T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.377
|
čitano: 6.328.931
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koso kaže...

Jel T com ograničava max propusnost parice na VDSL2 profilima, malo mi skoči na 57mbita pa malo na 47 ?

 Otkad si na vdslu? DLM ti non stop provjerava liniju i prema tome je konfigurira. Kad resetiras modem ti je obicno veca brzina nego kad se stabilizira. Ako ti toliko fluktuira, vjerojatno ce se stabilizirat na nizoj brzini.

 Brzina mi je bila konstantna na 17a profilu barem tjedan dana (oko 52mbita) dok je jučer u jednom trenutku dosegla max vrijednost od 57 mbita i nakon toga pala na 47. Kada samo bio na 8b profilu, barem 8 mjeseci brzina je bila konstantno oko 49 mbita. Pa pretpostavljam da tcom može regulirati na neki naćim max propusnost. Zna li netko koristi li T com vektoring za VDSL2 ? 

dk
9 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da nitko jos ne koristi vectoring. Eventualno po nekim statsima parica sto sam vidjeo mozda amis. Da koriste vektoring vidjelo bi se. Tcom moze regulirat propusten profil, ne max propusnost linije, to dogovaraju centrala i router, tako da te fluktuacije su pregovaranja izmedju opreme u biti. Ako sam ja dobro shvatio da ti pricas o "attainable". Ne o max profilu pustenom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 17:52 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Pozz, pao je time server ili nešta za voip na zte ruteru, ima li možda netko novi ? Kolega IVOX je to bio nekada dao ako se dobro sjećam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Je l' ima neko volje da se potrudi mi napraviti tutorial kako napravi access point za ZTE ruter i LevelOne WBR-6012. Kupio sam LevelOne WBR-6012 a ne mogu ga zamjeniti bez racuna pa da ne stoji bezveze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Kak ovo sad izgleda, videl sam da su se prekjucer nekaj vrteli okolo i otad je malo drugacije:

Danas Danas
15.7. 15.7.
težiti pozitivi, opraštati i vjerovati u bolje sutra
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Armor kaže...

Kak ovo sad izgleda, videl sam da su se prekjucer nekaj vrteli okolo i otad je malo drugacije:

 Primakli te malo centrali ali doveli marginu do ocaja.....

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tak znaci.
Ali jos uvek je adsl+, kaj nebi vdsl nekaj promjenil?
težiti pozitivi, opraštati i vjerovati u bolje sutra
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da tako je pričam o "attainable". Slika u prilogu ;)

 

dk
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koso kaže...

Da tako je pričam o "attainable". Slika u prilogu ;)

 

 Jel tebi nepuca veza sa tako malom marginom

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Poz, zanima me može li na ovu paricu optika il neš haha. Tj na optici sam al kako mogu zatražit veću brzinu ako je to moguće... imam optiku do kabinetića.

 

fala

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 15:38 (omhta).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne, radi ko urica. Svakih 24 sata dobim novu adresu. Ali kako sam na 17 a profilu znam resetat ruter jer čačkam po njem ;)

 

 

dk
16 godina
offline
T-Com Internet

Moje veselje s VDSL-om je kratko trajalo. Naime iako radi čak i na 52/11 mbps, ponekad ne otvori stranicu pa treba refresh, a horror je kad se router išteka.
Fino se ja vratim s posla, uštekam, speedtest. UL uredno zakucan na preko 10mbps, a DL varira od 7 do 10mbps uz užasni dijagram up-down :(

Tehničar je rekao kao da je sve u redu, i da je propusnost preko 60 kao što su rekli, ali da je kao to sve još novo i da kad povuče max brzinu nešto na centrali ne štima te ako problem ostane mogu jedino smanjiti brzinu. Eto, da su odmah rekli 40, ja bih rekao super. Ali kad ti vele da ide (a, ide dok se ustabili)... Samo što treba i po 2 sata, o reloadu stranica da i ne govorim (zanimljivo, sama veza ne pukne; skype, sve ostalo radi, samo je sever error).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koso kaže...

Ne, radi ko urica. Svakih 24 sata dobim novu adresu. Ali kako sam na 17 a profilu znam resetat ruter jer čačkam po njem ;)

 

 

 Koliko ti je max download?

Evo moje

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 17:14 (galinjo24).
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, jucer popodne sam zatrazio aktivaciju turbo 50, danas sam gledao brzinu, ujutro mi je bila skoro 50, sada jedva da dostize i 40, a pravi download kad nesto stvarno skidam je oko 20. Jel se moze negdje provjerit dal se meni uopce moze isporucit tih 50/10, tj. da vidim dal moram cekat jos na tu brzinu mozda dok u potpunosti ne krene?

 

 

Test Test
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
CroRex kaže...

Pozdrav, jucer popodne sam zatrazio aktivaciju turbo 50, danas sam gledao brzinu, ujutro mi je bila skoro 50, sada jedva da dostize i 40, a pravi download kad nesto stvarno skidam je oko 20. Jel se moze negdje provjerit dal se meni uopce moze isporucit tih 50/10, tj. da vidim dal moram cekat jos na tu brzinu mozda dok u potpunosti ne krene?

 

 

 odi u router i pukni ss od dsl parice...

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
CroRex kaže...

Pozdrav, jucer popodne sam zatrazio aktivaciju turbo 50, danas sam gledao brzinu, ujutro mi je bila skoro 50, sada jedva da dostize i 40, a pravi download kad nesto stvarno skidam je oko 20. Jel se moze negdje provjerit dal se meni uopce moze isporucit tih 50/10, tj. da vidim dal moram cekat jos na tu brzinu mozda dok u potpunosti ne krene?

 

 

 odi u router i pukni ss od dsl parice...

 Ok, je li to ovo?

 

Brzina dosta varira, a izgleda da cu se nacekati kako bih dozivio 5.0 MBps... A na zadnjem ss-u sam imao srece pa sam bas ulovio 4.0 lol

 

Mislim tek je proslo dan dva, mozda bude bilo bolje...

 

SS SS
PRIMJER SKIDANJA PRIMJER SKIDANJA
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 21:42 (CroRex).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
CroRex kaže...
galinjo24 kaže...
CroRex kaže...

Pozdrav, jucer popodne sam zatrazio aktivaciju turbo 50, danas sam gledao brzinu, ujutro mi je bila skoro 50, sada jedva da dostize i 40, a pravi download kad nesto stvarno skidam je oko 20. Jel se moze negdje provjerit dal se meni uopce moze isporucit tih 50/10, tj. da vidim dal moram cekat jos na tu brzinu mozda dok u potpunosti ne krene?

 

 

 odi u router i pukni ss od dsl parice...

 Ok, je li to ovo?

 

Brzina dosta varira, a izgleda da cu se nacekati kako bih dozivio 5.0 MBps... A na zadnjem ss-u sam imao srece pa sam bas ulovio 4.0 lol

 

Mislim tek je proslo dan dva, mozda bude bilo bolje...

 

 actual ti je ok..ali msm da ce morati malo spustit brzinu..margina ti je ispod 6 to je dosta kriticno..i torentt ti nije mjerilo brzine....probaj ovdje

 

http://faq.hrvatskitelekom.hr/faq/pages/category.xhtml?question=89

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 21:54 (galinjo24).
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Probao sam nesto testirati skidajuci one datoteke, test kaze niti 30, kad sam skidao varira izmedu 20 i 40. Meni je ruter u hodniku, a pc u sobi na drugom kraju stana. I povezan sam preko onog D linka. Bi li bilo bolje spojiti se direktno na ruter i premjestiti ga blize? Mozda mi brzina nije u potpunosti pustena kako je rekao agent, cirka 48 sati a toliko nije proslo. A opet mozda levaju a ne mogu isporucit 50 iako ja placam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
CroRex kaže...

Probao sam nesto testirati skidajuci one datoteke, test kaze niti 30, kad sam skidao varira izmedu 20 i 40. Meni je ruter u hodniku, a pc u sobi na drugom kraju stana. I povezan sam preko onog D linka. Bi li bilo bolje spojiti se direktno na ruter i premjestiti ga blize? Mozda mi brzina nije u potpunosti pustena kako je rekao agent, cirka 48 sati a toliko nije proslo. A opet mozda levaju a ne mogu isporucit 50 iako ja placam.

 Da se ti ne spajaš možda bežično a da nisi na Wireless N niti AC?

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Može molim te malo detaljnije ništa te nisam skuzio :D

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
CroRex kaže...

Može molim te malo detaljnije ništa te nisam skuzio :D

 Dali se možda spajaš bežično? To pitam.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
CroRex kaže...

Može molim te malo detaljnije ništa te nisam skuzio :D

 Dali se možda spajaš bežično? To pitam.

 pa valjda haha, mislim, ruter mi je u hodniku a ja se iz sobe preko d linka spajam na ruter a to je valjda bežično

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
CroRex kaže...
191x7 kaže...
CroRex kaže...

Može molim te malo detaljnije ništa te nisam skuzio :D

 Dali se možda spajaš bežično? To pitam.

 pa valjda haha, mislim, ruter mi je u hodniku a ja se iz sobe preko d linka spajam na ruter a to je valjda bežično

 Šta se onda čudiš što ne možeš postiči brzinu? Ako hoćeš preko Wirelessa imati preko 25-30 Mbps onda si nabavi Wireless N ili Wireless AC opremu.

U protivnom se spajaj žično. Wireless B i Wireless G jednostavno ne mogu postići veću brzinu.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
CroRex kaže...
191x7 kaže...
CroRex kaže...

Može molim te malo detaljnije ništa te nisam skuzio :D

 Dali se možda spajaš bežično? To pitam.

 pa valjda haha, mislim, ruter mi je u hodniku a ja se iz sobe preko d linka spajam na ruter a to je valjda bežično

 Šta se onda čudiš što ne možeš postiči brzinu? Ako hoćeš preko Wirelessa imati preko 25-30 Mbps onda si nabavi Wireless N ili Wireless AC opremu.

U protivnom se spajaj žično. Wireless B i Wireless G jednostavno ne mogu postići veću brzinu.

 pa ja imam wireless n, to je d link dwa 140...

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
CroRex kaže...
191x7 kaže...
CroRex kaže...
191x7 kaže...
CroRex kaže...

Može molim te malo detaljnije ništa te nisam skuzio :D

 Dali se možda spajaš bežično? To pitam.

 pa valjda haha, mislim, ruter mi je u hodniku a ja se iz sobe preko d linka spajam na ruter a to je valjda bežično

 Šta se onda čudiš što ne možeš postiči brzinu? Ako hoćeš preko Wirelessa imati preko 25-30 Mbps onda si nabavi Wireless N ili Wireless AC opremu.

U protivnom se spajaj žično. Wireless B i Wireless G jednostavno ne mogu postići veću brzinu.

 pa ja imam wireless n, to je d link dwa 140...

 Onda si u routeru podesi Wireless N da ti ne koristi starije.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Hvala na pomoci, al ne znam vise sto napravit. Testirao sam preko T coma i preko speedtesta, jedan pokazuje 30/10 drugi 20/10 od 50/10, niti realni download nije nista brzi. Ako kroz par dana ne bude 50 download, idem spojit direktno na ruter i priblizit ga PC-u, ako ni to ne pomogne zovem T com. Ako netko ima jos kakav savjet slobodno recite. :)

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koso kaže...

Da tako je pričam o "attainable". Slika u prilogu ;)

 

 Da, onda to ne kontrolira tcom. S tim da, na ovoj slici sta si stavio ti je margina jako mala, zato ti je tako velik attainable. Ako ti je veza toliko dobra da to odrzava, onda super, rjetko se vidja. S tim da kad ti padne taj attainable vjerojatno ti je margina skocila jer je bilo smetnja na liniji. Zbog toga su ti te "fluktuacije". Bolje se ne zali ako ti sve radi jer ce ti pogorsat stanje i stavit vecu marginu, samim time, ono "lose" stanje od prije ce postat permanentno.

omhta kaže...

Poz, zanima me može li na ovu paricu optika il neš haha. Tj na optici sam al kako mogu zatražit veću brzinu ako je to moguće... imam optiku do kabinetića.

 

fala

 Nisi na optici ako imas optiku do kabinetica. Na optici si ako imas optiku u stanu. Ne postoji druga optika. I da, na ovakvoj parici mozes sto hoces, samo neznam dali oni imaju vece pakete od ovog na vdslu. Za uvodjenje optike bas u stan, to je pitanje dali im je uplanu uopce ili ne, to ti samo tcom moze rec.

CroRex kaže...

Hvala na pomoci, al ne znam vise sto napravit. Testirao sam preko T coma i preko speedtesta, jedan pokazuje 30/10 drugi 20/10 od 50/10, niti realni download nije nista brzi. Ako kroz par dana ne bude 50 download, idem spojit direktno na ruter i priblizit ga PC-u, ako ni to ne pomogne zovem T com. Ako netko ima jos kakav savjet slobodno recite. :)

 Nemozes nikakva konkretna mjerenja vrsit preko wifi-a. Znaci ako hoces tocno znat jeli sve u redu, spoji kabelom i vidi. Ako na kabelu imas 50, sve 5 (jer ti je pusteno toliko, ako nemas maxtv jel, onda ces imat manje od 50). Ako nemas, onda dalje gledaj sto nevalja, ali dok se ne spojis zicom, nema smisla nagadjat sta i kako.

11 godina
offline
T-Com Internet

Par dana natezanja preko telefona u roku 2 dana poslali mi novi ruter  te odmah sljedeći dan pustili brzinu

 

 

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 16:53 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Napokon i ja dobio optiku samo bilo bi bolje da je bolji ruter a ne ZTE,na kabel je max 94 a na wifi 91,frend susjed na 1 katu identično kao i ja ima

 

 

laganini...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 19:05 (Hrco1002).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Jedno pitanje za ekipu što koristi Speedport W724V Type Ci , zamolio bih nekoga da mi kaže/pošalje ss koju max brzinu daje taj ruter na wireless-u za brzinu 200/100?

 

Hvala puno :)

 

 

Hrco1002 kaže...

Napokon i ja dobio optiku samo bilo bi bolje da je bolji ruter a ne ZTE,na kabel je max 94 a na wifi 91,frend susjed na 1 katu identično kao i ja ima

 

 

 Speedport dobiješ samo ako naručiš brzinu 200/100 jer jedino on podržava tu brzinu (do 1.3Gbit/s) Btw. čestitke na dobitku optike :D

 

"The Speedport W724V allows setting up home networks with up to 1.3 Gbit/s."

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 1:23 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice