T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.324.834
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Leprechaun kaže...

Sijede dobivam otprilike jednom godišnje, koliko često pišem prigovor na neku njihovu grešku u sustavu, recimo da sam navikao. Ispitao sam u T-centru oko brzine prilikom ugovaranja, ponudit će mi najveću brzinu, neću izgubiti ništa, itd. I nije mi logično da upload pati zbog IPTV-a, no nisam se nikad s tim ni zamarao jer me nije ni zanimao.

 

Nešto su oni tu pomrdali kod aktivacije maxtv-a, ako je 38/10 radilo bez problema, nema šanse da maxtv sad vuče 10 u down i 7 up, osim ako nisi uzeo i HD paket. Neka ti napišu smetnju i unutra navedu da želiš turbo 50 zbog uploada i nebi problema trebalo biti. Uz upaljen maxtv brzina bi u down trebala biti preko 30 i 10 up.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Leprechaun kaže...

 Ako misliš na podatke iz routera, evo.

 Pa oni tebi nisu ni pustili maximium :) Tebi je pusteno 29/3 umjesto koliko si imao prije 38, tako da je to prvi problem. Ne vidim kako ti opce imas 7 uploada tu? Kad si to mjerio? Vidim sad da si napisao da je upload 2.5, ja sam mislio da je za toliko smanjen od 10 :). Netko je na svoju ruku smanjio cijeli profil na nekakvih 30/3. To bi trebalo jos manje od 29 ic kad maxtv radi.

Uglavnom, po izgledu parice, ti mozes 10 u uploadu i tih nekakvih 38 u downu koje si imao - maxtv.

Ono sto se meni drugo cini je da ti imas i neki problem do sebe, jer ti atenuacija po vdslu nije tako visoka a download je mali, a i cim su te stavili na 17a, koliko sam skuzio to automatski rade ako si nekih 700m od centrale, tako da bi za 700m, trebao imat puno bolje. Ili su te mozda radi ovih 10mbita u uploadu stavili na 17a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 19:30 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Pa oni tebi nisu ni pustili maximium :) Tebi je pusteno 29/3 umjesto koliko si imao prije 38, tako da je to prvi problem. Ne vidim kako ti opce imas 7 uploada tu? Kad si to mjerio? Vidim sad da si napisao da je upload 2.5, ja sam mislio da je za toliko smanjen od 10 :). Netko je na svoju ruku smanjio cijeli profil na nekakvih 30/3. To bi trebalo jos manje od 29 ic kad maxtv radi.

Uglavnom, po izgledu parice, ti mozes 10 u uploadu i tih nekakvih 38 u downu koje si imao - maxtv.

Ono sto se meni drugo cini je da ti imas i neki problem do sebe, jer ti atenuacija po vdslu nije tako visoka a download je mali, a i cim su te stavili na 17a, koliko sam skuzio to automatski rade ako si nekih 700m od centrale, tako da bi za 700m, trebao imat puno bolje. Ili su te mozda radi ovih 10mbita u uploadu stavili na 17a.

 Prošle godine u veljači sam prešao na VDSL Turbo 30, imao sam 30/5 i bio na onom drugom profilu (8b?). Zatim sam pred par mjeseci aktivirao Turbo 50 i imao 38/10, tad su me prebacili na 17a. Router je tad pokazivao maksimalnu brzinu nekih 44/16. Ovo smanjenje brzine uploada mi nije neki veliki problem, očekivao sam to s obrzirom na IPTV, no na 10 Mbit upload sam se navikao i potreban mi je (OneDrive backup) daleko više od Dnevnika i Zvonili ste Milor(a)de koje hoću ili neću pogledati taj dan na TV-u.

 

Možeš li mi ti ili tko drugi potvrditi da u slučaju IPTV-a ne bi trebala padati upload brzina?

 

Što se udaljenosti od centrale tiče, nekih sam 700 - 800 metara udaljen od centrale (zračne linije), veza je vrlo stabilna bila i na Turbo 30 i 50. Idem idući tjedan u T-centar (početi) tražiti da mi to riješe kako znaju ili isključe IPTV.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 20:31 (Leprechaun).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ima li netko možda neki noviji firmware za ZTE 931 VII?

Ovo je verzija koju ja imam na routeru, čini m ise da je jako stara:

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Ima li netko možda neki noviji firmware za ZTE 931 VII?

Ovo je verzija koju ja imam na routeru, čini m ise da je jako stara:

 

 Jel smiješ to samostalno mjenjati?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 21:11 (Jack Sparrow).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
191x7 kaže...

Ima li netko možda neki noviji firmware za ZTE 931 VII?

Ovo je verzija koju ja imam na routeru, čini m ise da je jako stara:

 

 Jel smiješ to samostalno mjenjati?

 Mislim da se smje ako postoji, ako je također softver od tog operatera i nije modificiran.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 Mislim da se smje ako postoji, ako je također softver od tog operatera i nije modificiran.

 Onda pitaj tcom i nek ti kažu di da skineš.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
191x7 kaže...

 Mislim da se smje ako postoji, ako je također softver od tog operatera i nije modificiran.

 Onda pitaj tcom i nek ti kažu di da skineš.

 Ne, oni se time ne bave niti to znaju reći korisnicima.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pa nije ti router mobitel da svaka tri mjeseca ima neku update. Router se radi da ima stabilan software, bez puno nekakvih updatea. Jel ti router radi dobro? Ako je odgovor da onda se opusti i uživaj, software ti neće utjecat na propusnost parice. Na to neki utjecaj može imati čip, ali ne i software. Čekaj da T-Com raširi vectoring pa ćeš dobiti novi router koji ga podražava a time i veće brzine.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Pa nije ti router mobitel da svaka tri mjeseca ima neku update. Router se radi da ima stabilan software, bez puno nekakvih updatea. Jel ti router radi dobro? Ako je odgovor da onda se opusti i uživaj, software ti neće utjecat na propusnost parice. Na to neki utjecaj može imati čip, ali ne i software. Čekaj da T-Com raširi vectoring pa ćeš dobiti novi router koji ga podražava a time i veće brzine.

 Ma nisu brzine problem, nego broj grešaka što mi pokazuje. CRC, HEC, FEC...

Naime, susretao sam se s istim routerom ali drugačijim firmwareom (isti operater, samo razlika u tome je li router noviji ili stariji) pri čemu je onaj noviji pokazivao manje grešaka.

Koliko te greške uopće utječu na rad (išta?) Imam ih pun kufer i na većim i na manjim brzinama.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Postoji 2 varijante ZTE 931 VII, postoni verzija 2.0 i verzija 4.0.

U potpunosti su HW razliciti.
Svami HT router ima najnkviji FW koji HT koristi u produkciji.

Ako si vidio sucelje od V4, a ti imas ono starije kao dablicu, to ti ne mozes na svom imat jer nije isti uređaj da se samk nadogradi.
Vec ti treba tak modem.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Leprechaun kaže...
sandokan111 kaže...

 Pa oni tebi nisu ni pustili maximium :) Tebi je pusteno 29/3 umjesto koliko si imao prije 38, tako da je to prvi problem. Ne vidim kako ti opce imas 7 uploada tu? Kad si to mjerio? Vidim sad da si napisao da je upload 2.5, ja sam mislio da je za toliko smanjen od 10 :). Netko je na svoju ruku smanjio cijeli profil na nekakvih 30/3. To bi trebalo jos manje od 29 ic kad maxtv radi.

Uglavnom, po izgledu parice, ti mozes 10 u uploadu i tih nekakvih 38 u downu koje si imao - maxtv.

Ono sto se meni drugo cini je da ti imas i neki problem do sebe, jer ti atenuacija po vdslu nije tako visoka a download je mali, a i cim su te stavili na 17a, koliko sam skuzio to automatski rade ako si nekih 700m od centrale, tako da bi za 700m, trebao imat puno bolje. Ili su te mozda radi ovih 10mbita u uploadu stavili na 17a.

 Prošle godine u veljači sam prešao na VDSL Turbo 30, imao sam 30/5 i bio na onom drugom profilu (8b?). Zatim sam pred par mjeseci aktivirao Turbo 50 i imao 38/10, tad su me prebacili na 17a. Router je tad pokazivao maksimalnu brzinu nekih 44/16. Ovo smanjenje brzine uploada mi nije neki veliki problem, očekivao sam to s obrzirom na IPTV, no na 10 Mbit upload sam se navikao i potreban mi je (OneDrive backup) daleko više od Dnevnika i Zvonili ste Milor(a)de koje hoću ili neću pogledati taj dan na TV-u.

 

Možeš li mi ti ili tko drugi potvrditi da u slučaju IPTV-a ne bi trebala padati upload brzina?

 

Što se udaljenosti od centrale tiče, nekih sam 700 - 800 metara udaljen od centrale (zračne linije), veza je vrlo stabilna bila i na Turbo 30 i 50. Idem idući tjedan u T-centar (početi) tražiti da mi to riješe kako znaju ili isključe IPTV.

 

 

Da, upload možeš imat 10 uz maxtv, jer vidiš da ti je max upload 14, dakle tu ima prostora i za 10mbit upload interneta i za upload potreban za maxtv i/ili voip.

Nemoraš ići u tcentar, nazovi i zamoli prijavu smetnje uz zabilješku da srede turbo 50 i maxtv, i odradi se za par sati udaljenim putem. A možeš i sam napisati putem moj telekom portala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2016 0:28 (wAlpha).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Leprechaun kaže...

Možeš li mi ti ili tko drugi potvrditi da u slučaju IPTV-a ne bi trebala padati upload brzina?

 

Što se udaljenosti od centrale tiče, nekih sam 700 - 800 metara udaljen od centrale (zračne linije), veza je vrlo stabilna bila i na Turbo 30 i 50. Idem idući tjedan u T-centar (početi) tražiti da mi to riješe kako znaju ili isključe IPTV.

 A znaci nisu te automatski stavili na 17a, vec je to bilo radi uploada oke.

Nema sto posebno padat upload pri iptvu. Ti po onom prikazanom imas nekih 38/14, veza izgleda oke tako da ce vjerojatno moc drzat na target margini. Znaci 10 uploada treba ic, download bi trebalo 30+iptv. Ti zadovoljan, sve 5.

9 godina
offline
T-Com Internet

Link Status Connected
Modulation Type VDSL2
Actual Rate (Up/Down) 3561/31276 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 3360/32556 kbps
Noise Margin (Up/Down) 7.5/8.1 dB
Line Attenuation (Up/Down) 35.9/19.3 dB
Output Power (Up/Down) 7.4/19 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 12/277
Interleave Delay (Up/Down) 2/9 ms
INP (Up/Down) 0.5/2 symbols
Profile 8b
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors (Up/Down) 0/1
FEC Errors (Up/Down) 1235/466109
HEC Errors (Up/Down) 0/1

 

Imao sam turbo30 opciju s dva max tv-a i nije bilo problema,download je bio preko 32 mbps.Tada su me prebacili na magentu i automatski prebacili na turbo 20.Napravio sam nekoliko prigovora da mi se vrati brzin jer mi je palo na 18mbps.Jedan tehničar je bio i rekao nema problema i ništa nije napravio jer u sustavu piše da nemam uvjete za turbo30.Zaprijetio sam raskidom i poslali drugog tehničara(oba su bili klinci tek završili školu) i on  mi je uključio malo jači profi lali jeostalo na nekih 22mbps-a.Udaljen sam sto metara od centrale instalacije su u redu.Imam li ja uvjete za veću brzinu,vidim da većina ovdje ima profle 17a ,može li se kako povećati brzina.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Postoji 2 varijante ZTE 931 VII, postoni verzija 2.0 i verzija 4.0.

U potpunosti su HW razliciti.
Svami HT router ima najnkviji FW koji HT koristi u produkciji.

Ako si vidio sucelje od V4, a ti imas ono starije kao dablicu, to ti ne mozes na svom imat jer nije isti uređaj da se samk nadogradi.
Vec ti treba tak modem.

 Zašto piješ kad ti škodi? :-D

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zadnjih tjedan - dva je net u banani,iako speed test pokazuje dobre rezultate za download dok upload malo zeza.Zeza u smislu da prvih 5-6s upload bude 0.01-0.02 i onda tek ode na 0,3-0,6.

I el moguce da upload stvarno zeza,jer otvaranje stranica i yt i svega povezanog s netom je presporo.Uvijek treba i do 10s da počne učitavati,hd videa više ne mogu ni gledati dok torrent kad god stavim dere uvijek 480-520

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
hajduk1962 kaže...

Udaljen sam sto metara od centrale instalacije su u redu.Imam li ja uvjete za veću brzinu,vidim da većina ovdje ima profle 17a ,može li se kako povećati brzina.

 Po prikazanom ti si sve samo ne 100m od centrale, i ono sta ti je stavljeno je maximum. Po prikazanom, nikad 2 maxtva+30 nisi imao. Sto naravno ne znaci da nisi imao, jer ako si imao, i ovo sad stanje, to je drasticno pogorsanje i ti tehnicari sta su izlazili trebaju nac kvar (ako nije u tvom kabelu do routera). A ako si 100m od centrale, tek je onda negdje nesto zbugano jer bi morao furat 100 mbita. Sta je tocno, ja neznam, al to su opcije. Ako je kvar, moras bit uporan da ga nadju i poprave.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
hajduk1962 kaže...

Udaljen sam sto metara od centrale instalacije su u redu.Imam li ja uvjete za veću brzinu,vidim da većina ovdje ima profle 17a ,može li se kako povećati brzina.

 Po prikazanom ti si sve samo ne 100m od centrale, i ono sta ti je stavljeno je maximum. Po prikazanom, nikad 2 maxtva+30 nisi imao. Sto naravno ne znaci da nisi imao, jer ako si imao, i ovo sad stanje, to je drasticno pogorsanje i ti tehnicari sta su izlazili trebaju nac kvar (ako nije u tvom kabelu do routera). A ako si 100m od centrale, tek je onda negdje nesto zbugano jer bi morao furat 100 mbita. Sta je tocno, ja neznam, al to su opcije. Ako je kvar, moras bit uporan da ga nadju i poprave.

 Link Status
Connected
Modulation Type
VDSL2
Actual Rate (Up/Down)
3588/41471 kbps
Attainable Rate (Up/Down)
3588/44080 kbps
Noise Margin (Up/Down)
0/2.2 dB
Line Attenuation (Up/Down)
0/19.2 dB
Output Power (Up/Down)
7.4/19 dBm
Data Path (Up/Down)
Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down)
12/367
Interleave Delay (Up/Down)
2/9 ms
INP (Up/Down)
0.5/2 symbols
Profile
8b
LinkEncap
G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors (Up/Down)
12/2265
FEC Errors (Up/Down)
4376/1344282989
HEC Errors (Up/Down)
Ovo je stanje koje sam prije imao,centrala mi je iza kuće nema 100 m sagrađena 80-tih,vanjska linija mi prolazi samo kroz zid sve je promjenjeno.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
hajduk1962 kaže...
Ovo je stanje koje sam prije imao,centrala mi je iza kuće nema 100 m sagrađena 80-tih,vanjska linija mi prolazi samo kroz zid sve je promjenjeno.

 I dalje to nije dobro stanje za 100m. Kazem ti, ako si 100m od centrale trebas imat ovaj "attainable" na 100mbita, ne 40ak koliko ti pise.

Ako usporedis to stanjen prije i sad, iz nekog razloga ti je target bio prije stavljen na jako nisko, i sad se ovi sto ne kuze sto je margina krizaju kad vide da ti je veza radila s 2db marginom, ali izgleda da je radila. Sad su ti marginu digli na 8 i samim time se i dostupna brzina smanjila. Posto ti je veza radila na 2db margine, znaci da je jako jako dobro, ali ovih 44mbita attainable i atenuacija ne stimaju s tih 100m. Ocito je onda negdje prekid, ako se izboris da ti to poprave, imat ces 100mbita dostupno bez problema.

15 godina
offline
T-Com Internet

Istekao mi ugovor sa tcomom...ima li kakva ponuda za produljenje istog (na netu ne vidim ništa)....nešto ispod stola...ili možda netko zna spremaju li sad kakvu ponudu ?

Ima neko povoljniji od njih (problem je što sve ide preko njihove infrastrukture)?
Zanima me i ako promjenim operatera, a tcom uvede vdsl mogu li drugi operateri ponuditi vdsl preko tcoma?

 

Razmišljam o prelasku na iskon. Trenutno sam na max2 s ,a iskon ima sličan paket povoljniji 40kn mjesečno (x24 mjeseca = 960 kuna razlike). Jedino me zanima ako mogu koristiti tcomov vdsl...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 14:07 (tintin).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav

Opet sam pitao jeli postoji mogućnost da mi upale turbo 20 i da me prebace na vdsl2.

Odgovorili su mi da nemam mogućnosti pa nakon što sam ih malo dosađivao rekli su da ako želim da mi uključe Turbo 20 da mi onda moraju isključit maxtv.

I rekli su da nije moguće imati i turbo 20 i maxtv sa ovim stanjem.

I evo slika stanja pa mi vi recite šta je moguće pa bi mogao pričati sa tehničarem.

Hvala

njab
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Ima li t-com neki router u ponudi koji ima modernije 802.11 standarde koji mogu dati preko 100mbps? Ovaj ZTE ima n standard ali ne ide to preko ~64mbps-a.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

dali je tocno da tcom nudi u zgradama po plakatima gdje je novo uvedena optika neku akciju tipa 180kn flat net 100mbita plus telefon, prvih 6 mj za 1kn???

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Da... Ja sam imao 3 mjeseca free (uzeo prije ove akcije ), pyzda im materina

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

kako doci do te akcije?

 

na webu nigdje nema o tome...

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
roby27 kaže...

kako doci do te akcije?

 

na webu nigdje nema o tome...

 

Napisao sam ti na drugoj temi da je to ponuda koju ne nude proaktivno i kao takva nije prisutna na webu, oglasima... itd već ako si upoznat s njom možeš ju zatražiti i dobiti. 

Ja sam dogovorio s njima prek fejsa, pristupačni su po tom pitanju.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet

dobro jel mogu nazvat szk i rec da sam vidio plakat u zgradi za optiku i da trazim tu akciju?

 

nemam fejs...

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Možeš. Kod nas na plakatima stoji zaljepljena vizitka od nekog t-comovca...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
T-Com Internet

Kolko ja znam tu ponudu mozes ostvarit samo preko prodajnog predstavnika HT-a. Imas na sluzbenoj web stranici HT-a kontakt predstavnika pa dogovori snjima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

hvala zatrazio sam prodajnog predstavnika ovdje

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice