T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.781
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
1BIT kaže...
wAlpha kaže...

 

Spoji speedport, nazovi 08009000, neka restartaju port, ti ga jednom pikni sa čačkalicom na hard reset, daj mu 10 minuta i radit će sve 99,99%.

Što se tiče vračanja ZTE, moraš baš njega vratit jer imaju u bazi zabilježenu opremu koja je trenutno kod tebe. Kasda im više ne treba, imam i ja svoju još uvijek doma :D

 Dva puta sam prošao postupak koji si naveo sa szk, svijetli mi samo ledioda za power i dsl, online ne, ni telephony kako je povezan sa online(internetom), wlan sam uspio ručno upalit, ali se poništio kada sam na tvorničke postavke vratio pikanjem čačkalice iza, ma doći će valjda tehničar sutra, pa nek se zabavi malo...

 

Nego siguran sam da sam im odplatio thomson speedtouch 780wl ruter, a tehničar ga je odnio, to mi je malo čudno...

 

Ja obično kod takve smetnje uđem s korisnikom ručno u router i upišemo zajedno konfiguraciju za acs što je 10sek. posla a nakon toga router sam povuče ostatak. Al jbg, ne da se ljudima radit od szk pa do smc pa samo šibaju tehničarima na terenu :P

 

Što se tiče vlastištva routera stvarno pojma nemam, za svakog korisnika je drukče, nekog traže nekog ne, najbolje ti je napisat prigovor pa neka ti tamo detaljno razjasne.  Preko szk i u tcentru češ različite informacije dobit jer svi po nekakvom svom iskustvu pričaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 16:56 (wAlpha).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
A i stoce ti st780wl svejedno vise nebude radio na vdsl. Staro smece.
Speedporta spoji napravi cackalicom reset, cca 10 sec drzi i pusti.
Ostavi ruter neki 15 min.
Tocno mu treba 11 i pol min da povuce FW iz ACS-a i onda ce povuc user i telefon. I sve spojit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

 

Ja obično kod takve smetnje uđem s korisnikom ručno u router i upišemo zajedno konfiguraciju za acs što je 10sek. posla a nakon toga router sam povuče ostatak. Al jbg, ne da se ljudima radit od szk pa do smc pa samo šibaju tehničarima na terenu :P

 

Što se tiče vlastištva routera stvarno pojma nemam, za svakog korisnika je drukče, nekog traže nekog ne, najbolje ti je napisat prigovor pa neka ti tamo detaljno razjasne.  Preko szk i u tcentru češ različite informacije dobit jer svi po nekakvom svom iskustvu pričaju.

 I tražio sam ih podatke da ručno podesim ruter i nisu mi htjeli dati, vele da to automatski mora ić za ovaj speedport w724v ci...

 

Mah, najžalosnije je kaj sam fakat jedan od prvih njihovih korisnika, rekao bi najstariji, već preko zadnjih 10 godina imam brzinu 4/0.25 što je očiti dokaz da se nije ulagalo u infrastrukturu, prošle godine su kod mene stari ormarići na stupovima po ulici zamjenjeni novim, ali evo tek ove godine ću možda imati pristup bržem internetu, mada nije mi baš ni jasno zašto su mjenjali ruter kod mene, kad i stari zte podržava vdsl i optiku, a i osobno sam se uvjerio kod poznanika koji je isto na t-comu sa istim zte ruterom ima aktivnu turbo opciju 30. 30Mbit/s download i 5Mbit/s Upload na bakrenoj žici?

 

BTW: Nemoram ni govori koja je muka surfati sve ove godine na brzini 4Mbit/s sa upaljenim max-tvom i tri računala, nek jedno računalo upali you tube, druga dva su na standby-u iliti brzini dialup modema

 

EDIT:

@PC - stručnjak

Ma fućka mi se za starog thomsona, ionako mi je stalno veza pucala sa njim, al ako sam ga već odplatio po starom ugovoru, nije baš lijepo da si ga t-com uzme zar ne?

Ja bi si ako je moguće zadržao ovaj zte, ako ništa drugo, bila bi to lijepa gesta od t-coma da mi ga ostavi, sobzirom da sam stari korisnik, dugo vremena sam se patio, račune plaćao na vrijeme i svaku novu godinu uzaludno veselio bržem internetu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 19:23 (1BIT).
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
A i stoce ti st780wl svejedno vise nebude radio na vdsl. Staro smece.
Speedporta spoji napravi cackalicom reset, cca 10 sec drzi i pusti.
Ostavi ruter neki 15 min.
Tocno mu treba 11 i pol min da povuce FW iz ACS-a i onda ce povuc user i telefon. I sve spojit.

A zna se zalomit routera koji su nakon sink-anja nedostupni u cli-u i ne povlače novi fw i ne reagiraju na akcije nema boga da ga složiš bez povratnog poziva korisniku a novi su i potpuno ispravni. Što bi tomu razlog mogao biti?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Taj se problem desava na fw 028, kad se ga spoji, ni slucajno da ga iskljucis pa ponovo, u vecini slucajeva ne ide u ACS, ono spojis ga i nediraj 15 min.
Nakon tig pomaze jedino prvo factory sa "cackalicom", nekad i brosanje nadzora s porta i ponovi kreirat.
Ugl speedport dok ne dode na fw 039, ne diraj jer nebude proradio.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Danas namjeravam promijeniti kućne instalacije, jer su trenutne rezane na par mjesto zbog ranije ugradnje splittera i sličnih stvari. Namjeravam potegnuti CAT5e kabel od izvoda do rutera. Da li je to dobar kabel ili treba bolji te da li se na njega može u budućnosti krimpati RJ11 konektor ako će to novi ruter zahtjevati. (Trenutno imam Gigaset SX763, ali ne radi baš najbolje, tj. često se zablokira, a tehničar je rekao da su tome krive instalacije. Još jedno pitanje, da li na izvodu zalemiti žice ili ih samo zamotati skupa i zaštititi izolirkom. I da u prilog ide slika trenutačnog stanja linije. Kada promijenim instalacije da li mi se isplati resetirati ruter te tražiti restar porta na centrali od tehničke službe. Hvala. 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jel itko iz Zagreba dobio poziv za zamjenu modema zbog nove VDSL veze?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Evo ga, danas spojen na novi izvod :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Bravo :) Trajalo je, al si uspio na kraju :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Bravo :) Trajalo je, al si uspio na kraju :)

 Hvala :D još da napomenem da sam pisao prigovor i za račun pa su mi umanjili 75% iznosa za 8. mjesec :)

11 godina
offline
T-Com Internet

Prije par dana mi je istekla ugovorna obveza kod T-com-a i sad bi se prebacio na Bnet. Zanima me šta s ruterom (ZTE), jel im moram vratit ili mi ostaje? I jel ih ja moram kontaktirat za to ili će oni sami javit?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Vratit, sami ce oni to odradit, najvjerojatnije ce postar pokupit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

pozdrav, nude nam u novom jelkovcu (optika) 100/ 20 mbita vezu uz max tv hd za 240 kn mjesecno.(ugovor na 2 god) dali je to ok ponuda ili ima neka caka? 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 17:01 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Poštovani forumaši, molim pomoć.

Bio sam na Iskonu i sad se spremam preći na T-Com (ugovor potpisan, samo još treba tehničar doći)

Imam dva brojila za struju te router na jednom brojilu dok je TV na drugom brojilu. Sve je funkcioniralo putem powerline adaptera.

Zanima me da li bi isto trebalo funkcionirati i na optici, tj. da li je dosta da dovedem optički kabel do routera ili moram i do TV-a?

Unaprijed hvala i ispirčavam se na neznanju

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dovršena je migracija korisnika na VDSL. Sve koje su mislili migrirat, su migrirali. Sad je osnovna brzina svim korisnicima koji imaju VDSL mogućnost 20mbit, a za 10kn je nadogradnja na turbo 30/40/50.

 

Također su po zagrebu krenuli sa skraćivanjem petlji i vjerovatno prespajanjem na ove novopostavljene fttc ormariće. Svako malo smetnja gdje nema sinkronizacije jer ostavljaju dslam pozicije zaključane :)

 
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zanimljivo. budu oni izgleda kako su i obečali do kraja godine prebacili sve zagrebačke korisnike na te fttc kabinete.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Upravo sam prošlu subotu vidio kako spajaju onaj ormarić koji sam vidio na Heinzlovoj, bas sam si mislio valjda ćete krenut brze s tim malo. U Nvoom Zagrebu mislim da sam vidio sveukupno dva ormarića, zasad sve u starom dijelu Zagreba.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozega također fttc ovaj vikend
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
T-Com Internet

A što je s vdslom za ostatak HR?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tintin na vdsl su prebačeni svi koji imaju mogučnosti tj dovoljno su blizu centrale. ostali ce morati pricekati dok ONP ne bude odradjen znaci prije 2020 nista...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

wtf

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ganjao sam ih za novi ugovor i nisam ništa uspio napravit što mi paše, to jest nisam produžio ni sklopio novi na još dvije, ugovor je istekao 29.8. ali mene niko od njih ne zove već 20 dana i ne znam šta da radim sad.

Ako ne riješim sa njima u tom roku dokle je tekući ugovor nakon 29.8. se samo nastavlja usluga koju koristim samo van ugovorne obveze i račun će bit obračunavan po cijeni bez ugovorne obveze, u pravu sam da je takva procedura ili griješim ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam bio bez ugovorne obveze skoro sest mjeseci... :D   Jedino sto mi je racun bio za 10 kn skuplji nego dok sam bio pod ugovorom ako se ne varam... 

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pa za očekivati je da će prvo te ormariće u urbana središta postavljat gdje im je i najveća konkurencija. Kad već cijenom ne mogu konkurirat, barem onda kvalitetom/brzinom net-a. Valjda će nakon toga i ostatak hrvatske pokrenut.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 12:27 (wAlpha).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nadam se samo da ce početi postavljati te ormariće i po novom Zagrebu. To mi je malo čudno da ih vidim toliko puno po starom dijelu, a tako malo po novom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Dovršena je migracija korisnika na VDSL. Sve koje su mislili migrirat, su migrirali. Sad je osnovna brzina svim korisnicima koji imaju VDSL mogućnost 20mbit, a za 10kn je nadogradnja na turbo 30/40/50.

 

Također su po zagrebu krenuli sa skraćivanjem petlji i vjerovatno prespajanjem na ove novopostavljene fttc ormariće. Svako malo smetnja gdje nema sinkronizacije jer ostavljaju dslam pozicije zaključane :)

 Nije još, još mene nisu prebacili, zaboravio sam napisati, dobio sam onaj ruter speedport w724v ci koji se ne da spojit, pa je tehničar morao doć, sve spojio, sve radi, ali mi je brzina i dalje ista, 4mbps dow / 0.25mbps upl, veli tehničar da je najbliža centrala od mene udaljena 2.5 kilometra, sad ga nisam baš skužio šta je rekao, il će tu centralu obnovit, il će radit novu koja će mi biti bliža, uglavnom rekao mi je da ću veću brzinu do 30mbps dow imati negdje sredinom 9 mjeseca, ako ne tada, onda krajem 9 mjeseca...

 

EDIT:

BTW: ak su ti fttc ormarići ovišta piše sunsea na njima, kod mene su ih prošle godine postavili, jedan je 20-ak metara udaljen od mene, tj jednu dvorišnu parcelu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 17:14 (1BIT).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ak su ti mjenjali na speedporta i to nedavno, onda uskori budes na FTTC prebacen, jer za standardni VDSL ide ZTE 931 VII v4, a za FTTC za sad iskljicivo speedport jer je za njega testiran vektoring. Iako i zte podrzava, ali nije testurano i ne koristi ga se za tu namjenu za sad.
Sa FTTCom odmah ide vektoring i VDSL.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ak su ti mjenjali na speedporta i to nedavno, onda uskori budes na FTTC prebacen, jer za standardni VDSL ide ZTE 931 VII v4, a za FTTC za sad iskljicivo speedport jer je za njega testiran vektoring. Iako i zte podrzava, ali nije testurano i ne koristi ga se za tu namjenu za sad.
Sa FTTCom odmah ide vektoring i VDSL.

 

Nije mi jasno. 

Oćeš reć da samo FTTC ide na vektoring?

Pa mislio sam da je kriterij za vektoring dužina parice a ne jel oprema u centrali ili ormariću.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ak su ti mjenjali na speedporta i to nedavno, onda uskori budes na FTTC prebacen, jer za standardni VDSL ide ZTE 931 VII v4, a za FTTC za sad iskljicivo speedport jer je za njega testiran vektoring. Iako i zte podrzava, ali nije testurano i ne koristi ga se za tu namjenu za sad.
Sa FTTCom odmah ide vektoring i VDSL.

 A koja j erazlika između vdsl-a na zte ruteru i vdsl-a na speedport ruteru, i jedan i drugi koriste iste tarife za 10Kn više svaki mjesec, brzina se odabere 10/20/30/40 i 50mbps?

 

Kao što sam pisao na prošloj stranici, meni su zte ruter zamjenili sa speedportom, brzina je za sada ostala ista, a sa zte ruterom sam bio na adsl-u...

 

Zaboravio sam napisati, kad je bio tehničar kod mene, baš se žalio da je infrastruktura u mojem kvartu grozna, da je stalno na terenu i krpa nešto, da mu je pun kufer već svega, veli da ili rade ili obnavljaju novu centralu u Čučerju koja je  udaljena oko 2.5 kilometra od mene, odprilike isto kao i centrala na koju sam trenutno spojen, pa kad nju završe, da će doć sredit centralu u mom kvartu, to je kako sam napisao već prije da bi mogao dobit do 30mbps negdje krajem ovog mjeseca...

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
=xfact= kaže...

pozdrav, nude nam u novom jelkovcu (optika) 100/ 20 mbita vezu uz max tv hd za 240 kn mjesecno.(ugovor na 2 god) dali je to ok ponuda ili ima neka caka? 

I meni su dali takvu ponudu (ili barem sličnu, ne znam jer ovih 240 prosjek kad se podijeli cijena u prvoj i drugoj godini ugovora). Uglavnom, ponudili su mi ultra max3m paket, dodatni stb, sport plus paket, non stop+ opciju i turbo 100 net (100/20 mbs) tokom čitavog ugovora, za 155 kn mjesečno prvih 12 mjeseci i 290 kn mjesečno drugih 12. Jučer su mi spojili uslugu, te nekakve cake ne trebalo biti (barem dok ne dođe prvi račun ).

 

Usluga radi bez greške, a jedina primjedba je na dosta lošu kvalitetu slike na tv-u, ni HD ni SD sadržaji ne izgledaju dobro. Bio sam na Bnetu prije, i moram priznat da ih Bnet debelo šiša po tom pitanju.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice