T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.048
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Ne moraš sumnjat u moje prekide. Znaš i sam da se sad može samo nagađat do se ne ode i ustanovi problem. Da je u ovom slučaju problem podzemna netko bi mu rekao da nema druge i to je to, ali tu je zračna i ima malo gnjavaže pa se nekome nije dalo ili nije znao riješiti i onda mu smanji profil i nada se da če radit.

 Normalno da moram jer si ovaj njegov s sigurnoscu dijagnosticirao kao "rad na jednoj grani" (http://www.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/5130629.aspx) a zato nema nikakve logike.

Da mu rade tehnicari koji se kuze vjerojatno bi i on vec znao sto je, al ocito je upao u limbo nestrucnih tehnicara, tehnicara kojima se ne da radit i korisnicke koja najmanje zna koji se igraju dodavanja i samo prebacuju s jednog na drugog.

Trawis kaže...

Zvao sam jučer tehničku podršku i pitao zašto mi je brzina 10 Mbps a piše da je Turbo 30 aktivan, malo su me prespajali po odjelima no eto, danas je vraćeno na 20 Mbps.

 To nekad najbolje, pravis se glup :P Iako, vec su ti se lagano pokvarili parametri. Ajde prati kad opet padnu na onih 20ak kakva je prognoza gdje.

tenac kaže...

može to i više od 25, ali se nekome neda složiti

Tak je. Al niko nece za njega slagat profil :P Nakon 20 ide 30 i prst u uho :)

12 godina
offline
T-Com Internet

Nakon 5 dana sto nisam imo usluge dode tehnicar i rijesi turbo30+HD paket kaze nemoze vise majko mila ja cu se ranit kak su tvrdoglavi samo trube po svom. Ja kolko vidim u ruteru moze i kazem mu a on ko i prosli tehnicar sto bio trubi nemoze, mjerenje linije pokazuje maksimalu 48 a u ruteru malo vise

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Wontay kaže...

Ne moraš sumnjat u moje prekide. Znaš i sam da se sad može samo nagađat do se ne ode i ustanovi problem. Da je u ovom slučaju problem podzemna netko bi mu rekao da nema druge i to je to, ali tu je zračna i ima malo gnjavaže pa se nekome nije dalo ili nije znao riješiti i onda mu smanji profil i nada se da če radit.

 Normalno da moram jer si ovaj njegov s sigurnoscu dijagnosticirao kao "rad na jednoj grani" (http://www.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/5130629.aspx) a zato nema nikakve logike.

Da mu rade tehnicari koji se kuze vjerojatno bi i on vec znao sto je, al ocito je upao u limbo nestrucnih tehnicara, tehnicara kojima se ne da radit i korisnicke koja najmanje zna koji se igraju dodavanja i samo prebacuju s jednog na drugog.

 A dokaži da nije, za to ti treba5 minuta pa možemo na čevape. Smetnja se neče riješiti na forumu. Kako sam rekao da je podzemna več bi valjda znao ali tu je 6 šupljina i nekome se neda

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
dmx kaže...

Nakon 5 dana sto nisam imo usluge dode tehnicar i rijesi turbo30+HD paket kaze nemoze vise majko mila ja cu se ranit kak su tvrdoglavi samo trube po svom. Ja kolko vidim u ruteru moze i kazem mu a on ko i prosli tehnicar sto bio trubi nemoze, mjerenje linije pokazuje maksimalu 48 a u ruteru malo vise

 

Nešt je čudno tu 37mbit nije dovoljno za internet 30+voip+iptv+hdtv

12 godina
offline
T-Com Internet

Znam da nije al nikak da nekom iz HT-a objasnim samo po svom pricaju . Prije kad je vdsl stigo sam imo turbo30+Maxtv 38430/7037 a sad sa turbo30+maxtvHD imam manje tj 37667/5160. Odusto bio od turbo50 reko uzet cu hd paket i na kraju jos sad imam i upload manji neg sto sam imo kad su uveli vdsl. Vec vidim da opet nest nece valjat a i slika mi nekak cudna po meni to nije hd nemam pojma vise nista.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 19:20 (dmx).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
HD paket ukljucuje samo onih nekoliko HD programe.
Ni govora svi maxtv programi.
Sve je ostalo kak je bilo, samo recimo imas Arenu 1,2,3,4,5,6 u SD i sad mozes gledat i one sta pise HD.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel moguče da su tehničari u samoj parici spojili na neki manje propusnu liniju (do 5 mb/s) i zato sad  ne mogu imati 12? Jel prije 2 godine su rekli ne može proč 12 mb/s pa su ostavili na 5 mb/s u samoj parici. al sad je sve sređeno što se tiče propusnosti i sad bi mogo imati 12 bez beda. Pa ne znam oni kao da ne žele dat kolko stvarno može sistem je zdrapan skroz. U 2 godine korištenja ovog osnovnog paketa mogo bi čak pohvalit stabilnost same veze ping je bio brutalno nizak svugdje i sama veza nije pucala na neke duže periode tipa dan dva.

Osnovna+brzina+od+2-4+mb/s Osnovna+brzina+od+2-4+mb/s
Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 22:47 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
HD paket ukljucuje samo onih nekoliko HD programe.
Ni govora svi maxtv programi.
Sve je ostalo kak je bilo, samo recimo imas Arenu 1,2,3,4,5,6 u SD i sad mozes gledat i one sta pise HD.

 Nisam ni mislio da su svi programi u hd-u trebaju mi bit arene i sportklub123 i jos jedan dva neka nebitni su ti. Sada kada mi maxtv iskljucen brzina 32 kad ukljucen maxtvhd programi brzina 29. Tenicar reko pusten turbo30+maxtvhd ovi na telefonu kazu pusten turbo40+maxtvhd maximala mi je sto se vidi gore na slici 52 pusteno mi 37 i tehnicar govori ne moze vise a iz uticnice izmjereno 48 sa onim aparatom a ruter pokazuje malo vise. Sta 15 il 11 mora ostat slobodno da bi usluge radile bez poteskoca kad tehnicar sto bio u mom stanu govori da mi 37 sto su pustili maximalno i da vise mogu dobit jedino ak podzemne kablove promjene.

9 godina
offline
T-Com Internet

Sve je bilo dobro do početka 6 mjeseca imao turbo 30 sa dva maxtv skoro godinu dana.I onda uzmem magentu a oni mi spoje turbo 20,nakon više prigovora uvjeravanja da sam IMAO turbo 30(max down44mb)

vrate na turbo 30 da bi nakonmjesec dana iz čista mira spustili ponovo na turbo 20.Koliko sam shvatio ovdje  se to svima  dešava povećanjem broja korisnika (bio sam uvijek među prvima koji su prihavaćali svako poboljšanje uvjeta u t-comu od početaka) Prije dva dana sve mi je vraćeno opet u normalu,nastavljamo dalje ja pišem prigovore oni nastavljaju po svom ,najjači su mi u objašnjavanju svojih poteza.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

s obzirom da sam dosta udaljen od centrale maksimalna brzina interneta mi se kreće oko 2 Mbit/s. Ne trebam napominjati kakvo je iskustvo surfati na toj brzini ili nedaj bože istovremeno surfati i u pozadini reproducirati video s youtubea. Osim toga ruter mi se često zna sam od sebe resetirati, a prilikom reseta u subotu ostao sam bez usluge. Prijavio sam kvar i kada je došao tehničar ponudio mi je MAXnet mini. Testirali smo brzinu i ona se kreće oko 7 Mbit/s. S obzirom da mi je mjesečna potrošnja prometa oko 70 gigabajta, promet uključen u ovu uslugu bi mi trebao biti dovoljan ili naknap prije nego se spusti brzina. Zanima me ima li netko iskustva s ovom uslugom posebno što se tiče online igranja jer često igram Battlefield, Battlefront i slične igre, odnosno može li se uopće igrati online uz ovakvu uslugu.

Commodore 64 OC ~ 67, TV RIZ 15 cm upgrade to 15,5 cm - color
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nakon dužeg hrvanja sa T-com napokon su shvatili da smo riješili problem sa labavim žicama.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 17:50 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
De mi napisite kako da udjem u internet resetovao sam modem speed touch i neznam kako sad da udjem u net i di da upisem username i lozinku. Sve lampice gore kako treba samo fali zadnja zelena ona neradi i kontam da treba da negdje upisem lozinku da bude ok. De mi recite sta trebam da radim, HITNO JE.
miki12345
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

 A dokaži da nije, za to ti treba5 minuta pa možemo na čevape. Smetnja se neče riješiti na forumu. Kako sam rekao da je podzemna več bi valjda znao ali tu je 6 šupljina i nekome se neda

 Sta imam dokazivat da nije, sta pricas? Pa to je ono sto sam i rekao, dobro sam te dijagnosticirao. Nezna se sta je i onda "ma to radi po jednoj grani" a svi parametri upucuju da to nema veze s radom na jednoj grani. Stare price tehnicara koji nista ne znaju "ma, da je podzemni vec bi to netko rjesio, nista ,pisi `radi po jednoj grani` (sta god to znacilo) i to ce sve rjesit, prosljedi dalje ericsonu il kome vec, ajmo mi na pivu".

 

Sta da ti dokazem? Jel ti znas iscitat parametre koje je on stavio? Jel znas uopce sto znaci "rad po jednoj grani" tehnicki? Pretpostavljam da neznas, jer da znas ne bi to ni spominjao. De mi objasni kako to skoro sigurno "radi po jednoj grani" a ima maksimalu po vdslu od 31mbita na onu atenuaciju. Sta da ti dokazujem kako xdsl tehnologija radi ili eto kod njega stvari rade van standarda pa on "po jednoj grani" dobija standardnu vdsl brzinu na atenuaciju.

dmx kaže...

Sta 15 il 11 mora ostat slobodno da bi usluge radile bez poteskoca kad tehnicar sto bio u mom stanu govori da mi 37 sto su pustili maximalno i da vise mogu dobit jedino ak podzemne kablove promjene.

 Normalno da ne. Tehnicar vjerojatno nema drugi profil da ti stavi i ne da mu se natezat i stavio je to sto je stavio, jer se obicno na to svodi, tehnicar ti fura profile koje ima i to je to.

hajduk1962 kaže...

Sve je bilo dobro do početka 6 mjeseca imao turbo 30 sa dva maxtv skoro godinu dana.I onda uzmem magentu a oni mi spoje turbo 20

 Koliko sam skuzio, svi koji su uzeli magentu imaju problema s tim turbo brzinama i ruse ih i nikako da objasne da su prije imali vise. Ocito je "magenta" nekako odvojena od ostalog sustava pa im racunala daju skroz nesto drugo. Ti si mislim 4-5 vec koji je imao problema s prelaskom na magentu.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Wontay kaže...

 A dokaži da nije, za to ti treba5 minuta pa možemo na čevape. Smetnja se neče riješiti na forumu. Kako sam rekao da je podzemna več bi valjda znao ali tu je 6 šupljina i nekome se neda

 Sta imam dokazivat da nije, sta pricas? Pa to je ono sto sam i rekao, dobro sam te dijagnosticirao. Nezna se sta je i onda "ma to radi po jednoj grani" a svi parametri upucuju da to nema veze s radom na jednoj grani. Stare price tehnicara koji nista ne znaju "ma, da je podzemni vec bi to netko rjesio, nista ,pisi `radi po jednoj grani` (sta god to znacilo) i to ce sve rjesit, prosljedi dalje ericsonu il kome vec, ajmo mi na pivu".

 

Sta da ti dokazem? Jel ti znas iscitat parametre koje je on stavio? Jel znas uopce sto znaci "rad po jednoj grani" tehnicki? Pretpostavljam da neznas, jer da znas ne bi to ni spominjao. De mi objasni kako to skoro sigurno "radi po jednoj grani" a ima maksimalu po vdslu od 31mbita na onu atenuaciju. Sta da ti dokazujem kako xdsl tehnologija radi ili eto kod njega stvari rade van standarda pa on "po jednoj grani" dobija standardnu vdsl brzinu na atenuaciju.

 

To su očitanja iz modema kojima ne treba previše vjerovat i nemamo se o čemu raspravljat dok jedan od nas ne ode tamo.

Kako misliš piši? Neidem pisati bilješke ili proslijeđivati nego riješiti problem a na kraju se dokumentira slikanjem i mjerenjima. Nemam tu privilegiju prebaciti nekome drugome ako je zaj......

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...
To su očitanja iz modema kojima ne treba previše vjerovat i nemamo se o čemu raspravljat dok jedan od nas ne ode tamo.

Lol. Nego cemu se vjeruje? Da, istina, routeri mogu svasta ispisivati, al valjda ti je jasno (barem se nadam iako sad vise u sve sumnjam) da taj isti router komunicira s dslamom, ne tvoja oprema, samim time, ako router ispise da se syncao na 20, onda se uistinu syncao na 20. Ako ispise da je margina 6, onda je margina 6, a ne 10. Atenuacije, maksimale znaju odstupat, ovisno o algoritmu koji je proizvodjac napravio i sto sve koristi kao pilot tone, a tu najvise kinezi muljaju s glupostima, al opet, ta ocitanja se daju uocit kad su van odstupanja s ostalim parametrima. Ovdje jedino sto je van odstupanja je tvoje "sigurno radi po jednoj grani" i na kraju ne prihvacanje onog sto u routeru pise jer eto "router nezna" iz nekog razloga. Sad je i jasnije gdje su svi ti ljudi koji kad um prigovoru prilozis podatke iz routera s maksimalom od 50 dobije odgovor "ma nemoze to vise od 20".

Pod hitno na novi tecaj.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ma bitno da ti znas i svi drugi koji su bili kod njega i rijesili problem jer su pomocu modema i foruma rijesili problem. Ako se smetnja vrati prebaciti na vanjske ili mjernu i bok. Problem rijesen, za tebe, ne za korisnika. Sit sam objasnjavanja ljudima zasto svaki tjedan prijavljuju smetnju I zasto vise nece morat.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pa u tom i je problem. Nisu rjesili jer je razina tehnicke potkovanosti + zainteresiranosti za rjesavanje problema = 0. Ako ima zainteresiranosti, nema znanja, i obratno, i onda ga vrte u krug s glupostima. Kao sto si ti dijagnosticirao problem gatanjem iz kave i odbijanjem prihvacanja statistike iz routera.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mozes ti imat volje i znanja za rijesit kvar kolko hoces, kad dodes, izmjeris, znas da nevalja to i to, posaljes na ERICSSON, i oni izađu izmjere paricu samo omski i kazu da je sve dobro i vrate nazad smetnju.
Dodes opet mjeris na izvodu ko majmun, uvjeravas sam sebe.
Gledas, nevalja, uzorak od 30 MHz, graf izgleda ko jež, posaljes sliku njima, dobije odg da je to zadovoljavajuce.
A svi znaju da nije.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
To je taj problem sa tim radnicima u firmama koje nemaju konkurencije misle da su uhvatili vraga za jaja pa se bahate. Tako recimo i HEP-ovi najobičniji šljakeri se ponašaju.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Ma pusti sad gatanje, statsima iz routera ne vjerujem, i ja i ti možemo reči što god želimo ali znaš i sam da treba otiči  kod korisnika i za 10 min se locira problem (ugrubo) sa sigurnošču ali ne preko routera več kod korisnika.

 

Evo ti primjer: SZK kaže max 18, modem pokazuje 31 max a att 0 za up, akterna 43 max i att 28

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Da još kažem novost, ponudili su mi spajanje na drugi izvod, bliži centrali za nekih 500 metara. Naravno ja sam za, no prvo moram dogovorit sa susjedom s kojim bi možda moglo biti problema... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Ako je bolja opcija zašto nealito bi oni trebali dogovarati. Jesu li ti rekli u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Jedino što mi pada na pamet je to da ih nemaju kako kontaktirati jer su oni odjavili i net i telefon, ostao je sam kabel na njihovoj kući.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Susjed mora pristat da mu se kabel vuce sa kuce, inace nista od tog, netreba nista pismeno nego kad dode ekipa za postavit kabel covjek mora dat da se uđe u dvoriste itd.
A to najcece monter pita susjeda, ak ne dozvoli, kaze se stranci za koju treba radit da se proba dogovorit sa susjedom.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
T-Com Internet

Za taj drugi izvod ti je rekao tehničar koji je bio kod tebe?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Za taj drugi izvod ti je rekao tehničar koji je bio kod tebe?

 Nisam bio doma pa me zvao telefonski, po glasu bi rekao da je isti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 10:00 (Trawis).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Mozes ti imat volje i znanja za rijesit kvar kolko hoces, kad dodes, izmjeris, znas da nevalja to i to, posaljes na ERICSSON, i oni izađu izmjere paricu samo omski i kazu da je sve dobro i vrate nazad smetnju.

 Pa to je sto pisem da ovi sto znaju im se ne da radit.

Wontay kaže...
Evo ti primjer: SZK kaže max 18, modem pokazuje 31 max a att 0 za up, akterna 43 max i att 28

 Sto si mi pokazao s ovim primjerom? Szk cita iz baze podataka koja je nerelevantna za nista. Att za up = 0 predstavlja sta tocno? nista. Potpuno nebitno sto att za up pokazuje. Koliki att pokazuje router u odnosu na acternu.

14 godina
offline
T-Com Internet

Imam jedno pitanje vezano uz t-com, na t-comu sam odavno, valjda od 98me, dok je još dialup bio živ i t-com se zvao ht..., prvi ruter su mi dali kasda neki, njega sam imao dost dugo, ali nisam imao wlan na njemu, pa su mi poslali thomson speedtouch 780wl, koji je zbog stalnih pucanja veze zamjenjen za ZTE ZXDSL 931VII, sa njime sam dosta zadovoljan, zadnjih 4 godine tražimo veću brzinu interneta, jer postojeća je premala 4mbps/0.25mbps download/upload, tu brzinu imamo još valjda od 2003, jućer su mi poslali novi ruter speedport w724v i traže da vratim stari koji u pismu nije naveden, koliko sam pročitao na pc chip forumu, to je njihovo novo pravilo od 2008 da iznajmljuju rutere, ali stvar je u tome da kada sam dobio ZTE ZXDSL 931VII tehničar koji je spajao je odnio sa sobom stari thomson speedtouch 780wl za kojega sam siguran da sam ga odplatio kroz račune i trebao bi mi pripadati, a vjerojatno nemaju seriski broj od ovog zte, pa me zanima ako je netko već vračao, dali im mogu staru kasdu vratit, a zadržati zte, jer thomsona sam sigurno kroz račune odplatio, a njega su mi odnjeli, pa smatram da sam tu zakinut???

 

Samo da napomenem, da speedport w724v ne dela, zvao sam szk i nisu ga uspjeli spojit iz centrale, user name i pass za ručno spajanje na internet mi nedaju, vele da se taj ruter tak ne spaja i poslali su tehničara koji dolazi u roku 48 sati, ja sam trenutno spojen na zte koji radi i rok mi je 15 dana da ga vratim...

 

Predpostavljam da me sa adsl-a za koji mi nisu u stanju pustit veću brzinu od 4/0.25 pokušavaju spojit na vdsl...???

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 16:29 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
1BIT kaže...

Imam jedno pitanje vezano uz t-com, na t-comu sam odavno, valjda od 98me, dok je još dialup bio živ i t-com se zvao ht..., prvi ruter su mi dali kasda neki, njega sam imao dost dugo, ali nisam imao wlan na njemu, pa su mi poslali thomson speedtouch 780wl, koji je zbog stalnih pucanja veze zamjenjen za ZTE ZXDSL 931VII, sa njime sam dosta zadovoljan, zadnjih 4 godine tražimo veću brzinu interneta, jer postojeća je premala 4mbps/0.25mbps download/upload, tu brzinu imamo još valjda od 2003, jućer su mi poslali novi ruter speedport w724v i traže da vratim stari koji u pismu nije naveden, koliko sam pročitao na pc chip forumu, to je njihovo novo pravilo od 2008 da iznajmljuju rutere, ali stvar je u tome da kada sam dobio ZTE ZXDSL 931VII tehničar koji je spajao je odnio sa sobom stari thomson speedtouch 780wl za kojega sam siguran da sam ga odplatio kroz račune i trebao bi mi pripadati, a vjerojatno nemaju seriski broj od ovog zte, pa me zanima ako je netko već vračao, dali im mogu staru kasdu vratit, a zadržati zte, jer thomsona sam sigurno kroz račune odplatio, a njega su mi odnjeli, pa smatram da sam tu zakinut???

 

Samo da napomenem, da speedport w724v ne dela, zvao sam szk i nisu ga uspjeli spojit, poslali su tehničara koji dolazi u roku 48 sati, ja sam trenutno spojen na zte koji radi i rok mi je 15 dana da ga vratim...

 

Spoji speedport, nazovi 08009000, neka restartaju port, ti ga jednom pikni sa čačkalicom na hard reset, daj mu 10 minuta i radit će sve 99,99%.

Što se tiče vračanja ZTE, moraš baš njega vratit jer imaju u bazi zabilježenu opremu koja je trenutno kod tebe. Kasda im više ne treba, imam i ja svoju još uvijek doma :D

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

 

Spoji speedport, nazovi 08009000, neka restartaju port, ti ga jednom pikni sa čačkalicom na hard reset, daj mu 10 minuta i radit će sve 99,99%.

Što se tiče vračanja ZTE, moraš baš njega vratit jer imaju u bazi zabilježenu opremu koja je trenutno kod tebe. Kasda im više ne treba, imam i ja svoju još uvijek doma :D

 Dva puta sam prošao postupak koji si naveo sa szk, svijetli mi samo ledioda za power i dsl, online ne, ni telephony kako je povezan sa online(internetom), wlan sam uspio ručno upalit, ali se poništio kada sam na tvorničke postavke vratio pikanjem čačkalice iza, ma doći će valjda tehničar sutra, pa nek se zabavi malo...

 

Nego siguran sam da sam im odplatio thomson speedtouch 780wl ruter, a tehničar ga je odnio, to mi je malo čudno...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 16:45 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice