T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.389
|
čitano: 6.329.580
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
problem do routera, broj tije voipusigurno, probaj s factory resetom routera, ak ne rijesi problem, zovi ht za drugi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
T-Com Internet

Ovo bih mogao pokusat s preusmjeravanjem na mob. Bio sam radio i factory reset, ovo je vec drugi router, i na starom je bilo isto kao i na ovome. Morat ću zvati HT. 

Da, preko Voipa sam spojen

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 14:11 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

imam pitanje u vezi onih turbo opcija za povećanje brzine. trenutno imam flat brzina 4/0.5 Mbps, to oni zovu MAX2 Internet S, internet i telefon su sveskupa 205 kn. ovdje piše da je sve te turbo opcije moguće aktivirati ''na brzinu pristupa od 2048/256 kbit/s do 4096/512 kbit/s ovisno o tehničkim mogućnostima, bez ugovorne obveze'' i da je cijena toga 10 kn. jel zbilja moguće povećat brzinu s 4/0.5 na npr. 20 za samo 10 kuna više? nekako djeluje prejeftino poznavajući t-scum :)

ako zbilja je, jel ima kakvih problema s dostupnosti toga, tj. dal mjesto stanovanja igra kakvu ulogu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
DoctorEvil kaže...

imam pitanje u vezi onih turbo opcija za povećanje brzine. trenutno imam flat brzina 4/0.5 Mbps, to oni zovu MAX2 Internet S, internet i telefon su sveskupa 205 kn. ovdje piše da je sve te turbo opcije moguće aktivirati ''na brzinu pristupa od 2048/256 kbit/s do 4096/512 kbit/s ovisno o tehničkim mogućnostima, bez ugovorne obveze'' i da je cijena toga 10 kn. jel zbilja moguće povećat brzinu s 4/0.5 na npr. 20 za samo 10 kuna više? nekako djeluje prejeftino poznavajući t-scum :)

ako zbilja je, jel ima kakvih problema s dostupnosti toga, tj. dal mjesto stanovanja igra kakvu ulogu?

 Moguće je. Samo treba biti dovoljno blizu centrale i centrala treba biti nadograđena. Ako oboje odgovara, onda se prebacuje s ADSL na vDSL, no router mora podržavati vDSL (ako ne podržava T-Com daje novi). Za 10 Kn više imaš 10, 20 ili 30, a za 30 više imaš 40 ili 50 s tim da rijetki mogu imati preko 40, večina može 20-30.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ako te nitko ne zaj..., greska je na voip platformi, na terenu viđeno milijun puta.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
T-Com Internet

evo epilog oko ove turbo 30 opcije - dobio sam novi zte ruter (sada vrti na vdsl), i dobio sam opet splitter (kojeg su inače maknuli krajem godine dok sam imao stari siemens ruter ). brzinu će aktivirati do navečer ili sutra ujutro. znači ako imate stari siemensov sx763 ruter bez splittera, morate iskoristiti novi spiltter koji dođe sa zte ruterom jer stari način spajanja ne vrijedi...

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
a preko cega ti radi telefon? akojeustekan u modem splitter netreba. I nevjerujem da su te basna msan prebacili kad si iso na vdsl, vecinom se je prilikom prelaska na vdsl tko nije imo voip rad ukljucio, a onda se splitter moze izbacit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
a preko cega ti radi telefon? akojeustekan u modem splitter netreba. I nevjerujem da su te basna msan prebacili kad si iso na vdsl, vecinom se je prilikom prelaska na vdsl tko nije imo voip rad ukljucio, a onda se splitter moze izbacit.

 pa da, to ni meni nema smisla. telefon (uređaj) je uštekan dirket na ruter, a na spliter ide žica od same linije. i iz splitera ide jedna žica na ruter koju uštekam tamo di bi inače uštekao liniju...

probao sam splitter komplet izbacit al zbog toga (prema službi za korisnike) ne radi. zovnem službu, vele da je sve kako spada.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
mozes ga ostavit, ali modem bi se moro sinkronizirat i bez splittera, ako je sve ok, znam da se zna desit s nekim dslamima da se nece uhvatit bez splitteraal to sam zato sto dolazi malo iskrivlhen signal na pocetku spektra, a splitter onda odreze i sve ok.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Bok ljudi, imam jedno pravno pitanje. Situacija je ovakva - Internet mi ne radi već 6 dana (nešto je vjerojatno pregorilo kada je bilo nevrijeme a ja nisam bio doma da pogasim ruter). Zvao sam službu za korisnike da prijavim kvar i rečeno mi je da će mi se netko javiti u roku 2 dana, što se nije desilo pa sam ih ponovno zvao i tražio objašnjenje. Dobio sam odgovor da će izraditi požurnicu i da će mi se netko javiti. Čekao sam ponovno 2 dana te ih opet nazvao, opet sam dobio informaciju da mi se netko treba javiti taj isti dan. Naravno da nije. Danas opet zvao i opet ista priča. Ja naravno sve na lijepo bez psovki i povišenih tonova. Da li je ovo dovoljno da ja tražim raskid ugovora (imam potpisan na 2 godine, počeo teći u 4. mjesecu, nisam uzeo nikakve darove tipa mobitel ili 3 mjeseca gratis MaxTV). 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
To ja čujem da TCom provlači optikaliju po RH? Kako ću onda aktivirati tu veću brzinu za isto para?
12 godina
offline
T-Com Internet

uzel i ja turbo 20  za 10 krznenih:)

iako linija može bez problema na turbo 30, pošto imamo 2 maxtv uređaja doma, savjetovali su me da je bolje uzet turbo 20 da ne bude problema sa max tv-om. jel to stvarno tako ili njihov izgovor?

 

 

Layla, you've got me on my knees.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hornet_93 kaže...

uzel i ja turbo 20  za 10 krznenih:)

iako linija može bez problema na turbo 30, pošto imamo 2 maxtv uređaja doma, savjetovali su me da je bolje uzet turbo 20 da ne bude problema sa max tv-om. jel to stvarno tako ili njihov izgovor?

 

 

 Po Speedtestu ne možemo znati, trebaš dati sliku parametara iz routera (tamo gdje ti piše atenuacija i ostalo).

Twitter: @191x7
12 godina
offline
T-Com Internet

jel to ovo?

Layla, you've got me on my knees.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 8:18 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hornet_93 kaže...

jel to ovo?

 Jeste i prema tome si već na maksimumu svoje linije.

Kakve su ti kućne instalacije; jedan lan kabel od tavana do routera ili imaš telefonske kabele, više utičnica itd?

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 Jeste i prema tome si već na maksimumu svoje linije.

Kakve su ti kućne instalacije; jedan lan kabel od tavana do routera ili imaš telefonske kabele, više utičnica itd?

 sa tavana ide jedna žica do splittera i sa splittera ide na ruter. telefon, 2 max tv-a, i komp žutim kabelom su povezani na ruter.

od tavana do rutera je jedna utičnica za samu liniju i žicu koja vodi na telefon.

Layla, you've got me on my knees.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hornet_93 kaže...
191x7 kaže...

 Jeste i prema tome si već na maksimumu svoje linije.

Kakve su ti kućne instalacije; jedan lan kabel od tavana do routera ili imaš telefonske kabele, više utičnica itd?

 sa tavana ide jedna žica do splittera i sa splittera ide na ruter. telefon, 2 max tv-a, i komp žutim kabelom su povezani na ruter.

od tavana do rutera je jedna utičnica za samu liniju i žicu koja vodi na telefon.

 Ok, nije tako strašno, samo trebaš taj kabel što ide od tavana zamijeniti lan kabelom (cat5e ili bolje cat6) i izbaciti splitter (to više ne treba).

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni svi govorite da je losa situacija, a spojen sam na stup nasuprot kuce, na kojem je i ona mala kutijica (kaj nije nikakva centrala kak su neki govorili), iz kutije UTF kabel vodi u moju sobu i tam je spojen u tel uticnicu.
E mozda da su mi direktno spojili UTF kabel u router?
Telefon ionak takoder ide u njega, nema razdvojika.

Mozda to dela neku razliku, kaj je utf u uticnicu, a iz nje tel kabelom u router?
težiti pozitivi, opraštati i vjerovati u bolje sutra
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

što mislite, jel mogu s ovakvim prigušenjem uzeti turbo 30? imam thomson tg782i router, možda njega budu mijenjali? jel može možda biti kakvih problema s opremom iz centrale, pošto živim u manjem mjestu, ili centrala nema veze s tim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

SAmo malo... turbo 10, turbo 20 i turbo 30 koštaju 10 kuna?!

Koja je računica? Zašto odabrati t10 ili t20 ako mogu dobiti t30 za istu cijenu?

magistar prava
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
pa onaj ko moze 30 ce 30, ko ne ce 20 ili 10, isto ko da su napisali download od 10 do 30 Mbita, tocnije ogradili su sebe, da im ne placas nist vise jer za te novce ak nejde 30 ide 10 i nisu te ostetili... Malo drugacija brzina i cijena nist drugo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 Ok, nije tako strašno, samo trebaš taj kabel što ide od tavana zamijeniti lan kabelom (cat5e ili bolje cat6) i izbaciti splitter (to više ne treba).

 Vjerojatno mu je vec utf od tavana do routra.

Armor kaže...
Meni svi govorite da je losa situacija, a spojen sam na stup nasuprot kuce, na kojem je i ona mala kutijica (kaj nije nikakva centrala kak su neki govorili), iz kutije UTF kabel vodi u moju sobu i tam je spojen u tel uticnicu.
E mozda da su mi direktno spojili UTF kabel u router?
Telefon ionak takoder ide u njega, nema razdvojika.

Mozda to dela neku razliku, kaj je utf u uticnicu, a iz nje tel kabelom u router?

 Neces ti neku razliku tu vidjet ako je sve u redu jer pretpostavljam da ti je router odma do te telefonske uticnice. Ako ti je taj utf kabel spojen na uticnicu preko rj11/45 konektora onda sam ustekaj u router :)

DoctorEvil kaže...

što mislite, jel mogu s ovakvim prigušenjem uzeti turbo 30? imam thomson tg782i router, možda njega budu mijenjali? jel može možda biti kakvih problema s opremom iz centrale, pošto živim u manjem mjestu, ili centrala nema veze s tim?

 Trebao bi, i mjenjat ce thompsona jer ne podrzava vdsl.

Korny1603987 kaže...

SAmo malo... turbo 10, turbo 20 i turbo 30 koštaju 10 kuna?!

Koja je računica? Zašto odabrati t10 ili t20 ako mogu dobiti t30 za istu cijenu?

 Racunica je da neznaju koliko ti veza propusta i nemas opcije raskida ugovora ako ti ne mogu isporucit 30 (a ti si 30 narucio), jer si svoj ugovor potpisao na brzinu 4 ili 10, a ovo je samo da te ne izgube kao korisnika radi drugih vdsl ponuda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 12:55 (sandokan111).
12 godina
offline
T-Com Internet

Bok. Zanima me koliko mislite da sam udaljen od stanice. I dal bih mogao potegnuti svih 50 ili bi to bilo oko 45

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Bok. Zanima me koliko mislite da sam udaljen od stanice. I dal bih mogao potegnuti svih 50 ili bi to bilo oko 45

 računaj na 40

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Armor kaže...
Meni svi govorite da je losa situacija, a spojen sam na stup nasuprot kuce, na kojem je i ona mala kutijica (kaj nije nikakva centrala kak su neki govorili), iz kutije UTF kabel vodi u moju sobu i tam je spojen u tel uticnicu.
E mozda da su mi direktno spojili UTF kabel u router?
Telefon ionak takoder ide u njega, nema razdvojika.

Mozda to dela neku razliku, kaj je utf u uticnicu, a iz nje tel kabelom u router?

 Meni su ti se ti parametri promjenili sa novim modemom. Tako da nazovi i pitaj dal može VDSL, ako ti operater kaže da može onda je tome tako. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Bok. Zanima me koliko mislite da sam udaljen od stanice. I dal bih mogao potegnuti svih 50 ili bi to bilo oko 45

 Traži 50/10 jer ti je cijena ista kao za 40/6, ali traži da ti stave 42-45/10 propusnost i imat ćeš stavilnu vezu. Ako nemaš MaxTV traži slobodno 45mbps.

Hasta La Victoria Siempre
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav trenutno imam opciju 10 mbit/s od t coma koja mi je nedavno postavljena.Sad me zanima dali za istu cijenu mogu trazit 30 mbit/s ili moram dodatnih 10 kn placat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Trenutno imam turbo 30, vidim da se doplacuje 30kn za turbo 50, sad je li to na mjesecnoj bazi ili? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mi koji smo besplatno presli na vdsl tj u mom slucaju turbo 30, koliko sad treba dodatno placat za turbo 50?
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

cijena turbo 10, 20 i 30 je +10 kn na vaš račun.

Cijena turbo 40 i 50 je +30 kuna.

magistar prava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice