T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.311.544
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Frend na 23 db ima pinih 30 mbita turbo 30 opcije tako da ako su margine dobre trebao bi imati i ti
Samsung S6 Edge+
16 godina
online
Re: T-Com Internet

23dB VDSL ili ADSL atenuacije?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

imao je na ADSL 23dB sad od kad je na VDSL-u nisam gledao

nema nikave TV samo telefon i internet

Samsung S6 Edge+
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 18:45 (pasko).
9 godina
offline
T-Com Internet

Naravno da nije :)

 

Inace, samo zbunjujes ljude. Imali smo vec pricu oko ovog

http://www.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/4816437.aspx

Ne razlikujes vdsl i adsl atenuaciju, tebi je sve isto :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 21:16 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

200mb na dijelu i dalje mi je 25min dugo cekat,čim t-com spusti cijene od 500mb download uzimam.

Moj PC  
5 9 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...

200mb na dijelu i dalje mi je 25min dugo cekat,čim t-com spusti cijene od 500mb download uzimam.

Daš čovjeku prst, hoće odmah cijelu ruku.

Ajmo malo biti tolerantni prema ostalima koji nemaju niti VDSL, a kamoli optiku.
Ajmo!

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
offline
T-Com Internet

Stanje sa brzinama interneta u europi. Skoro pa samo dno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Da Bugarska nije u EU, bili bi daleko ispod nas. Dobili su hrpu love za optiku (nisu imali sve skupa 100km upotrebljivog bakra za išta brže od 4/512k) i izgradili su infrastrukturu skoro pa od nule.

 

Nas koči taj bakar još od Franje Josipa i manjak mozga. Spajanjem optike od HEPa, Vodovoda, HACa, HŽa i JANAFa bi dobili solidan backbone i trebao bi samo dio troškova iz Bugarske za rješavanje FTTC/FTTH dijela. Last mile bi mogao ostati na bakru i jako velik dio bi dobio brzine od barem 20/2, za početak. Nešto se i kreće u tom smjeru ali ne sa ovime gore, nego operateri (HT i VIP) rade svoju optiku.

 

Da ne bi bilo da lupetam za Bugarsku, malo razmislite zašto su kod njih RF alarmni sustavi i CDSovi bili najpopularniji do ulaska u EU. Nisu imali niti poštenu GSM pokrivenost za GSM/GPRS dojavnike.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 17:24 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sudy_freak kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

200mb na dijelu i dalje mi je 25min dugo cekat,čim t-com spusti cijene od 500mb download uzimam.

Daš čovjeku prst, hoće odmah cijelu ruku.

Ajmo malo biti tolerantni prema ostalima koji nemaju niti VDSL, a kamoli optiku.
Ajmo!

 Što je loše u tome što čovjek priželjkuje veće brzine koje su mu dostupne, čemu ga odmah blatiti...

Ne znam kakve to ima veze sa tolerantnošću, ja sam na adsl 10 Mbps pa se ne smatram uvrijeđenim niti se osjećam loše zbog toga što čovjek želi više. Dapače, da mogu i ja bih.

Općenito, barem prema mom mišljenju, tolerantnost je prihvaćanje drugih ljudi, njihovih osobina itd. takvi kakvi jesu i da ih se ne blati ili im se ruga, ali to ide u oba smjera ;)

 

Koliko vidim on se nije rugao onima sa nižom brzinom pa ne vidim čemu toliki TD njemu, ljubomora? Ne mora on čekati dok cijelo ostalo stanovništvo dobije optiku da se on usudi željeti više, bilo to optika ili štagod već u životu.

Just my 2 cents

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Tako je, ali ne samo to, ako on uzme veću brzinu Tcomu ce ta optička linija postati isplativija, odnosno brže ce vratiti novce koje su uložili a nakon toga ce nastaviti ulagati dalje. Možda se to ne odvija tempom koji bi mi htjeli, no i kompanije moraju vidjeti da nekog interesa ima. A sad, Bugarska ima šta ima. Ali bio sam tamo i neznam iskreno šta reci. Ako znate kako u Dalmaciji i po centru ZG-a ima tu i tamo koja žica na zidu, zamislite si sad da ima oko 20 kablova debljine standardnog koaksijalca. To je njima standard na zgradama u Sofiji, a većina interneta im se bazira na kablovskoj, koja ima najveće brzine unutar države jer im linkovi prema van nisu jednako brzi. 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Tako je, ali ne samo to, ako on uzme veću brzinu Tcomu ce ta optička linija postati isplativija, odnosno brže ce vratiti novce koje su uložili a nakon toga ce nastaviti ulagati dalje. Možda se to ne odvija tempom koji bi mi htjeli, no i kompanije moraju vidjeti da nekog interesa ima. A sad, Bugarska ima šta ima. Ali bio sam tamo i neznam iskreno šta reci. Ako znate kako u Dalmaciji i po centru ZG-a ima tu i tamo koja žica na zidu, zamislite si sad da ima oko 20 kablova debljine standardnog koaksijalca. To je njima standard na zgradama u Sofiji, a većina interneta im se bazira na kablovskoj, koja ima najveće brzine unutar države jer im linkovi prema van nisu jednako brzi. 

 t-com-u je isplativije da ne stavlja optiku, nego ih eu pritišče. Siguran sam da neće ulagat dalje ako neće bit prisiljeni.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gremlin144 kaže...
JozoBozo121 kaže...

Tako je, ali ne samo to, ako on uzme veću brzinu Tcomu ce ta optička linija postati isplativija, odnosno brže ce vratiti novce koje su uložili a nakon toga ce nastaviti ulagati dalje. Možda se to ne odvija tempom koji bi mi htjeli, no i kompanije moraju vidjeti da nekog interesa ima. A sad, Bugarska ima šta ima. Ali bio sam tamo i neznam iskreno šta reci. Ako znate kako u Dalmaciji i po centru ZG-a ima tu i tamo koja žica na zidu, zamislite si sad da ima oko 20 kablova debljine standardnog koaksijalca. To je njima standard na zgradama u Sofiji, a većina interneta im se bazira na kablovskoj, koja ima najveće brzine unutar države jer im linkovi prema van nisu jednako brzi. 

 t-com-u je isplativije da ne stavlja optiku, nego ih eu pritišče. Siguran sam da neće ulagat dalje ako neće bit prisiljeni.

 Nebi se t-shrot micao sa bakra plaćenog od strane građanstva još za vrijeme tita, a kamoli sam išao provoditi optiku.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
13 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da je nama koji smo malo udaljeniji od glavnih ulica, zgrada ne preostaje nista drugo nego neka wireless antena pa hvatati s druge lokacije na kojoj je dostupna optika. Doći će i do nezadovoljstva kod korisnika koji nemaju optiku niti će ju dobiti u idućih 20-ak godina a plaćaju ogromne cifre.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 9:13 (Command Prompt).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Niti jedna organizacija nema moć prisiljavati neku kompaniju da ulaže u nešto. Upravo Tcom donosi odluke u ulaganju i pod vodstvom novog direktora porople godine uložili su skoro milijardu i pol kuna, što je skoro 30% više nego prije, a misle nastaviti tim tempom. Zašto? Pa nebi vjerovali ali optička linija košta oko nekoliko puta manje za održavati a centrale ne koriste velike količine električne energije kao što je slučaj s bakrom nego se radi o milivatima po korisniku. Također mogu jednu optičku liniju podjeliti na više korsinika a i dalje omogučavati brzine po 200,500 ili koliko treba mbps. Mogu omogučavati više svojih usluga poput MaxTV-a i više telefonskih linija a budućnost kreće prema malim mobilnim centralama kao što rade u americi.

Tvoj stav prema Tcomu,a vjerujem i prema drugim tvrtkama je ovaj da neće ništa raditi ako ih se ne prisili. To je tipičan stav u hrvatskoj i zbog njega smo baš tu di jesmo, tj u govnima preko glave. Ova kriza je pokazala da 30-ak posto ljudi koji rade nemože hraniti sve ove parazite koji su na proračunu i oni će svoju plaću dobiti bez obzira napravi li njihova tvrtka što treba ili ne (neki tvrde da je baš privatni sektor kriv za krizu dužu krizu u RH pa zato ovo pišem). A ako, recimo vipnet ne nastavi ulagati to će shvatiti Tcom i on će početi nuditi bolje usluge na kojima možda ima manju maržu, ali će ih prodvati više pa će to nadoknaditi.  A što će se onda dogoditi Vipnetu? Pa on će onda ili ulagati ili će se početi smanjivati. 

Mi bi imali optiku u svim većim gradovima i u urbaniziranoj oklolici već sada, no naš dragi pametni HAKOM je oko 2009 kada je Tcom planirao naveliko projekt Fiberland uveo neku administrativnu besmislicu koja je trebala zaštititi tržašno natjecanje no ona je stopirala projekt vrijedan milijarde. Optika je skuplja za postaviti, no danas je to već možda par desetaka posto skuplje od bakra. U to se ulaže kroz niz godina i nažalost je to 2009 stopirano, a tek se nanovo krenulo od 2013. 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Niti jedna organizacija nema moć prisiljavati neku kompaniju da ulaže u nešto. Upravo Tcom donosi odluke u ulaganju i pod vodstvom novog direktora porople godine uložili su skoro milijardu i pol kuna, što je skoro 30% više nego prije, a misle nastaviti tim tempom. Zašto? Pa nebi vjerovali ali optička linija košta oko nekoliko puta manje za održavati a centrale ne koriste velike količine električne energije kao što je slučaj s bakrom nego se radi o milivatima po korisniku. Također mogu jednu optičku liniju podjeliti na više korsinika a i dalje omogučavati brzine po 200,500 ili koliko treba mbps. Mogu omogučavati više svojih usluga poput MaxTV-a i više telefonskih linija a budućnost kreće prema malim mobilnim centralama kao što rade u americi.

Tvoj stav prema Tcomu,a vjerujem i prema drugim tvrtkama je ovaj da neće ništa raditi ako ih se ne prisili. To je tipičan stav u hrvatskoj i zbog njega smo baš tu di jesmo, tj u govnima preko glave. Ova kriza je pokazala da 30-ak posto ljudi koji rade nemože hraniti sve ove parazite koji su na proračunu i oni će svoju plaću dobiti bez obzira napravi li njihova tvrtka što treba ili ne (neki tvrde da je baš privatni sektor kriv za krizu dužu krizu u RH pa zato ovo pišem). A ako, recimo vipnet ne nastavi ulagati to će shvatiti Tcom i on će početi nuditi bolje usluge na kojima možda ima manju maržu, ali će ih prodvati više pa će to nadoknaditi.  A što će se onda dogoditi Vipnetu? Pa on će onda ili ulagati ili će se početi smanjivati. 

Mi bi imali optiku u svim većim gradovima i u urbaniziranoj oklolici već sada, no naš dragi pametni HAKOM je oko 2009 kada je Tcom planirao naveliko projekt Fiberland uveo neku administrativnu besmislicu koja je trebala zaštititi tržašno natjecanje no ona je stopirala projekt vrijedan milijarde. Optika je skuplja za postaviti, no danas je to već možda par desetaka posto skuplje od bakra. U to se ulaže kroz niz godina i nažalost je to 2009 stopirano, a tek se nanovo krenulo od 2013. 

 

Sve bi ovo stajalo sto ti govoris da DTK nije u vlasnistvo t-com te svim drugima operaterima je entry to market preskup.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

DTK je u vlasništvu grada Zagreba, odnosno zagrebačkog holdinga. Točnije to je projekt digitalni grad, te HT gradu plaća za korištenje infrastrukture DTK,a DTK plaća HT da ga održava

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 15:02 (JozoBozo121).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

DTK je u vlasništvu grada Zagreba, odnosno zagrebačkog holdinga. Točnije to je projekt digitalni grad, te HT gradu plaća za korištenje infrastrukture DTK,a DTK plaća HT da ga održava

 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/zagrebu-najam-dtk-placa-11-operatera-ali-ne-i-t-ht-60664

 

30% dtk-a je u vlasnistvu grada zagreba i za njega ce HT placati najam. Ostalo ne placa nista dok drugi placaju. Znaci drugi operateri nisu u stanju konkurirati HT-u jer im je u startu skuplje uci na trziste. Ja sam prvi za deregulaciju i slobodno trziste i "prisiljavanjem" se radi vise stete od koristi ali jebiga napravljen je zajeb sa DTK-om i tom nam je trenutno najveci problem i tu treba doci do prisiljavanje ako nista drugo da se otkupi natrag DTK i stavi na slobodno raspolaganje svima pod istim uvjetima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 15:30 (oipoi).
13 godina
offline
T-Com Internet

Ili otkup ili neka potegnu iz europskih fondova pa neka država sama postavi optiku i iznajmljuje onda svim operaterima.

 

Jbga lako je pljuvati po tcomu kao što smo često puta vidili jer ima u vlasništvu dosta infrastrukture pa počnu priče "moj djed je platio toliko i toliko dojče maraka..." a zaboravlja se da je tcom platio nekoliko milijardi eura ja mislim za većinski dio HT-a i njegove infrastrukture. Dakle sve je to plaćeno, drugi operateri ju nisu kupili i nemožeš sada ukrasti nazad što je tcom kupio i još zadržati pare koje je dao tada.

 

Ali dobro, bit će bolje, dobijamo VDSL i optiku (i LTE) na sve više mjesta, od mnogih operatera, tako da ide to pomalo.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
njonji kaže...

 

Ali dobro, bit će bolje, dobijamo VDSL i optiku (i LTE) na sve više mjesta, od mnogih operatera, tako da ide to pomalo.

Bogami ide.

Danas usred Medvednice, ponad Medvedgrada, njih petero stoji uz kolut optičkog kabela.

Pitam za koga povlače optiku.

Kažu obitelj vjeverica zatražila Turbo opciju. 

A meni 2 km od centra Zagreba i 100m od centrale šipak!

Nepravda je to i diskriminacija.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Naravno da nemozete bit samo dvoje jer mozete bit samo jedan :) Svak je na svojoj parici, znaci nemozes ti djelit paricu s nekim.

Mislim mozes, postoje multiplexeri (takozvani pcm uredjaji) ali mislim da se to vise ne koristi nigdje od uvodjenja adsla itd. To je nekoc bilo jako popularno al tad smo vecinom samo telefon imali.

 

de me pitaj što koristim?

ne mogu je se riješiti nikako, jednostavno ne žele nadograditi paricu

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
njonji kaže...

Ali dobro, bit će bolje, dobijamo VDSL i optiku (i LTE) na sve više mjesta, od mnogih operatera, tako da ide to pomalo.

 Definiraj što je tebi mnogo. Meni 3,4, ili 5 nije mnogo. Nekoliko da, ali mnogo zasigurno ne. I ide suviše presporo.

Zora puca, biće dana ...
13 godina
offline
T-Com Internet

Dobro nekoliko, to sam mislio.

Bitno da nije skroz stalo i da ljudi dobivaju veće brzine, bili smo stali na 4 Mbps (ili 10) predugo, a sada sve više ljudi ima 30.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Trebali bi svima dati 100/100 za 100kn mjesečno

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
A infrastrukturu ces ti izgraditi i pokloniti.
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
axor kaže...

de me pitaj što koristim?

ne mogu je se riješiti nikako, jednostavno ne žele nadograditi paricu

 Daj wtf? Pa jesi pisao hakomu i tcomu da to rjese? Pa koje ti brzine daju prek toga?

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

hakomu još ne, ht-u sam pokušavao svašta, ali ništa nije išlo, jednostavno ignoriraju činjenicu uz razlog da oni ne vide nikakvih problema i smetnji u radu i da trenutno nemaju planova o proširenju usluga. daju mi oko 1.5-2.5mbps dl i 0.1-0.2mbps ul preko mobilnog interneta (jedino to mogu), s tim da u ugovoru piše da je minimalna brzina 144kbps tako da i ako se žalim, mogu to mačku o rep jer minimalnu brzinu uvijek imam, al ne i onu koju bih ja želio (i koja je normalna)
istini za volju, stanje nisam provjeravao jedno 6 mjeseci, al pošto mi sada ističe ugovor ovoga što imam krećem u novu borbu

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 23:08 (axor).
9 godina
offline
T-Com Internet

Nez sta da ti kazem. Osobno bi im poslao pismeno da vidim sto ce odgovorit. Ako si u kuci pa ti je to na tavanu, dalo bi se i tu pravno pogledat mislim oko micanja tog s tvoje imovine. A uvijek ostaje i onaj tezi nacin, al nemoj rec da sam ti ja rekao, naime, ti uredjaji + struja ne djeluju bas najbolje

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...
A infrastrukturu ces ti izgraditi i pokloniti.

 kolko su izmuzli sirotinju dosad mogli bi bez problema izgraditi

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Neznam sta ti mislis di je tu neko nekoga pokrao, oni pruzaju usluge ti ako hoces ih kupis. Tcom godinu otprilike zavrsi s 2 milijarde u plusu,  milijarda i 300 ode na investicije,a oprilike 500 milijuna ode dionicarima kolko se sjecam. Moglo se dionice jefitino kupit a dividenda je velika za razliku od drugih telekoma. Pokrivanje hrvatske sirokopojasnim svjetlosnim internetom bi kostalo po nekim nezavisnim procjenama oko 4-5 milijardi eura a neznam tko bi jos placao prijenos podataka. To sto ti govoris su neutemeljne price jer nitko nikog nije pokrao. Ruralne zajednice ce vrlo tesko biti pokrivene optikom bez EU fondova jer se to nemoze isplatit u 100 godina. 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pa sjecam se kad je pocetkom prosle godine bilo rijeci o osnivanju drzavnog teleoperatera pod vodstvom OiV. Kako su htjeli da oni provuku optiku do gradova i naselja a onda regionalne jedinice same ulazu u ostatak infrastrukture unutar gradova i naselja. Isto tako mislili su povuci subvenciju iz EU za ruralna područja. No HT je bio protiv jer bi time izgubio udio vlasnistva nad infrastrukturom.
 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice