T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.813
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

a o brzini zapisivanja na disk?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Luka123 kaže...
kakapo kaže...
Luka123 kaže...

Ma kojih 20 mbs, opticko vlakno moze brzine od 100mbs++ bez sumova, a ovaj t com za 337,09 kn/m nudi 14-20 kao najbrze. Nikako mi se neisplati uzimati toliko za tu cijenu, zvao sam ih vec i pitao hoce li biti ista, ovi operateri sto se javljaju na SZK pola njih nezna sto je to kad im kazem da su mi ugradili opticki kabel, a da cijene i brzine nece se mjenjati koliko oni znaju, i nemaju jos nikakvih ponuda za korisnike optike.

ponavljam, paket koji tcom nudi je od 20Mbps, tebi je samo medij optika, i to igrom slučaja, druga stvar je brzina koju optika može pružiti a ona je bez problema 1Gbps... A cijene, su tako formirane i ne možeš protiv njih - nije ni konkurencija baš superjeftina - na Bnetu je 25Mbps 450kn, doduše, 16Mbps je 148kn, što je bagatela nasparam tcoma jer cijene uključuju FLAT, samo što dostupnost nije baš svima jednaka, i Bnet nema FTTH tehnologiju, nego coax kabal 

 

A i okvirno si možeš računati da su brzine svakih godinu i pol otprilike upola ili duplo veće

 

a i btw, da imaš download brzinu od 100Mbps - za što bi ju upotrijebio (govorimo o legalnim stvarima) - HD video streaming radi bez problema na 4Mbps, online igre isto, stream glazbe itd. Tak da u osnovi ne bi osjetio tu razliku u brzini. Druga je stva primjerice upload brzina ako se baviš file sharingom (opet, legalnim) onda je razlika od paketa dosta osjetna u količini živaca koje potrošiš dok nešto uploadaš :)  

 

Ja sam imao 12Mbps net u Bnetu, i sada sam na 6Mbps, i ne mogu reči da sam osjetio taj pad brzine ni 1%, jer u osnovi nemaš gdje posebno iskoristiit taj bandwith

 

A ako misliš da ćeš sa 100Mbps download brzinom skinuti filmove sa torenata za 25sec - nećeš, jer brzina skidanja ovisi o seederima, i ako ti oni pružažu maksimalno 180kb/sec đaba ti ogromna brzina koju možeš imati kada ju ne možeš iskoristiti 

Ajde nebaljezgaj. Ako nikad nisi skidao sa 1 Gps, ja jesam("govorim o legalnim stvarima") i film od 1-2 gb se skine za max 30 sec ( da 30 sec) do 3 minute ako imas rapidshare account torrenti su ti smece,te ako skidas sa rapidsharea mozes to uraditi brze nego sto copy pasteas nesto na kompu, reci mi jeli tebi bolje cekati par sati da ti se skine film na torrentima, ili kad te pukne imas film za 1,3 minute? Dakako i mozes s torrentima skidat ali kao sto si rekao to ovisi o seederu, ali isto se zna brzo skinuti ne vishe od 10 minuta.
Sve sam to isprobao vec na fesbu, fakultetu u splitu i vjeruj mi kad dodjes sa 1gbps na 4 mbit osjeti se pad brzine, tako da gluposti nepricaj.
Da bavim se file shareingom i to legalnim, jer se bavim glazbom i uploadanje .wav fileova 32bit flat. te .aif koji imaju preko 100mb traje do 2 sata, i to dok cekam da se uploada nemogu nista drugo raditi, jer cu si samo usporiti upload, da negovorim slanje preko skypea ili msn-a koje traje i traje, koristenje webcama da nepricam kako je loshe onom koga zovem preko skypea.
Vjerujem da i drugi ljudi imaju slican problem sa uploadom, u americi ljudi uploadaju/downloadaju stvari brze nego sto se nesto copy pastea sa kompa na usb stick.
Ove brzine sta mi ti govoris , jer ja sam mislio da je ovo t-com thread a ne bnet ali nema veze, opet usporedi te cijene eto...16Mbps sam si reko 148 kn, na t-comu je 14-20Mbps 337kn(bez pdva), jeli to realna cijena u odnosu na bnet koji kao sto si rekao i nemaju optiku.

pa normalno da se osjeti pad brzine sa 1Gbps na 4Mbps, ja sam samo usporedio svoje iskustvo pad sa 12 na 6 i govorio sam o skidanju sa torentima i stranicama gdje u osnovi skidaš od drugih korisnika, nisam uzimao u obzir rapidshare i slične stranice, iz razloga što ogromna večina korisnika koristi upravo torente a ne rapidshare, i opet stojim da ne bi ni osjetili da im se digne brzina. Druga stvar ako bi svima generalno dizalni brzine, ili nedajbože da se uvede optika kao standard. To bi svakako bilo super, ali kak stvari stoje od optike u dogledno vrijeme ništa

 

uostalom, i sam znam što znači višesatni upload, i ne, nisam zadovoljan brzinama

 

a cijene su takve da kod bneta dobiješ više za isto para

 

~22 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

luka123, rekao si da imaš optiku. koji router imaš?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Jel postoje neki DUO T-com paketi (internet + telefon), nema bas nekih detalja na njihovim stranicama.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Edge kaže...

Jel postoje neki DUO T-com paketi (internet + telefon), nema bas nekih detalja na njihovim stranicama.

Ima al im i nisu neki. Pogledaj što možeš dobit uz produženja i pričekaj neku ponudu, u zadnje vrijeme su imali dosta vrijednih poklona. link

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
cecenac kaže...
Edge kaže...

Jel postoje neki DUO T-com paketi (internet + telefon), nema bas nekih detalja na njihovim stranicama.

Ima al im i nisu neki. Pogledaj što možeš dobit uz produženja i pričekaj neku ponudu, u zadnje vrijeme su imali dosta vrijednih poklona. link

 

Tnx.

 

Sad je Uskrs uskoro, valjda ce nesto poklonit. :D

http://isvijet.com.hr
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

gigaset sx763

12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

znači nemaš optiku nego adsl. optika je provedena do stana/kuće dok dalje idu bakrene parice

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Osnovni flat paket (4mbit/s), srce zagorja - imam kakvih šansa za veće brzine ili sam tu gdje jesam?

 

Može i drugi operator.

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 18:34 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Edge kaže...
cecenac kaže...
Edge kaže...

Jel postoje neki DUO T-com paketi (internet + telefon), nema bas nekih detalja na njihovim stranicama.

Ima al im i nisu neki. Pogledaj što možeš dobit uz produženja i pričekaj neku ponudu, u zadnje vrijeme su imali dosta vrijednih poklona. link

 

Tnx.

 

Sad je Uskrs uskoro, valjda ce nesto poklonit. :D

E ovo svi čekamo, tablet je bio nedavno i nisam to iskoristio pa sad čekam što bi mogo piknut {#}

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
11 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Jel moguce kako ogranicit brzinu interneta?? Imam ruter siemens sx763, htio bih ogranicit brzinu downloada...., npr. komp(LAN) 600kb/s, dok laptop i ostali uredaji spojeni na WLAN 200-----------300kb/s. Ima u postavkama rutera opcija "SSID broadcast ON" te zatim "sending power (25%,50%, 75% i 100%) al to su samo vrijednosti za jakost WLAN signala..Placam brzinu od 1MB/s...pa ako netko zna odgovor na moje pitanje il ako zna nesto u vezi ovog neka mi odgvori bio bih mu zahvalan..

 

Hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Sandro HR Zagorje kaže...

Jel moguce kako ogranicit brzinu interneta?? Imam ruter siemens sx763, htio bih ogranicit brzinu downloada...., npr. komp(LAN) 600kb/s, dok laptop i ostali uredaji spojeni na WLAN 200-----------300kb/s. Ima u postavkama rutera opcija "SSID broadcast ON" te zatim "sending power (25%,50%, 75% i 100%) al to su samo vrijednosti za jakost WLAN signala..Placam brzinu od 1MB/s...pa ako netko zna odgovor na moje pitanje il ako zna nesto u vezi ovog neka mi odgvori bio bih mu zahvalan..

 

Hvala!!

http://www.netlimiter.com/download.php

Majke mi
11 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Jel to free verzija??!

12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Je, samo skini i instaliraj i igraj se sa postavkama.

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Ok...super. Hvala!

12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
peace_of_cake kaže...

znači nemaš optiku nego adsl. optika je provedena do stana/kuće dok dalje idu bakrene parice

Imam OPTIKU; nisam retardiran, to sto sam ti rekao je glavni router, drugi router mi stoji na zidu u hodniku, do kojeg su provedene opticke zice

12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

znači sx763 si moddao (stavio drugi fw) te ti služi kao klasični router kojeg spajaš na ftth router, ako sam dobro skužio. možeš tu napisat model tog ftth routera?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Vjerujuci online armoru, ja sam pre zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

LJudi jel ono na routeru kad idem na broadband connection bandwith trenutna brzina ili maksimalna propusnost? Zašto mi se brzina smanji tijekom dana na 3,5 mbps pa kad restartam router ide do 5?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Ako je thomson, onda jje maximalna vrziba koju si zakupoi.. dakle voip+net.. itd u thomsonu ne pise propusnost parice.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Sad mi je minutu skidalo sve skupa 1100kbs na steamu, samo sreca ili su dizali brzine nesto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
LordShgi kaže...

Sad mi je minutu skidalo sve skupa 1100kbs na steamu, samo sreca ili su dizali brzine nesto?

Steam često zuji sa svojim brzinama.

Nije ni meni jasno kako i zašto, ali događa se...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
I meni je pisala glupost kad sam LOL skido... isto i wow.. dok na speedtestu je onolko kolko je ;)
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Mozda glupo pitanje, koji je router bolje staviti thomson tg782 ili siemens sx763? Ili nema veze to sa stabilnošću i brzinom? Npr ovaj thomson ima gore rupe is osjeća se topli zrak, a ovaj drugi dolje pa ne znam kak zapravo pomaže to.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Nema ti to veze ak ti postavke u ruteru nisu bitne. Tocnije thomson je bolji ruter jer su parametri linije nesto bolji. No wifi je slabiji .. manje i kompliciranije postavke.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Evo speedtesta, s tim da upravo skidam iOS update... Probat cu opet dok zavrsi.

 

Stvarno neznam, placam 4 megabita, a ovo dobivam..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Imaš maxtv?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Yup, ali imam ga od kad je dostupan i uvjek je bilo ispod 4. Tek od prije par dana imam ovu brzinu..

12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Probaj s upaljenim mjerit:D

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Jebe.m ja njima mamu, tijekom bozicnih praznika sam bio kuci i sve bilo ok, brzina 4M max tv i sve ok, nakon 2 i po mjeseca kad sma se vratio s faksa brzina kad je max tv upaljen ne ide preko 2.4. Kad se ugasi max tv brzina je 4M , zvao sam sluzbu za korisnike i rekli su mi sve dok mi je brzina iznad 2 ne mogu prijaviti kao kvar... koji smrdljivi supci...

 

I sad kad stari koristi drugo racunalo, ping tijekom igranja svako malo 200+ jel gleda youtube :/

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice