T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.363
|
čitano: 6.301.468
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Odgovorili su. Čitaj.
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

E jbg sad sandokan mi u kupe a ti u špade.... pa gori poviše u postovima bilo je govora samo o fttc ormarima a ne sad nekim drugim ormarima ili kabinetima za koje i ja znam da postoje ali svakako nisu povezani sa optikom.

Ali tvojim odgovorom na jedan post gori iznad stekao se dojam i tvrdnja da tvrdiš da ni svaki fttc nije spojen optikom tj da ih ima do kojih nije optika spojena što je nonsens kad svi znamo da je.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 19:39 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Još nema novosti oko Turbo 100 na bakru?

Prebačen na vectoring prije 3 mjeseca, stalno mi nudi aktivaciju ali još se čeka....

Izgleda da neće biti ove godine to ponuđeno sudeći po tempu.

 Gjde mogu vidjet dali sam prebacen na vectoring :-)

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Odgovorili su. Čitaj.

 Jos uvijek nema odgovora na to vjecno pitanje. Fino ga preskaces i odgovaras mi s "oni pomovi" "odgovorili su". Ne ide to tako, nismo na politickom mitingu. Pitanje je i dalje neodgovoreno.

Seki001 kaže...

E jbg sad sandokan mi u kupe a ti u špade.... pa gori poviše u postovima bilo je govora samo o fttc ormarima a ne sad nekim drugim ormarima ili kabinetima za koje i ja znam da postoje ali svakako nisu povezani sa optikom.

Ali tvojim odgovorom na jedan post gori iznad stekao se dojam i tvrdnja da tvrdiš da ni svaki fttc nije spojen optikom tj da ih ima do kojih nije optika spojena što je nonsens kad svi znamo da je.

 I ti ces morat na neke satove hrvatskog. Evo kako je Crossdeath shvatio link.

A fino pitanje stoji

Jesam dobro razumio da je bitna udaljenost od ormarića

Postoje razne vrste ormarica, a ljudi ne razumiju ni osnove, pa ce mislit da je svaki ormaric ujedno i fttc i eto nesporazuma. Pa zovu korisnicku zahtjevajuci neznam sto jer je "ormaric" odmah tu, a to u biti nije fttc vec samo i jednostavno mali ormaric. Ili mu dodje tehnicar pa kaze "u ormaricu je sve uredno spojeno ima do njega 50m sad sam isao provjerit linija vam je bez problema" i onda opet pobuna 50m od ormarica a ima samo 20mbita, a ljudi tu na 50m od "ormarica" (ovaj put fttc-a) imaju po 100. Drvlje i kamenje.

 

Nije moj problem sto ljudi ne razumiju ono sto pisu, ja ispravim ili dodam gdje treba, problem je kad se ustrajava u neispravnom tumacenju.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Još nitko nije prebačen na vectoring! U planu je to sve i sve je spremno ali... treba se još malo strpit,jedino možeš vidjet u postavkama routera kakva ti je maximalna propusnost parice i koliko si daleko ili blizu spojen na najbliži fttc kabinet al nikome nije još pušteno 100Mbps preko parice... dok u srbiji već imaju preko mts telekoma njihovog 100Mbps preko bakra na vectoringu ali zato i dalje imaju šugave upload brzine samo 10Mbps maximalno. Nadam se da u nas to neće bit slučaj i da ćemo mi imat bar minimalno 20Mbps upload

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

sandokan111  Eno nu njega jopet ti mene u školu šalješ na tečaj hrvatskog  meni je samo bitno da do svih ovih FTTC kabineta optika dolazi to sam naučio netreba mi engleski za to.

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

150-200m sam od fttc t-com kabineta i parica mi je max 48Mbita

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 22:48 (4mal).
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Na 150-200m čini mi se da bi trebao  ti imat veću max propusnost parice jesi siguran da imaš toliko do tog fttc i kolika ti je brzina puštena?

Jel možeš ovdje postavit malo te svoje parametre pa da to malo vidimo bit ćemo pametniji?

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 22:52 (Seki001).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

Još nitko nije prebačen na vectoring!

 Spojeni su neki na vectoring al nema u ponudi povecanje usluge vise od 50. Onaj ag007 zato i pita vec danima.

4mal kaže...

150-200m sam od fttc t-com kabineta i parica mi je max 48Mbita

 Znaci da ili

a) nisi 150-200m od fttc-a

b) nesto ti nije dobro spojeno, imas negdje probijanje ili prekid, router ti je propuvao, kabel od uticnice do routera ti ili nije sjeo (ako ide rj11 u rj45) ili nije dobar.

 

Kreni od a) jer je to najcesci slucaj, pa onda na b) redom. Ako je pod b) trebas prijavljivat greske dok ti to tehnicar ne sanira, ali radje stavi statse parice prije toga.

16 godina
offline
T-Com Internet

Da jesam tj zapamtio sam jos kod vdsl-a kad su ga ukljuchivali ali odprije imam problem sa instalacijama kod sebe stara zgrada 38700Mbita al dobivam max 33,34 kad je ugasn MAX HD...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Seki001 kaže...

Još nitko nije prebačen na vectoring!

 Spojeni su neki na vectoring al nema u ponudi povecanje usluge vise od 50. Onaj ag007 zato i pita vec danima.

 Ma nu njeg kolege mog  znam da imamo i ja i ag007  i još mnogi drugi velike te maximal propusnosti parice moguće da si u pravu i da je to vectoring, al nije još ajmo reć "aktivan" i mi trenutno nemamo te veće brzine u ponudi.Tako da još on nije pušten u punom obimu al da se radi i naštimava to sve znam.

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Da jesam tj zapamtio sam jos kod vdsl-a kad su ga ukljuchivali ali odprije imam problem sa instalacijama kod sebe stara zgrada 38700Mbita al dobivam max 33,34 kad je ugasn MAX HD...

 Stavi podatke parice. To je jednostavno prelose. A to sto je stara zgrada ne znaci nista, ima masu starih zgrada pa na toj razdaljini imaju koliko trebaju imat.

Seki001 kaže...

Ma nu njeg kolege mog  znam da imamo i ja i ag007  i još mnogi drugi velike te maximal propusnosti parice moguće da si u pravu i da je to vectoring, al nije još ajmo reć "aktivan" i mi trenutno nemamo te veće brzine u ponudi.Tako da još on nije pušten u punom obimu al da se radi i naštimava to sve znam.

 Ti nisi na vectoringu, ti si jednostavno blizu :) Ti ces na vectoringu skocit jos ohoho ako sam dobro zapamtio tvoje statse. Razlika je dal ti je vectoring pusten i dal je profil spreman od strane isp-a. Njemu je vectoring pusten na kabinetu pa je samim time propusnost porasla znatno, samo nema profila (evo javio je walpha da i profila ima) koji ce bit pusteni za vece pakete pa nemoze aktivirat tu vecu brzinu. Znaci da se jos ceka zadnji korak da srede i platnu platformu i ponudu s tim vecim brzinama. Ne bi se cudio da to ostave za Bozic fino jer oko tog doba mase ugovora istjecu, i mislim da bi im to i bio najbolji marketinski potez. Nema do toga puno a bio bi dobar novcic na prevagi kad se korisnici budu odlucivali gdje i kako.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 23:08 (sandokan111).
16 godina
offline
T-Com Internet

Evo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ne vidim dobro mala je slika, dal ovo pise u atenuaciji 13.7 pod down?

 

Svakako ti parametri nisu za 150/200m od fttca, stoga, ako vec nisi provjerio taj kabel od uticnice do routera prijavi gresku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 23:14 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Da pise a koliko sam udaljen onda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Svakak bi trebao provjere izvršit jer ako stvarno imaš tako blizu sebe taj FTTC kabinet po ovim parametrima nekaj neštima.Jes siguran da si spojen bas na taj FTTc blizu tebe ? Jer može se ponekad desit da te nisu još prebacili na taj bliži fttc jer da si spojen na taj 150-200m kabinet i da je sve u redu sa tvojm Instalacijama imao bi ti max. propusnost parice i 100mbit/s

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 23:24 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Od kraja 2k13 sam na VDSL-u imam me u temi ovoj

I tehnicar mi ke reko da sam max 200m udaljen.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

A tko će onda znat šta je onda može bit problem negdje do instalacija ako si u kući onda kućnih a u stanu možda problem u zgradi... il ti kabel ko zna di sve ide od tog tvog 150-200m fttc ormara okolo pa možda ispada da imaš duplo vise duljine neznam ja da sam na tvom mjestu a znam da mi je to čudo tako blizu nebi pustIO  to namiru čačkao bi ja njih oko toga jer zašto nedobit vise ako se može a još imaš tako taj istureni stepen blizu ...

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 23:38 (Seki001).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ma joj kaj si se uzrujal bzvz tak imam vec par god. naviko se na istu

Ak nemre,nemrne za sada bit strpljiv cekat optiki/vectoring i to e to 

Uglavno veza mi je stabilna barem nesto 
 

 

P.s istureni stepen blizu?nekuzim...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 0:02 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Istureni stepen znaci da je nas službeni isp doturio neko govno bliže nama tipa fttc, fttb,fttn i ftth i da nismo vise ovisni samo od centralama udaljenim 2-5km 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Ma ak si ti zadovoljan onda sem i ja 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Sad sam naso u staroj temi udaljen sam tocno 550m od centrale i cijevi su oxidirane negdje tak je tehnicar reko jos dok sam imao adsl 

I po kalkulatoru kad ubacim 13.7 ispada 38k aprox koliko sam i imao prije

Tako da nemogu dobit vise od 35Mbita kako god okrenes..

 

Mene je samo zanimalo dali mi koji smo do tih 500/600 m moguce preko vectoringa dobit barem 60/70 

 

 

P.s i mjenjo mi je bio jednom profil i paricu jer sam imao problema 

Od tad ns ovoj brzini nikakvih dropova pucanjs i sl...odlicna kvaliteta

Ali nemo biti brza veza ocito...

neznam cemu takav stav...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 0:33 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

lol kakav stav!? Just relaxed nothing else...

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
T-Com Internet

Ovaj facepalm tvoj i bdw sva sam napisao sad tocno  i  nisi mi odgovorio jeli je moguce 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Šta nisam odgovorio pa ako si na 550m onda si ti već sve odgovorio šta ja imam dodavat još imaš i dobru brzinu a sa vectoringom ćeš imat i bolju duplo.

Iako bi ti i na 550m trebao imat još bolju brzinu minimalno stabilnih 50Mbps al očito si zadovoljan i sa ovim i to je ok.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 12:44 (Seki001).
16 godina
offline
T-Com Internet

E ok onda to sam htio cuti nhf bro 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Da pise a koliko sam udaljen onda?

 Onda stvarno jesi blizu i trebas prijavit gresku.

4mal kaže...

Sad sam naso u staroj temi udaljen sam tocno 550m od centrale i cijevi su oxidirane negdje tak je tehnicar reko jos dok sam imao adsl

Oksidiralo je njemu po kosi ne cijevi :))))))))))) Kakve gluposti sve govore ljudima.

I po kalkulatoru kad ubacim 13.7 ispada 38k aprox koliko sam i imao prije

Tako da nemogu dobit vise od 35Mbita kako god okrenes..

Ne, 13.7 ti je atenuacija na vdslu. Nemozes s njom racunat propusnost na onom kalkulatoru jer on radi s adsl atenuacijom. Nisu iste jer ni frekvencije na kojima te dvi tehnologije rade nisu iste. vdsl radi s visim frekvencijama i samim time za iste udaljenosti daje vise atenuacije od adsla. Cak i da si 550m trebao bi imat bolje od tog sto imas.

Mene je samo zanimalo dali mi koji smo do tih 500/600 m moguce preko vectoringa dobit barem 60/70 

Da, cak skoro duplo nego sad imas na 500m, ali ti ionako imas neki problem pa bi bilo dobro da to netko pogleda.

 

Edit:

Evo nasao sam tvoj post s adsl-a

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 5,0 / 5,5

 

Slaze s atenuacijom koju imas sad na vdslu. Znaci nesto debelo ne stima kod tebe i to su trebali vec sanirat otkad se vuce.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 13:18 (sandokan111).
16 godina
offline
T-Com Internet

Evo sad mi javili da moze 50 ali micu HD kanale 

Sa HD kanalima 40 ali posto sam u magenti lako mogu stalno mjenjat konbinirat bez ikakve nadoplate sim tam pa javim kak sve fercera jos

I zatrazio sam novi ruter da mi daju reda radi jer  imam ovaj zte 931 od uvoda vdsl-a  :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Moralo bi to ic 70ak barem na onu adsl atenuaciju, a i na tu vdsl.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Znam ali nemaju u ponudi vise za sada max do 50Mbita rekli su da rade na tome tj vectoringu i da ce najksanije do  kraj godine pocet ukljucivat i zato salju nove rutere...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 15:27 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice