T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.326.384
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Možeš ti njih svašta tražiti ali oni neće prstom mrdnuti ako se ne isplati. Taman posla radi tebe dizati cijelu centralu. Možda ako skupiš dovoljno potpisa od susjeda (da će sigurno uzeti na ugovor 2 godine) tipa 50ak ljudi, to će možda i napraviti. Sve ispod - neisplativo.

 

Za optiku treba optički kabel i odgovarajuća oprema u centrali (a to ima sigurno preko 90% novijih centrala, samo one prastare po selima gdje je uglavnom POTS nemaju). Kabel mora ići do svake kuće/zgrade ili do "mini centrale", kako ti kažeš i onda dalje bakrom do korisnika (last mile ili FTTN/C).

 Znaci onda nista,nemogu skupit ni jednog a kamoli 50....rekli su mi samo da cu dobit pismeno kad se nesto promijeni i kad bude dostupno...sada nemogu dobit ni mrvicu preko 4mbit,sramotno s obzirom da imam vec flat godinama i da placam 270kn samo internet....

Kako provjeri jel centrala ima opremu za optiku? Ako ima onda znaci fale samo mini centrale i kabeli...jel se u postavkama rutera ista vidi?

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Da, "samo" to fali...

 

Ne možeš nikako provjeriti je li ima opremu za optiku osim ako ne provališ u centralu.

 

I tih 4mbit je previše za tebe, drž se ti toga... I lupi još koji TD, za svaki slučaj. Moram te razočarati ali nemaju nikakav utjecaj na ništa... Samo ispadaš budala.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Da, "samo" to fali...

 

Ne možeš nikako provjeriti je li ima opremu za optiku osim ako ne provališ u centralu.

 

I tih 4mbit je previše za tebe, drž se ti toga... I lupi još koji TD, za svaki slučaj. Moram te razočarati ali nemaju nikakav utjecaj na ništa... Samo ispadaš budala.

 Kontaktirat cu ponovno t-com pa ih pitat...i zalit cu se na noise margin i line attenu....to mi je 9.8dB i 47dB....na granici...zato mi i puca veza tu i tamo...jel to mogu popravit da bude bolje?

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
M4X kaže...

Jel mogu od t-coma trazit da mi se napravi mini centrala kako bi mogao imat vecu brzinu od 4mbits? Postojeca centrala je vjerojatno daleka nekih 2km i vise...koliko su to veliki radovi i sta je potrebno napravit?

Optika nevjerujem da ce doc ikad...ali neznam...kad ih pitam za ovo moje podrucje odgovor je uvijek kako rade na infrastrukturi po svuda u hr kako bi svi imali brzi internet...bla...bla...itd....ali nista konkretno ne kazu....

Sta inace sve treba za optiku?

 Da, možeš tražiti.

Vjerojatno ćeš morati platiti/podplatiti oko pola milijuna/milijun kuna, i za koji mjesec je sređeno.

Ista stvar i za optiku. Ne treba ništa posebno. Samo postaviti opremu u centralu, iskopati rov od centrale do tebe , postaviti opticke kablove i instalirati opremu i kucne instalacije kod tebe. Troškovi nekoliko stotina tisuća kuna pa do nekoliko milijuna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
CyberDemonVZ kaže...
M4X kaže...

Jel mogu od t-coma trazit da mi se napravi mini centrala kako bi mogao imat vecu brzinu od 4mbits? Postojeca centrala je vjerojatno daleka nekih 2km i vise...koliko su to veliki radovi i sta je potrebno napravit?

Optika nevjerujem da ce doc ikad...ali neznam...kad ih pitam za ovo moje podrucje odgovor je uvijek kako rade na infrastrukturi po svuda u hr kako bi svi imali brzi internet...bla...bla...itd....ali nista konkretno ne kazu....

Sta inace sve treba za optiku?

 Da, možeš tražiti.

Vjerojatno ćeš morati platiti/podplatiti oko pola milijuna/milijun kuna, i za koji mjesec je sređeno.

Ista stvar i za optiku. Ne treba ništa posebno. Samo postaviti opremu u centralu, iskopati rov od centrale do tebe , postaviti opticke kablove i instalirati opremu i kucne instalacije kod tebe. Troškovi nekoliko stotina tisuća kuna pa do nekoliko milijuna.

 Pa koliko smo se vec naplacali telefona,interneta i svega mogli bi to i napravit....da mogu normalno skidat i igrat bf1....a ne ova mucenja sa 4mbit...ima tcom milijuna koliko hoces...

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
M4X kaže...

ima tcom milijuna koliko hoces...

 Tako je, ima tcom, nemas ti :) Njima ne treba da ti daju vise od 4, treba tebi :)

Uglavnom, sve ti je vec receno, sanse da radi tebe stave centralu su takve da bolje da uplatis loto jer ce ti se vise isplatit, a jednake su sanse da dobijes i jedno i drugo.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kopanje optike da ormarića ih vjerovatno dođe više nego sama oprema u ormariću. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 13:40 (wAlpha).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ništa od toga. Izgleda ( ne izgleda, nego jesam) sam ja krivom razumio. U biti mogu imati brzinu do 40Mbit/s ''običnu'' a ne taj VDSL..

Pa šta su mi onda donosili novi ruter za taj VDSL ako nemam mogučnosti?!

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Ništa od toga. Izgleda ( ne izgleda, nego jesam) sam ja krivom razumio. U biti mogu imati brzinu do 40Mbit/s ''običnu'' a ne taj VDSL..

Pa šta su mi onda donosili novi ruter za taj VDSL ako nemam mogučnosti?!

 Kakvu obicnu? :) 40mbs je vdsl2 jer adsl nemoze tako visoko.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
M4X kaže...
CyberDemonVZ kaže...
M4X kaže...

Jel mogu od t-coma trazit da mi se napravi mini centrala kako bi mogao imat vecu brzinu od 4mbits? Postojeca centrala je vjerojatno daleka nekih 2km i vise...koliko su to veliki radovi i sta je potrebno napravit?

Optika nevjerujem da ce doc ikad...ali neznam...kad ih pitam za ovo moje podrucje odgovor je uvijek kako rade na infrastrukturi po svuda u hr kako bi svi imali brzi internet...bla...bla...itd....ali nista konkretno ne kazu....

Sta inace sve treba za optiku?

 Da, možeš tražiti.

Vjerojatno ćeš morati platiti/podplatiti oko pola milijuna/milijun kuna, i za koji mjesec je sređeno.

Ista stvar i za optiku. Ne treba ništa posebno. Samo postaviti opremu u centralu, iskopati rov od centrale do tebe , postaviti opticke kablove i instalirati opremu i kucne instalacije kod tebe. Troškovi nekoliko stotina tisuća kuna pa do nekoliko milijuna.

 Pa koliko smo se vec naplacali telefona,interneta i svega mogli bi to i napravit....da mogu normalno skidat i igrat bf1....a ne ova mucenja sa 4mbit...ima tcom milijuna koliko hoces...

 jedina šansa za brži internet ti je ako loviš kvalitetan (4g/3g) signal i tarifa internet dan (15 kn dnevno za 4g ili 10 kn dnevno za 3g)

nemam za potpis
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

 jedina šansa za brži internet ti je ako loviš kvalitetan (4g/3g) signal i tarifa internet dan (15 kn dnevno za 4g ili 10 kn dnevno za 3g)

 To je preskupo,to se zove mobilni internet jel tako? Nista ni od toga jer mi je signal od tcoma na mobitelu isto jako slab...nemogu ni surfat normalno ,razgovarat isto,to je isto jako lose

Kod drugog operatora vjerojatno isto sve isto i vjerojatno jos skuplje

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 18:19 (M4X).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
M4X kaže...

 jedina šansa za brži internet ti je ako loviš kvalitetan (4g/3g) signal i tarifa internet dan (15 kn dnevno za 4g ili 10 kn dnevno za 3g)

 To je preskupo,to se zove mobilni internet jel tako? Nista ni od toga jer mi je signal od tcoma na mobitelu isto jako slab...nemogu ni surfat normalno ,razgovarat isto,to je isto jako lose

Kod drugog operatora vjerojatno isto sve isto i vjerojatno jos skuplje

 kada bi lovio signal ti to možeš aktivirati/koristiti samo u danima kad trebaš veću brzinu, ali s obzirom da veliš da ti je loša pokrivenost, nemaš alternative

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pa osnovna je do 4 mbit/s, sve preko se placa 10 kuna. Mogu imati do 40mbit/s.
E sad jel to taj vdsl2 ili adsl pojma nemam. Ugl. do 40mbit/s mi rekose da mogu imati.
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...
M4X kaže...

 jedina šansa za brži internet ti je ako loviš kvalitetan (4g/3g) signal i tarifa internet dan (15 kn dnevno za 4g ili 10 kn dnevno za 3g)

 To je preskupo,to se zove mobilni internet jel tako? Nista ni od toga jer mi je signal od tcoma na mobitelu isto jako slab...nemogu ni surfat normalno ,razgovarat isto,to je isto jako lose

Kod drugog operatora vjerojatno isto sve isto i vjerojatno jos skuplje

 kada bi lovio signal ti to možeš aktivirati/koristiti samo u danima kad trebaš veću brzinu, ali s obzirom da veliš da ti je loša pokrivenost, nemaš alternative

 Treba mi za bf1,da je ping sta manji i brzina cim veca...ima vip isto mobilni internet za 199kn ali nitko ne nudi flat....maximalno 30gb a to je nista...

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa osnovna je do 4 mbit/s, sve preko se placa 10 kuna. Mogu imati do 40 mbit/s. E sad, jel to taj vdsl2 ili adsl pojma nemam. Ugl. do 40 mbit/s mi rekose da mogu imati uz nadoplatu od 10 kuna mjesecno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 16:21 (lola25).
16 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Izgleda da mogu imat terrakom,nekakav kabelski internet...pise da mogu imat 4mb i 10mb prema pretragi po adresi....10mbit bi bilo ok ako je istina...jel bio tko na tom terrakomu....

Mozda mogu dobit preko njih flat internet za 179kn putem adsla od 10 mbit....samo neznam kako bi to oni izveli ako nemoze ni tcom povecat preko 4mbit koji je tu glavni

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Pa osnovna je do 4 mbit/s, sve preko se placa 10 kuna. Mogu imati do 40 mbit/s. E sad, jel to taj vdsl2 ili adsl pojma nemam. Ugl. do 40 mbit/s mi rekose da mogu imati uz nadoplatu od 10 kuna mjesecno.

 Mislim da je osnovno 4 po adslu i 20 po vdslu. Sve preko 20 po vdslu i 4 po adsu se placa 10kn. E sad dal je tebi moguce isporucit 40, najbolje ti stavi parametre parice pa da se vidi da ne bi kasnije bilo svega :P

M4X kaže...

jel bio tko na tom terrakomu....

 http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/terrakom/172836.aspx

16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
lola25 kaže...

Pa osnovna je do 4 mbit/s, sve preko se placa 10 kuna. Mogu imati do 40 mbit/s. E sad, jel to taj vdsl2 ili adsl pojma nemam. Ugl. do 40 mbit/s mi rekose da mogu imati uz nadoplatu od 10 kuna mjesecno.

 Mislim da je osnovno 4 po adslu i 20 po vdslu. Sve preko 20 po vdslu i 4 po adsu se placa 10kn. E sad dal je tebi moguce isporucit 40, najbolje ti stavi parametre parice pa da se vidi da ne bi kasnije bilo svega :P

M4X kaže...

jel bio tko na tom terrakomu....

 http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/terrakom/172836.aspx

 je da,pronašal sam...vjerojatno bi mi obećali 10mbit a na kraju bi veza bila katastrofa i stalno pucala...ako t-com nemože povećat više od 4mbit-a a ustvari centrala i sve je njihovo onda neznam na koji način bi drugi uspjeli...

ovo se čini jako primamljivo,139kn,kad provjeravam dostupnost piše ovo: B.net kabelske usluge uskoro i kod vas.

http://www.bnet.hr/internet/super_internet#?of=tab1

samo je problem kaj sam uz t-com internet(a i fiksni telefon) vezan ugovorom još do 2018. godine....tu su me malo izigrali odnosno sam sam se prevaril i dal navuć...trebal sam na 12mjeseci

 

Može mi netko više objasnit kakav je to internet? Šta ide od opreme? Piše bez telefonske linije? Kakav je ping na takvim vezama i sve ostalo?

Prednosti Super+ interneta:

  • neograničeni internet od 14 do 20 Mbit/s unutar paketa
  • neograničeno surfanje uz najbrži bežični internet
  • bez korištenja telefonske linije
  • besplatan mailbox uključen
  • anti-spam i antivirusna zaštita
  • mogućnost nadogradnje brzine do vrtoglavih 120 Mbit/s 
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 19:48 (M4X).
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Bnet je svima "uskoro"... Ukucam svoju adresu, kaže "uskoro" a već su bili kod nas u zgradi i uredno su odbijeni (jer već postoje dvije kabelske instalacije + svi ostali na bakru).

 

A terrakom kao i svi ostali, dila T-Comovu žicu (bitstream) ako nema svoju infastrukturu (ULL optika + coax). Dakle, isto štanga.

 

džabe se veseliš BFu, nećeš moć igrati radi pinga

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Bnet je svima "uskoro"... Ukucam svoju adresu, kaže "uskoro" a već su bili kod nas u zgradi i uredno su odbijeni (jer već postoje dvije kabelske instalacije + svi ostali na bakru).

 

A terrakom kao i svi ostali, dila T-Comovu žicu (bitstream) ako nema svoju infastrukturu (ULL optika + coax). Dakle, isto štanga.

 

džabe se veseliš BFu, nećeš moć igrati radi pinga

za bnet, to bi znači bio neki kabelski internet a ne iz usb sticka? kaj to predstavlja i zašto bi ih odbio ako mi mogu to napravit? nije loša cijena....te kabelske instalacije,šta ti je to točno?

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

kakav vražji stick, di si to našao...

 

Dakle, kabelski net ti je preko koaksijalnog kabela i to se stavlja samo u zgradama - bnet nikad nije provlačio kabelsku instalaciju za kuće (nit vjerojatno neće, ne isplati se). Mi smo ih odbili jer nam ne treba treći ebeni red kanalica po zidovima i 3 dana bušenja od 8 do 16.

 

Btw, ovo ti je t-com tema a ne o tim šalabajzerima...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

kakav vražji stick, di si to našao...

 

Dakle, kabelski net ti je preko koaksijalnog kabela i to se stavlja samo u zgradama - bnet nikad nije provlačio kabelsku instalaciju za kuće (nit vjerojatno neće, ne isplati se). Mi smo ih odbili jer nam ne treba treći ebeni red kanalica po zidovima i 3 dana bušenja od 8 do 16.

 

Btw, ovo ti je t-com tema a ne o tim šalabajzerima...

 nude se i usb stickovi za mobilni internet,za laptope,ali ako vrijedi za laptop onda valjda vrijedi i za desktop pc...ali nitko ne nudi flat usb stick i cijene su jako velike za taj mobilni internet,vip ima 30gb prometa najviše(šta je ništa),po cijeni od 199kn

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Taj mobilni net (stickovi) ti je za povremeno surfanje i firmicama za fiskalizaciju (jedan laptop koji štampa račune ne treba bog zna kakav net).

 

Nema ti pomoći. Ili čekaj dok t-com sredi infrastrukturu (dakle, nikad a možda niti tad), ili skupljaj potpise da ih požuriš ili čekaj da netko "nezavisan" povuče optiku (vip/bnet, amis, terrakom, ostali minijaturni provideri tipa krk sistemi i sl.) što je isto jako malo vjerojatno osim ako nisi u zgradi sa 15+ stanova i blizu nekog dobrog trunka.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
M4X kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

kakav vražji stick, di si to našao...

 

Dakle, kabelski net ti je preko koaksijalnog kabela i to se stavlja samo u zgradama - bnet nikad nije provlačio kabelsku instalaciju za kuće (nit vjerojatno neće, ne isplati se). Mi smo ih odbili jer nam ne treba treći ebeni red kanalica po zidovima i 3 dana bušenja od 8 do 16.

 

Btw, ovo ti je t-com tema a ne o tim šalabajzerima...

 nude se i usb stickovi za mobilni internet,za laptope,ali ako vrijedi za laptop onda valjda vrijedi i za desktop pc...ali nitko ne nudi flat usb stick i cijene su jako velike za taj mobilni internet,vip ima 30gb prometa najviše(šta je ništa),po cijeni od 199kn

kako nema. na t-mobile internet dan je flat. kolko znam nema ograničenja, al je cijena 10 kn dnevno (ili 15kn ako želiš 4g) i ne treba ti stick. može se aktivirati i na mobitelu (bonovi) pa sheraš preko wifi-a

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 21:31 (tenac).
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Padobranac... Pročitaj zadnjih stranicu dvije pa piši

 

p.s. Forza Fiume

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
online
T-Com Internet

Koristi li Iskon HT-ovu optiku ako je provučena u zgradi?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koliko znam, ne. Samo svoju.
10 godina
offline
T-Com Internet

Ne, iskon povlači svoju optiku.

 
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ivan35 kaže...

Ne, iskon povlači svoju optiku.

Nije točno.

 

Da,Iskon koristi HTovu (FTTH) optiku ako je ista provedena u zgradu stanu ili kuci.  I da iskon ima svoju fttb optiku po nekim zgradama ali zasad je to jako mali broj.

 

Ako koristite HT optiku na iskonu onda ce vam paketi biti nesto skuplji cca 200kn za tel+net.

 

Ako pak imate srece i provucena vam je Iskonova FTTB optika onda cete tu istu uslugu placat 125kn za tel+net . Brzina 80/40 u oba slučaja.

 

Kod prvog slucaja na njihovom webu (u rubrici "Odaberi brzinu interneta") pisat ce vam ovako "80 Mbps OPTIKA" a kod drugog samo " 80 Mbps / 40 Mbps " .

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 19:05 (viper).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
U stanu imam tcom optiku, na upit u iskonu mogu li koristiti njihove usluge preko postojece optike dobio sam negativan odgovor.
A i prije koji mjesec iskon je trazio dopustenje da povuce svoju optiku po ulazu iako je tcom to vec davno napravio.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice