T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.405
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Netočno. Limit je 1600 metara, radi i do 1800 ako je stvarno dobra parica. Ja sam ga imao na ~1300, 30/5.

 Nije limit 1600 nit 1800 molim bez dezinformacija. Daj shvatite zasto je telekom uveo ogranicenje na 1.5km za vdsl2. Ovo sam ti vec napisao.

Njemu je agent rekao 1000m jer je to iz nekog razloga tcomova granica. Ostali to rade na 1500. Al vdsl2 radi uredno i na 2 il 3km samo nema smisla od njega u odnosu na adsl2+.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

znaci uveli su mi optiku,jel valja ovo ? http://prntscr.com/9wslvu

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Ljudi moze li netko tko se kuzi provjeriti je li sve ok ??? Vidi li se ovdje gdje udaljenost od centrale ? Tnx

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 17:37 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
deepshitcro kaže...

Ljudi moze li netko tko se kuzi provjeriti je li sve ok ??? Vidi li se ovdje gdje udaljenost od centrale ? Tnx

 ma pusti udaljenost, ti možeš bez problema na 50 mbita/s

nemam za potpis
14 godina
offline
T-Com Internet

kako dugo se treba čekat da ti spoje žicu od telefona na kuću? U pon sam bio kod njih da mi spoje telefon, još čekam.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
deepshitcro kaže...

Ljudi moze li netko tko se kuzi provjeriti je li sve ok ??? Vidi li se ovdje gdje udaljenost od centrale ? Tnx

 Tesko je razlucit po vdsl atenuaciji, ali po prikazanom si dosta blizu. Ono sto mene tu osobno zabrinjava je jako velik broj erora na margini od 16. Da je 6-9 oke, al na 16 ovoliko je isto puno. Jest vdsl, jest 30mbita, al svejedno dosta erora za ovoliku marginu. Ja imam jedno 100 puta manje s slicnom marginom. Ne treba te to nista za sada brinut jer router sve ispravlja, al eto cisto podatak koji bi trebalo drzat u kutku mozda ako se pojave problemi. Za sad, mozes i 50 furat.

internethasbeengiven kaže...

znaci uveli su mi optiku,jel valja ovo ? http://prntscr.com/9wslvu

 Zasto ti je tako mali upload? Sta nije 500/200 il tako neki paket. Tebi jedna 0 fali? :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 23:02 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 2:09 (internetisgood).
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
deepshitcro kaže...

Ljudi moze li netko tko se kuzi provjeriti je li sve ok ??? Vidi li se ovdje gdje udaljenost od centrale ? Tnx

 Tesko je razlucit po vdsl atenuaciji, ali po prikazanom si dosta blizu. Ono sto mene tu osobno zabrinjava je jako velik broj erora na margini od 16. Da je 6-9 oke, al na 16 ovoliko je isto puno. Jest vdsl, jest 30mbita, al svejedno dosta erora za ovoliku marginu. Ja imam jedno 100 puta manje s slicnom marginom. Ne treba te to nista za sada brinut jer router sve ispravlja, al eto cisto podatak koji bi trebalo drzat u kutku mozda ako se pojave problemi. Za sad, mozes i 50 furat.

internethasbeengiven kaže...

znaci uveli su mi optiku,jel valja ovo ? http://prntscr.com/9wslvu

 Zasto ti je tako mali upload? Sta nije 500/200 il tako neki paket. Tebi jedna 0 fali? :)

 joj jebem ti napravio profil sa 10minute mailom pa se nemog ulogat da komentiram,uglavnom paket mi je 100/20 koji placam al imam 600-800 download nije da se bunim sam da mi ne lupe cijenu za onaj 500/250 paket koji je 200 kuna vise

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

<p>Kolega hvala na odg tebi i kolegi iznad. Pitanje sam.postavio bas iz radoznalosti jer imam ucestali problem sa gusenjem interneta. Naime, cim se spoje 2-3 uredaja dolazi do gusenja veze(youtube prestaje puniti,cak ponekad i zastrzava, steka fejs, vijesti... uglavnom sve stranice) iako nitko ne skida nista da bi uzeo svu brzinu... kod provjere brzine uvijek mi pose da je 30... Stalno sam zvao sluzbu zbog tog gusenja i pucanja veze i "rijesili" su problem prebacivsi wifi kanal sa 11 na automatski, naravno da nije pomoglo. Kolega postoji li mogucnost otkrito uzrok.tim.sitnim problemcicia sto si naveo da ih je ipak malo vise od ocekivanog? Mislim da u brzini nije nikako prpblem jer kad je net i prigusen brzina je uvijek na 31/5. Hvala i lp

8 godina
offline
T-Com Internet

Pozz! Molim ako mi netko na temelju navedene slike može reči ako mogu imati VDSL? Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
deepshitcro kaže...

<p>Kolega hvala na odg tebi i kolegi iznad. Pitanje sam.postavio bas iz radoznalosti jer imam ucestali problem sa gusenjem interneta. Naime, cim se spoje 2-3 uredaja dolazi do gusenja veze(youtube prestaje puniti,cak ponekad i zastrzava, steka fejs, vijesti... uglavnom sve stranice) iako nitko ne skida nista da bi uzeo svu brzinu... kod provjere brzine uvijek mi pose da je 30... Stalno sam zvao sluzbu zbog tog gusenja i pucanja veze i "rijesili" su problem prebacivsi wifi kanal sa 11 na automatski, naravno da nije pomoglo. Kolega postoji li mogucnost otkrito uzrok.tim.sitnim problemcicia sto si naveo da ih je ipak malo vise od ocekivanog? Mislim da u brzini nije nikako prpblem jer kad je net i prigusen brzina je uvijek na 31/5. Hvala i lp

 Problem nece bit u brzini jer ti imas i vise nego dovoljno brzine. Ta "zastajkivanja" mogu bit ako router ne moze odjednom se poispravljat, al ako se ne dogadja na kabelu vec samo wireless onda ocito nije do tog. To ako ti se da jos testiraj. Mozda je jednostavno router u banani a mozda treba jos i vise povecat marginu, zalihe ima i moglo bi se, al kako ces to objasnit operateru koji ne razumije je sad problem :P Mozda je i negdje problem na instalacijama. Ono sto ti mozes vidjet je da promjenis kabel od uticnice do routera za test, a jednostavno je jer nema puno filozofije. Uglavnom, blizu si, problema ne bi smjelo bit. Spoji zicno jedan uredjaj pa vidi dal se to dogadja i na njemu.

mirko6 kaže...

Pozz! Molim ako mi netko na temelju navedene slike može reči ako mogu imati VDSL? Hvala

 Mozes imat neki novi router koji na 28db atenuacije ne prikazuje maximum 24mbita jer je to teoretski nemoguce. Kinez se malo zaigrao s brojkama. Sad je pitanje koja je brojka tocna uopce.

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
internetisgood kaže...
sandokan111 kaže...
deepshitcro kaže...

Ljudi moze li netko tko se kuzi provjeriti je li sve ok ??? Vidi li se ovdje gdje udaljenost od centrale ? Tnx

 Tesko je razlucit po vdsl atenuaciji, ali po prikazanom si dosta blizu. Ono sto mene tu osobno zabrinjava je jako velik broj erora na margini od 16. Da je 6-9 oke, al na 16 ovoliko je isto puno. Jest vdsl, jest 30mbita, al svejedno dosta erora za ovoliku marginu. Ja imam jedno 100 puta manje s slicnom marginom. Ne treba te to nista za sada brinut jer router sve ispravlja, al eto cisto podatak koji bi trebalo drzat u kutku mozda ako se pojave problemi. Za sad, mozes i 50 furat.

internethasbeengiven kaže...

znaci uveli su mi optiku,jel valja ovo ? http://prntscr.com/9wslvu

 Zasto ti je tako mali upload? Sta nije 500/200 il tako neki paket. Tebi jedna 0 fali? :)

 joj jebem ti napravio profil sa 10minute mailom pa se nemog ulogat da komentiram,uglavnom paket mi je 100/20 koji placam al imam 600-800 download nije da se bunim sam da mi ne lupe cijenu za onaj 500/250 paket koji je 200 kuna vise

 Kako placas 100/20 a imas 600 800 download ?? I ja bi to hahahha

Nemoj se prkosit gravitaciji .
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ovo sam upravo sad skinuo pa molim ako može obješnjenje za VDSL.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

<p><p>Kolega najzanimljivoje od toga svega je sto sam spojen zicom, jedino ja. Probao sam cak wifi konekciju prebaciti na b-only mode (onda moze povuc max 6 od 30 download) da mozda sestrin laptop ne guta sve, ali opet po starom... Neznam koliko je normalno da mi je serviser kabal ustekao direktno u instalaciju kad sam se prebacivao na vdsl. Znaci cura mi ima maxtv i 20 brzinu i net radi 10 puta fluidnije... ima li mozda opcija u ruteru da pokrenem neku dijagnostiku tih errora pa da stavim ovdje da pogledate ?<p>lp

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
mirko6 kaže...

Ovo sam upravo sad skinuo pa molim ako može obješnjenje za VDSL.

 Kazem ti. Kinez se igra s brojkama. Neke od tih brojki ne stimaju jer ponavljam, ti na 28db atenuacije (znaci nekakvih 2km od centrale) NE MOZES imat 24mbita po adslu. Jednostavno, nemozes. Zasto ti on takav max pokazuje, to samo kinez u tvornici zna, al posto su znali pokazivat i po 26mbita po adsl2+ nista cudno.

Tako da, neke od tih brojki nevaljaju. Ili si imas atenuaciju 28, ili ti je max 24 (u sto sumnjam, to znaci da ti je centrala jako blizu, valjda bi onda i znao di je), ili nijedna od brojki nije tocna vec je nesto trece. Ako imas spoji drugi router.

deepshitcro kaže...

<p><p>Kolega najzanimljivoje od toga svega je sto sam spojen zicom, jedino ja. Probao sam cak wifi konekciju prebaciti na b-only mode (onda moze povuc max 6 od 30 download) da mozda sestrin laptop ne guta sve, ali opet po starom... Neznam koliko je normalno da mi je serviser kabal ustekao direktno u instalaciju kad sam se prebacivao na vdsl. Znaci cura mi ima maxtv i 20 brzinu i net radi 10 puta fluidnije... ima li mozda opcija u ruteru da pokrenem neku dijagnostiku tih errora pa da stavim ovdje da pogledate ?<p>lp

 Nema tu dijagnostike. Kabel direktno u instalaciju? Nisam to bas razumio, al to ide tako ako si mislio da nemas splitera.

Mislim tebi bi trebalo stimat liniju, al to naravno nitko ne radi nit se kome da. Eventualno da ti dodje netko ko pc-strucnjak. On kaze da oni stimaju linije. Ja po mom iskustvu znam da se to svodi na stavljanje predefiniranih profila, kad ne uspije rusi se brzina i to je to. Tehnicki, tebi bi trebalo jos vise marginu dignut a sve ostalo da ostane isto (max brzina ce se promjenit al te to ne treba brinut jer imas dovoljno).

Ili da je za pocetak promjenit router i vidit da nije do njega mozda. Ako te nije strah, prijavljuj probleme, obicno prvo promjene router, al moras znat da postoji mogucnost da ti jednostavno kazu "nemozete imat 30mbita zbog tehnickih mogucnosti) i smanje ti brzinu jos vise, iako je to naravno sve samo ne istina jer itekako mozes 30.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 20:52 (sandokan111).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Probao sam izmjerit od centrale sam udaljen oko 1,3km.

9 godina
offline
T-Com Internet

Na 1.3km -> vdsl oko 25 po kalkulatoru, sta obicno daje manje u nasim uvjetima jer je stanje losije

Samo, onda je vjerojatnije ona brojka od 28db tocnija nego max od 24 pa ako je tako uopce ti nece stavit vdsl jer na tolika gusenja nema razlike neke vdsl/adsl. Al ovo su sve jako lose pretpostavke prema podacima iz routera koji su ocito krivi i nesrazmjerni. Ti naruci vdsl pa vidi sta ce bit.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

<p>KOlega direktno mislim na to da je operater skinuo uticnicu za telefon i ustekao kabal bez uticnice, mada to ne bi trebao biti problem... znaci jedina opcija mi preostaje da dignem brzinu na 50 ako ce mi dat, da ne bi bilo spike da linija ne moze pruziti toliko a vi ste mi iscitali da moze, znate kakvi su sto se toga tice... ;) Lp

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

zvao sam danas i rekli su mi da linija podrzava 50 bez problema, a kada sam se prebacivo sa 10 na 30 rekli su da mi linija nax moze povuc 28...  :D   Meni je cijelo vrijeme brzina 31.  :D

14 godina
offline
T-Com Internet

Već tjedan dana čekam priključak

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: T-Com Internet
Gremlin144 kaže...

Već tjedan dana čekam priključak

 Polako. Ja sam čekao 40 dana 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...
Gremlin144 kaže...

Već tjedan dana čekam priključak

 Polako. Ja sam čekao 40 dana 

 uff :D Nadam se da do Uskrsa budem dobil onda :D

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Razgovarao sam sa tehničarom T-coma i veli da je izmjerio kako linija podržava 19 decibila. Lp

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
mirko6 kaže...

Ovo sam upravo sad skinuo pa molim ako može obješnjenje za VDSL.

 Kazem ti. Kinez se igra s brojkama. Neke od tih brojki ne stimaju jer ponavljam, ti na 28db atenuacije (znaci nekakvih 2km od centrale) NE MOZES imat 24mbita po adslu. Jednostavno, nemozes. Zasto ti on takav max pokazuje, to samo kinez u tvornici zna, al posto su znali pokazivat i po 26mbita po adsl2+ nista cudno.

Tako da, neke od tih brojki nevaljaju. Ili si imas atenuaciju 28, ili ti je max 24 (u sto sumnjam, to znaci da ti je centrala jako blizu, valjda bi onda i znao di je), ili nijedna od brojki nije tocna vec je nesto trece. Ako imas spoji drugi router.

deepshitcro kaže...

<p><p>Kolega najzanimljivoje od toga svega je sto sam spojen zicom, jedino ja. Probao sam cak wifi konekciju prebaciti na b-only mode (onda moze povuc max 6 od 30 download) da mozda sestrin laptop ne guta sve, ali opet po starom... Neznam koliko je normalno da mi je serviser kabal ustekao direktno u instalaciju kad sam se prebacivao na vdsl. Znaci cura mi ima maxtv i 20 brzinu i net radi 10 puta fluidnije... ima li mozda opcija u ruteru da pokrenem neku dijagnostiku tih errora pa da stavim ovdje da pogledate ?<p>lp

 Nema tu dijagnostike. Kabel direktno u instalaciju? Nisam to bas razumio, al to ide tako ako si mislio da nemas splitera.

Mislim tebi bi trebalo stimat liniju, al to naravno nitko ne radi nit se kome da. Eventualno da ti dodje netko ko pc-strucnjak. On kaze da oni stimaju linije. Ja po mom iskustvu znam da se to svodi na stavljanje predefiniranih profila, kad ne uspije rusi se brzina i to je to. Tehnicki, tebi bi trebalo jos vise marginu dignut a sve ostalo da ostane isto (max brzina ce se promjenit al te to ne treba brinut jer imas dovoljno).

Ili da je za pocetak promjenit router i vidit da nije do njega mozda. Ako te nije strah, prijavljuj probleme, obicno prvo promjene router, al moras znat da postoji mogucnost da ti jednostavno kazu "nemozete imat 30mbita zbog tehnickih mogucnosti) i smanje ti brzinu jos vise, iako je to naravno sve samo ne istina jer itekako mozes 30.

 

 

 

 

Razgovarao sam sa tehničarom T-coma i veli da je izmjerio kako linija podržava 19 decibila. Lp

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
mirko6 kaže...

Razgovarao sam sa tehničarom T-coma i veli da je izmjerio kako linija podržava 19 decibila. Lp

 19 decibela je veoma dobra linija, reci mu da ti stavi 100 kilograma po sekundi brzinu

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
14 godina
online
Re: T-Com Internet
Gremlin144 kaže...
Vkm996 kaže...
Gremlin144 kaže...

Već tjedan dana čekam priključak

 Polako. Ja sam čekao 40 dana 

 uff :D Nadam se da do Uskrsa budem dobil onda :D

 A ne znači to ništa haha, susjed je dobio za 4 dana, tak da ono. 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...
mirko6 kaže...

Razgovarao sam sa tehničarom T-coma i veli da je izmjerio kako linija podržava 19 decibila. Lp

 19 decibela je veoma dobra linija, reci mu da ti stavi 100 kilograma po sekundi brzinu

 :))))))) Fino sam se nasmijao na ovo dobra.

 

 

@mirko6

Vjerojatno je mislio 19db atenuaciju? To bi taman bacalo nekih 1300m od centrale. Neces se bas proslavit s vdslom onda, jer sad ovisi i kakva je linija, za to trebaju jos drugi parametri, ali ako je ok linija imao bi barem koristi od malo veceg downloada i uploada ako bi ti vdsl radio stabilno. Trebao bi moc 20, al kazem, ovisi o stanju linije koje neznamo jer ti onaj prikaz gore ocito ne stima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 21:07 (sandokan111).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jednom prilikom mi je rekao da smo samo dvoje na toj linji t-com djelatnik.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jednom prilikom mi je rekao da smo samo dvoje na toj linji T-com djelatnik.

9 godina
offline
T-Com Internet

Naravno da nemozete bit samo dvoje jer mozete bit samo jedan :) Svak je na svojoj parici, znaci nemozes ti djelit paricu s nekim.

Mislim mozes, postoje multiplexeri (takozvani pcm uredjaji) ali mislim da se to vise ne koristi nigdje od uvodjenja adsla itd. To je nekoc bilo jako popularno al tad smo vecinom samo telefon imali.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice