T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.567
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jameson kaže...

Danas sam primjetio na računu stavku "Turbo opcija 30".

 

Po HT webu to bi trebalo biti:

Brzina pristupa internetu od najviše 30 Mbit/s download i 5 Mbit/s upload, minimalno 21 Mbit/s download i 3,5 Mbit/s upload.

 

A ja nemam tu brzinu (minimalno 21 Mbit/s download).

Imam li se razloga žaliti, može li moja linija brže ???

 

 

 

 Ukoliko nemaš maxtv, eventualno bi mogao imati stabilnih 28/5, može i više ali je upitno kako će raditi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Izgledaju mi dobro podatci, nisam stručnjak ali bi rekao da može i download 30 bez pucanja, a upload bi išao do 7 ali nema potrebe. Probaj nazvati SZK pa ih pitaš,valjda su zaboravili povećati. Neka me netko ispravi/dopuni tko se bolje kuži.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Reedy kaže...
Jameson kaže...

Danas sam primjetio na računu stavku "Turbo opcija 30".

 

Po HT webu to bi trebalo biti:

Brzina pristupa internetu od najviše 30 Mbit/s download i 5 Mbit/s upload, minimalno 21 Mbit/s download i 3,5 Mbit/s upload.

 

A ja nemam tu brzinu (minimalno 21 Mbit/s download).

Imam li se razloga žaliti, može li moja linija brže ???

 

 

 

 Ukoliko nemaš maxtv, eventualno bi mogao imati stabilnih 28/5, može i više ali je upitno kako će raditi.

 ma radit će, mogu složiti da je margina zakucana na 6 i uvijek daje maksimalnu brzinu. tako je kod mene

nemam za potpis
13 godina
offline
T-Com Internet

Hvala na odgovorima, nemam maxtv, nazvati ću SZK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jameson kaže...

Hvala na odgovorima, nemam maxtv, nazvati ću SZK.

 Ma ide bez problema 30..kod mene je još lošije nego kod tebe pa ide 30 bez pucanja veze..

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Crojumper kaže...

 Ma ide bez problema 30..kod mene je još lošije nego kod tebe pa ide 30 bez pucanja veze..

 S tim da, kod tebe, kad si vec stavio sliku, treba ic jos bolje, jer nesto ne valja. Atenuacija po uploadu ne moze bit veca od downloada, a pogotovo ne duplo. Mislim teoretski se moze napravit da bude, ali u praksi je vjerojatno problem na infrastrukturi.

Al ako ti stima ne treba cackat mecku jer ce na kraju jos nesto vise sjebat, ali eto, cisto da znas :P

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Crojumper kaže...

 Ma ide bez problema 30..kod mene je još lošije nego kod tebe pa ide 30 bez pucanja veze..

 S tim da, kod tebe, kad si vec stavio sliku, treba ic jos bolje, jer nesto ne valja. Atenuacija po uploadu ne moze bit veca od downloada, a pogotovo ne duplo. Mislim teoretski se moze napravit da bude, ali u praksi je vjerojatno problem na infrastrukturi.

Al ako ti stima ne treba cackat mecku jer ce na kraju jos nesto vise sjebat, ali eto, cisto da znas :P

 U pravu si..do ulaza u zgradu je sve super..imao bi 50 bez problema(mjerio prijatelj koji radi u telecomu), međutim u zgradi do 5-og kata su prastare instalacije koje rade problem, a nitko nije zainteresiran za promjenu istih..kanalice uske..ne da se ništa provući..jedino sve čupati vani i staviti sve novo..

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ferritin kaže...
TIR669 kaže...

4Mbps masterrace u selu zvanom Rijeka. 

 10Mbps u glavnom gradu države sa skoro milijun stanovnika... 

 Čuvaju vas za optiku 2025, strpite se malo

15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo da podijelim moj problem sa vama i možda se nađe neko rješenje, imao sam ugovorenu brzinu interneta vdsl2 20 Mb uz smanjenje na 17 Mb zbog max tv i pratio ponekada u ruteru dsl statistiku i sve je radilo dobro i onda se dogodilo smanjenje na 15 Mb uz smanjenje na 12 Mb kada radi max tv, na kući na kutiji je tehničar (nije t-comovac) izmjerio max prousnost nešto iznad 24 Mb i nije mu bilo nikako jasno zašto nemože više od 15 Mb, rekao je da je to to i da on tu nemože ništa napraviti. Čuo se sa nekim oko postavki profila ali ništa ne pomaže. Prije pola godine sam imao isti problem koji je otklonio tehničar (t-comovac) a ovaj nemože, za sada toliko, dok dođem kući napisati ću vrijednosti iz rutera. Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 7:45 (gogo1976).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako ti je ok na kutiji, a od kutije do rutera ili tel. utičnice ti propusnost toliko pada, problem bi ti bio u toj tvojoj lokalnoj (loš spoj negdje, vlaga), te bi sanacija toga trebala riješiti problem.
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Isproban novi kabel direktno iz kutije do rutera, išao tehničar u centralu da tamo provjeri spojeve i sve ok, zato je sve to nekako čudno, nekako kao da nemogu podesiti  postavke linije. Danas ću ponovo nazvati szk i prijaviti pa će doći tehničar koji mi je bio prije i napravio dobre postavke. Javim rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 12:48 (gogo1976).
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

 Statistika iz rutera

VDSL2

actual rate 1544/16485

attinable rate 1644/19270

noise margin up/down 9,1/10,2 Db

line attenutation up/down 36,7/30,3 Db

output power up/down 15,4/5,9 Dbm

profile 8b

crc errors up/down 1656/0

Napominjem da je tehničar izmjerio max propusnost 24 Mb/s, speed test 15,41/1,45 Mb/s ping 23, a kada uključim max tv speed test je 12,49/1,43 Mb/s ping 23

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Izgubio sam sat vremena u T-centru jer mi je prodajni predstavnik rekao da tu mogu sklopiti Max 3XS. Ne može, samo ako si na vipu ili bnetu ili novi broj.

U kojem roku Iskon "iskopčava sve usluge" kada se pokrene zahtjev da mogu uzeti XS paket?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Izgubio sam sat vremena u T-centru jer mi je prodajni predstavnik rekao da tu mogu sklopiti Max 3XS. Ne može, samo ako si na vipu ili bnetu ili novi broj.

U kojem roku Iskon "iskopčava sve usluge" kada se pokrene zahtjev da mogu uzeti XS paket?

 

Vrijede pravila kao i za mobilnu telefoniju, na datum kada dogovoriš prijenos, između 8-11 dolazi tcom tehničar doma i radi migraciju.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne, mora ići novi broj jer ne mogu dobiti XS po toj cijeni ako je prijenos broja iskona već kao "novi korisnik" pa me zanima u kojem roku Iskon iskapča a HT "ukapča" od zahtjeva da približno spojim ta dva termina?

U T-centru mi je rečeno da bi se mogao dogovoriti s tehničarom oko datuma spajanja tj. kada me iskon "iskopča"

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

U večini slučajeva HT tehničar dolazi na novo ukapčanje već sutradan, pogotovo u zadnje tehnička služba je vrlo ažurna tako da ćeš morati sa njim dogovoriti da odgodi uključenje. Iskon isključuje u zakonskom roku od 14 dana. Inače, tehničaru nije baš u cilju da nalog za uključenje stoji predugo otvoren, pa je moguće da ti stornira nalog. Valjda budeš naletio na nekog OK.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Bio jučer u TCentru. Istekao mi ugovor za maxtv sat. Pa reko da odjavim to. Međutim oni meni kažu da im treba 12 dana za odjavu? Kao da će doć po opremu i ako je sve podmireno onda će iskopčat uslugu. 

 

U sustavu vide da je sve plaćeno a reciver sam im ja donio u t centar i nisu ga htjeli uzet. Niđe veze.

What do you desire? LM
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Isključenje je DO 12 dana ali je to u praksi prije jer te budu zvali jos telefonski i nudili ti nizu cijenu na uslugu i na dodatne pakete.

A opremu preuzima distributer odnosno posta a ne T-Centar.
12 godina
offline
T-Com Internet

Sad surfam i dode mi obavjest u popupu da sam prekoracio promet kao i imam 3500kn za platit i isokpcaju mi net, javim bratu i zove ih i kad je produzivo ugovor kreteni nisu upisali, i sad kao rješeno je ali mi ne radi internet mi je bio blokiran dok nisam u ruteru maknuo tcomov dns... Znaci dok svjet prica  o ovom ramsonwearu ja imam problema s tcom-nesposobnost malawerom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
k1klop kaže...

Sad surfam i dode mi obavjest u popupu da sam prekoracio promet kao i imam 3500kn za platit i isokpcaju mi net, javim bratu i zove ih i kad je produzivo ugovor kreteni nisu upisali, i sad kao rješeno je ali mi ne radi internet mi je bio blokiran dok nisam u ruteru maknuo tcomov dns... Znaci dok svjet prica  o ovom ramsonwearu ja imam problema s tcom-nesposobnost malawerom.

 to se i meni desilo, samo me nisu iskopčali, a račun su mi umanjili

nemam za potpis
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Problem sa internetom riješen, promijenjen ruter i podešen profil, očito nisu svi tehničari dovoljno obrazovani ili voljni raditi. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Koliko tehničaru može stajati nalog za uključenjem otvoren? Bi mogao sačekati tjedan-dva?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

say whattttttttt that speeeeeeeeeeeeeeeeeeed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...

say whattttttttt that speeeeeeeeeeeeeeeeeeed

 

lokacija

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

say whattttttttt that speeeeeeeeeeeeeeeeeeed

 

lokacija

 Otok jabuka

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...
Silent horror1992 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

say whattttttttt that speeeeeeeeeeeeeeeeeeed

 

lokacija

 Otok jabuka

 

7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav.

 

Nije t-com, ali je H1.

 

Uzeli moji neki paket 3 u 1 tel+net+tv.

 

Prvi problem sto me muci je taj sto imam ruter Innbox v45. U njemu nema podatak line attenuation, da priblizno vidim di je centrala.

Drugi problem je taj sto su rekli da brzina interneta ide koliko dopusta parica. 

Mjerenjem speedtesta dobio sam 5.99mb/s down i 00.45 upload. 

Prije toga imo sam T-comov internet sa brzinom 10mb/s neznam jel islo vise nisam zvao za turbo opcije.

 

Pitanje zasto mi je sad net od h1 manji nego od T-coma? :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Geba kaže...
Pitanje zasto mi je sad net od h1 manji nego od T-coma? :(

 Pitanje je dal h1 ima opremu tamo di ima tcom. Al innbox bi trebao pokazivat neke podatke.

7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Od centrale sam oko 700-800 metara. To je odprilike ali da provjerim za svaki slucaj :D

 

Innbox mi prikazuje ovo sta je na slici.


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Nek si ti skrio te podatke :)

 

Mislim da je i ovo innbox http://www.bug.hr/_cache/07ca5cede74874c9d1697b82c65b4b45.7bec93d4c6cd5a7bdbca2402592e96a8.jpg pa bi valjda trebalo i tebi to negdje bit. Uzeo sam sliku iz threada kvaliteta parice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2017 21:58 (sandokan111).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice