T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.331.342
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
T-Com Internet

Sorry na pitanju, ali ne kuzim ponudu T-Coma. ADSL je do 10 Mbit, a ove turbo-opcije su onda VDSL. Jel tako?

 

I jel svudje u RH moguce uzeti turbo-opcije, gdje je inace moguce uzeti T-Com ADSL?

 

Trenutno sam kod Iskona, ok su. Ali imam samo tih 10 Mbit (bijela zona). Vise nije moguce.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dai53nja kaže...

Ovo je čisto iz iskustva i iz razgovora s tehničarom. Kad je došao VDSL, maknut je spliter, tako da i da hoću ne mogu spojiti telefon a tehničar mi je u razgovoru rekao da radi prelaska na VDSL i načina na koji sve spojeno na centrali ne mogu imati analognu liniju i VDSL. Štoviše, to je i dokazano spajanjem. Kad bi spojio preko splitera, ne bi imao internet, kad bi spojio bez splitera imao sam internet i telefon (preko voipa). Pokušao sam se i žaliti njima govorivši da mi ne odgovara da router radi cijeli dan radi samo radi telefona, ali iz SZK su me samo otpilili da oni tu ništa ne mogu jer je VDSL tako koncepiran.

Trebao bih dodati da činjenica da HT misli prodavati struju možda ima nešto sa "prisilnim" prelaskom na voip,

 Ček... šta ti stvarno gasiš router ???

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 8:15 (Ico2005).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
dai53nja kaže...

Pokušao sam se i žaliti njima govorivši da mi ne odgovara da router radi cijeli dan radi samo radi telefona

 Navika iz dana modemskim veza? :-) Cijeli sustav je sada koncipiran tako da router mora raditi non stop i trošiti struju koju plaća korisnik.

10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Normalno da gasim ruter. Koji kurac da radi kad recimo 8 sati nitko ne koristi internet? Osim toga, nisam u upravi HEP-a.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Voip ide svuda i obavezan je , iznimke su jedino loše parice i hitne službe

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dai53nja kaže...

Normalno da gasim ruter. Koji kurac da radi kad recimo 8 sati nitko ne koristi internet? Osim toga, nisam u upravi HEP-a.

 Router troši kilowat struhe..hehe

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
dai53nja kaže...

Normalno da gasim ruter. Koji kurac da radi kad recimo 8 sati nitko ne koristi internet? Osim toga, nisam u upravi HEP-a.

 Router troši kilowat struhe..hehe

Znao sam da su te tipke za paljenje zapravo tu da bi se ljudi poput tebe imali ćemu smijat.

Vat ili kilovat, kad ne mora raditi, ne mora.

 

15 godina
offline
T-Com Internet

Još samo reci da omataš daljinski u PVC vrećicu za frižider i obljepiš ga sa 2-3 kruga samoljepljive vrpce u narodu znane kao selotejp...

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 11:47 (Ico2005).
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ico2005 kaže...

Još samo reci da omataš daljinski u PVC vrećicu za frižider i obljepiš ga sa 2-3 kruga samoljepljive vrpce u narodu znane kao selotejp...

 Pitao bih da mi objasniš vezu između zamatanja daljinskog i gašenja stvari koje ne moraju raditi, ali neću jer iskreno, bilo kakav odgovor koji daš ne može zadovoljiti.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dai53nja kaže...
Ico2005 kaže...

Još samo reci da omataš daljinski u PVC vrećicu za frižider i obljepiš ga sa 2-3 kruga samoljepljive vrpce u narodu znane kao selotejp...

 Pitao bih da mi objasniš vezu između zamatanja daljinskog i gašenja stvari koje ne moraju raditi, ali neću jer iskreno, bilo kakav odgovor koji daš ne može zadovoljiti.

 Svatko ima svoje veselje..

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
dai53nja kaže...
Ico2005 kaže...

Još samo reci da omataš daljinski u PVC vrećicu za frižider i obljepiš ga sa 2-3 kruga samoljepljive vrpce u narodu znane kao selotejp...

 Pitao bih da mi objasniš vezu između zamatanja daljinskog i gašenja stvari koje ne moraju raditi, ali neću jer iskreno, bilo kakav odgovor koji daš ne može zadovoljiti.

 Svatko ima svoje veselje..

 Moj stari neki dan išao mijenjat krovnu antenu.

Kaže da je sad bolja slika na maxtvu.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dai53nja kaže...
Ico2005 kaže...

Još samo reci da omataš daljinski u PVC vrećicu za frižider i obljepiš ga sa 2-3 kruga samoljepljive vrpce u narodu znane kao selotejp...

 Pitao bih da mi objasniš vezu između zamatanja daljinskog i gašenja stvari koje ne moraju raditi, ali neću jer iskreno, bilo kakav odgovor koji daš ne može zadovoljiti.

 Mogu dat odgovor, ali bih gadno prekršio pravila i dobio kakav ban... Al vidim da ekipa kuži... Malo OT, neću više... :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cesc kaže...
Armor kaže...

Kaj mislite, kad budu pocele Božićne ponude?

Ili budu sve, kak su na početku godine i obećali, "nagradili" VDSL-om ili optikom...? :)

 

Prvenstveno tu mislim na MaxTV 6mj 1kn, promjene MAX3 ponuda i poklona itd.

 Od 14.11., tj. od ovog tjedna kreće božićna ponuda, 13.11. kreće uređivanje T-centara. 

 Imas mozda informaciju hoce biti ikakve posebne ponude za optiku, jucer su mi provukli tehniku kroz zgradu pa sam malo nestrpljiv? 

15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Za optiku (ultru) ne znam jer se ne bavim tim dijelom, ali znam da je bila akcija ovih dana da dobiješ maxtv na 9 mjeseci za 1 kn i neograničeno telefoniranje.   Možda je sad kombiniraju sa božićnom ponudom jer unutar božićne dobiješ i 6 mjeseci arena sportskog paketa besplatno/pickbox (nakon toga ide standardna cijena).  

 

Jesi sretnik, ja jedva turbo 10 mogu imati haha 

Why so serious?
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cesc kaže...

Za optiku (ultru) ne znam jer se ne bavim tim dijelom, ali znam da je bila akcija ovih dana da dobiješ maxtv na 9 mjeseci za 1 kn i neograničeno telefoniranje.   Možda je sad kombiniraju sa božićnom ponudom jer unutar božićne dobiješ i 6 mjeseci arena sportskog paketa besplatno/pickbox (nakon toga ide standardna cijena).  

 

Jesi sretnik, ja jedva turbo 10 mogu imati haha 

 

Kaj more sad dobiti MAX2 S korisnik u sklopu tih akcija?

 

Nisam uzel poklon kod sklapanja ugovora, nisam koristil promo MaxTV akcije i jos uvek sam na jadnih 10mb.

 

Postoji mogućnost da se u sve ukljuci i mobitel, ko neki "MAX4"?

 

Sve me to zanima, prvo promo ponude, s onda cijene, konačne, bez skrivanja.

samegas
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Armor kaže...
Cesc kaže...

Za optiku (ultru) ne znam jer se ne bavim tim dijelom, ali znam da je bila akcija ovih dana da dobiješ maxtv na 9 mjeseci za 1 kn i neograničeno telefoniranje.   Možda je sad kombiniraju sa božićnom ponudom jer unutar božićne dobiješ i 6 mjeseci arena sportskog paketa besplatno/pickbox (nakon toga ide standardna cijena).  

 

Jesi sretnik, ja jedva turbo 10 mogu imati haha 

 

Kaj more sad dobiti MAX2 S korisnik u sklopu tih akcija?

 

Nisam uzel poklon kod sklapanja ugovora, nisam koristil promo MaxTV akcije i jos uvek sam na jadnih 10mb.

 

Postoji mogućnost da se u sve ukljuci i mobitel, ko neki "MAX4"?

 

Sve me to zanima, prvo promo ponude, s onda cijene, konačne, bez skrivanja.

Koliko znam, nema nekih posebnih pogodnosti, možeš dobiti mobitel na rate ili tako nešto, većinom se ide na kombinaciju max3 paketa + mobilni dio. Tako recimo u božićnoj ponudi, za max3s možeš imati fiksni dio za 290 kn (tu ti je npr. max2s (oko 220 kn) + max tv satelitski (1kn prvih 6 mjeseci + besplatna ugradnja antene ako nemaš + 1 mjesec besplatno sportski paket i cinestar + turbo opcija (ako je dostupna) i to bi onda prvih 6 mjeseci plaćao 220 kn, a kasnije ti na tu cijenu ide i cijena satelitskog maxtv-a. U božićnoj ponudi je kombinacija fiksnog i mobilnog dijela, tako da npr. uzmeš tarifu na pretplatu i mobilni dio ti je 1 kn (odnosno 16 sa radijskom frekvencijom) idućih 6 mjeseci + neograničeni razgovori prema svim mobilnim i fiksnim mrežama sa fiksne linije.  
Za mobitel bi ti najjeftinije ispalo ako bi ga uzimao uz ovu ponudu, dakle ako ti je tarifa oko 130 kn, to ne bi plaćao prvih 6 mjeseci, a onda uzmeš npr. htc desire 620 u ovoj tarifi za 130 kn , on ti je jednokratno 498 kn ili samsung galaxy core prime 98 kn jednokratno. Ima i Samsung s5-ica i iphonea, ali to se isplati uzimati na ovoj imam sve tarifi (tarifa ti je 214 kn, iphone 6 dobiješ za 798 kn jednokratno i na to ti ide rata od 90 kn) jer je na manjim tarifama preskup. 

 

Što se cijena tiče, napisao sam ti ih gore. Stvar je u tome da dosta agenata ne spominje onu radijsku frekvenciju i još jednu stvar koje vam zajedno budu 15 kn, pa onda korisnici (obično stariji) koji kupuju jedan bon od 50 kn mjesečno, misle kako će im se isplatiti najbolja mala (cijena 59 kn) sa 200 jedinica minuta razgovora/poruka, a agenti ne spomenu naknadu za uspostavu poziva (0,29 lipa po pozivu) i ove naknade što onda iznosi 74kn mjesečno + naknada za pozive. Tako npr. u najbolja pričam tarifi, flat minute razgovora i sms u ht mreži + 400 jedinica razgovora/sms prema drugim mrežama, nema uspostave poziva i 500 mb mobilnog interneta + jedna besplatna opcija unutar tarife (oryx pomoć u kući, oryx pomoć na cesti, max tv to go, navigacija) ti je 109 kn + 15 kn (radijska frekvencija i još nešto čega se sad ne mogu sjetiti xD) = 124 kn (pdv uključen u cijenu), ako uzimaš mobitel onda ti ide još 10 kn na tu cijenu, dakle 134 kn mjesečno + rata od 20-40 kn mjesečno za novi mobitel ako to plaćaš. Ako bi mobitel uzimao u kombinaciji sa fiksnim dijelom, prvih 6 mjeseci ne plaćaš cijenu tarife što ti je ušteda oko 800 kn, a i tv bi gledao za 1 kn mjesečno prvih 6 mjeseci. 

Uglavnom, ako primite poziv od agenata u vezi mobilnih tarifa, obavezno pitajte za ovih 15 kn (radijska frekvencija) da li je uključeno tu, za dodatnu sigurnost zatražite i ime agenta jer ako dođe do problema (tipa aktivirali vam tarifu koja je skuplja za tih 15 kn ili više nego što vam je rečeno), imate podatke od agenta, zovete onaj broj sa kojeg su vas kontaktirali i tražite preslušavanje razgovora. Nitko se neće zaje*avati sa korisnikom kad mu ostavlja podatke pa da vam onda laže kako bi si pojačao prodaju 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 20:33 (Cesc).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cesc kaže...

jer ako dođe do problema (tipa aktivirali vam tarifu koja je skuplja za tih 15 kn ili više nego što vam je rečeno), imate podatke od agenta, zovete onaj broj sa kojeg su vas kontaktirali i tražite preslušavanje razgovora.

 

Probaj, pa javi je li ti uspjelo.

 

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav ovako imao sam problem sa oscilacijom brzine turbo 50.Dosli su tehnicari i zakljucili da je problem u kucnoj instalaciji jer na mjerenju pokazuje brzina od preko 80 mbps a meni na ruteru ide max 45mbps i stalno pada.Promijenili su paricu i sve sto su mogli ali i dalje isto pa su na kraju rekli da moram promijenit onaj kabel koji ide od one njihove male kutijice na tavanu do uticnice.Mene zanima koji kabel preporucate da kupim za to?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 16:06 (croman44).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
croman44 kaže...

Pozdrav ovako imao sam problem sa oscilacijom brzine turbo 50.Dosli su tehnicari i zakljucili da je problem u kucnoj instalaciji jer na mjerenju pokazuje brzina od preko 80 mbps a meni na ruteru ide max 45mbps i stalno pada.Promijenili su paricu i sve sto su mogli ali i dalje isto pa su na kraju rekli da moram promijenit onaj kabel koji ide od one njihove male kutijice na tavanu do uticnice.Mene zanima koji kabel preporucate da kupim za to?

 Obični lan kabel, dakle UTP. Možeš Cat5e ili Cat6. Nema potrebe za Cat7 i sličnima, puno su skuplji a nećeš imati razlike.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

dali T-Com i dalje naplacuje koristenje njihove infrastrukture ako izaberem nekog drugog kao svog internet providera?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
irrelevant kaže...

dali T-Com i dalje naplacuje koristenje njihove infrastrukture ako izaberem nekog drugog kao svog internet providera?

 

Poanta ovog pitanja jeeee?

Ne naplaćuju oni direktno..."drugi" provider naplaćuje

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Skuplje je imati drugogo providera na T-Com mreži. Mislim da je Iskon oko 30 kuna skuplji za iste pakete ako je preko T-Coma.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam samo tcom net i telefon,vdsl,ukljucen turbo 50

Kada sam spojen zicano speedtest pokazuje konstantnu brzinu od 52mbps,upload 11mbps

a problem nastaje kada sam spojen bezicno jer onda brzina jako varira a maksimalno dobijem 45mbps,upload 10mbps.To i nebi bio tolki problem da brzina ne pada cesto.Naime po danu je brzina ok ali cim padne noc brzina pocne padat pa na kraju bude 15-16mbps.Zanima me da li je problem u wifi kartici?(qualcomm atheros ar9285 802.11b/g/n) ili je problem u nekim postavkama rutera,postavkama wifi kartice ili bi trebalo kupiti jacu wifi karticu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 0:33 (croman44).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: T-Com Internet
croman44 kaže...

Pozdrav, imam samo tcom net i telefon,vdsl,ukljucen turbo 50

Kada sam spojen zicano speedtest pokazuje konstantnu brzinu od 52mbps,upload 11mbps

a problem nastaje kada sam spojen bezicno jer onda brzina jako varira a maksimalno dobijem 45mbps,upload 10mbps.To i nebi bio tolki problem da brzina ne pada cesto.Naime po danu je brzina ok ali cim padne noc brzina pocne padat pa na kraju bude 15-16mbps.Zanima me da li je problem u wifi kartici?(qualcomm atheros ar9285 802.11b/g/n) ili je problem u nekim postavkama rutera,postavkama wifi kartice ili bi trebalo kupiti jacu wifi karticu?

 Na povremene probleme, u pravilnim razmacima, ja bi okrivio smetnje.

Nekakav uređaj u blizini? Netko od jako bliskih susjeda ima router na istom kanalu?

 

Imaš smartphone? Instaliraj neku aplikaciju za praćenje WiFi kanala.

Npr, za Android ovo: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Nikakav uređaj nije u blizini,susjeda oko mene nema koji imaju internet,ja sam jedini i udaljen sam 300m od centrale.Mijenjani su kablovi,ruter,kucne instalacije ali problem je i dalje prisutan samo kod wifi-ja i to po noci sto je jako cudno.Zanimljivo je to da u tom razdoblju po noci kada brzina pada na laptopu pada i na mobitelima kada radim speed test.Inace je na mobu 25 i vise mbps a u tom periodu bude 6,7mbps pa i manje!Zasto na laptopu mogu dobiti max tih 45mbps a negdje na netu sam procitao da moja wifi kartica moze ici do 150mbps?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 3:24 (croman44).
12 godina
online
Re: T-Com Internet

Samo u određeno doba dana, samo na wifi uređajima....

Nemam ti pojma! Mozda se netko igrao s postavkama routera pa je podesio nekakva pravila ogranicenja brzine...?

Možda će se javiti netko tko zna riješiti ovu misteriju.

 

I na žalost, brzina wifi-a ti nikad neće biti ni blizu one reklamirane. A naravno, jako ovisi i o kvaliteti same kartice.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Croman44, jesisiguran da ti se nitko ne kaći na vezu u tom periodu? Probaj promijeniti password mreže.

Twitter: @191x7
12 godina
online
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Croman44, jesisiguran da ti se nitko ne kaći na vezu u tom periodu? Probaj promijeniti password mreže.

 Dobra ideja 

Ali bi vidio (bar malu) razliku i kad je spojen kablom. Veli da je na kablu uvijek ista brzina. Osim ako router kod raspoređivanja slanja podataka jako preferira kablovsku vezu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jutro. Mislim da mene gadno muljaju, daju mi samo 4Mb/s internet, a imam i Max TV. Tako da skidam najbrze 500kb/s Dok uredno susjedi imaju do 10Mb/s  na nekom drugom internet provideru (istina nisam vidio koji je download speed). Fora je da sam 5km od Čakovca, ali nismo im u interesu da ubrzaju internet i ovako je vec godinama. Jel si mogu nekak pomoci ili ne?

 

hvala na moralnoj podrsci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Zovi korisničku, pa pitaj da ti povećaju, za 20 kn, povećaju na 30Mbita, ako je tehnički izvodivo. Malo im dosađuj da te primjete, napiši prigovor na mail, požali se se na fejsbuku, napiši im u inbox, dosta su susretljivi ovi na fejsbuku.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice