T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.664
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tireN1337 kaže...

Pozdrav,

 

Zanima me par stvari jer imam pravo neke zalbe.

 

  U šetom mjesecu sam napravio zahtjev za prebacivanje usluga na novu adresu. Na staroj adresi imao sam VDSL Turbo 30, i oni su mi stonirali nalog za preseljenje jer na novoj lokaciji nije moguce Turbo 30. I onda me oni nazovu drugi dan i obecaju kako ima VDSL ali Turbo 20 na mojoj lokaciji. I dan danas zovem i kazu da je maximum 10Mbit/s na ovoj lokaciji te da nema VDSL-a. Imam li neko pravo zalbe?

 Nemas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 0:51 (sandokan111).
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Znači u zadnjih tjedan dana veza mi cesto puca, i veliki je packet loss, nekada cak i 30%..

Do cega je to uopce? 

Provjeravao sam da mi komp nema nekih virusa ili nesto, ali nema..

 

Inace ping i ostale sve je uredu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
ToMisLaW kaže...

Znači u zadnjih tjedan dana veza mi cesto puca, i veliki je packet loss, nekada cak i 30%..

Do cega je to uopce? 

Provjeravao sam da mi komp nema nekih virusa ili nesto, ali nema..

 

Inace ping i ostale sve je uredu

 Moze ss parice...

12 godina
online
Re: T-Com Internet

pozdrav,imam pitanje u vezi turbo opcija što se nude u tcomu,dali je to stvarno 10kn više na račun ili ima neka caka?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
d4rkd3atH kaže...

pozdrav,imam pitanje u vezi turbo opcija što se nude u tcomu,dali je to stvarno 10kn više na račun ili ima neka caka?

 STvarno je 10 Kn. Ili 30, ako uzmeš 40-50.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
T-Com Internet

.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
tireN1337 kaže...

Pozdrav,

 

Zanima me par stvari jer imam pravo neke zalbe.

 

  U šetom mjesecu sam napravio zahtjev za prebacivanje usluga na novu adresu. Na staroj adresi imao sam VDSL Turbo 30, i oni su mi stonirali nalog za preseljenje jer na novoj lokaciji nije moguce Turbo 30. I onda me oni nazovu drugi dan i obecaju kako ima VDSL ali Turbo 20 na mojoj lokaciji. I dan danas zovem i kazu da je maximum 10Mbit/s na ovoj lokaciji te da nema VDSL-a. Imam li neko pravo zalbe?

 Nemas.

 Ocito imam, napiso zalbu na prigovori mail od T-Coma odma izasli na teren i vidili da ima VDSL i ukljucili.

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
ToMisLaW kaže...

Znači u zadnjih tjedan dana veza mi cesto puca, i veliki je packet loss, nekada cak i 30%..

Do cega je to uopce? 

Provjeravao sam da mi komp nema nekih virusa ili nesto, ali nema..

 

Inace ping i ostale sve je uredu

 Moze ss parice...

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
ToMisLaW kaže...
galinjo24 kaže...
ToMisLaW kaže...

Znači u zadnjih tjedan dana veza mi cesto puca, i veliki je packet loss, nekada cak i 30%..

Do cega je to uopce? 

Provjeravao sam da mi komp nema nekih virusa ili nesto, ali nema..

 

Inace ping i ostale sve je uredu

 Moze ss parice...

 

 Parica je sasvim u redu

15 godina
offline
T-Com Internet

evo da se i ja pohvalim napokon me uspjeli uključiti poslje podužih razgovora sa szk i tehničarima i par pogubljenih dana.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

da li imaš slučajno ss parice prije uključenja vdsl-a?

 

Meni su odgovorili da nemam tehničke mogućnosti, imam line att 21 db, to je po onim kalkulatorima malo preko 1500 m i ne žele uključiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Oni spajaju na VDSL ako si < 1000 m od centrale.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ico2005 kaže...

da li imaš slučajno ss parice prije uključenja vdsl-a?

 

Meni su odgovorili da nemam tehničke mogućnosti, imam line att 21 db, to je po onim kalkulatorima malo preko 1500 m i ne žele uključiti.

 nije im bitan att nego gledaju po adresi koliko si udaljen

jer ljudima i sa att od 27-29 ukopcavaju turbo 20 brzinu

pozz

Samsung S6 Edge+
15 godina
offline
T-Com Internet

A eto meni izgleda neće. Margina mi je 14.8, 18.9 mbit maksimalna brzina, line att 21 db... Trenutno mi je brzina 10. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ico2005 kaže...

da li imaš slučajno ss parice prije uključenja vdsl-a?

 

Meni su odgovorili da nemam tehničke mogućnosti, imam line att 21 db, to je po onim kalkulatorima malo preko 1500 m i ne žele uključiti.

 nažalost ne.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tireN1337 kaže...

 Ocito imam, napiso zalbu na prigovori mail od T-Coma odma izasli na teren i vidili da ima VDSL i ukljucili.

 Lol. Pa nisu oni ugradili vdsl jer si se ti zalio :) Ti si pitao za zalbu ako nema vdlsa :) Da nema vdsla,a oni ti obecali da ima, pisi kuci propalo.

ToMisLaW kaže...

 

Po ovome ne bi smjelo bit problema. Ajde kad bude pukla veza uslikaj pa vidi onda jesu drugi parametri.

Ico2005 kaže...

A eto meni izgleda neće. Margina mi je 14.8, 18.9 mbit maksimalna brzina, line att 21 db... Trenutno mi je brzina 10. 

Pa nece jer nema previse dobiti na vdslu a vise mogucih problema. Ti bi vjerojatno imao veci upload i to je to.

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
tireN1337 kaže...

 Ocito imam, napiso zalbu na prigovori mail od T-Coma odma izasli na teren i vidili da ima VDSL i ukljucili.

 Lol. Pa nisu oni ugradili vdsl jer si se ti zalio :) Ti si pitao za zalbu ako nema vdlsa :) Da nema vdsla,a oni ti obecali da ima, pisi kuci propalo.

ToMisLaW kaže...

 

Po ovome ne bi smjelo bit problema. Ajde kad bude pukla veza uslikaj pa vidi onda jesu drugi parametri.

Ico2005 kaže...

A eto meni izgleda neće. Margina mi je 14.8, 18.9 mbit maksimalna brzina, line att 21 db... Trenutno mi je brzina 10. 

Pa nece jer nema previse dobiti na vdslu a vise mogucih problema. Ti bi vjerojatno imao veci upload i to je to.

 Nisam sve prvo bitno napisao, kada su radili instalaciju neki pametni tehnicar nije ni dosao na teren izmjeriti moju particu nego je samo kopirao tudju karticu u moju pa se oko toga vodila bitka ima li VDSLa na ovoj lokaciji ili ne. Jedva sam dobio internet prvobitno zato jer je taj tehnicar radio gluposti. Sada kada sam napisao zalbu dosli su dodatno provjeriti sve.

14 godina
offline
T-Com Internet

ma koje gluposti to 21 nista ne znaci

susjed ima speedport i na njemu je 21.5 db u att u download i laptop od tehnicara kad se spoji 

ne na ruter nego na njegovu aplikaciju bas sam ga zamolio da mi rece koliko je po njihovom udaljen od centrale pokazalo 812 metara

i pokazalo jednaku att ko i u ruteru

i covjek ima ukljucen turbo 30 bez televizije

zato molim vas

Samsung S6 Edge+
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Išao sad malo mjerit... Kako god da okreneš nema više od 900 m od mene do centrale. Otprilike znam kuda ide podzemni kabel, nešto više od 700 m ima od mene do centrale.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ico2005 kaže...

Išao sad malo mjerit... Kako god da okreneš nema više od 900 m od mene do centrale. Otprilike znam kuda ide podzemni kabel, nešto više od 700 m ima od mene do centrale.

 To je super puno za tu udaljenost, ili ostecenje ili 30-40+ godina stara infrastruktura ko u mom slucaju...

15 godina
offline
T-Com Internet

Kablovi jesu stari, pogotovo ovaj podzemni. I mislim da su prije 4-5 godina sanirali nekakvo oštećenje, tad sam dobio ovi paricu koju imam sada jer mi je stara parica degradirala sa 20 mbit-a na jedva 9 u nekih mjesec i pol dana. Kakve su to borbe bile za novu paricu... Ko da se tučeš sa godzillom, bez ičije pomoći, a u ruci imaš gumeni nož..

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
ma koje gluposti to 21 nista ne znaci
i covjek ima ukljucen turbo 30 bez televizije

zato molim vas

 Sto je pjesnik tocno htio rec? Da fizicki zakoni ne vrijede? Da sve na cemu se tehnologija zasniva pada u vodu jer si ti iz 4te ruke cuo nesto o nekome da je nesto radilo, a vjerojatno se pol informacija izgubilo u procesu, a ona druga polovica je protumacena od laika? Ajde fino odi do njega, stavi sliku parice pa da vidimo. Istina je da atenuacije mogu bit krivo prikazane u routerima jer se racunaju na osnovu razlicitih stvari koje nisu uniformne (niti jedan router ne racuna atenuaciju po cijelom frekventnom polju), ali da se fizicki zakoni ne postivaju, e to vec ne ide.

Ico2005 kaže...

Išao sad malo mjerit... Kako god da okreneš nema više od 900 m od mene do centrale. Otprilike znam kuda ide podzemni kabel, nešto više od 700 m ima od mene do centrale.

 Ako je tako blizu onda je ostecenje, i kao sto si veci sam naveo, gumeni noz je valjda i dobro da si dobio, vecina ide golim rukama :) Al ne bi se ja dao, salji zalbe onda.

Iako, moras znat da ono sto se tebi cini logicnim putem do centrale nemora uopce bit istina, vec mozes ic skroz drugim putovima. To i je najveci problem s infrastrukturom jer kad se radila onih godina, nije se gledalo da to bude tako, nego se spajalo kud koji tu i moji pa imas ljudi s centralama na 500m od njih a spojeni su na centrale od 2km, ili im kabeli idu okolnim putevima po svim kucama pa zracne linije ima 200m, a njemu 1km kabela.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 15:18 (sandokan111).
15 godina
offline
T-Com Internet

Znam kud mi parica ide po krovovima i u čijoj kući se spaja na podzemni kabel, bio sam kod susjeda i vidio. Tehničar mi je otprilike rukom pokazao kuda podzemni kabel ide. Znači cca 700-800 m maksimalno od mene do centrale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

pozdrav ljudi... treba mi username i password kada idem na netu 192.168.1.1 ... neznam koja je pa me zanima gdje bi to trebalo pisat? u nekim papirima ili da ih zovem gore?

RAMPAGE
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sto bi to znacila bolja kucna instalacija? Kako da ja poboljsam kucnu instalaciju, sada ide jedan kabal direktno iz one kutije na kuce u moj ruter DSL. I ta linija je sva tanka i jedva se drzi. Sto bi ja to trebao kupiti da instalacija bude kvalitetnija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam kupio UTP dvožilni oklopljeni kabel, s jedne strane sam nakrimpo konektor za modem, a sa druge spojio na tavan, direktno na paricu. Bez utičnica ili bilo čega. Više od toga ne možeš napraviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

S tim da je obicni utp cat 5e i vise nego dovoljan. Debljina kabela nek te ne smeta. Bitnije ti je kako su spojevi izvedeni, i dal ti se to nalazi van kuce gdje je podlozno atmosferilijama. Ako je unutar kuce, utp i miran si.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ne kužim što se dešava sa mojim internetom..

Uglavnom prijavljen problem tehničari dolaze uskoro...

 

Brzina interneta:

http://www.speedtest.net/result/4717243821.png

Pa nakon 10 min:

http://www.speedtest.net/result/4717270321.png

 

I onda nakon 30-40min ponovno padne i tako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ToMisLaW kaže...

Ne kužim što se dešava sa mojim internetom..

Uglavnom prijavljen problem tehničari dolaze uskoro...

 

Brzina interneta:

http://www.speedtest.net/result/4717243821.png

Pa nakon 10 min:

http://www.speedtest.net/result/4717270321.png

 

I onda nakon 30-40min ponovno padne i tako...

 Stavi sliku parice, i kakvi su ti pogobu ovi serveri bijelina i lukavac? Ajde testiraj na neke normalne servere gdje mozes bit skoro siguran da nije preopterecen, da ima dobar uplink i slicno.

ZG/Frankfurt/Amsterdam.

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
ToMisLaW kaže...

Ne kužim što se dešava sa mojim internetom..

Uglavnom prijavljen problem tehničari dolaze uskoro...

 

Brzina interneta:

http://www.speedtest.net/result/4717243821.png

Pa nakon 10 min:

http://www.speedtest.net/result/4717270321.png

 

I onda nakon 30-40min ponovno padne i tako...

 Stavi sliku parice, i kakvi su ti pogobu ovi serveri bijelina i lukavac? Ajde testiraj na neke normalne servere gdje mozes bit skoro siguran da nije preopterecen, da ima dobar uplink i slicno.

ZG/Frankfurt/Amsterdam.

 Najbliži serveri, ali nije to do servera zato što sam znam kada igram neku online igricu, npr dotu.

Ping je oko 60, ali packet loss 10-50%...

 

Evo ti sa ZG servera http://www.speedtest.net/result/4718170485.png

 

Mislim da je problem do kablova, ugl. uskoro dolazi tehnicar pa cemo vidjeti...

 

Bio mi je već prije par dana i rekao je da su ovi CRC Errori problem, kao nešto je namjestio u centrali i rekao je da ako ponovno bude problema da ce doci ponovno..

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2015 22:24 (ToMisLaW).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice