T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.309.785
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

naravno da će skočiti. prvo će ići za 39kn, po onom napisanom u ugovoru, a ako to ne uzimaju u obzir, onda skače na 249, znači 70kn više.

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
TheFuryCro kaže...

 

Nazvao sam službu za korisnike i rekao sam im da tražim odjel za savjetovanje korisnika, s obzirom da je nedeljan, budu me zvali idući tjedan... Pa ćemo vidjeti što mogu napraviti.

 Evo ovo..

Jednako sam i sam napravio kad sam ugovarao svoj ugovor..

Naravno, svi će se pravit englezi u početku..

No, inzistirajte..

U toj službi rade baš zaposlenici tcom-a, ne nekakvi kooperanti iz raznih firmica čudnih naziva koji vas nazivaju svako malo sa ponudama, kao ni studenti..

Sve žene u najboljim godinama, kako mi reče zaposlenica kad sam zahtijevao da mi daju po cijeni koju sam zacrtao, a koja se spominje na ovom topicu..

 

Eto..

11 godina
offline
T-Com Internet

Mene jedna stvar zanima, kada krene vectoring dali će ga uključivati i onima koji imaju samo jednu centralu u mjestu a udaljeni su od nje 500-tinjak metara ili je ovo samo za one koji imaju i mini centrale tj. skraćenu petlju

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

kako uopće znati je li uklljučen vektoring ili nije? meni je sada attainble rate za dl oko 95mb. i to je već tako mjesecima.

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Ma ljudi nezamarajte se sa tim bit će to al taj att.dat.rate maximalni sad što vidite nepredstavlja vam sigurno vectoring! Jer kad oni ajmo reć i uključe brzo taj vectoring on če ić prvo samo preko 17a profila onda će vam ta maximalna propusnost bit još malo veća. Al treba se strpit malo još sigurno je i planirano to uvođenje jer je Bnet u gradovima već podigao svoju najveću brzinu na 150/15Mbps pa će morat i t-com uskoro sa nečim uzvratit preko ovih fttc kabineta a to je vectoring pa da i oni na bakru ponude bar 100/20Mbps iako je to u njemačkoj preko istog profila pušteno 100/40Mbps al jbg mi nismo njemačka.  p.s znam da vi koji kao i ja imate takvu veliku propusnost već jesmo na 17a profilu ali bez uključenog vectoringa tek kad njega slože i puste u pogon znači isto če ga puštat za sad preko 17a profila.A kao šta svi znate sigurno već postoje  30a i 30b profili e to bi tek bila prava priča al od nje zasad duže vrijeme ništa.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 21:00 (Seki001).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobar dan. Ovako, zivim na selu normalno slab je internet download/upload, no prje 5 godina sam bio u VIP-u, gdje sam imao ugovor download 5mbps/0.5mbps upload, naravno to mi je prije bilo dosta no danas bas i nije.

Presao sam prije godinu dana u HT, uz ugovor od downloada 20Mbps i oko nekih min 3Mbps upload. Dosao je i novi ruter no brzina neta ostala ista, zvao tehnicare da mi veza konstanto puca i da je slab internet, kazu da je do mene, nista, drugi dan opet zove da bi sljedeci dan dosli sa "NOVIM" ruterom, vidim stavljaju mi THOMSON-TG782i, reko ne želim taj ruter i lijepo ih pitam dal oni trebaju...

Kazu da je to novi model sa novim chipom, a na ormaru iznad imam 4x komada istih rutera, uzmem jedan i pokazem im, samo su zašutjeli i otisli po drugi u vozilo. No stave oni meni neki novi model Speedport W 724V, pitam ih da dije onih mojih 20Mbps, kazu da to mora odobriti tehnicar, da me to dođe 10kn vise, nije problem, kaze tehničar to je besplatno za nas, uredu mi se složili, provjerio je sa nekim uređajem i preko tableta, kaže max može biti 15Mbps, uredu dovoljno. No nakon 1mj, mreža ne puca, no brzina ista 4Mbps... Išao sam od kuce do kuce u selu, i kod svakoga sam provijerio brzinu neta, čudno je to što svi imamo od različitih operatera a  jedownload 4.45MBps, i upload 0.52MBps, baš svi (cijelo selo), od centrale udaljeni smo 1.5/2KM, znamo svi di je centrala, selo prije mene imaju brzinu iznad 50MBps.

Ovo je dugi post(text), ispričavam se na tome, dali itko zna gdije oni mute(rade) kašu...?

Nixa
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 21:06 (NixsaHD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

A očito ste vi dosta daleko sa kablovima od te centrale nego to selo šta spominješ.Jedino rješenje bi bilo da i vama skrate petlju izgradnjom FTTC kabineta u vašem selu onda bi i vi mogli imat te brzine ko i to selo ispred vas.Pritisnite načelnika tog vašeg sela ili starješinu da pravi pritisak da i vama to dovuku.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 21:05 (Seki001).
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Prijavi smetnju, ili je ostao niži profil ili ograničenje po pvcu, biti će riješeno vrlo brzo.
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Al on kaže da cijelo selo ima problem?? Neće to njima nikakvo kemijanje i namještanje poboljšat uslugu neg ovo šta sam ja rekao trebaju oni njima dovuć taj fttc ormar u selo i mirna "bosna".

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Na Speedportu se nikako ne može vidjeti je li 17a, 8b odnosno koji VDSL profil je pušten kao što recimo Zyxel Iskona može?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Na Speedportu se nikako ne može vidjeti je li 17a, 8b odnosno koji VDSL profil je pušten kao što recimo Zyxel Iskona može?

 To sam i ja primjetio ali ti si sigurno na 17a profilu kao i ja jer vidio sam tvoju maximalnu propusnost i sigurno nisi na 8b jer to nebi mogao imat niti ti niti ja na njemu.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 21:21 (Seki001).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ajoj

jedno selo, da ima vise telekoma i da svi zitelji tog sela neovisno o udaljenosti od centrale imaju max 5 Mbps

Tomi smrdi na zastarjelu centralu.

 

Njegovca udaljenost nije upitna. ja sam udaljen 2.7 km od centrale i imam max 11 Mbos.

On bi  mogao i 16Mbps opet .... ali oni u blizini bi mogli VDSL...

 

mene laiku u cemu je problem je ta centrala koja nijedan operater ne moze izvuci max iz te centrale..

Dosita si u SELU ZABITOM !!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pa kakve veze ima to što cijelo selo ima max. 4mbit. Ako si 1.5km od DSLAM-a moraš moći više od toga. Ili nisi 1.5km kao što kažeš, ili ti nije propuštena veća brzina.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet
malo sam gledao situaciju po mojoj i susjednim ulicama i skuzio sam da neke ulice imaju, a neke nemaju one crne tuljce. moja recimo ima, cca svakih 100m jedan. i glavna ulica prema centrali ih ima. ostale sporedne ulice oko moje nemaju. znaci samo glavna i moja. koja je razlika u infrastrukturi sa i bez tih tuljaca? to mi izgleda kao neki pretpotopni fttc, ali bez fibera :)
inace glavna ulica je magistralna drzavna cesta, podravska magistrala, od koje je moja kuca 50m. nadam se da uz nju postoji optika i da bi jedan fini fttc jednog dana rijesio stvar.
ono sto sam pricao da imam jednu centralu blize kuci (800m), tamo tih tuljaca uopce nema, u ulicama oko te centrale. idu koliko sam skuzio od moje centrale (1300m od moje kuce) prema mojoj ulici i kroz dio moje ulice.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

A očito ste vi dosta daleko sa kablovima od te centrale nego to selo šta spominješ.Jedino rješenje bi bilo da i vama skrate petlju izgradnjom FTTC kabineta u vašem selu onda bi i vi mogli imat te brzine ko i to selo ispred vas.Pritisnite načelnika tog vašeg sela ili starješinu da pravi pritisak da i vama to dovuku.

 

Ne treba ništa pritiskati. Sve u svoje vrijeme radi se na tome polagano. Nego da vam malo smirim dušu vas koje muče te brzine u selima navedite mi pod koju županiju spadate ili grad i reći ću vam je li vaše naselje obuhvačeno projektom izgradnje NGA pristupne mreže subvencionirano od strane EU u naredne 4 godine.  

11 godina
offline
T-Com Internet

Bjelovarsko-bilogorska što se tamo radi?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Možemo li se nekako doći do tih podataka na webu?
12 godina
offline
T-Com Internet
gradit ce se samo u onim bijelim podrucjima?
da li se moze negdje vidjeti sto su bijela, sto siva, a sto crna podrucja?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Međimurska županija, Općina Selnica ?

9 godina
offline
T-Com Internet

Doktor-X:

Bjelovarsko bilogorska županija je trenutno u fazi ponavljanja javne rasprave o nacrtu plana razvoja za širokopojasnu infrastrukturu. Cijeli dokument, komentari operatora sa prethodne javne rasprave i tablica sa označenim bijelim, sivim i crnim područjima u razini adrese je dostupna na ovom linku: Javna rasprava o nacrtu plana razvoja širokopojasne infrastrukture u Gradu Bjelovaru i Okolnim općinama

 

John710:

Ima sve na webu najbolje je pretražiti prvo na stranici hakoma kao nositelja: https://nop.hakom.hr/

 

Shilev:

Primjena državnih potpora opravdana je samo u „bijelim područjima“. (Bijela područja su ona područja u kojima postoji samo infrastruktura povijesnog operatera Hrvatski Telekom i ADSL pristup)

(Siva područja postoji NGA širokopojasna mreža jednog operatora ugl. to je HT koji nudi VDSL pristup preko svoje infrastrukture te niti jedan drugi operator ne planira graditi dodatnu mrežu u iduće tri godine.) 

 

Sad ono što bode u oči jest to da iako u sivim područjima postoji infrastruktura koja podržava brzine veće od 30mbps problem je što je to ugl. preko HT infrastrukture drugim riječima HT tu drži monopol i moje mišljenje je da bi u tim slučajevima gradnja u sivim područjima trebala biti opravdana da i ostali operateri mogu nuditi usluge po povoljnim uvjetima radi konkurentnosti. 

 

Crna područja naravno minimalno 2 operatera imaju novu vrstu infrastrukture recimo Bnet kabelsku i HT FTTC, u tim područjima nije opravdana primjena državnih potpora. 

 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
T-Com Internet
hvala na pojasnjenju froxie24

ja recimo imam vdsl, ali sam 1300m od centrale i max propusnost parice je ispod 30mbit.
po tome sam ja siva zona, al opet, bez nekih promjena ostajem na ispod 30mbit, a koliko ja znam EU je naredila da do 2020. svi moraju imati minimalno 30mbit.
poslao sam ti PM prije, pa ako mozes provjeriti ako imas te podatke.

bas me jako zanima na koji nacin lokacije kao moja mogu doci do povecanje brzine. znaci od mene je moja centrala 1300m, imam jednu blize, zracne oko 800m, ali po polozaju prometnica i elektricne mreze cini mi se da bi duzina bakrenih zica nadmasila onih 1300m koliko imam do svoje centrale. jedino ti FTTC ormarici, al opet, ovo su obiteljske kuce, brdovit teren, nije gusta naseljenost..

da li se moze kako provjeriti uz koje prometnice je provucena optika? 50m od mene je drzavna cesta D2
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
shilev kaže...
hvala na pojasnjenju froxie24

ja recimo imam vdsl, ali sam 1300m od centrale i max propusnost parice je ispod 30mbit.
po tome sam ja siva zona, al opet, bez nekih promjena ostajem na ispod 30mbit, a koliko ja znam EU je naredila da do 2020. svi moraju imati minimalno 30mbit.
poslao sam ti PM prije, pa ako mozes provjeriti ako imas te podatke.

bas me jako zanima na koji nacin lokacije kao moja mogu doci do povecanje brzine. znaci od mene je moja centrala 1300m, imam jednu blize, zracne oko 800m, ali po polozaju prometnica i elektricne mreze cini mi se da bi duzina bakrenih zica nadmasila onih 1300m koliko imam do svoje centrale. jedino ti FTTC ormarici, al opet, ovo su obiteljske kuce, brdovit teren, nije gusta naseljenost..

da li se moze kako provjeriti uz koje prometnice je provucena optika? 50m od mene je drzavna cesta D2

 

Siva zona nisi jer kao što sam naveo u poruci propusnost ti je ispod 30mbps a vjerujem da u tvojoj okolici ima malo onih sa VDSL-om a više sa adsl-om tako da prilikom određivanja boje uzima se cijelo područje u tim uvjetima. Znaći ako je 90% korisnika bijela zona u tom naselju a ostalih 10% je siva zona onda se cijelo naselje označava bijelim.  

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Dobar dan, ja spadam pod grad Vrbovec, okolica, dal možete meni reći dal ima kakav projekt. LP.

Nixa
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
NixsaHD kaže...

Dobar dan, ja spadam pod grad Vrbovec, okolica, dal možete meni reći dal ima kakav projekt. LP.

 

Ima. Gradovi Vrbovec i Sveti Ivan Zelina i Općine Bedenica, Dubrava, Farkaševac, Gradec, Preseka i Rakovec skupa sudjeluju u projektu. 

 

Zadnji status: 26.09.2017.> Javna rasprava provedena. 

Znaći sad se čeka Ministarstvo prometa, pomorstva i infrastrukture te Ministarstva regionalnog razvoja i EU fondova da objave natječaj za dodjelu sredstava.

Dok se to čeka nositelji projekata moraju odabrati operatera partnera i investicijski model nakon čega se ide u javnu nabavu. 

Prema svemu sudeći ako sve bude po planu početak projektiranja i zgradnje bi mogao krenuti u drugom kvartalu 2019. 

8 godina
offline
T-Com Internet

Gledam za Požegu, nema je nigdje :D :D Do 2050 ništa :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Okolica Krapine, Petrovsko ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Okolica Krapine, Petrovsko ?

 

Ne vidim, nema ništa još...

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Split, kvart Dračevac? Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ovo imam sad.
Trenutno imam onu turbo mix, hibrid 4G i DSL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Kod mene izgleda ništa  ,možda vectoring popravi situaciju sko ga upogone

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice