T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.392
|
čitano: 6.330.722
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
T-Com Internet

Cini se da ne :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...
Trawis kaže...
Trawis kaže...

Počela borba s T-Comom.. Nakon samo godinu dana srozali su brzinu za 50% i tehnička podrška ne želi riješiti problem, već se par dana natežem s njima, no ne odustajem 

EDIT: Nešto neće uploader slika..

Sadašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d612fd0.jpg

Prijašnje stanje: https://i.imgsafe.org/a64d67586f.png

"Kao" riješeno.. Izgleda da više od toga ni ne ide? Ima li ih smisla forsirati za nešto više ili da se pomirim s ovim?

 Da se još nadovežem.. pogledam danas stanje kad ono imam šta vidjet, sad mi je jednostavno upload u kaosu, znaju li oni šta rade tamo?!

 

 prema ovim marginama ti bi mogao imati i 50. kod mene se turbo 30 šlepa na jadnih 6 i to je vjerojatno stavljen target

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...

prema ovim marginama ti bi mogao imati i 50.

 Kakvih 50 pobogu? kakve margine?

13 godina
offline
T-Com Internet

Da li nekome ovih dana dosta sporo otvara stranice? Firmware 0.36 verzija. Da li se taj problem može nekako riješiti da mi stranice fluidno otvara? Ide mi na živce -.-' Vjer dns zajebava.

 

Imam optiku i speedport ruter.

Battlenet ID: Mogy#2560
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Da i meni isto imam 40/6 vdsl i zte 931 v4
Sve je nekako usporeno a i speedtest ludi jedanput 41 download pa onda par puta za redom 20
Samsung S6 Edge+
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Sve je nekako usporeno a i speedtest ludi jedanput 41 download pa onda par puta za redom 20

 Meni speedtest uvijek odličan rezultat daje. U tome nije problem nego vjerojatno u tome kojom brzinom prikuplja dns. Nisam neki stručnjak za to tako da sam pitao ovdje ako netko zna riješiti :D

Battlenet ID: Mogy#2560
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

ja sam isto na optici, zte 931 router, meni isto usporeno otvara sztanice a skidanje je zivi uzas...nisam jos vidio 8-10mb/s da skida 

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

ovog mjeseca produzio ugovor, tjedan dana kasnije pala dl brzina za 2.5-3mb. tocnije 28mb je sada. A imao sam 31mb, sada imam turbo 40, znaci cak i sa turbo 30 i 40 ista mi je brzina, ok, nemogu ja nista uciniti toliko max povlaci i to je to. Sada odjednom padne brzina 3mb i kaze mi da je za turbo 40 minimalna brzina 28mb, ako padne ispod da javim. Mislim se koja slucajnost, produzio ugovor tjedan dana prije i smanji mi se brzina koju sam uvijek imao isto...

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kresimir4 kaže...

ovog mjeseca produzio ugovor, tjedan dana kasnije pala dl brzina za 2.5-3mb. tocnije 28mb je sada. A imao sam 31mb, sada imam turbo 40, znaci cak i sa turbo 30 i 40 ista mi je brzina, ok, nemogu ja nista uciniti toliko max povlaci i to je to. Sada odjednom padne brzina 3mb i kaze mi da je za turbo 40 minimalna brzina 28mb, ako padne ispod da javim. Mislim se koja slucajnost, produzio ugovor tjedan dana prije i smanji mi se brzina koju sam uvijek imao isto...

 vadi podatke iz routera, može biti da si na granici za 30 mbita/s ko ja i kada se pogoršaju uvjeti normalno da brzina padne

nemam za potpis
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

ma pise da mi davaju 34mb dl, ali hvata 28mb. Kako moze biti 28mb prilikom pogorsanja? uostalom kojeg pogorsanja? Nikad to nisam imao, ili je pucala veza ili nisam imao net to su jedini problemi koje sam imao.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kresimir4 kaže...

ma pise da mi davaju 34mb dl, ali hvata 28mb. Kako moze biti 28mb prilikom pogorsanja? uostalom kojeg pogorsanja? Nikad to nisam imao, ili je pucala veza ili nisam imao net to su jedini problemi koje sam imao.

Evo ja sam recimo na rubu po udaljenosti i prvo sam 31 mbit/s da bi to danas palo na 28. Noise margina mi je uvijek 6, samo maksimalna propustnost pada. Pretpostavljam da je tako složeno da ne puca veza kada dođe do pogoršanja parice, a da uvijek dobijem maksimalnu moguću brzinu.

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...

Evo ja sam recimo na rubu po udaljenosti i prvo sam 31 mbit/s da bi to danas palo na 28. Noise margina mi je uvijek 6, samo maksimalna propustnost pada. Pretpostavljam da je tako složeno da ne puca veza kada dođe do pogoršanja parice, a da uvijek dobijem maksimalnu moguću brzinu.

 Brzina ti u biti uvijek pada od one kad se tek synca, a margina ti stoji takva jer su ti stavili target 6 i kako atenuacija raste, tako ti maksimalna propusnost pada jer margina mora ostat fiksna a paket ti je veci od maksimalne propusnosti pa pustaju sve sto mogu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 1:00 (sandokan111).
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Kresimir4 kaže...

ma pise da mi davaju 34mb dl, ali hvata 28mb. Kako moze biti 28mb prilikom pogorsanja? uostalom kojeg pogorsanja? Nikad to nisam imao, ili je pucala veza ili nisam imao net to su jedini problemi koje sam imao.

 Zaboravite ovo, otkrio sam da smart tv krade 3mb... negleda se youtube samo maxtv i uzima 3mb -.- idem trazit kako ovo zaustavit.

14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sretno. 

 

Kakve veze ima što ne gledaš youtube, IPTV tako radi, svako tko ima običan IPTV gubi od 3-4 Mbits, a tko ima HD i preko 10, ništa čudno.

Dobit nazad tih 3 Mbitsa možeš samo tako da izgasiš maxtv.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 1:17 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

ma da ne spamama zadnja poruka u vezi ovoga. Ja sam uvijek imao 31mb, sada imam 28mb nakon sto sam stavio smart tv. maxtv nema veze on uzima brzinu briga me koliko i da uzima 100000mb briga me kad sam ja na speedtestu imao godinama 31mb. Sada nakon sto sam stavio smarttv on uzima 3mb, a odakle? pitaj boga. Danas sam ugasio tv, izmjerio brzinu i imam 31mb, upalim tv imam 28mb (maxtv uvijek gori). to je to od mene

14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Aah, to je već nešto drugo, vjerojatno imaš neku opciju u postavkama da to isključiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Kresimir4 kaže...

ma da ne spamama zadnja poruka u vezi ovoga. Ja sam uvijek imao 31mb, sada imam 28mb nakon sto sam stavio smart tv. maxtv nema veze on uzima brzinu briga me koliko i da uzima 100000mb briga me kad sam ja na speedtestu imao godinama 31mb. Sada nakon sto sam stavio smarttv on uzima 3mb, a odakle? pitaj boga. Danas sam ugasio tv, izmjerio brzinu i imam 31mb, upalim tv imam 28mb (maxtv uvijek gori). to je to od mene

 

Ako vuče, onda jedino preko wifi-a može vuči tih dodatnih 3mbit.

13 godina
offline
T-Com Internet

Ima kakvih poklona za produzenje ugovora? Rekli su kao neki alcatel da daju uz neku nadoplatu, ali to je za max3 a ne max2 paket. Za max2 je huawei p8 lite ali nezz koliko treba jos dat uz mjesecno 250kn. Jeli to to ili ima jos nesto?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 12:07 (GeneralPag1997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Prošli petak 15.07. u T-Centru sam potpisao ugovor za MAX2 XS paket.

Kaže žena tamo, u postupku prelaska na taj paket treba najprije spustiti brzinu s Turbo 30 na osnovnih 4Mb/s.

Čim sam čuo za prčkanje po brzini odmah sam pretpostavio sad budu nešto zeznuli.

Inače ovo je bila moja brzina prije tog 15.07., 8b profil i taman 30/5 ide bez problema:

http://imgur.com/sk9AB07

 

Nakon provođenja kroz sustav MAX2 XS paketa nazivno mi je vraćena Turbo 30 opcija.

Dođem doma, kad imam što vidjeti, u modemu neki čudni profil koji radi na 15/4 Mb/s:

http://imgur.com/r6WO33Z

 

Kontaktiram T-Com putem Fejsa, vele oni budemo restartali modem (kao da ja to nisam već više puta napravio).

Naravno ne pomaže; vele ne možemo mi ništa prijavite kvar putem Moj Telekom portala.

Odem na Portal, virtualni tehničar naravno pisan uz Javi, brejka se samo tako.

Na kraju ga uspio pokrenuti u Internet Exploreru, ali njemu je brzina pristupa 'u redu'.

Ništa prijavljujem putem kontakt forme na Portalu.

Ovi su malo napredniji, vele sad ćemo resetirati modem pa bi trebalo proraditi (naravno da sam i to radio prije vas debili i naravno da ne pomaže), ali ajde pusti djecu nek se igraju.

Pišem im da to ne pomaže, da trebam nekoga tko može profil vratiti na staro.

 

Danas ujutro mi stiže mail da su zaprimili prijavu poteškoće i da će najkasnije do subote to riješiti.

Dolazim doma, evo već su 'riješili' problem, debili me prebacili na 17a profil i 21/4 Mb/s:

http://imgur.com/pG83URS

 

Naravno da sam stisnuo "2" kad me nazvao automat jer ovo i dalje smatram 'smetnjom'.

Nastavlja se dok ne riješim ovo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 18:46 (vzeman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
vzeman kaže...

Prošli petak 15.07. u T-Centru sam potpisao ugovor za MAX2 XS paket.

Kaže žena tamo, u postupku prelaska na taj paket treba najprije spustiti brzinu s Turbo 30 na osnovnih 4Mb/s.

Čim sam čuo za prčkanje po brzini odmah sam pretpostavio sad budu nešto zeznuli.

Inače ovo je bila moja brzina prije tog 15.07., 8b profil i taman 30/5 ide bez problema:

http://imgur.com/sk9AB07

 

Nakon provođenja kroz sustav MAX2 XS paketa nazivno mi je vraćena Turbo 30 opcija.

Dođem doma, kad imam što vidjeti, u modemu neki čudni profil koji radi na 15/4 Mb/s:

http://imgur.com/r6WO33Z

 

Kontaktiram T-Com putem Fejsa, vele oni budemo restartali modem (kao da ja to nisam već više puta napravio).

Naravno ne pomaže; vele ne možemo mi ništa prijavite kvar putem Moj Telekom portala.

Odem na Portal, virtualni tehničar naravno pisan uz Javi, brejka se samo tako.

Na kraju ga uspio pokrenuti u Internet Exploreru, ali njemu je brzina pristupa 'u redu'.

Ništa prijavljujem putem kontakt forme na Portalu.

Ovi su malo napredniji, vele sad ćemo resetirati modem pa bi trebalo proraditi (naravno da sam i to radio prije vas debili i naravno da ne pomaže), ali ajde pusti djecu nek se igraju.

Pišem im da to ne pomaže, da trebam nekoga tko može profil vratiti na staro.

 

Danas ujutro mi stiže mail da su zaprimili prijavu poteškoće i da će najkasnije do subote to riješiti.

Dolazim doma, evo već su 'riješili' problem, debili me prebacili na 17a profil i 21/4 Mb/s:

http://imgur.com/pG83URS

 

Naravno da sam stisnuo "2" kad me nazvao automat jer ovo i dalje smatram 'smetnjom'.

Nastavlja se dok ne riješim ovo...

 

Mene isto čeka produženje ugovora i isto me strah da se neću morat nadjebavat sa budalama oko te brzine, pustili bili turbo 20 iako po parametrima iz rutera moglo turbo 30 bez ikakvih problema, tražio sam 10 puta da dignu na 30 i jedan kaže može drugi ne može, bio neki kvar na liniji i javila se ženska (Bog joj dao zdravlja) koja se očito razumije u svoj posao i kad sam joj rekao da digne na 30 bez kenjanja pustila turbo 30 profil i sve radi kao što je radio i turbo 20, tak da samo zovi dok ne naletiš na nekog ko zna šta radi.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Društvo iz Zagrebačke županije jel još nekome internet umro ili je to samo kod mene?
Prije 25 minuta pukla veza, nema interneta, telefon mrtav a nema ni HT mobilnog signala.
Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Na popisu prodajnih predstavnika t-coma ne vidim da ima, ali eto možda....

Ima koji prodajni predstavnik slučajno na području Krapinsko - zagorske županije da može ponuditi povoljnije uvjete kod sklapanja ugovora?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Update na situaciju od par postova ranije.

Stigao vikend, pa sam ulovio vremena da zovem korisničku službu, čekam i slušam iritantnu muziku.

Nazovem ja njih prvi puta prija cca pola sata, otipkam 2->2 i nakon samo dva zvona javi se agent.

Objasnim mu situaciju, on sam predloži možete vi i na Turbo40 i veli sad ćemo poslati zahtjev i kroz sat dva bi trebalo biti sređeno iako vam moram napomenuti da teoretski može trajati do 24 sata.

Ne prođe ni 15 minuta i evo meni brzine nazad:

 

http://imgur.com/ZaO3Bw3

 

Čak je i malo brže nego ranije 30/5 -> 32/7, jer je ovo unutar Turbo40 opcije (28-40 / 3-6 Mb/s).

Agentu koji se javio želim da se zaposli negdje gdje će bolje cijeniti njegovo znanje i ekspeditivnost, a dok se to ne dogodi da svi vi koji imate problem naletite na ovakvog čovjeka.

Kuc, kuc, sad sam nadam se miran, barem iduće dvije godine.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Evo napokon i kod mene bogu iza nogu došao VDSL. Turbo 20 je maksimala koju mogu imati, ali bolje i to nego ništa. I tako prije 2 dana skužim da mogu zatražiti Turbo 20, pošaljem zahtjev i kroz par sati dobijem potvrdu na mail da je odobreno, postoje tehničke mogućnosti bla bla bla, sve fino i krasno. 

 

I eto već slijedeći dan ulazi mi kombi Hrvatske pošte u dvorište. Pozitivno šokiran brzinom i profesionalnošću T-coma otvaram vrata, kad ono dođe čovjek i veli da je došao po stari router. Pogledam ga pomalo zbunjeno i velim ok, ali dajte mi novi.

 

Čovjek problijedi i veli: jebemti, pa nije valjda da su me opet poslali uzeti stari, bez da su prije poslali novi .  Genijalno. I veli da će vjerojatno baš on doći drugi tjedan da dostavi novi router. Ak ništa drugo barem sad zna gdje sam doma.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...

Evo napokon i kod mene bogu iza nogu došao VDSL. Turbo 20 je maksimala koju mogu imati, ali bolje i to nego ništa. I tako prije 2 dana skužim da mogu zatražiti Turbo 20, pošaljem zahtjev i kroz par sati dobijem potvrdu na mail da je odobreno, postoje tehničke mogućnosti bla bla bla, sve fino i krasno. 

 

I eto već slijedeći dan ulazi mi kombi Hrvatske pošte u dvorište. Pozitivno šokiran brzinom i profesionalnošću T-coma otvaram vrata, kad ono dođe čovjek i veli da je došao po stari router. Pogledam ga pomalo zbunjeno i velim ok, ali dajte mi novi.

 

Čovjek problijedi i veli: jebemti, pa nije valjda da su me opet poslali uzeti stari, bez da su prije poslali novi .  Genijalno. I veli da će vjerojatno baš on doći drugi tjedan da dostavi novi router. Ak ništa drugo barem sad zna gdje sam doma.  

 kakvi genijalci, xD

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
vzeman kaže...
Čak je i malo brže nego ranije 30/5 -> 32/7, jer je ovo unutar Turbo40 opcije (28-40 / 3-6 Mb/s).

Agentu koji se javio želim da se zaposli negdje gdje će bolje cijeniti njegovo znanje i ekspeditivnost, a dok se to ne dogodi da svi vi koji imate problem naletite na ovakvog čovjeka.

Kuc, kuc, sad sam nadam se miran, barem iduće dvije godine.

 

 Kako nekad stvari mogu ic lagano... Gratz.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nedavno su radili nekakve promjene, flagali su dosta novih brojeva, nazovite i provjerite, pogotovo ako ste halo+adsl korisnik i bili ste na granici za vdsl velika je vjerovatno da sada možete turbo 20 dobit.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...

 

 kakvi genijalci, xD

 I zamisli sad da npr. nisi doma kad likovi dođu i netko od tvojih doma jednostavno da router bez da razmisli što radi. Ono, danas zatražiš VDSL i sutra kad dođeš s posla/škole/čega već, nemaš više routera. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Nedavno su radili nekakve promjene, flagali su dosta novih brojeva, nazovite i provjerite, pogotovo ako ste halo+adsl korisnik i bili ste na granici za vdsl velika je vjerovatno da sada možete turbo 20 dobit.

Potvrđujem, dns popodne sam se ugodno iznenadio kada sam u webshopu mogao odabrati turbo 20. Pisalo je da je zahtjev uspješno zaprimljen ali pošto je to TCom ne očekujem to prije ponedjeljka

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 21:11 (Dwyane Wade).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Samo mi info treba. Ako se ZTE 931 VII prebacuje u bridge, VoIP bi se trebao provisionati na njemu ili na mom routeru?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice