda nekid tamo pa nazad dotebe pa se nakupi.
I onda po tome dobije se da tebi po VDSL moze ic cca 20 Mbita i kad stavis 2 Maxtva i net za ner ostane jedva 10 pa je tu telefon na voipu i to je to.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ispričavam se na loše napisanom postu, imao sam adsl 2+, mislio sam da se podrazumijeva, i na njemu sam imao 2 opti tv prijamnika i 10 mbita  vezu, ustvari nekad i malo vise, steam je znao ici do 1,6 mbyta/sec.

 

Do podatka koliko sam udaljen od centrale sam dosao tako sto sam pitao djelatnika t-coma koliko je moj priključak udaljen od centrale, na što je on odgovorio 968m, sto se poklapalo s planom infrastrukture grada Zadra na kojem sam sam pokusao izmjeriti koliko sam udaljen od najblize centrale. Inace zracne je linije oko 600m.

 

Dali netko ima obajsnjenje za moju situaciju?

Jeli moguce da su parice u jako losem stanju pa prelazak s adsla na vdsl nista ne znaci?

Opet mi se cini di bi mi trebalo biti na vdslu brze, ako su iste parice.

10 godina
offline
T-Com Internet

Toliko sam se borio da mi vrate full Turbo 30 opciju, down 30 up 5... i izborih se, sve 5 tu i tamo je pado download ali upload bio ok... Margine uredne, centrala 700m sve 5. Staroj jucer steko max tv odma zvala, prvo su resetirali liniju sve bilo ok i na kompu i na max tvu, doso tip (znao sam sta ce napravit al ne "PUSTI VALJDA ON ZNA") zakljuco brzinu na 20mbit i 3 upload "nemozete vi vise dobit" i ode. Nazovem Tcom pogledaju "Sve je uredu mozete vi punu turbo 30 opciju dobit sa max tvom zovite nazad operatera neka vam vrati". Zovem tipa reko vratite sve je bilo ok "nemozemo, mogu vam eventualno vratit download na 28mbit ali upload i dalje ce bit 3, da ugasite max tv mozda bi isao na 5 upload" iako kaze da max tv koristi max 4mbit downloada nista drugo. Ugl. jedan veliki shitstorm koji nije promjenio nista osim moje nize brzine, dam se kladit da ce i dalje bit problema sa konekcijom na sta je rekao ako bude morat cemo jos spustiti. Noise mi je bolji od preporucenog za turbo 30...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...

Toliko sam se borio da mi vrate full Turbo 30 opciju, down 30 up 5... i izborih se, sve 5 tu i tamo je pado download ali upload bio ok... Margine uredne, centrala 700m sve 5. Staroj jucer steko max tv odma zvala, prvo su resetirali liniju sve bilo ok i na kompu i na max tvu, doso tip (znao sam sta ce napravit al ne "PUSTI VALJDA ON ZNA") zakljuco brzinu na 20mbit i 3 upload "nemozete vi vise dobit" i ode. Nazovem Tcom pogledaju "Sve je uredu mozete vi punu turbo 30 opciju dobit sa max tvom zovite nazad operatera neka vam vrati". Zovem tipa reko vratite sve je bilo ok "nemozemo, mogu vam eventualno vratit download na 28mbit ali upload i dalje ce bit 3, da ugasite max tv mozda bi isao na 5 upload" iako kaze da max tv koristi max 4mbit downloada nista drugo. Ugl. jedan veliki shitstorm koji nije promjenio nista osim moje nize brzine, dam se kladit da ce i dalje bit problema sa konekcijom na sta je rekao ako bude morat cemo jos spustiti. Noise mi je bolji od preporucenog za turbo 30...

 E vidiš baš radi takvih gluposti sve sam pokušam napraviti,kažemo im da šalju tehničara u slučaju kvara rutera i to je to,ne želim im davat u ruke jer su "nesposobni" jednom prilikom kad smo tek dobili 10mbps brzinu mi je tehničar rekao za Q6600 konfu da je slaba konfiguracija za ić na internet,bljedo sam ga pogledao i rekao ko je vama dao posao jer pričate gluposti,zato tehničari u slučaju kvara rutera jedino mogu ući u kuću,drugačije ne.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 19:51 (kruskar).
9 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
mravojeb kaže...

Pozdrav

 

Zanima me dali je itko imao slicnu situaciju kao moja.

Naime imao sam na adsl-u 2 optitv uredaja i brzinu 10 Mbita, presao sam na tcom i pri ugovaranju usluge bilo je receno da mogu imati na vdslu 30mbita i 2 maxtv uredaja. Sad kad sam napokon dobio opremu ispada sa ne mogu imati ni brzinu od 20 mbita s 2 mxtva, cak imam manje nego sam imao kod optime na adslu. Kad su mi ukljucili drugi maxtv brzina mi je pala na 9mbita Udaljen sam od centrale 950m, i nema mi nikakvog smisla da mi je manja brzina na vdslu nego na adslu. Koliko ja znam tek na 1,6km udaljesnoti se vdsl i adsl izjednacavaju. Zadnji put kad sam gledao line attenuation mi je na vdslu bio 25db, no prije na adslu je bio puno manji, oko 20, iako bi na mojoj udaljenosti od centrale trebao biti jos dosta manji.

Ima li itko slicnih iskustava?

25dB po nekim kalkulatorima ispada 1810m  , šta se toćno slaže s grafom ispod i s tvojim iskustvom(iako mislin da bi se moglo isti graf prevest u rate/vs/attenuation), sve i da je tih 5dB gubitka u kontaktima ili kabeli malo lošijeg materijala pa tako i većeg gubitka, mislim da ti dođe na isto ko da si skoro 2 km udaljen , 25dB je 25dB svejedno

15 godina
offline
T-Com Internet

Ja mogu samo sjedit i plakat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mojo51 kaže...

Ja mogu samo sjedit i plakat 

 Gdje živis?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice