T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.325.502
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
T-Com Internet

Dobio si jamstveni list sa kojim u slučaju potrebe ideš na servis i na kojem piše koliko vrijedi garancija?

Obično je jamstvo dvije godine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 14:22 (Ivan35).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zin8,kopiraj račun gdje je vidljivo da si platio tih 99 kn i s tim ostvaruješ garanciju.Naravno i jamstveni list.

13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam problem u online igrama naime neovisno o igri dali je pucačina ili sl.. moj lik, tenk,vojnik hodaju voze normalno i svake sekunde se pojavi packet loss onako se lagano teleportira. Sad dali je virus ili je ipak do rutera? Nakon istraživanja naletio sam na termin rubber banding lag koji odgovara mom problemu.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 12:06 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ima veze s brzinom neta preko kojeg igras a i igrom kojom igras. Moguce da je igra prezahtjevna za mob pa "steka".
Xiaomi Redmi 3 (Global ROM 8.0.2.0)
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Uzeo sam Tcom paket s 20 mbit netom.kada mjerim brzinu pokaze 20-20 mbit brzinu i to stima ali kada surfam preko moba net je jako spor. Preko kopa sve stima al prek moba ko da je 5 mbit download. Mob je LG G3, 6.0. Da li to ima kakve veze? Kako da to rijesim?
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
bruncek kaže...
Uzeo sam Tcom paket s 20 mbit netom.kada mjerim brzinu pokaze 20-20 mbit brzinu i to stima ali kada surfam preko moba net je jako spor. Preko kopa sve stima al prek moba ko da je 5 mbit download. Mob je LG G3, 6.0. Da li to ima kakve veze? Kako da to rijesim?

 Samo na wifi ti je to?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pretpostavljam da imas ZTE router, imao sam taj problem, postavi googleov DNS u sučelju routera, ili si instaliraj DNSet.

Problem je u Android Marshmallowu, tj. iz nekog razloga se ZTE i marshmallow ne vole, evo sad imam speedport i sve radi normalno.

 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Istima, meni je kolega ponudio isto to rjesenje i upalilo je.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nisam nista slajao na zicu za sada. Recimo torente mi skida na 2,4 mb preko wifi..
Neko mi je stavio drogu u heroin..
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tako je, onaj bijel ZTE. Kako da to namjestim u postavkama rutera?
Rekli su mi za zaj DNSset da je potencijalni spyware i da ga ne stavljam.
Neko mi je stavio drogu u heroin..
12 godina
offline
T-Com Internet

Vidim danas svi imaju vdsl sa 30-50 mbita, u međuvremenu meni jučer smanjili sa 1000kbps na 500 i sad ih zovem kazu kao nemate tehnicke mogucnosti 500kbps vam treba bit, i šta sad skidam 1gb 45min...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
k1klop kaže...

Vidim danas svi imaju vdsl sa 30-50 mbita, u međuvremenu meni jučer smanjili sa 1000kbps na 500 i sad ih zovem kazu kao nemate tehnicke mogucnosti 500kbps vam treba bit, i šta sad skidam 1gb 45min...

 nemaš mogućnost mobilnog interneta ili neku drugu alternativu?

nemam za potpis
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vise nemam ZTE, ali mislim da ides na Application-DNS service i tamo stavis  

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

 

  • 2001:4860:4860::8888
  • 2001:4860:4860::8844

 

Nakon toga submit pa se na mobu disconnectaj pa reconnectaj na mrežu i trebalo bi biti ok. I da, ako nevezano uz ovo budes imao problema s netom, nazoves sluzbu i oni ti resetiraju ruter, kad povuce default postavke ponovno ces morat postavit DNS.

 

Što se tiče DNSeta, na starom mobu sam ga koristio konstantno dok sam imao ZTE i ne vjerujem da je spyware, ali ne moras koristiti DNSet, vjerojatno postoje aplikacije iste svrhe, ili jos bolje, ako ti je mob rootan možeš to podesiti bez ikakve aplikacije. I da, na nougatu nema ovog problema pa, ako mozes, updateaj.

 

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Meni je isto užasno trom internet na HTC One M9 (Marshmallow), probao sam i DNS u routeru promijeniti ali nije puno pomoglo. Doslovno na otvaranje Jutarnjeg ili Večernjeg trebam pričekati dobrih 10 sekundi. Google DNS je možda to skinuo za dvije sekunde ali jednostavno je to puno brže na istoj konekciji s drugim uređajima u kući (uglavnom Apple) koji imaju DNS stavljen na default. 

Zar T-Com ne može dati jedan pošten router koji ima normalan Wi-Fi i radi normalno s svim uređajima out-of-the-box?!

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam max adsl i htio bi si zamjeniti ovaj shit od routera koji sad imam, neki thompsonov.. imam jedan novi od simensa zxyel, neraspakiran. Dal mogu kako taj novu prikljucit, jel se treba sta podesavat

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

Pozdrav, imam max adsl i htio bi si zamjeniti ovaj shit od routera koji sad imam, neki thompsonov.. imam jedan novi od simensa zxyel, neraspakiran. Dal mogu kako taj novu prikljucit, jel se treba sta podesavat

 

Jel taj zyxel modem+router u jednom ili samo router? Ako je modem u njemu onda češ morat nazvat da ti restartaju port najvjerojatnije, a ako je samo router prebaciš ovaj thompson u bridge mode i spojiš ih preko WAN portova. Taj router ti neče u ACS ić, pa češ sam morati podesiti pvc-ove za net/iptv i upisati pppoe user i pass koji ti oni daju ako ne znaš.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...
maxy0 kaže...

Pozdrav, imam max adsl i htio bi si zamjeniti ovaj shit od routera koji sad imam, neki thompsonov.. imam jedan novi od simensa zxyel, neraspakiran. Dal mogu kako taj novu prikljucit, jel se treba sta podesavat

 

Jel taj zyxel modem+router u jednom ili samo router? Ako je modem u njemu onda češ morat nazvat da ti restartaju port najvjerojatnije, a ako je samo router prebaciš ovaj thompson u bridge mode i spojiš ih preko WAN portova. Taj router ti neče u ACS ić, pa češ sam morati podesiti pvc-ove za net/iptv i upisati pppoe user i pass koji ti oni daju ako ne znaš.

 Evo to je ovaj router (ili modem, nemam pojma).. kako ga prikopcat?

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...
wAlpha kaže...
maxy0 kaže...

Pozdrav, imam max adsl i htio bi si zamjeniti ovaj shit od routera koji sad imam, neki thompsonov.. imam jedan novi od simensa zxyel, neraspakiran. Dal mogu kako taj novu prikljucit, jel se treba sta podesavat

 

Jel taj zyxel modem+router u jednom ili samo router? Ako je modem u njemu onda češ morat nazvat da ti restartaju port najvjerojatnije, a ako je samo router prebaciš ovaj thompson u bridge mode i spojiš ih preko WAN portova. Taj router ti neče u ACS ić, pa češ sam morati podesiti pvc-ove za net/iptv i upisati pppoe user i pass koji ti oni daju ako ne znaš.

 Evo to je ovaj router (ili modem, nemam pojma).. kako ga prikopcat?

 

Tel. kabel jedna strana u DSL port na routeru, a druga strana u tel. utičnicu u zidu i čekaj dok se dsl lampica stabilizira pa se javi za dalje.

13 godina
offline
T-Com Internet

Jeli imao netko ovakvu paricu kada je prelazio na T-Com a da je uspio dobiti VDSL i 20Mbps? Tri njihova agenta su provjeravala dostupnost na mojoj adresi i kao dostupan mi je TURBO 20. Sudeći prema kalkulatoru udaljen sam nekih 1500m od centrale a VDSL ide do 1200m tako da mi je to još sumnjivije odnosno zvuči nemoguće da imam 20Mbps brzinu. Na H1 mi nude full brzinu za produženje ugovora 13Mbps. Nebih želio potpisati ugovor sa T-Comom i onda da mi zbog "tehničkih nedostataka" stave brzinu na 4Mbps.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cojonero kaže...

a VDSL ide do 1200m

?

Ide vdsl puno dalje od 1200, samo nakon neke razdaljine nema neke svrhe. Sudeci po trenutnom maksimumu, nije neka parica, al vidjet ces prednosti vdsla, samo je pitanje koliko, al sigurno vise od 13 mbps. Sad je samo problem da ti oni ne kazu da mozes vdsl, pa kasnije da nemozes :P

13 godina
offline
T-Com Internet

E pa toga se i ja bojim. Koji je njima problem to smuljati samo da ja potpišem ugovor a onda kada dođe spajanje puste 4mbps i kažu da nema uvjeta za VDSL. Meni odgovara i 15mbps samo da ja znam da će taj VDSL sigurno proći a ne da me ostave na ADSL2+.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 18:56 (Cojonero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cojonero kaže...

E pa toga se i ja bojim. Koji je njima problem to smuljati samo da ja potpišem ugovor a onda kada dođe spajanje puste 4mbps i kažu da nema uvjeta za VDSL. Meni odgovara i 15mbps samo da ja znam da će taj VDSL sigurno proći a ne da me ostave na ADSL2+.

 

Da, da, ranije ove godine su počeli stavljati VDSL i na parice poput tvoje, nečeš dobiti punih 20mbit ali ćeš biti u rangu od 14-20mbit s nešto boljim uploadom. Na zahtjev za internetom se može odmah staviti Osnovna brzina 20mbit/s bez dodatne naknade tako da budeš siguran da te ne zeznu :). Imaš otkazni rok 14dana otkako te priključe na mrežu

16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Malware napada Deutsche Telekom routere.

 

Spominje si između ostalog i Speedport W 921V router kojeg T-com i kod nas nudi. Budu i kod nas nadogradili firmware?

Dont believe what you are told. Double check.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 9:57 (Hary).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

To prkno samo sebe DDoSa, ne treba ga nitko napasti

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Koji su smećaroši ovaj Hrvatski Telekom, najbolje ponude daju samo novim korisnicima. Sad ću se lagano pribacit na Optimu na mjesec dana (jer oni daju bez ugovorne obveze) i vratit se na Telekom kao novi korisnik i pokupit svo vrhnje 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobar dan, trebao bih malu informaciju/savjet. Na slici je prikazano stanje moje parice. Pitanje je da li bi uz dobru volju tehničara bilo moguće posložiti parametre da mi se uključi veća brzina, sljedeći paket. Trenutno imam 4Mbit. Ne očekujem punu brzinu, jer znam da sam daleko od centrale, ali barem da je duplo od trenutačnog. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Samo pazi da se ne zaje*** jer je frend to mislio na mobilnoj mreži, kad ono tri mjeseca je morao čekati prije nego se smio opet prebacit.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Prince-Artas kaže...

Koji su smećaroši ovaj Hrvatski Telekom, najbolje ponude daju samo novim korisnicima. Sad ću se lagano pribacit na Optimu na mjesec dana (jer oni daju bez ugovorne obveze) i vratit se na Telekom kao novi korisnik i pokupit svo vrhnje 

 UPDATE:

Danas me zvali i HTa (nakon što sam ih popljuvao telefonski zadnji put i predao zahtjev za prijelaz na Optimu), osim što su se ispričavali 5 minuta ponudili su mi slijedeće: Neograničen telefon i 20 megabitni flat internet za 150kn ili isto + lenovo tablet za 170kn, naravno uz 2 god.ugovora. Čisto da vidim što bi vi na mom mjestu:

 

18 Opcija 150kn/mj bez tableta
0 Opcija 170kn/mj + tablet
4 Nijedno
život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 19:44 (Prince-Artas).
11 godina
offline
T-Com Internet

To ti je XS paket ima ga nas nekoliko sa foruma, to ti je ponuda za zadržavanje korisnika i nije loša cijena

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Prince-Artas kaže...
Prince-Artas kaže...

Koji su smećaroši ovaj Hrvatski Telekom, najbolje ponude daju samo novim korisnicima. Sad ću se lagano pribacit na Optimu na mjesec dana (jer oni daju bez ugovorne obveze) i vratit se na Telekom kao novi korisnik i pokupit svo vrhnje 

 UPDATE:

Danas me zvali i HTa (nakon što sam ih popljuvao telefonski zadnji put i predao zahtjev za prijelaz na Optimu), osim što su se ispričavali 5 minuta ponudili su mi slijedeće: Neograničen telefon i 20 megabitni flat internet za 150kn ili isto + lenovo tablet za 170kn, naravno uz 2 god.ugovora. Čisto da vidim što bi vi na mom mjestu:

 

Definitivno 150kn mjesečno bez tableta.

A za neograničene pozive pitaj da li je bez naplate uspostave poziva i da li je u tu cijenu uključen prikaz broja pozivatelja - CLIP.

I naravno da je u cijenu od 150kn uključen i pdv.

Nek ti ponudu pošalju na mail.

Uostalom, radije za tih 20kn uguraj MaXtv nego tablet, pa neka bude sve 170kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 9:38 (lola25).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice