T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.383
|
čitano: 6.329.082
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
T-Com Internet

Od početka ovog mjeseca sam prešao na T-com. Prilikom ugovaranja rekli su mi da će mi biti isporučena max. brzina do 50mbps i do ponedjeljka sam cijelo vrijeme imao brzinu od samo 10mbps kada mi je potpuno nestao internet i telefon iz nepoznatog razloga. Danas je tehničar bio i otklonio kvar. Trenutno imam brzinu od 15-16mbps iako tehničar tvrdi da ide oko 30mbps. Izmjerio je da imam 845 metara do centrale. Imam Speedport W724V. Ima li netko kakav savjet da se poveća brzina ili je 15-16mbps ipak max. za moju liniju?

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Scorp21 kaže...

Od početka ovog mjeseca sam prešao na T-com. Prilikom ugovaranja rekli su mi da će mi biti isporučena max. brzina do 50mbps i do ponedjeljka sam cijelo vrijeme imao brzinu od samo 10mbps kada mi je potpuno nestao internet i telefon iz nepoznatog razloga. Danas je tehničar bio i otklonio kvar. Trenutno imam brzinu od 15-16mbps iako tehničar tvrdi da ide oko 30mbps. Izmjerio je da imam 845 metara do centrale. Imam Speedport W724V. Ima li netko kakav savjet da se poveća brzina ili je 15-16mbps ipak max. za moju liniju?

 

Ova propusnost od 16mbit je puštena INTERNET10+VOIP+IPTV ako se ne varam, nemaš maxtv? Nazovi da isprave na turbo 30

15 godina
offline
T-Com Internet

Nemam maxtv. Zvao sam ih zbog brzine i kažu da treba do 7 dana da ju povećaju. Ne znam šta im toliko treba...

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Imao sam 20 Mb/s dl i neki dan mi pukne veza. Nakon automatskog restarta routera idem provjeriti na speedtest.net da mi opet nisu zabunom ištekali kabel kao prošle godine, kad ono ugodno iznenađenje: 30 Mb/s dl i 5 Mb/s ul.

Nisam ni radio zahtjev za to povećanje jer znam kakve sam muke prolazio kad sam tražio povećanje brzine sa 10 na 20 Mb/s. Oko 1800 m sam od centrale pa sam mislio da nemam šanse za još veću brzinu.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Micek kaže...

Imao sam 20 Mb/s dl i neki dan mi pukne veza. Nakon automatskog restarta routera idem provjeriti na speedtest.net da mi opet nisu zabunom ištekali kabel kao prošle godine, kad ono ugodno iznenađenje: 30 Mb/s dl i 5 Mb/s ul.

Nisam ni radio zahtjev za to povećanje jer znam kakve sam muke prolazio kad sam tražio povećanje brzine sa 10 na 20 Mb/s. Oko 1800 m sam od centrale pa sam mislio da nemam šanse za još veću brzinu.

 Možda polako nadograđuju infrastrukturu. 

11 godina
offline
T-Com Internet

Eto i mene na optici danas su me spojili, mjereno preko wifi mreze, jel ima netko preporuku za ac karticu da dobijem full brzinu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Micek ako sad imas toliko znaci skratili su ti paricu na cirka 700m
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Micek ako sad imas toliko znaci skratili su ti paricu na cirka 700m

Lako moguće. Susjed mi je nedavno spomenuo da su mu tehničari rekli da imamo do centrale 1200m. Mislio sam da se nešto zabunio.

Meni su prošle godine mjerili propusnost i rekli da mi je centrala na 1800m i neka se pozovem na njihovo mjerenje jer mi je moguće imati 20 Mb/s bez obzira na udaljenost i na Max tv. Na kraju sam uspio dobiti tih 20 Mb/s.

Prijatelj je u susjednoj ulici, na otprilike istoj udaljenosti od centrale i sad mu žao što je otišao iz T-coma u Optimu. Na kraju mu je tamo bilo još gore pa se prebacio na Vip. Poznavajući njega, ni to mu za koji mjesec neće pasati, već mi se počeo žaliti i na njih.

Dok se sjetim da smo zajedno, uz još par sumještana, prvi skupljali potpise za uvođenje DSL-a u naše mjesto (početak 2006.).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

pozz,vidim da imate problema sa paricama,nezz jeste culi za vip homebox turbo u kojem je brzina interneta do 112mbit,sve ovisi koliko ste daleko od repetitora i da li imate 4g signal,ja inace radim u Vipu pa ako vas zanima javite se meni

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ti homeboxovi su trenutno na žalost jedino dobri nezahtjevnim korisnicima jer nemaju flat rate.
Btw ne razumijem zašto jaki teleoperateri poput vip-a i ht-a nikad nisu pokušali ulagati u wifi linkove u ruralnim područjima.

Već duže vrijeme radioamaterske udruge poput skwireless pružaju pristup internetu korisnicima putem wifi mreže. Brzine su od 15/15 do 30/20 zavisno o udaljenosti od AP antene.
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
d4rkd3atH kaže...

pozz,vidim da imate problema sa paricama,nezz jeste culi za vip homebox turbo u kojem je brzina interneta do 112mbit,sve ovisi koliko ste daleko od repetitora i da li imate 4g signal,ja inace radim u Vipu pa ako vas zanima javite se meni

 

Moj susjed uzeo onaj fiksni telefon za 55kn, pa otkazao čim mu je dostavljen, jer je skužio da je homebox i da gubi svoju paricu kojih tako i onako nema mnogo i čeka se godinama. 

A i taj download nije nešto s obzirom da promet nije flat, već svega par GB po punoj brzini, slično kao i maxnet mini.

16 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam se iz zgrade (di sam imal 50 megabita turbo) preselil u kucu, 1200 metara od centrale i nema sanse da dobijem vise od 10 megabita DL. Cak ni VDSL, stari ADSL jos ukljucen. Inace, u ruteru mi je propusnost s tim profilom cca 18 megabita sa centralom. Kaj je jos najgore u svemu tome, 1200 metara od sredista Koprivnice sam di se nalazi centrala. Znaci T-com nije bil u stanju nadograditi taj dio grada, vec nekakva sugava naselja 5 kilometara od grada drmaju po 30 megabita bez problema. Fakat sam nekad razocaran kolko su nesposobni. Kaj je najgore u cijeloj prici, dode tehnicar Optime susedu slagati internet i izletim ja van da ga pitam par informacija. Pitam za optiku i kaze da je 98% ulica u Koprivnici pokriveno optikom, kao i ova moja. Razvodna kutija (ona betonska, ak se to opce tak moze nazvati) mi je doslovno 5 metara od kuce i kaze da T-com zeli mogli bi mi uvest optiku bez ikakvih problema, ali cekaju "neka bolja vremena". Kao, prvo zgrade pa oko 2020-2022 mozda krenu ukljucivati kuce. Kakvih 200 metara dalje se izgradila nova kuca i budale im ukljucili optiku greskom i ostavili su im... Jebote kom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
ukay1000 kaže...

Ja sam se iz zgrade (di sam imal 50 megabita turbo) preselil u kucu, 1200 metara od centrale i nema sanse da dobijem vise od 10 megabita DL. Cak ni VDSL, stari ADSL jos ukljucen. Inace, u ruteru mi je propusnost s tim profilom cca 18 megabita sa centralom. Kaj je jos najgore u svemu tome, 1200 metara od sredista Koprivnice sam di se nalazi centrala. Znaci T-com nije bil u stanju nadograditi taj dio grada, vec nekakva sugava naselja 5 kilometara od grada drmaju po 30 megabita bez problema. Fakat sam nekad razocaran kolko su nesposobni. Kaj je najgore u cijeloj prici, dode tehnicar Optime susedu slagati internet i izletim ja van da ga pitam par informacija. Pitam za optiku i kaze da je 98% ulica u Koprivnici pokriveno optikom, kao i ova moja. Razvodna kutija (ona betonska, ak se to opce tak moze nazvati) mi je doslovno 5 metara od kuce i kaze da T-com zeli mogli bi mi uvest optiku bez ikakvih problema, ali cekaju "neka bolja vremena". Kao, prvo zgrade pa oko 2020-2022 mozda krenu ukljucivati kuce. Kakvih 200 metara dalje se izgradila nova kuca i budale im ukljucili optiku greskom i ostavili su im... Jebote kom.

Ajde, barem se mozes pohvaliti da si imao 50. Zivim u Gradu Zagrebu, nije centar, ali bome nije ni neko naselje sa 3 i pol kuce pa imam max 10 megabita down propusnost 12, a upload ne vrijedi ni spominjati. 

EUNE: Ferritin
11 godina
offline
T-Com Internet

Mene zanima postoji li šansa da se uvede pair bonding jer to tamo gdje ima kapaciteta omogućavaju ili veću udaljenost ili brzinu

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

To vise nema smisla. To se provodilo prije (iako nikad kod nas mislim), i vise je smisla imalo na adslu. S novim tehnologijama nema nikakvog smisla.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Počela borba s T-Comom.. Nakon samo godinu dana srozali su brzinu za 50% i tehnička podrška ne želi riješiti problem, već se par dana natežem s njima, no ne odustajem 

EDIT: Nešto neće uploader slika..

Sadašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d612fd0.jpg

Prijašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d67586f.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 15:30 (Trawis).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Alo ekipa, 

 

Napokon dosla optika pa sve fino spojeno. Jedini problem koji imam je brzina preko wirelesa. Znači router naravno podržava 802.11n kao i wifi adapter. Postižem 40mb/s i to na kanalu koji sam sam morao naci da je najbolji. Jel postoji nekakva mogućnost postizanja veće brzine. 

 

p.s. signal nije upitan, par metara je od kompa. 

 

p.p.s kabel ne dolazi u obzir...kao svaki pravi muškarac-papak žene se bojim... 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

ja sam isto na optici, imam 50mbita preko wifi kartice, bg standard. kak si dosao do rihtanja kanala?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...

Počela borba s T-Comom.. Nakon samo godinu dana srozali su brzinu za 50% i tehnička podrška ne želi riješiti problem, već se par dana natežem s njima, no ne odustajem 

EDIT: Nešto neće uploader slika..

Sadašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d612fd0.jpg

Prijašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d67586f.png

Bio u apsolutno istoj situaciji prije cca pola godine. Otišao ruter i stalno krepavao i restartao se a 4god nikakvog problema. Nazoveš i kažeš ruter je vruć da jaje možeš ispeć na njemu (Siemens SX763) i stalno se restarta dajte samo pošaljite drugi. Ku**c. Pametnjakovići te samo prešaltaju na lošiji profil i brzina ide dolje u nadi da će veza prestat pucat i eto riješen problem. Nije bitno vidjeti što ne valja nego smanjit ćemo brzinu jer ipak 5-10 može biti. Je vraga riješeno, onda moram zvati još jednom, pa idući dan dolazi tehničar koji mi kaže da VDSL 30 ide bez problema a ne 10Mbit. I onda je slijedilo mjesec dana RATA da mi vrate mojih 10Mbit. Jer po njima veza ne podržava više i to je tako. Ukratko, skupina totalnih kretena i nesposobnih idiota bez ikakvog znanja o barem osnovama računalnih mreža nego samo sa šablonski naučenim jeste li restartali ruter i ajmo probati odraditi reset. Jasno mi je da mi ona 3 jadna studenta novinarstva, ekonomije i još nečega uzaludnog koji dole crnče za 20kn/h nisu ništa krivi ali jbg netko mora biti.

Od VDSLa jasno, ništa, ali bar sam se vratio sa onih šugavih 5.5 na 10. I u procesu se toliko naživcirao da mi je vjerojatno otišla godina dana života

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 18:27 (Dwyane Wade).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
roby27 kaže...

ja sam isto na optici, imam 50mbita preko wifi kartice, bg standard. kak si dosao do rihtanja kanala?

 U browser ip od  default gatewaya i onda se obrati slici dolje... Ali neces pretjerano puno dobiti. 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 19:04 (merio).
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dwyane Wade kaže...
Trawis kaže...

Počela borba s T-Comom.. Nakon samo godinu dana srozali su brzinu za 50% i tehnička podrška ne želi riješiti problem, već se par dana natežem s njima, no ne odustajem 

EDIT: Nešto neće uploader slika..

Sadašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d612fd0.jpg

Prijašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d67586f.png

Bio u apsolutno istoj situaciji prije cca pola godine. Otišao ruter i stalno krepavao i restartao se a 4god nikakvog problema. Nazoveš i kažeš ruter je vruć da jaje možeš ispeć na njemu (Siemens SX763) i stalno se restarta dajte samo pošaljite drugi. Ku**c. Pametnjakovići te samo prešaltaju na lošiji profil i brzina ide dolje u nadi da će veza prestat pucat i eto riješen problem. Nije bitno vidjeti što ne valja nego smanjit ćemo brzinu jer ipak 5-10 može biti. Je vraga riješeno, onda moram zvati još jednom, pa idući dan dolazi tehničar koji mi kaže da VDSL 30 ide bez problema a ne 10Mbit. I onda je slijedilo mjesec dana RATA da mi vrate mojih 10Mbit. Jer po njima veza ne podržava više i to je tako. Ukratko, skupina totalnih kretena i nesposobnih idiota bez ikakvog znanja o barem osnovama računalnih mreža nego samo sa šablonski naučenim jeste li restartali ruter i ajmo probati odraditi reset. Jasno mi je da mi ona 3 jadna studenta novinarstva, ekonomije i još nečega uzaludnog koji dole crnče za 20kn/h nisu ništa krivi ali jbg netko mora biti.

Od VDSLa jasno, ništa, ali bar sam se vratio sa onih šugavih 5.5 na 10. I u procesu se toliko naživcirao da mi je vjerojatno otišla godina dana života

 

Ha gle, nažalost tak je kod svih operatera. Para nema, studoši su jeftina radna snaga jer im se ne plaćaju doprinosi, a agenata na floor-u nikad dovoljno. I još se na ljude radi veliki pritisak statistikom koja mora bit zadovoljena, a sam znaš da je kvaliteta obrnuto proporcionalna kvantiteti. 

 

Priča s brzinom se provrtila tisuću puta, kad je problem rješen, nova aktualna mjerenja linije ne bivaju upisana i prodajna aplikacija stornira zahtjeve jer ne vidi promjenu tehničkih mogućnosti, ali treba bit uporan i čekati dok se ne javi netko tko zna kako zaobiči taj problem. 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
merio kaže...
roby27 kaže...

ja sam isto na optici, imam 50mbita preko wifi kartice, bg standard. kak si dosao do rihtanja kanala?

 U browser ip od  default gatewaya i onda se obrati slici dolje... Ali neces pretjerano puno dobiti. 

 ja sam dobio ZTE VII router, al mislim da je isto..

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa, živim u Sisku i od prije nekih 4, 5 mjeseci primijetio sam da mi maksimalna brzina downloadova ne prelazi 600kbps. Sjećam se da sam npr. Autocadov software skidao sa njihovih servera brzinama od po nekoliko Mbita/s a sad je tih jadnih 600tinjak kbita....

 

Korisnik sam T-comovog Max3 Start paketa, i nisam dojavljivao nikakve kvarove u ovom periodu tako da ne vjerujem da su nešto direktno petljali.

 

Ako ima tko informaciju kakvu o tome i kako bih trebao pristupiti ovome što mi se čini kao hrpa vremena koje će biti izgubljeno na hrvanje s ISPom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Samo da podjelim s vama kako su vrli HT tehničari izveli telefonske instalacije na vikendici. Naravno napisao prigovor, poslao slike i čekam da se jave.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...

Počela borba s T-Comom.. Nakon samo godinu dana srozali su brzinu za 50% i tehnička podrška ne želi riješiti problem, već se par dana natežem s njima, no ne odustajem 

EDIT: Nešto neće uploader slika..

Sadašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d612fd0.jpg

Prijašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d67586f.png

 Iz nekog razloga ti je margina ogromna sada. Prije je bila na 6, sad na 13. Pokusaj sa "resetirajte mi port". Mozda se oprema zblesirala i iz nekog razloga digla marginu previse i ne zeli smanjit a ovi u podrsci samo to gledaju. S tim da, tebi tu je pusteno samo 16 iako prikazuje max 27. Svakako ces se morat borit, al barem znas da ima sanse da bude bolje, samo je pitanje kad ces naletit na nekog tko ce te saslusat. Probaj za sad s ovim "resetirajte mi port" :P

PaleSamNaSvijetu kaže...

Pozdrav ekipa, živim u Sisku i od prije nekih 4, 5 mjeseci primijetio sam da mi maksimalna brzina downloadova ne prelazi 600kbps. Sjećam se da sam npr. Autocadov software skidao sa njihovih servera brzinama od po nekoliko Mbita/s a sad je tih jadnih 600tinjak kbita....

 

Korisnik sam T-comovog Max3 Start paketa, i nisam dojavljivao nikakve kvarove u ovom periodu tako da ne vjerujem da su nešto direktno petljali.

 

Ako ima tko informaciju kakvu o tome i kako bih trebao pristupiti ovome što mi se čini kao hrpa vremena koje će biti izgubljeno na hrvanje s ISPom..

 Stavi podatke parice.

15 godina
offline
T-Com Internet

Može netko ovo pogledati:

Link Status    Connected
Rate (Up/Down)    1023/10899 kbps
Noise Margin (Up/Down)    5.8/2 dB
Modulation Type    ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down)    22.8/36.3 dB
Output Power (Up/Down)    12.6/18.6 dBm
Data Path (Up/Down)    Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down)    1013/10556 kbps
Interleave depth    4
Annex Type    AnnexB
CRC errors    57015

Radi od početka mjeseca na toj brzini i niskim marginama bez pucanja.
Prije je pucalo na jedanput višim marginama non-stop.
Navodno su promjenili na jednom djelu rute optički kabel.

 

Inače za info onima koji se "par dana" bore sa t-comom i njihovom korisničkom podrškom.

Moja "borba" s njima traje već više od mjesec dana tj. od računa za pretprošli mjesec gdje sam vidio na računu da mi je cijena flata previsoka, a on je navodno "greškom" isključen početkom 5. mj. pa su to popravili te uz to "greškom" smanjili brzinu interneta, pa su brzinu popravili te mi onda "greškom" produžili ugovor (koji je istekao krajem 5. mjeseca). Danas su "navodno i to sredili...ja sad samo čekam novu "grešku".

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2016 12:09 (tintin).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Trawis kaže...

Počela borba s T-Comom.. Nakon samo godinu dana srozali su brzinu za 50% i tehnička podrška ne želi riješiti problem, već se par dana natežem s njima, no ne odustajem 

EDIT: Nešto neće uploader slika..

Sadašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d612fd0.jpg

Prijašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d67586f.png

 Iz nekog razloga ti je margina ogromna sada. Prije je bila na 6, sad na 13. Pokusaj sa "resetirajte mi port". Mozda se oprema zblesirala i iz nekog razloga digla marginu previse i ne zeli smanjit a ovi u podrsci samo to gledaju. S tim da, tebi tu je pusteno samo 16 iako prikazuje max 27. Svakako ces se morat borit, al barem znas da ima sanse da bude bolje, samo je pitanje kad ces naletit na nekog tko ce te saslusat. Probaj za sad s ovim "resetirajte mi port" :P

PaleSamNaSvijetu kaže...

Pozdrav ekipa, živim u Sisku i od prije nekih 4, 5 mjeseci primijetio sam da mi maksimalna brzina downloadova ne prelazi 600kbps. Sjećam se da sam npr. Autocadov software skidao sa njihovih servera brzinama od po nekoliko Mbita/s a sad je tih jadnih 600tinjak kbita....

 

Korisnik sam T-comovog Max3 Start paketa, i nisam dojavljivao nikakve kvarove u ovom periodu tako da ne vjerujem da su nešto direktno petljali.

 

Ako ima tko informaciju kakvu o tome i kako bih trebao pristupiti ovome što mi se čini kao hrpa vremena koje će biti izgubljeno na hrvanje s ISPom..

 Stavi podatke parice.

 kolko sam skužio automatski se mijenja brzina bar meni. prije mi je bila 31 sad je 27 mbita/s, a margina mi je uvijek 6. rekao bi da su stavili da cilja da margina ne padne ispod 6, a da isporuči maksimalnu brzinu koju može. probleme s internetom nemam

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...

kolko sam skužio automatski se mijenja brzina bar meni. prije mi je bila 31 sad je 27 mbita/s, a margina mi je uvijek 6. rekao bi da su stavili da cilja da margina ne padne ispod 6, a da isporuči maksimalnu brzinu koju može. probleme s internetom nemam

 Tebi je druga stvar od njegove. Ti imas target marginu 6 i dostupna brzina ti s vremenom pada, kako pada, tako ti je otislo s 31 na 27, sve uredno, margina ne smije ispod targeta. Njemu je margina porasla iz nekog razloga, a sami porast prouzroci manju dostupnu brzinu, a uz to mu nije ni pusteno maksimalno koliko moze. Porast margine obicno uzrokuju problemi na mrezi.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
PaleSamNaSvijetu kaže...

Pozdrav ekipa, živim u Sisku i od prije nekih 4, 5 mjeseci primijetio sam da mi maksimalna brzina downloadova ne prelazi 600kbps. Sjećam se da sam npr. Autocadov software skidao sa njihovih servera brzinama od po nekoliko Mbita/s a sad je tih jadnih 600tinjak kbita....

 

Korisnik sam T-comovog Max3 Start paketa, i nisam dojavljivao nikakve kvarove u ovom periodu tako da ne vjerujem da su nešto direktno petljali.

 

Ako ima tko informaciju kakvu o tome i kako bih trebao pristupiti ovome što mi se čini kao hrpa vremena koje će biti izgubljeno na hrvanje s ISPom..

 

I ja sam iz Siska pa mi reci točno koja lokacija možda se da nešto izvući ako postoji neki kvar na infrastrukturi.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,moze neko nekaj rec za ovo moje cudo tu?

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice